Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1180606

Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #690 : 21 Junij 2007, 16:41:00
Glede na to, da vidm Tajeve slikce v vodi ko se veselo kopa, pri vas deluje Frontline kar 4 tedne normalno? Al daješ poleti bolj pogosteje?



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #691 : 21 Junij 2007, 16:42:03
S spreji nimam izkušenj, zato ti ne znam povedati.... :-\

Upam, da bo deloval navaden Frontline! :)

Pri nas smo se z navadnim Frontlineom na brzino znebili bolh! ;)

Čaki zdej iščemo proti klopom al bolham? :-\ ker, če je samo za bolhe problem potem je Stronghold v tem času boljši kot Frontline.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #692 : 21 Junij 2007, 16:45:46
Ne ne, mora bit tudi proti klopom, obvezno.
A si ti zihr, da je Stronghold odporen na vodo? Men je rekla v 300 kosmatih da nobena stvar ni.



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #693 : 21 Junij 2007, 16:50:59
Ja če pa proti klopom pa probi z Exspotom..samo je samo za klope..potem pa nevem a daš lahko npr Expot in Stronghold skupaj..treba vprašat. In ja nam so na Prvi-K rekli, da je Stronghold odporen na vodo..razen, če so se zlagali.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #694 : 21 Junij 2007, 16:51:20
Glede na to, da vidm Tajeve slikce v vodi ko se veselo kopa, pri vas deluje Frontline kar 4 tedne normalno? Al daješ poleti bolj pogosteje?

Ne mi imamo sedaj Advantix, vendar jaz ti zato govorim o navadnem Frontlineu, ker se bojiš dati Advantix.
Glej glede tekanja po vodah sem jaz v vsakem primeru skeptična pri vseh teh zaščitah. Vendar kakor imam jaz v spominu, je Frontline bolj odporen na vodo kot Advantix... nisem pa ziher. Aja... zakaj imamo sedaj Advantix,  ker ga je moj oči kupil. Sem pa sprva mislila, da bi kupila navaden Frontline. Imamo pa sedaj Advantix, še dve tubice od štirih. In zaenkrat deluje, čeprav je na začetku dobil klopa, tri dni po nanosu ampule je od takrat vse ok.
Tudi nobenih reakcij na koži ni, ki sem se jih jaz zelo bala... tako kot ti.

Čaki zdej iščemo proti klopom al bolham? :-\ ker, če je samo za bolhe problem potem je Stronghold v tem času boljši kot Frontline.
Ja Bela Stella rabi nekaj da se znebi bolh, vendar je dobro poudariti, da v tem času ko se znebljaš bolh, mora biti kuža zaščiten tudi proti klopom, ker lahko ravno v tem času faše kakšnega okuženega.
Pri nas je Taj dobil bolhe ko je bil star 5mesecev in smo probali Stronghold, da bi se jih rešili, pa ni nič pomagalo, potem smo probali Frontline - navaden in bolhe so po zelo kratkem času izginile. Je pa res, da je odvisno od psa do psa.



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #695 : 21 Junij 2007, 16:53:52
Ja če pa proti klopom pa probi z Exspotom..samo je samo za klope..potem pa nevem a daš lahko npr Expot in Stronghold skupaj..treba vprašat. In ja nam so na Prvi-K rekli, da je Stronghold odporen na vodo..razen, če so se zlagali.

Verjamem, da je Stronghold odporen na vodo, ampak ne deluje na klope in pri nas ni deloval niti proti bolham, ampak kot pravim, je zelo odvisno od psa do psa!

Aja.. pa nevem če se lahko kar mešajo tele ampule... :-\ ... mislim, da ne!



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #696 : 21 Junij 2007, 17:25:44
Ja to vem, da Stronghold ni za klope..za bolhe naj bi bil..zdej zakaj pri vas ni delovalo nevem ampak pri nekaterih pa Frontline mogoče ne deluje kaj pa vem..glede mešanja pa ja, saj sem napisala, da je treba vprašat veta.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #697 : 21 Junij 2007, 17:56:23
Bela stella lej, ce te je strah dati advantix, poskusi razmisljati tako. Po advantixu lahko dobi reakcijo na kozi (ni nujno!! nas jo ni dobil, pa nisem se od nobenega slisala, da bi jo), katera lahko na hitro izgine, po okuzenem klopu pa lahko fase erlihijo ali borelijo ali oboje, kar ji ostane za celo zivljenje! Tudi jaz sem bila skepticna, ampak sem reskirala in sedaj sem zadovoljna z rezultati. Nobenega klopa, niti bolh, niti drugih mrces. Se mravlje (ce se uleze na kaksno mravljisce) na hitro umrejo na njegovi dlaki. Aja, drugace pa hkrati uporabljam Advantix in Scalibor ovratnico (zaenkrat mi deluje super kombinacija).

Stronghold + advantix lahko daste naenkrat (tako mi je vet povedal, ko sem se zanimala za srcne gliste).

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #698 : 21 Junij 2007, 18:09:23
Ovcka... jaz sem se tudi bala kaj bo po Advantixu, ali bo imel kožne reakcije ali ne... in je bilo tudi vse ok in ves strah nepotreben - sem pa tudi zadovoljna z delovanjem. :)



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #699 : 21 Junij 2007, 21:22:50
Bak ima izredno občutljivo kožo. Zagnoji se mu vedno ko ga kaj draži (npr. na mestu, kjer je imel klopa), ampak po Advatixu še nikoli ni dobil reakcije.

Lp, Miša



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #700 : 22 Junij 2007, 10:37:05
Jaz poročam, da po naši zaščiti, ki je verjetno bolj varna glede alergij oz. vplivov na kožo od Advantixa in Frontilna, že dva meseca nismo imeli klopa, hodimo pa predvsem po visoki travi in gozdu, večkrat na teden se pa tudi skopamo.

Zaščita: scalibor ovratnica+elektronski odganjalec

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #701 : 28 Junij 2007, 12:30:48
Vprašanje za tiste, ki uporabljate oz. imate izkušnje z električnim odganjalcem klopov.

Pred dvemi dnevi sem mu dala novega, ker je po čudnem naključju "ta starega - komaj 1 mesec starega" zgrizel. No in danes na sprehodu lepo šetkava, ko se moj pes odloči, da bi se on pa kopal. Seveda je skočil v vodo (morje) in za njim potegnil še mene :-X...oblečeno!...Saj vem  :D.
Ok, sedaj me pa zanima: je ta obesek šel po gobe ali bi lahko bil še uporaben? V slani vodi se je namakal cca. 10 min (potreben čas, da sva prilezla na breg), doma sem ga z navadno vodo splahnila in sedaj se suši.

Lp, Saša



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #702 : 28 Junij 2007, 13:52:30
sparks pomoje je slo vezje v tri krasne.. Kakor vsaka elektricna stvar, ce jo vrzes v vodo (razen ce na embalazi pise, da je vodoodporen, ampak malo dvomim).

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #703 : 28 Junij 2007, 14:04:19
Hvala za odgovor.
Embalažo sem vrgla stran, samo se v megli spominjam, da je pisalo nekaj "v primeru, da pride v stik z vodo..." in bla bla, nisem niti sigurna. No, pa sta nam šla dva v 1 mesecu ;D. Nič, bom raje novega nabavila, da bom vsaj sigurna, da funkcionira. Dejansko se ta ni samo zmočil (npr. po dežju), ampak prav namočil celih 10 min v slani vodi. Očitno bo namenjen v smeti, mislila pa sem ga uporabiti kot rezervnega, če je kdaj sila, da izgubim enega bi lahko nataknila tega za par dni...ampak najbrž nima smisla. Tako da au revoir 2-dnevni obesek.

Lp, Saša



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #704 : 28 Junij 2007, 15:03:23
Na škatli piše, da če se obesek zmoči, da ga posušiš s sušilcem in naj bi deloval naprej. Ali pa je to mišljeno, če se zmoči na dežju ali v vodi, pa ne vem. Naš se je že tudi skopal z njim, pa dalje dela (ni bilo klopov).

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #705 : 28 Junij 2007, 20:55:54
No da se še mi pohvalimo - ravno ta teden sem Pupi dala že 2. ampulo Advantixa in moram rečt, da odkar ga uporabljam, ni imela niti 1 klopa - ne vem, ali gre za naklučje ali kaj... Vem samo to, da pred Advantixom je imela klope non--stop.
Tako da zdaj je super, kot da klopi ne obstajajo (upam da bo tudi v prihodnje ostalo tako) :)

Drugače pa - Pupa očitno ima neko reakcijo - sicer ni nič videti na koži, se pa zato dosti praska - očitno jo srbi. Potem jo pa kar jaz malo bolj nežno prečoham, pa je. Z dnevi pa to mine.

Aja, da ne pozabim - kot zavedna prinašalka se tudi Pupa redno kopa v vodi, in Advantix očitno še vedno deluje!

Be happy :)


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #706 : 28 Junij 2007, 21:36:29
Pri nas se najbolje obnese Advantix. In normalno drži kljub temu, da je psica praktično vsak dan v vodi (večinoma tudi plava vsak dan). Zelo sem bila pa razočarana nad Frontline Combo (v preteklosti smo že imeli Frontline in je deloval), ker je v prvih 14 dneh v dobrem tednu dni pokasirala 3 klope, prej pa na Advantixu v 1 letu ni imela nobenega. Tako da z moje strani gle Advantixu velik +, Frontline Combu pa še večji -.

Kar se pa občutljivosti tiče, pa dvomim, da ima barva dlake kakšen vpliv, prej imunski sistem psa. Zanimivo, da sama vem večinoma le za primere berncev, ki so slabo odreagirali na Advantix, in za noben primer svetlega psa. Mimogrede tudi moja psica je zelo svetla, pa nimamo nobenih težav zaradi tega.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


sassi

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #707 : 30 Junij 2007, 21:43:47
cav!

jaz imam eno vprašanje, sej ste mogoče že kje kaj napisali, ampak nisem vsega brala - včeraj sem dala mojemu peseku ampulo frontline-a, danes pa se mi je na sprehodu po neki zelo smrdljivi zadevi povaljal, pa me zanima, kolko časa po ampuli ga ne smem kopati? sej verjetno kaj v navodilih piše, ampak sem jih žal že stran vrgla  :-[   problem je tolko večji, ker ima svoj prostor v moji sobi, in je 50% lastnik moje postelje  ;) ...



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #708 : 01 Julij 2007, 12:45:48
Mislim da je bolje, da ga ne kopaš nekaj dni po nanosu. Točno koliko pa tudi jaz ne vem. To je pa zoprna stvar  :-\

Ali pa če ga skopaš pa mu daš čez kak teden spet ampulo? Kdo drug ve?



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #709 : 02 Julij 2007, 08:41:48
Psico sem okopala teden po nanosu Advantixa in je fasala dva klopa??? Od takrat pa nobenega!

Za Frontilen mislim, da ene tri dni je bolje poačakat s kopanjem.


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #710 : 02 Julij 2007, 09:01:07
Frontlina ne uporabljam že nekaj časa (odkar je na tržišču Advantix), ampak sem skoraj sigurna, da naj nebi kopali psa 3 dno po nanosu. Samo če ti smrdi in si deli tvojo postlo, potem sploh nimaš kaj za razmišljat, skopaj ga in mu daj ampulo še enkrat. Baje mu ne more nič škoditi, saj so testerali morebitno predoziranje, tako da so psu dali 4x večjo dozo in ni bilo nič narobe.

Lp, Miša



sassi

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #711 : 02 Julij 2007, 14:21:39
Bela stella, Kast in Baki, hvala za odgovore  ;D - sem ga skopala, z novim nanosom bom pa še vseeno malo počakala... drugače pa jaz še vedno uporabljam Frontline ravno zato, ker je imel na Advantix alergično reakcijo - se je 3 dni divje čohal, najbolj po ušesih, lih da si jih ni čisto razcefral-kljub temu da sem ga že naslednji dan skopala. Tak da ostajam kr pri frontline-u, ki na bolhe dobro deluje, na klope pa itak nobena od teh zadev ni najbolj učinkovita..

lp



malena3

  • Gost
Odgovori #712 : 02 Julij 2007, 14:22:45
Dva dni pred in dva dni po nanosu se moramo izogibati kopanju.



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #713 : 08 Julij 2007, 10:47:29
Hojla...
Meni so pa v Zooticu dali ampule Neem (naj bi bile narejene na naravni osnovi). A jih kdo pozna?
Koliko pa sploh mora biti pes star, da mu lahko das te ampule?
Moja je zdaj stara 2 meseca in en teden, pa ji se nic nisem dala... Se moram najprej malo pozanimat, kdaj lahko to dobi...
Ce ne prej bom vprasala jutri pri veterinarju , ko se greva itak cepit.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #714 : 08 Julij 2007, 21:22:12
hej

Ima kdo kaj izkusenj, kako se Advantix obnese proti bolham? Prejle sem nasla eno, pa tudi mali se ze nekaj casa nekam zivcno grize okoli zadnjih tac, kjer ima trenutno najvec dlake. Sicer je res, da je minilo ze tri tedne odkar je dobil ampulo, ampak vseeno ima se ovratnico Scalibor. Ocitno bo jutri treba v akcijo, dat zverini novo ampulo, razkuzit mojo sobo, kjer imam itison po tleh, in pa nabavit se ampulo za macka.  Joj, se ne bo konec teh nadlog?! Ce niso klopi, so pa bolhe ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #715 : 08 Julij 2007, 22:21:59
Tudi naša Tisa je bogsigavedi kje lani staknila bolhe >:( . Dala sem ji ampulo Advantixa in bolhe so šle pa pa (hvala bogu...). Tako, da so moje izkušnje z Advantixom kot uničevalcem bolh zelo dobre.

lp



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #716 : 12 Julij 2007, 12:54:00
zlatolasska,

Sama res nimam izkušenj z ampulami, ki si jih dobila v Zooticu ... se mi je pa ena soseda pritoževala, ker je njena psička staknila kar 5 klopov, ko je bila "zaščitena" z enimi ampulami na naravni osnovi!!!

lp




zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #717 : 12 Julij 2007, 13:23:45
Jaz sem ji zdaj dala gor. Bomo videli kaj bo...
Sicer pa zdaj cela soba disi po eni disavi... po moje meti...  :D
Si ji pa nisem upala dat na rep (pise da moram porazdelit po vratu in repu), da si ne bi lizala... kljub temu, da je kao naravno, nocem da kej lize..
Upam, da ne bo klopov.. Sicer se nobenga ni bilo, ker tudi dama ne hodi dosti..  :D Do gozda sploh se nisva prisli...


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #718 : 12 Julij 2007, 17:03:53
No, srečno! Upajmo, da bo dobra zaščita! Če pa ne bo :-\, vsaj lepo diši :D

Boš pa pisala o svojih izkušnjah?!



zlatolasska

  • *
    • Prispevkov: 483
    • Točke: 0
  • Elly
Odgovori #719 : 13 Julij 2007, 09:02:35
Tako..
NE priporocam teh kapljic ali karkoli ze so..
Vceraj sva jih dalli gor, pa je buca zvecer imela enega klopa... Po moje jim vse skupaj disi..  :-\
Bova zdaj pazile, v ponedeljek pa bova poklicale k veterinarju, pa bova kaj tam kupile... Zoo trgovine me ne vidijo vec kupovati te naravne sare... :'(