Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1179960

Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #2370 : 01 Maj 2013, 23:06:32
Če kdo načrtuje nakup Foresto ovratnice za pse nad 8kg, jaz imam eno praktično novo, samo iz plastike je dana. Prodam jo za 23 eur. Sama sem dala 28 eur. Sem samo probala kako sede na vratu psa, pa mi je čisto preveč robustna. Bi raje Scalibor kupila. Če koga zanima naj mi pošlje ZS.



Prodano!



k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #2371 : 03 Maj 2013, 23:27:27
Jaz sem razočarana nad tem Foresto. V enem mescu od kar ima to ovratnico je imel 3 klope.  >:( In to 2 cm od ovratnice.  Bom raje šla spet scalibor kupit, ki je lani fantastično delovala.



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #2372 : 04 Maj 2013, 08:58:22
Pri nas je scalibor učinkoval par let, letos pa že 3-je klopi.



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #2373 : 04 Maj 2013, 19:26:34
Jaz sem razočarana nad tem Foresto. V enem mescu od kar ima to ovratnico je imel 3 klope.  >:( In to 2 cm od ovratnice.  Bom raje šla spet scalibor kupit, ki je lani fantastično delovala.

Jaz tudi nisem najbolj navdušena... Do sedaj smo imeli že 2 klopa, kolko klopov sem še živih odstranla iz nje pa tudi ne štejem več  :( Sem zadnjič prav gledla, če bo omagal, tako kot je Ovčka napisala, da se je njej zgodilo, pa pri nas ni blo nobenega efekta.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2374 : 04 Maj 2013, 20:02:32
Hmm, ocitno je tudi pri tej ovratnici tako, pri nekaterih deluje super, pri drugih niti ne tako fajn (samo dokler ne probas ne mores vedeti)  :-\ Recimo pri Scaliborju je bilo tako, prvo leto niti enega klopa, naslednje leto ene 2 (prvega mesec dni po namestitvi ovratnice 5cm stran na vratu), naslednje leto enih 5.. Trdovratna golazen, kaj cmo..  :-X 

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2375 : 04 Maj 2013, 21:33:42
Pri naz zaenkrat trije klopi pri Foresto ovratnici. Eden konec aprila in dva par dni nazaj.
Ne spomnim se kako je lani držal Scalibor (bi si morala pisat, ker vse pozabim ;D), sem pa našla svoje sporočilo na pesjanarju, da je leta 2011 dobila naenkrat 5 klopov kljub Scaliborju, tako da zaenkrat bom kar ostala pri Forestu :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2376 : 04 Maj 2013, 21:41:19
Mi še vedno ostajamo na Prac-ticu - letos je zaenkrat vsaka imela enega klopa, ampak so bili prisesani čisto majhni in že crknjeni, kar pomeni, da Prac tic očitno deluje  :o




black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #2377 : 05 Maj 2013, 11:02:06
Hmm, ocitno je tudi pri tej ovratnici tako, pri nekaterih deluje super, pri drugih niti ne tako fajn (samo dokler ne probas ne mores vedeti)  :-\ Recimo pri Scaliborju je bilo tako, prvo leto niti enega klopa, naslednje leto ene 2 (prvega mesec dni po namestitvi ovratnice 5cm stran na vratu), naslednje leto enih 5.. Trdovratna golazen, kaj cmo..  :-X

Jah sprobali smo, bom probala še na drugem psu. Mogoče bo za njega delovalo... :) Sem jo pa tudi za mačko nabavla, pa je do zdaj mela tudi 2 klopa...ampak njej jo bom pustila, ker drugače jo bojo požrli, namreč ampula ji ne primer... Resnično trdovratna golazen ja :(



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2378 : 07 Maj 2013, 18:38:07
Eno vprašanje... Ali kdo ve kako se obnese foresto ovratnica na (zunanjem) mačku?

Evo, jaz sem pri "nasi" prostozivecki obupala nad ampulami, saj je klopov pri nas, sploh v visoki travi skozi katero se macka sprehaja, res ogromno. Klopi sicer po nekaj dneh crknejo in se posusijo, ampak ostanejo notri. Poleg tega je cisto too much, da jih ima na sebi po 15+. Kako se obnese ovratnica, pa po nekaj tednih.
Pri psici sem se vedno zelo zadovoljna z njo - do sedaj pobrana 2 klopa, ki sta lezla po njej, ampak smo res lazili skozi neko goscavo, ko ju je nabrala.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


nastee

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #2379 : 09 Maj 2013, 10:23:56
bamfel hvala :)

maja01
Ja, grozno jih je gledat polne golazni. Je bil ravno včeraj moj gor in je rekel, da je maček tak, da že na daleč vidiš tiste taogromne (1cm+) klope po njemu in da se ni mogel pripravit do tega, da bi mu jih spulil ;)
Tako da mislim, da bom kar šla po ovratnico in upala, da bo kaj pomagalo... 

“Questers of the truth, that’s who dogs are; seekers after the invisible scent of another being’s authentic core.”
- Jeffrey Moussaieff Masson


Westy_ka

  • *
    • Prispevkov: 805
    • Točke: 1
Odgovori #2380 : 09 Maj 2013, 16:55:05
Jaz sem dva tedna nazaj kupila ovratnico Foresto za zunaj živečega mačka. Maček ni nikoli nosil ovratnice, pa ga nič ne moti (je čisto lahka). Preden sem mu jo nadela je imel kljub ampulam po 8 klopov na dan  :-\ sedaj nima niti enega, tako da očitno deluje.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2381 : 16 Maj 2013, 12:01:18
Tale Prac-tic, a se ga da že kje drugje tudi kupit ali le v LJ? Na okoliških veterinah še slišali niso zanj ::)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2382 : 23 Maj 2013, 12:29:46
Pripravila sem dokument s katerim si bomo lahko morda pomagali pri izbiranju zaščite proti klopom.
Kdor želi naj v razpredelnico vnese podatke. Kasneje lahko podatke tudi spreminjate.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ApdRK4zcuFaQdE1Yd3pCRDdram5tT25leU8yV0FjNlE&usp=sharing

Če imate kakšen predlog za spremembo razpredelnice ali za dodatno polje, povejte :)

Pa seveda ne spreminjati podatkov od drugih...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2383 : 23 Maj 2013, 13:14:56
Em eno vprašanje...O trajanju zaščite. Saj to ste napisali preizkušeno na vašem psu, kako dolgo je delovalo in ne to kar pravi proizvajalec?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2384 : 23 Maj 2013, 13:57:00
danes sem za vse tri kupila Foresto ovratnico. O delovanju bom poročala.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2385 : 23 Maj 2013, 14:05:05
V mislih sem imela kaj pravi proizvajalec :) Koliko časa dejansko traja zaščita za letos še ne morem reči.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2386 : 23 Maj 2013, 14:17:55
kar pravi proizvajalec so larifari. Vse deluje kot deklarirano, če imaš psa doma na kavču. Če ga pa pelješ lulat v mestni park, bo dobil vsaj bolhe  :P.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2387 : 24 Maj 2013, 10:13:26
Izkusnje pri macki - enako fantasticne kot pri psici. Odkar ima ovratnico, ni imela se nobenega prisesanega klopa. Dol si je ne poskusa spravit, zadavila se pa tudi ni z njo :P

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2388 : 24 Maj 2013, 10:20:17
Aja okej...Jaz sem napisala kako je pri nas zadeva delovala.  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2389 : 24 Maj 2013, 10:45:04
Ginny in čara mogoce bi bilo v tem primeru fajn dopolniti tabelo se z enim stolpcem, ne vem, cas uporabe (koliko casa se ze uporablja - predvsem za ovratnice je to recimo zanimiv podatek) in glede na to se vidi koliko klopov je bilo v tem casu..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2390 : 24 Maj 2013, 15:06:56
Ginny zaenkrat vodi s številom klopov :-\

Sem dodala stolpec čas dejanskega delovanja :)

Čara, a vse to kar si napisala pri Bini imaš letos na njej? Sem imela v mislih, da bi se osredotočili na preparate, ki jih uporabljamo v letošnjem letu. Lahko pa naredimo še en list za prejšnja leta, samo js se ne spomnim koliko klopov smo imeli lani.

Pa mogoče če nekateri malo bolj natančno opišete tip sprehodov, ker "gozd, mesto, travnik" ni primerljiv med psom, ki hodi stalno po potkah in lovskim psom, ki po več ur dnevno šari po gozdu in travnikih, sem pa tja pa gre tudi v mesto.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2391 : 24 Maj 2013, 15:34:33
Ne, ah kje...To sem v obdobju 2 let preizkusila. Za letos, bom pa počakala do konec sezone, da ocenim učinkovitost. Mi mamo klope na dvorišču, obdani z visoko travo, živino na paši, listnatim gozdom. Tak da je pravi raj za klope.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #2392 : 24 Maj 2013, 17:02:23
Sem dodala še najino izkušnjo, kolikor se spomnim. Za ostale preparate se ne.
Letos pa je še prekmalu za obsežnejše ocenjevanje, v kratkem bom lahko pokomentirala ampule.
So pa res neverjetni klopi, povsod jih je polno, se mi zdi, da še več kot lansko leto in prej.
Da ne omenjam, da ni pomembno ali greva v gozd, samo po travniku ali pa sva na domači trati - klopi so povsod! Zato bodite previdni tudi pri sebi in se pregledujte...


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #2393 : 24 Maj 2013, 17:11:33
Je kdo že probal tole? Se obnese?
http://www.zoohit.si/shop/psi/nega_zascita_psa/zascita_bolhe_klopi/spreji_bolhe_klopi/245795
Ok jaz sem kupila tole za probat pa lahko samo rečem, da se ne splača.. Meni obupno smrdi, psa sta mi smrdela še kak teden, sploh pa vsakič po tem, ko ju je dež namočil. Pa na nobenem psu ni bilo toliko manj golazni, da bi bilo omembe vredno.  ::)

Na Brini zdaj uporabljam tist zvarek iz citrusov, ki se je po facebooku oglaševal, ko narežeš limone, pomaranče, limete, grenivke in podobno in prekuhaš v vodi skupaj z lupino 1 uro, potem pa precediš ko se ohladi. Pa moram rečt, da je kar v redu, ni pokasirala še klopa, je pa res, da je Brina fina gospa in ne hodi glih po največjem šavju.. :) Za njo bo tole iz citrusov al pa kak jabolčni kis (čeprav citrusi ful lepše dišijo) povsem dovolj za letos :) 

Jaka bo dobil pa Foresto v kratkem pa da vidimo kako se obnese na kratkodlakem psu. Jaz do zdaj še nisem našla stvari, ki bi mi psa zaščitila 100%, vedno smo na sezono vsaj kakšnega klopa pokasirali..  :-\



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2394 : 24 Maj 2013, 17:13:31
Nam foresto vsaj repelentno ne deluje praktično nič, dnevno najdem prisesane klope ki sicer umrejo ko so nekaj časa gor. Pri scaliborju sem v dveh letih imela cela dva, pa še to glih en teden po nanosu ovratnice, tole je pa groza glede na to kako bfajn bi naj učinkovala. Ne upam si je pa še bolj na tesno dat, ker se mi zdi da bi ga že davit začela.

Tako da verjetno bom tole v smeti zabrisala (če bi slučajno kdo mel rabljeno ovratnico se lahko javi  ::) ) in šla nazaj na scalibor. Sem menjala samo zato, ker se klopi navadijo na te zadeve sam močno dvomim da je populacija foresto ovratnic pri nas tako visoka, da bi bili klopi že čist navajeni. Nej se grejo solit.



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #2395 : 24 Maj 2013, 17:41:43
Tako da verjetno bom tole v smeti zabrisala (če bi slučajno kdo mel rabljeno ovratnico se lahko javi  ::)
Pa ja, jaz vzamem, če se še noben drug ni javil, da vsaj probam preden se odločim za nakup :) 



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2396 : 31 Maj 2013, 16:40:47
Jaz sem začela v hrano dodajat česen v prahu - pol žličke na dan.
Pa skuhala sem narezano 1 pomarančo in 1 limono v 2dcl vode in 2dcl domačega jabolčnega kisa in imam zdaj to v pršilki, da jo našpricam pred sprehodi.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


chackk

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #2397 : 31 Maj 2013, 21:19:20
Pri nas so do zdaj bolj kot ne Advantix ampule delovale, zdaj zadnje dni sem mu pa v tem tednu našel prisesanega (že malo napitega ampak posušenega) klopa in pa ene 2 sta mu lezla... Mi je čudno, ker če me spomin ne vara so se ga po ampulah ponavadi kar dobro izogibali ;o



Bennu

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2398 : 31 Maj 2013, 22:10:37
Sem pred časom v to temo, že prispevala svoje negativno mnenje glede Foresto ovratnice, stanje se je potem zgolj še poslabšalo, zato smo prešli nazaj na uporabo ovratnice Scalibor.

Poročam, čez nekaj časa kako se bo letos obnesla zadeva...

Foresto glede na učinkovitost enakovreden za tretino cenejšim ovratnicam, kar je svojevrsten absurd.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2399 : 01 Junij 2013, 08:22:56
Moji imajo Foresto 10 dni. Pred nekaj dnevi sem našla na tleh na pol napitega posušenega klopa, na psih zaenkrat še nič.