Kako scrkljati mačko

tjasa · 21888

airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 10 Avgust 2010, 10:10:20
Mi imamo na balonu mrežo naročeno z zooplusa in je super. Muce  lahko uživajo na balkonu in mi smo brez skrbi.



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 10 Avgust 2010, 12:43:47
ja.. tale je že pri meni :)

po ostale se vračamo danes.. in naslednje dni.. :)

Ooo, ampak je pa res lep  :)  :o  srečen ulov še za ostale!

Ga boš imela noter ?  :)



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #32 : 10 Avgust 2010, 12:56:19
jap.. zaenkrat se še skriva v škatli :))

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 10 Avgust 2010, 13:31:17
Po moje se bo bolj opogumil, ko boste prinesli še njegove bratce / sestrice in mamo.  :) Počasi jih boš "scrkljala" sigurno  ;)



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #34 : 10 Avgust 2010, 14:33:52
na žalost samo on ostane pri meni  :-\ mamica in še 4 pa ostanejo pri mojem fantu ..

bomo že nekako =) sedaj letimo še k veterinarju .. potem pa še kopanje.. pa smo na polovici :P

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #35 : 10 Avgust 2010, 21:47:35
mi se pa cartamoooooo :)

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #36 : 20 Avgust 2010, 17:30:52
Oh, ker prestrasen cuker! <3



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 20 Avgust 2010, 23:20:36
Srček  :-*


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 03 September 2010, 11:09:50
shawtyy, je uspelo scrkljati mucke? Kako?
Moja kolegica ima namreč prav tako najdenčke, mama mačka pa je v ponovnem pričakovanju mladičkov - pri koncu. Ko jih bo skotila, jo bodo dali sterilizirati, čeprav ni njihova, ampak "vaška". Gospod z bližnje kmetije pa je rekel, da bi jo lahko potem pripeljali k njemu, kjer bo prosta in bo imela mir, ceste pa tudi ni nikjer v bližini.
Problem pa nastane tu, da so trenutni trije mladički zelo preplašeni in se bojijo ljudi. Sicer pridejo jest in se tudi igrajo (vrvice, žogice,miške...), vendar najbližje 2m stran. Rada bi jih socializirala, da bi jih lahko tudi oddala. Za enega sem se jaz ogrela, a ga morava pred odhodom vsaj približno navaditi na našo bližino, vendar enostavno ne veva več kaj še poskušati. Z njimi se ukvarja že skoraj 2 meseca in je komaj kaj napredka. Problem je tudi v mami mački, ki stalno piha nad vse. Zdaj celo razmišljam, da bi posvojila kar 2 (ampak vseeno raje ne bi 2), ker bi bilo morda tako lažje zanju, in pač bi ju pustila v enem prostoru (verjetno garaži) kolikor toliko pri miru, da bi se počasi navadila na našo prisotnost...preko hrane in občasne igre. A kaj, ko se nočejo igrati niti s 3m dolgo vrvico, če te vidijo na njenem drugem koncu, niti s čim drugim, če si preblizu ::) Ujeti pa jih je prav nemogoče :)
Torej, kakšen nasvet in ideje so zelo dobrodošle...


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 03 September 2010, 12:56:28
Koliko so pa stari? Da jih socializirate, bi jih bilo potrebno poloviti, prestaviti v notranje prostore - brez mačke, seveda.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 03 September 2010, 13:42:48
Zdaj so, po mojem mnenju, stari okoli 3 mesecev. Tistega, ki si bom izbrala, bodo prestavili noter k njenima mačkama, ostale pa bo prevzel bližnji kmet, kot sem napisala.
Razen, če bo kakšen odziv na oddan oglas za mlade mucke. V tem primeru bo vse polovila in imela v garaži oz. spodnjih prostorih hiše. Ne kaže najbolje. Ampak mama mačka bo vseeno v bližini, ker "taborijo" nekako 10m od hiše :)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 03 September 2010, 13:51:06
Črn ima zdej malo vneto oko :-\, bo treba ukrepat. Črno-bela je mucka


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 03 September 2010, 13:51:52
Pa še tale lepotko  :-*


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #43 : 03 September 2010, 14:51:15
Oprosti za pozen odgovor.. me ni bilo nič doma :)

Ujeli smo jih s pomirjevalom, ki smo ga dobili od veterinarja :) Mucka sem potem dala v škatlo in jo pustila cel dan not - tudi ponoči.. Imela sem ga v dnevni sobi polek mene.. spala sem tudi tam :) Zjutraj sem ga prijela ven z rokavico in ga zavila v brisačo - veliko!! .. Zavila sem mu tačke tako da je ven gledala samo glava :) in tako sem ga imela ene 2uri in ga neprestano božala in se z njim pogovarjala :) popoldne sem brisačo lahko že pospravila..

Ene 2-3dni je še pihal ko si ga hotel prijeti ampak ko je bil v naročju je bilo vse vredu :)

Samo potrpljenje :P


Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 03 September 2010, 15:19:47
shawtyy* Sploh ni pozen odgovor, zelo ažuren celo  ;) Sicer se mi pa ne mudi, počasi se daleč pride, menda. Tako in tako moram počakat, da grem še na dopust in se vrnem, nato ga grem iskat. Prijateljica pa ga bo v vmesnem času poskusila vsaj malo socializirati, na manj "agresiven" način. In tudi ostale kolikor bo šlo. Za crkljanje samo pa ne bo druge možnosti kot prisila, revež bogi, božali ga bomo do onemoglosti  ;) :D Bom poskusila tvoj pristop z brisačo :)


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #45 : 03 September 2010, 15:28:12
ja.. naš je bil res zelo "divji" :/ smo jih 2 tedna lovili..

je pihal in se zaganjal v nas že če si se samo premaknil pa je on slučajno slišal :S

hvala bogu da je za nami :)

čim več sreče :) .. pa poročaj kako bo :P

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 03 September 2010, 17:43:28
No, odločala sem se med tigrasto-belim in črnim ter se s težavo odločila LE za prvega. In kaj sledi? V našem grmovju se pojavi begunec črne barve :o Pa saj ne moreš verjet, sedaj res ne vem kaj naj še s tem počnem, kje vse se jemljejo. Revež mali, kakšnih 5 mesecev bi mu prisodila, je pa zelo zgovorne narave in prav tako boječ kot prijateljičini  ::) Pravkar je bil tudi nahranjen...prišel je jest, ko sem odšla. 
V glavnem, če si kdo želi manjšega mucka, me kontaktirajte na ZS, izbirate lahko med 3 različnimi  :-[ Sicer bo tega iz našega grmovja potrebno odpeljati v zavetišče ???
shawtyy*, hvala zaenkrat. Tvoj mucek je pa zelo zelo lušten ;D


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 21 September 2010, 13:28:30
Poročanje: Pri tej kolegici sedaj ne bom posvojila nobenega begunčka, ker se enostavno nočejo navaditi na božanje ali kakršnekoli dotike. Avtomatsko bežijo. Pa so že poskušali vse možno zadnja 2 tedna, tudi zaprli v garažo in z brisačo kot shawtyy*... očitno so že malo preveliki ali pa jim to enostavno ne paše :'(  Tako bodo sedaj vsi (z mamo, ki bo sterilizirana) oddani na tisto kmetijo... Ljudi bodo sicer videvali, hrane bo dovolj, veterinarska oskrba tudi, ampak crkljički pa ne bodo, škoda. Morda bi vztrajala pri tem mucku, če ne bi bilo mojih nečakov, ki komaj čakata, da bosta lahko božala, krtačila ::) in hranila malega mucka :-\  8) Tako grem pa po enega drugega mucka sedaj...
Hvala za nasvete, morda bodo pa vsaj komu drugemu koristili. Ali meni kdaj v prihodnosti...