Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1176949

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1890 : 30 Junij 2011, 17:47:42
Scalibor je kar uredu, ampak po mojih izkušnjah drži proti klopom samo 1 mesec, po enem mesecu se klopi prisesajo kot, da je nima.

A je kdo že preizkusil ovratnico VIGO slovenskega proizvajalca?

Po mojih izkušnjah na treh psicah drži ovratnica Scalibor tri mesece - takrat jo preventivno vsem trem zamenjam. Jo je pa treba v tem času občasno dol vzet, z nje očistit umazanijo, jo nekajkrat raztegnit, da se reaktivira in potem dat nazaj psu. ;)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #1891 : 05 Julij 2011, 21:12:55
Hey,
ima kdo izkušnje s canis line on? Dobila sem informacije, da naj bi bil fajn, pa tudi drag ni, ampak me še vedno zanimajo vaše izkušnje...
In pa kaj uporabit za zaščito pred klopi pri mladiču?
lp,
Anja


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1892 : 06 Julij 2011, 11:18:51
In pa kaj uporabit za zaščito pred klopi pri mladiču?

Nekaj manj agresivnega in na zeliščni osnovi, sem jaz zasledila. Tudi mene zanima, kaj točno bi tule brez posledic bilo za uporabit? Do katere starosti ni smiselno posegat po Advantixu in podobnih zadevah (s katerim imam pri mojem starejšem psu zelo pozitivne izkušnje, max trije, štirje klopi na leto), nisem (še) ravno fan ovratnic.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1893 : 06 Julij 2011, 11:38:16
Jaz imam sedaj kar Bispotix ali nekako tako se napiše, za mladiča. No, sedaj ima že 5 mesecev. Advantix so mi vsi odsvetovali, pa tudi premočen se mi zdi.
Nisem fan ovratnic...ampak...bo že.
Eterična olja so ga blazno motila, pri Frontline me pa vseeno skrbi, da bi kakšno bolezen staknil, ker so se pač prijemali...
Ovratnica je za zdaj ok.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1894 : 06 Julij 2011, 11:46:19
Jaz imam sedaj kar Bispotix ali nekako tako se napiše, za mladiča. No, sedaj ima že 5 mesecev. Advantix so mi vsi odsvetovali, pa tudi premočen se mi zdi.
Nisem fan ovratnic...ampak...bo že.
Eterična olja so ga blazno motila, pri Frontline me pa vseeno skrbi, da bi kakšno bolezen staknil, ker so se pač prijemali...
Ovratnica je za zdaj ok.

Biospotix imaš tudi ampule in spraj. Jaz na mojih zdaj uporabljam sprej cca. 1 mesec in v tem času moram potrkat so brez golazni. Kombiniramo pa vse skupaj s Scaliborjem.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1895 : 06 Julij 2011, 13:45:41
Potem je biospotix ok za mladiča?

Kako se obnaša v kombinaciji z vodo? Ne ravno kopanje, ampak tako - čofotanje v potoku itd..  sprej/ampule.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1896 : 06 Julij 2011, 13:51:06
Jana* jaz sem za zdaj zadovoljna, pa še diši mi. Po limonah oz. podobno tistim svečkam za odganjanje komarjev.
Verjetno pa je v kombinaciji s sprejem še bolj učinkovit.

Odkar imava ovratnico še nisva bila v pasji šoli(tam je res mrgolelo klopov) in težko primerjam s prej, ko je imel Frontline + eterična olja in so non-stop lezli po njem.

Meni so ga povsod pohvalili in priporočali za mladiča...predvsem, ker je naraven. Pa tudi cena je ok.

Plavat z njo (še) ni šel, imam pa jo namen takrat sneti. Kaj pa piše v navodilih, se ne spomnim...verjetno ni priporočljivo ;)
Čofotanje pa tako in tako večkrat dnevno pride na spored in nimam kaj dosti vpliva.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1897 : 06 Julij 2011, 14:33:53
Jaz imam eno ampulo Biospotix viška,  za psa do 10kg. Za simboličen 1 eur jo dam.  Drugače pride 2.8eur na ampulo Je pa primerno za pasje mladiče od 3 mesecev naprej.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1898 : 06 Julij 2011, 14:38:43
Točno, pozabila vprašat, kako pa se obnese ampula in na kakšen način deluje? Ampak sama, ne v kombinaciji s sprejem ali ovratnico.

Čara, škoda, da je Wai že zdavnaj presegel tistih 10kg 8) Bi spotoma še po tisto knjigo prišla...čeprav je sedaj že malo pozno :D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1899 : 06 Julij 2011, 14:43:25
Zdaj me itak ni več v LJ....jaooo knjiga. Kaj me nisi spomnila. No, saj od oktobra dalje ti jo lahko posodim, če jo boš potrebovala, hotla prebrat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1900 : 06 Julij 2011, 14:45:46
Sem se spomnila, a jaz nisem imela časa :-[ Saj veš...mladiči pa to... ::)

Bo tudi jeseni še zanimiva. Ali pa če boš kdaj slučajno v naših krajih ;)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1901 : 06 Julij 2011, 20:47:08
Jaz imam eno ampulo Biospotix viška,  za psa do 10kg. Za simboličen 1 eur jo dam.  Drugače pride 2.8eur na ampulo Je pa primerno za pasje mladiče od 3 mesecev naprej.

čara jaz jo vzamem.  ;)  se bom skušala spomnit te na kakšnem naslednjem sprehodu..  ;D


zanima me zdaj samo še to, kako se ampula obnaša ob kontaktu z vodo (če odštejemo par dni pred in po nanosu), enako kot ostale - ni problema s plavanjem, čofotanjem; je potreben ponoven nanos?  Zanima me konkretno za ampule.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #1902 : 06 Julij 2011, 20:54:12
Mi imamo ovratnico Biospotix in od takrat sta mogoče dva klopa po njemu lezla ampak drugače imamo pa mir...+ dodatno ga posprejam z Geranio sprejam, ampak to res občasno....se mi zdi ta ovratnica res kar vredu...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1903 : 06 Julij 2011, 21:38:15
Jana tako kot ostale ampule. Pri spreju npr. piše da za maksimalni učinek ponoviš nanos 1x tedensko ker naneseš na dlako in ne direktno na kožo, ampula gre pa na kožo.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1904 : 07 Julij 2011, 12:51:19
hvala. Torej bomo poskusili z biospotixom (ampule).

Kaj pa za prvi mesec? Namreč piše primerno za mladiče od 3 mesecev naprej. Kaj je pametno uporabljat za mladička, do 3 mesecev?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1905 : 07 Julij 2011, 12:59:39
Jaz sem imela kar eterična olja in pa Stronghold (ta pa ni za klope)...ampak nisva kaj dosti okrog hodila in ni bilo problemov. Res pa je tudi, da je bil komaj april, še to hladen...
Ovratnica je tudi od 3 mesecv naprej?


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1906 : 07 Julij 2011, 14:08:49
eterična olja sem imela sama v mislih, morda kako sivko, limono.. pokapam to gor na ovratnico navadno?  Ja jaz se bom že kar od začetka potikala okrog tudi v pasji šoli, ne bi pa se rada zafrkavala s kakimi klopi že zdaj..  plus mi imamo klope že v domačem ribezu tako da mi ni treba ravno daleč it da jih srečamo  :-\  stronghold bomo kupili, ja, da ne fašemo še bolh ali kakih drugih zajedavcev.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1907 : 07 Julij 2011, 14:21:42
Hm, midva sva začela z malo šolo pri 3 mesecih, takrat sem mu počasi že dala Frontline, pa tace sprejala, ker tam je bilo nenormalno veliko klopov. In so še vedno lezli po njem >:(

Voda+malce soli+eterično olje(jaz sem imela sivko)...zmešaš in posprejaš. Aja, noter sem dala še eno vejico rožmarina.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1908 : 07 Julij 2011, 15:07:25
Hvala.  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1909 : 07 Julij 2011, 16:48:44
Za mladiče do 3 mesecev je verjetno res najlažje, da na ovratnico in povodec nakapaš par kapljic eteričnega olja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urssky

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
Odgovori #1910 : 10 Avgust 2011, 13:31:41
Naša dvomesečna zlata prinašalka je polna klopov in nimam pojma, kaj naj naredim. Zdaj sem ji jih več kot 2 uri pobirala in jih je imela skoraj 20, pa verjetno še kje kakšnega. Našpricala sem jo z nekim naravnim sprejem ampak očitno bolj za en drek pomaga (se opravičujem izrazu).
Kaj naj naredim, ker se mi zdi to res grozno in ful se mi smili žaba mala.
Pa sploh ne vem kje jih tok stakne, ker na sprehodu je privezana in hodiva po preglednih poteh a la PST, po asfaltu in makadamu, možno, da jih na domačem vrtu (nihče od družine ni še nikoli fasal klopa na vrtu).
Kako naj ji jih sploh odstranim, ker se strašno upira in cvili, sploh tiste na slabo dostopnih mestih npr. med blazinicami na tačkah in pod brado?  :-\



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1911 : 10 Avgust 2011, 13:41:38
Urssky pri mojem zlatkotu najboljse deluje Scalibor ovratnica. Letos ni imel se niti enega klopa, ima pa ovratnico namesceno ze od februarja. Proti klopom drzi 6 mesecev, lahko jo das pa ze mladicku, starejsemu od 7 tednov.. Stane 14 eur, tako da, tole je (za moje pojme) najboljsa zascita. Ko je imel pa ambule je imel tudi klope.

Ko pa odstranjujes klope jih daj s tisto pinceto za klope, primi pa vrti klopa tok casa, dokler ne spusti. Ne ga samo prijet pa ven vlect, ker to zelo boli. Vrtis pa kontra urinega kazalca..


Imam pa se jaz eno vprasanje. Namrec ravno ta teden sem dala "frisno" Scalibor ovratnico, in ker bi 6 mesecev sedaj preteklo tja do februarja, me zanima: ali mislite, da jo nekje do novembra jo nosi, potem jo potem lahko zapakiram v neko neprodusno vrecko, in mu jo februarja ko se sezona zacne spet gor dam, pa potem ovratnica se 2 meseca drzi? Ker decembra/januarja pa res naj nebi bilo klopov, pa bi imel dva meseca ovratnico za brez veze. Ne gre se mi tok za denar, ker je res poceni, samo pac, lahko je par mesecev vmes brez "strupa", pa lahko bi potem naslednje leto samo eno nabavila, namesto dveh, tako kot letos..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Urssky

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
Odgovori #1912 : 10 Avgust 2011, 13:45:02
Ovcka, res hvala. Kje pa te ovratnice prodajajo?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1913 : 10 Avgust 2011, 13:46:13
Pri veterinarjih..  :) Aja, pa bele barve je, tako da se na svetlejsih psih niti ne opazi..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1914 : 10 Avgust 2011, 13:54:04
Urssky: Pri nas se zdaj obnese Biospotix, dejansko že lahko pohvalim. Imam pa po novem še ampule. Ker je še mladič, sem želela nekaj bolj naravnega in ne premočnega.


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #1915 : 10 Avgust 2011, 14:10:37
Na mladičke sploh gredo ti golazni, se spomnim lansko poletje, ko je bil še naš mladiček je imel in bolhe + klope...sem mislila, da bo šlo z naravnim čez ampak sem mu morala dati ampulo...letos pa sploh nimam problemov ima pa od Biospotixa naravno ovratnico + geranio sprej,tako da se očitno obnese...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1916 : 10 Avgust 2011, 14:18:28
Mi smo imeli en ogromen naval klopov in sem se ujezila nad vso to naravo in dala gor Ex-spot (dve ampuli razporedila po hrbtenici + par kapljic pod vrat)...In je že več kot 1.5 meseca mir s klopi. Vmes sem jo še 1x s šamponom skopala, pa še vedno nič klopov. Je pa res, da je plavanje v jezerih in rekah pač odpadlo zdaj.

Potem bom probala še ovratnico Biospotix in sprej.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


psychorat

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #1917 : 11 Avgust 2011, 23:01:44
mi imamo pa invazijo bolh.lani smo meli advantix ampule,pa je dobla bolhe,zato sm se letos odločila za frontline.pa ne pomaga nič,bolh je malo morje, pa ceprav kombiniram z biospotix sprejem za pse + biospotix indoor (torej nanašanje na njeno ležišče,postelje,kavče,avtomobile) pa ne pomaga >:( >:( zdaj mi je indoor spreja sicer zmanjkalo,tko da zdaj nazadnje nisem z njim delala nič-morda je to.rabim pomoc,ce ne mi bojo bolhe pozrle vse zivce >:( :P



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1918 : 12 Avgust 2011, 10:00:36
Moj odgovor nekomu drugemu.

O moja priljubljena tematika-generalno čiščenje stanovanja!  Zdaj je ne kopat en čas, vsaj kak mesec ne...Ampula naj učinkuje.

Njene brisače, ležišče, igrače, ovratnice-operite v pralnem stroju na 60 stopinj.
Tepihe, posprejajte s sprejem proti bolham (Biogroom, Biospotix, Frontline), pustite delovati kake dve uri in nato temeljito posesajte celo hišo. Če psica spi na vašem jogiju-zamenjajte vse prevleke, povšter v pranje, posprejajte jogi in ga posesajte čez dve uri.

Če imate sesalec na vrečke-kupite ovratnico proti bolham-lahko tudi mačjo, dajte konček ovratnice v vrečko sesalca, če imate njene igrače pospravljene v škatli-dajte še tja en delček ovratnice, če imate škatlo za copate -dajte tudi tja.

Posprejajte tudi kote v hiši/stanovanju, pri omarah, pred vrati.

To deljajte zdaj vsakih 14 dni po stanovanju do konca poletja.

Tako proceduro sprejanja tepihov, pasjega ležišča imejtev bodoče večkrat letno-da se vam bolhata zalega ne ponovi. Jaz navadno konec zime naredim tako generalko in potem v začetku poletja, jeseni in pred zimo. Pa psica naj bo redno zaščitena pred bolhami. Z naravnimi ali kemičnimi snovmi-ovratnica, ampula. Če jo pogosto kopate, je ovratnica bolj primerna, ker se jo lahko sname, ampula pa se z vsakim kopanjem izpira in manjša delovanje.

Če ste v hiši in imate teraso, posprejajte tudi zunaj vogale, pokosite travo. Bolhe odganja tudi evkaliptusovo, citronkino naravno eterično olje.
Ogromno te zalege je na ježih in potepuških mačkah.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #1919 : 20 Avgust 2011, 14:10:25
Prej je brat cohal naso Abby in jo je pac pocohal pod scaliborjom in je zatipal neke hrastice in smo ji dal dol ovratnico in je imela vse brez dlak nekje tako razzrto do krvi da so se ji hrastice delale... Ovratnica ni bila mocno zategnjena in si dal komot roko spodi...
Je to mogoce kaksna reakcija na to ovratnico naj ji jo dam nazaj ko se ji bo zacelilo?