Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1167585

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #60 : 26 Februar 2006, 19:49:11
Mi smo dali danes na ovratnico E.O. sivke,in ma Rina tak lep vonj  :) Če jo povohaš čisto od blizu je kar močan vonj,ampak sse bo razdišalo.Upam,da bo delovalo.Ima pa tudi advantix 'za vratom'.
na koliko časa pa naj bi se nanašalo to?(če se ovratnica in pes ne močita)


lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #61 : 26 Februar 2006, 19:52:38
Rinchy načeloma jaz dam ko ga povoham in nima več vonja. Je pa to nekako na 14 dni.

Lp nina



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #62 : 27 Februar 2006, 12:28:07
Ta olja lahko verjetno uporabim tudi za Toma (maček) ?  :)

A pa ni ovratnica potem mastna ?  :-\

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #63 : 27 Februar 2006, 22:07:10
tega olja se da res malo - npr. namazes si roke in potem s prsti "preceses" psa oz. "napackas" ovratnico. V tkanino se takoj vpije.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #64 : 05 Marec 2006, 19:12:30
Jaz sem tudi probala etericno olje. Sicer lemongrass, ker ga imam ravno doma.

Voni ze od zacetka dajamo Frontline in relativno pomaga, Grin pa dobiva Stronghold zaradi bolh in filarije in ker se dveh ampul ne sme mesat, sem probala olje...

Sicer res, da smrdi cela soba, potem ko nakapljam olje na ovratnico... jaz sem dala kar 10 kapljic, za ziher... :-[
Ampak Vona je ze imela dva klopa, mali pa nic. Tako da bom tudi njej dala olje... upam, da ni bilo samo nakljucje ???

battito animale


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #65 : 07 Marec 2006, 20:25:30
Glede na to da gredo klopi raje na svetlejše ....  8)

Lp, Črt



marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #66 : 28 Marec 2006, 18:26:05
Ima kdo kaj izkušenj z ampulami ExSpot. Ali je imel kdo kakšne probleme, stranske učinke.
Midva sva danes prvič probala to zadevo. Prej sva imela Frontline in zadnjo zimo Stronghold. Exspot naj bi bil proti klopom, bolham in komarjem, ni pa proti notranjim parazitom, tako, da bo jutri še tabletke dobil. Exspot je izmed teh ampulskih preparatov najnovejši (izvor je ZDA), v primerjavi z Advantixom pa je dosti cenejši. Poročam kako se bo obnesel. LP



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #67 : 09 April 2006, 20:26:38
Jaz uporabljam ampule Frontline, pa sem danes najda že 3 klope pri Albi. Lani v celem poletju ravo toliko. Upam, da naenkrat ni nehalo delovati  :-\.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #68 : 09 April 2006, 21:16:49
Dosedaj je Expot kar ok. Ni bilo nobenih neželenih reakcij pa tudi kllopa še ni imel. Upam da bo tako tudi ostalo.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #69 : 10 April 2006, 11:48:34
Pax je s sledenja ponavadi prinesel 2-3 klope, odkar uporabljam Advantix pa nobenega. Preizkusilo ga je še nekaj klubskih kolegov, ki so imeli identične težave in pri vseh je rezultat enak. Od aplikacije Advantixa nobenega klopa več. Pa gre za temne pse (moj Pax npr.) in svetle pse (malinois).


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #70 : 10 April 2006, 11:55:05
Jest sem se odločila, da bom sprobala še kaj drugega, tako da mogoče advantix.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #71 : 10 April 2006, 14:12:52
Alba,ti priporočam advantix,tudi Lisa je imela težave s klopi,ko je imela frontline,zdaj ko smo zamenjali na advantix  pa teh težav ni več.  :)

papa


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #72 : 10 April 2006, 15:02:19
Jaz vam samo priporočam, da ko nanesete Advantix prvič, da nekaj časa opazujete mesto nanosa. Atos in tudi nekateri drugi psi so preveč občutljivi in lahko pride do kar hude reakcije- pri nas se je vnela koža, kar je preraslo v močno gnojno rano, ki smo jo opazili šele čisto pri koncu. :-\ Nato smo jedli antibiotike in trikrat dnevno čistili rane s Plivaseptom.

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #73 : 11 April 2006, 11:20:37
Jaz nikoli ne nanesem samo na eno mesto, ampak vsaj na 3-4 po hrbtu.


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #74 : 11 April 2006, 13:02:22
Smo tudi mi nanesli na tri mesta in točno na teh treh mestih se je močno vnela koža. :(

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #75 : 11 April 2006, 13:36:34
No mi smo imeli 4 ampule. Pozimi mu jih ne dajemo ker ni klopov. Zdaj pa se je začel čas ko so klopi in me zanima (ker nam je ena ampula ostala), če lahko dam 50kg težkemu psu ampule ki so za 20-40kg temžega psa. Ker je zrasel, pridobil težo, zdaj pa ne vem če je ta ampula še sploh primerna zanj, če sploh še deluje. Ali moram k veterinarju in kupiti primerno.  :)


Lp



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #76 : 11 April 2006, 13:49:19
Citiraj
če lahko dam 50kg težkemu psu ampule ki so za 20-40kg temžega psa

Ja, lahko, ampak moraš dati potem zraven še eno ampulo za pse do 10 kg ;)




*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #77 : 11 April 2006, 14:00:37
eh pol gremo pa rajš nove kupt, ne bom zdej za 10 kg kupvala  :P



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #78 : 11 April 2006, 16:25:19
A mi lahko kdo pove, ce ze lahko dam mladicku staremu 4 mesece Frontline ampule. Imam se eno doma od Rose, vendar ne upam kar tako "dozirat".

Hvala!

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #79 : 11 April 2006, 16:28:06
Ce so ampule za mladičke, potem lahko. Jaz sem tudi svojemu kuncu dajala ampule za pasje in mačje mladičke.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #80 : 11 April 2006, 16:31:37
Pa poglej datum! Če je ampula še uporabna.



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #81 : 12 April 2006, 16:10:21
Tudi jaz pozimi psom ne dajem ampul.Sem pa mela še eno ampulo od lani, sem preverila datum in je bila pretečena, tako da sem jo vrgla stran. Pri nas smo bili na začetku na Frontlinu, sedaj pa smo že kar nekaj časa na Advantixu in smo zadovoljni ;) Psa nimata nobenih kožnih reakcij in jima te ampule odgovarjajo.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #82 : 16 April 2006, 22:01:39
Kaj kdo ve, koliko stane Advantix do 25 kg pri nas? V petek sem ga kupila v Italiji in se mi je zdel smesno poceni ???

battito animale


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #83 : 16 April 2006, 23:41:59
Nekaj nad 6500sit, če se ne motim.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #84 : 17 April 2006, 02:27:19
Hvala! :)

battito animale


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #85 : 17 April 2006, 11:10:42
Ce so ampule za mladičke, potem lahko. Jaz sem tudi svojemu kuncu dajala ampule za pasje in mačje mladičke.

upam, da je bil stronghold in ne frontline ... Fipronil lahko namrec pri kuncih povzroci hude nevroloske motnje in smrt. Stronghold naceloma prenasajo ok, vendar moras prilagodit dozo - ne spomnim se kaksna je koncentracija v ampulah za mladice, za kunce se dozira 6-10 mg/kg.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #86 : 17 April 2006, 11:22:38
Mi smo sedaj že nekaj dni na EO - vonj čajevec.  ::) Moram reči, da meni sicer ne diši (sem brata poslala v nakup - bom morala drugič očitno sama it), ampak če bo odgnalo klope, bom vesela kot tristokosmatih medvedov!  :o Sedaj sem Astorja poslala na "test" - sprehod v gozdu (odkar sem mu prejšnji teden našla 2 prisesana klopa - kljub Frontlinu - do danes ni bil na sprehodu v gozdu). Bomo videli kaj bo. Upam na najboljše, ker sem na "namočila" ovratnico, pa še par kapljic na roke in ga prečohat. V glavnem - ma da ne najdem nobenga klopa!  >:(


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #87 : 17 April 2006, 11:33:06
Drzim pesti, scythe.
Jaz sem najprej mislila, da je krivo etericno olje, da lemongrass ni pravo, in sem kupila se 100% naravno cajevcevo (drago kot zafran :-X) samo zato, da ni pomagalo ma nic... Grina sem res fajn naspricala, da je se meni smrdel in sem vseeno isti dan po sprehodu pobrala dol 4 klope, v naslednjih dneh pa se nekaj prisesanih.

Zdaj smo presaltali na Advantix... (btw sem prebrala navodila in pise, da se lahko vcasih kaksen klop prisesa kljub zasciti)

battito animale


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #88 : 17 April 2006, 11:39:39
Am,jaz imam grozno butasto vprašanja :-[.Letos razmišljamo ali bi dali ampule ali kaj drugega,ker ovratnice proti klopom so eden navden ***** >:(.Pa me zanima za E.O...a so to lahko tista olja,ki jih kupiš tudi v cvetličarnah za dišeče svečko (fora,ko pomešaš vodo+E.O,prižgeš spodaj svečko in ful diši)?Ker jaz imam doma eno stekleničko tega-vonj sivkein gor piše 100% essentail oil.A je to tudi ok,ali moraš kupiti prav posebno olje?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #89 : 17 April 2006, 11:40:32
to so ta olja, ja.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --