Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1179880

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #300 : 29 Junij 2006, 14:15:14
načeloma bi morala zadostovati za dva dvajsetkilska psa. Pa če daš na enega ni nič narobe ker je toleranca zelo visoka.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #301 : 30 Junij 2006, 22:11:34
Očitno kar precej grešijo. Ne samo, da se klopa niti pod razno ne maže z alkoholom (ali čim drugim) klopi tudi niso žuželke.
kako smo natančni...  ::)  lej prepisala sem iz te knjige samo z dobrim namenom. sem lepo napisala, da pri kakšni stvari res zgrešijo, ampak se najde kar precej dobrih nasvetov. in ker se vsak dan sproti ubadam z Brininimi zdravstvenimi težavami mi pride literatura zelo prav.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #302 : 01 Julij 2006, 12:03:43
Napake niso tako malenkostne, zato jih je treba popraviti. Kar  ne pomeni, da je celota zanič. Je pa zanesljivo zastarela, kar pomeni, da je treba dodati novejše podatke, tam kjer se je doktrina spremenila. (pri kačjem piku recimo, drugega niti nisem brala). In če nekdo napiše, da je klop žuželka je to znak ali neznanja osnov zoologije ali pa huda malomarnost. Nasvet, da se klopa maže z alkoholom ja pa povrhu vsega še nevaren.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #303 : 01 Julij 2006, 12:04:30
Saj nisi ti kriva ;) "kriva" je knjiga oziroma pisateljica, ki daje napacne podatke (in ce smo nasli ze dve napaki, potem se lahko zacnes sprasevat, kaj vse je se narobe ::)).

battito animale


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #304 : 01 Julij 2006, 22:44:41
Napake niso tako malenkostne, zato jih je treba popraviti. Kar  ne pomeni, da je celota zanič. Je pa zanesljivo zastarela, kar pomeni, da je treba dodati novejše podatke, tam kjer se je doktrina spremenila. (pri kačjem piku recimo, drugega niti nisem brala). In če nekdo napiše, da je klop žuželka je to znak ali neznanja osnov zoologije ali pa huda malomarnost. Nasvet, da se klopa maže z alkoholom ja pa povrhu vsega še nevaren.
no če si že tako natančna bi pa lahko vedela, da gre za kačji UGRIZ in ne pik, saj kača ne piči  ::) in tisto o kačjih ugrizih sem sestavila jaz sama in ni iz knjige. če bi bilo iz knjige bi napisala zraven vir, ker se ga po pravilih mora in sem ga napisala v tistih temah, kjer sem res prepisala nasvete iz knjige. kaj točno je napačno v tistem odstavku o ugrizih, ki sem ga napisala? ali ti gre pač spet kakšna moja izjava za brezveze v nos  ::)  sama si samo ponovila nasvete, ki sem jih napisala, če smo že na tem. jaz sem jih samo bolje razložila. preberi moj post še enkrat pa ti bo vse jasno. tisto o zarezi mesta ugriza itd. sem pa prekopirala iz strani DPMŽ Trbovlje in ni moje delo. glede klopov se strinjam, da so zgrešili pri nekaterih stvareh, ampak še vedno se najde dosti dobrih nasvetov v tej knjigi. mah brezveze karkoli razlagati oz. celo opravičevati to, da sem si vzela čas in prepisala stvari iz knjige. polovica opisov pasem na tem forumu je prepisanih iz enciklopedije psov in vsi vemo, da so podatki pomanjkljivi oz. celo nepravilni v nekaterih primerih. čudno, da tam nihče nič ne reče  ::)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #305 : 02 Julij 2006, 07:33:51
Kako da ne ::)

battito animale


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #306 : 03 Julij 2006, 03:20:04
evo tisto iz knjige o klopih je izbrisano. ste zdaj srečni? naslednjič pa ne bom zapravljala časa, sploh pa ne za ta forum.  ::) še vedno me pa zanima KAJ TOČNO je narobe z mojim postom o kačjem ugrizu, ampak očitno ne bom izvedela  ::) nima veze..



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #307 : 03 Julij 2006, 08:54:35



Pri nas je Advantix deloval 23 dni, potem je zadeva popustila in speti so se pojavili klopii >:(, sem pa vseeno pričakovala malo več glede na to, da ga zelo pohvalijo.

lp erika


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #308 : 03 Julij 2006, 10:13:53
Saj nisi ti kriva ;) "kriva" je knjiga oziroma pisateljica, ki daje napacne podatke (in ce smo nasli ze dve napaki, potem se lahko zacnes sprasevat, kaj vse je se narobe ::)).

ali pa prevajalec ... (vsaj kar se uvrscanja klopov med zuzelke tice)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #309 : 03 Julij 2006, 11:15:07
Citiraj
evo tisto iz knjige o klopih je izbrisano. ste zdaj srečni? naslednjič pa ne bom zapravljala časa, sploh pa ne za ta forum.  Roll Eyes še vedno me pa zanima KAJ TOČNO je narobe z mojim postom o kačjem ugrizu, ampak očitno ne bom izvedela  Roll Eyes nima veze..

S tvojim nič, s tistim iz Trboveljskega društva pa vse. Fino je, če prej, preden nekaj prekopiraš iz neke knjige ali spletne strani preveriš, če zadeva drži oz če ni brezupno zastarela.


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #310 : 03 Julij 2006, 15:15:48
Kolegica, ki ima samojeda, je uporabila proti klopom in bolham ampule Advantix od Bayer.

Sprašuje za pomoč lastnikov samojedov in drugih psov, saj je kuža imel hudo reakcijo in je prišlo celo do opeklin in zelenega obarvanja na mestu, kjer so mu dali ampulo, drugod pa do izpuščajev.

Rane mu izpirajo s kamilicami, dobili so tudi kremo. Veterinar je samo čudno gledal in ga je želel čisto ostriči, česar seveda ne želijo.

Je imel kdo podobne težave in kaj svetujete?



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #311 : 03 Julij 2006, 20:44:25
S tvojim nič, s tistim iz Trboveljskega društva pa vse. Fino je, če prej, preden nekaj prekopiraš iz neke knjige ali spletne strani preveriš, če zadeva drži oz če ni brezupno zastarela.
tisto je bilo prekopirano IZ TEGA FORUMA! iz teme o prvi pomoči psa, če smo že na tem  ::)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #312 : 03 Julij 2006, 21:22:53
Kolegica, ki ima samojeda, je uporabila proti klopom in bolham ampule Advantix od Bayer.

Sprašuje za pomoč lastnikov samojedov in drugih psov, saj je kuža imel hudo reakcijo in je prišlo celo do opeklin in zelenega obarvanja na mestu, kjer so mu dali ampulo, drugod pa do izpuščajev.

Rane mu izpirajo s kamilicami, dobili so tudi kremo. Veterinar je samo čudno gledal in ga je želel čisto ostriči, česar seveda ne želijo.

Je imel kdo podobne težave in kaj svetujete?

Podobne težave je mislim, da imela Rožica z Atosom. So ji na veterini rekli, da naj spira z kamilicami? Sicer ni slabo ampak še vseeno mogoče bolje če so rane in opekline z fiziološko. Ker imajo samojedi gosto dlako in se zadeva spodaj gnoji so ji najbrž zaradi tega predlagali tudi britje psa, kako bo koža, ki je zdaj poškodovana reagirala še na izpostavitev v tem času močnemu soncu pa... najbrž res bolje, da probajo razjede čim bolj sčistiti mogoče dlako samo postriči po mestih, ki so najbolj kritična, da se lažje čisti.
So prej uporabljali Frontline ali je bila Advantix prva stvar??

Lp nina



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #313 : 05 Julij 2006, 13:02:39
Ja, midva sva imela enak problem. Ne, kamilic niso svetovali, dobili smo Plivasept šampon za spiranje rane (trikrat dnevno) in antibiotike. Tudi mi ga nismo pobrili (razstave), pa se je vse skupaj zacelilo v treh dneh. So pa bile tri velike gnojne rane.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #314 : 08 Julij 2006, 18:25:43
Ja, midva sva imela enak problem. Ne, kamilic niso svetovali, dobili smo Plivasept šampon za spiranje rane (trikrat dnevno) in antibiotike. Tudi mi ga nismo pobrili (razstave), pa se je vse skupaj zacelilo v treh dneh. So pa bile tri velike gnojne rane.

Kolikor vem ima Buci prav opekline. Bom preverila, kako je sedaj in kaj so naredili, pa vam poročam.



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #315 : 20 Julij 2006, 12:44:10
Mogoče je bilo že kje napisano, ampak vseeno: ali se pes po nanosi Advantixa lahko zmoči oz. koliko časa mora ostati suh, da zadeva prime?

+1

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #316 : 20 Julij 2006, 13:02:56
*LuNa*  najmanj 6 ur. Najbolje je, da ji daš zvečer ampulo, da se čez noč lepo vpije v kožo. Tako jaz pri moji delam....lp

+1


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #317 : 20 Julij 2006, 13:37:56
Tisti ki imate Advantix... je res da naj bi bila psa po nanosu en dan ločena? Naša bi čez dan že lahko ločili če je to potrebno, ampak spala bi pa vseeno skupaj. Tako je namreč bratu svetoval en veterinar.

Lp

+1



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #318 : 20 Julij 2006, 13:50:57
Mi imamo Advantiks .. drugač ful prime ta zadeva ampak je pasje draga. Mi imamo do 40 kg in so nam rekli naj kombiniramo in mu moramo dati dve (tako je rekla ona ki dela pri Matkotu. Tako da imamo to samo za 2×.  :-\ Je pa en paket 7000 pa še malo.  :( Škoda .. pa tako fajn prime pa tako drago  :o



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #319 : 20 Julij 2006, 15:42:32
Tisti ki imate Advantix... je res da naj bi bila psa po nanosu en dan ločena? Naša bi čez dan že lahko ločili če je to potrebno, ampak spala bi pa vseeno skupaj. Tako je namreč bratu svetoval en veterinar.

Lp
Jaz mojima dvema dajem ampule zvečer ravno zato, da sta čez noč ločena- ker ne spita skupaj. Velikokrat se namreč drug drugega ližeta in verjetno ni ravno dobro, da bi malo ampule pojedla  :-\

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #320 : 20 Julij 2006, 15:54:41
advantix je res super! do zdaj sem samo enega klopa našel na sibu pa še to pred advantixom... Kaj pa, če se pes kopa pogosto?  A to ubija klope ane?

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #321 : 20 Julij 2006, 22:39:52
Če ji dam recimo ampulo zvečer, a potem lahko naslednji dan popoldan ali proti večeru že plava?

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #322 : 21 Julij 2006, 07:25:23
Meni je bilo rečeno, da se z vsakim kopanjem nanos spira.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


cookie

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 2
  • Cookie ma vas rad
Odgovori #323 : 21 Julij 2006, 08:55:10
Mi uporabljamo Exspot.

Fatastična zadevca, nič klopov,komarjev,mušic,ničesar, še muhe bežijo.............


Kar se pa nanosa tiče do 15 kg ena ampula, mi potrebujemo 2. Dva dni nič kopanja in resnično deluje. Na veterini v Lj cena malenkost čez 4,000 v BTC - Zootic pa je bil prej po 3,700 zdej so dvignl pa na 4,400.

lp

+1

mi to znamo


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #324 : 13 Avgust 2006, 20:42:19
No .. zdej ima Indi že 14 dni kraste po telesu. En teden prden so se mu naredile kraste smo mu dali ampule (Advantix). In zdej sva z mami začele malo razmišljat .. ali bi mogoče lahko bila alergija na Advantix .. zato ker se je pač pojavilo nekaj dni za tem ko smo mu dali ampulo.

Kraste ima povsod po telesu, največ na hrbtu, ampak tam smo jih že malo izčesali, malo ga tudi srbijo. Dobro sem preštudirala tudi garje in tudi to je ena izmed možnosti, ampak to ne spada sem.

Me zanima če ima že kdo kakšne izkušnje z alergijo na Advantix ali kakršne koli ampule. Vedno (do zdaj) smo uporabljali Frontline po katerih se niso nikoli naredile kraste. A zdaj .. ko smo začeli uporabljati Advantix so se kraste pojavile.


Hvala za odgovore



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #325 : 13 Avgust 2006, 21:43:06
Zdaj če ima kraste točno tam, kjer ste nanesli Advantix, potem je možna reakcija. Saj mislim, da sem tole že ene tri krat pisala, pa dajmo še enkrat ::) ;): Atos Advantixa ne prenese; na mestih nanosa so se mu spustile velike gnojne rane (niso bile kraste), ki smo jih opazili šele, ko se je od gnoja začela dlaka lepit in je začelo smrdet. Dobil je antibiotik in Plivasept šampon, s katerim smo mu trikrat dnevno umivali rane in nato čez 15 minut spirali. V treh dneh je bilo zaceljeno.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #326 : 14 Avgust 2006, 11:01:00
Samo Indi ima posod kraste  ??? :'(



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #327 : 14 Avgust 2006, 11:09:24
Potem pa mislim, da ni od ampul. Lahko je alergija na hrano, na nekaj iz okolja. Jaz bi šla do veterinarja, če se ne bi pozdravilo.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #328 : 14 Avgust 2006, 21:47:27
Pa si sigurna, da niso kraste od praskanja? Luna jih je tudi imela po hrbtu, pa jim nisem posvečala preveč pozornosti. Dokler se ni poleti spraskala še pod ušesi in se je iz takšnih nedolžnih prask razvilo gnojno vnetje.
Lahko je alergija, samo če bi bilo na Advantix bi se najbrž pojavilo takoj po nanosu in predvsem na delih, kjer je bil nanešen. Lahko pa ima alergijo na kaj drugega ... ali pa ga motijo piki, pa se praska .... ampak za alergijo kolikor vem kraste niso glih značilne, ampak bolj vneta in rdeča koža, kraste pa samo, če se je spraskal tam.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #329 : 14 Avgust 2006, 22:16:12
Saj Advantix gre potem v podkozje in se razporedi po vsem telesu... mogoce je bila samo kasnejsa reakcija... Ste ga skopali?

battito animale