Strah pred drsečimi površinami

galy · 26366

galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
: 14 November 2006, 10:58:30
Kako psico navaditi na normalno hojo po drsečih površinah? Madam otrdi, naenkrat postane še 3x bolj nerodna, posledično jo razčetveri…. Zaenkrat so prvi problem hodniki (stopnice pridejo na vrsto kasneje). Če poskusim z nastavljanjem hrane – naj jo nastavim po sredini hodnika? (trenutno hodi le ob steni)
Kaj še pomaga? Poleg postriženih krempljev mogoče tudi kakšni copatki?



IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 14 November 2006, 12:15:29
Vzemi hrano, kliker in teren, kjer je ta marmor (predvidevam) malo manj spolzek in po pameti počasi po korakih. V mesecu dni se bo pes drsal po marmorju  ;D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 14 November 2006, 13:04:43
Najprej postrizi dlako med blazinicami če je je preveč. Potem začni vaditi spretnost gibanja najprej na nedrsečih površinah, na drseče greš kasneje in  postopoma. Izbiraj čimbolj raznolike površine, lahke naravne ovire, nato nedrseče a ne povsem stabilne,  ovire, pa recimo kakšni kupi peska, ki se izmika izpod nog, pa kakšne rešetke... Psica bo  postala vse bolj spretna in samozavestna, tako da si bo upala tudi na drčeče površine. je pa nekaj - če je nerodna, so drseče površine lahko nevarne zaradi poškodb. Za mlade pse so pa itak strup - ni je stvari ki bi bila slabša za razvoj mladega psa.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3 : 14 November 2006, 14:34:52
Vzemi hrano, kliker in teren, kjer je ta marmor (predvidevam) malo manj spolzek in po pameti počasi po korakih. V mesecu dni se bo pes drsal po marmorju  ;D

odličen nasvet  8), samo malo nepopoln.
Moraš namreč vedeti kaj klikat  :) oz katero vajo gradiš.
Torej majhna dopolnitev dobrega nasveta - klikaš sproščene mišice in hojo po blazinicah. Ne klikaš napetih mišic in kremljev ven  8).
Po mesecu dni (ali treh -dodvisno od psa) se pes ne bo drsal ,ampak počasi in sproščeno hodil.
Vzporedno delaš še vaje,ki jih je priporočila Lanabella. Pri vseh bodi pozorna, da klikaš pravilno razpoloženje,ne le prehod čez podlago.
Lahko pa seveda naklikaš tudi drsanje  :P, če želiš  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 14 November 2006, 14:42:07
odličen nasvet  8), samo malo nepopoln.
Moraš namreč vedeti kaj klikat  :) oz katero vajo gradiš.
Kot klasik predvidevam, da 98,75% uporabnikov zna uporabljati kliker  :P (saj po njihovih prispevkih je čutiti tako).
Sam sem psa naučil hoditi po spolskih tleh v 3 treningih (kliker + salamca) in to je bila stavba (mislim da neka galerija) pred podhodom v tivoli  ;D
, je pa res, da nisem že eno leto testiral pridobljenega znanja  :-\


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5 : 14 November 2006, 14:53:04
Kot klasik predvidevam, da 98,75% uporabnikov zna uporabljati kliker  :P (saj po njihovih prispevkih je čutiti tako).
Sam sem psa naučil hoditi po spolskih tleh v 3 treningih (kliker + salamca) in to je bila stavba (mislim da neka galerija) pred podhodom v tivoli  ;D
, je pa res, da nisem že eno leto testiral pridobljenega znanja  :-\

ja eni znajo uporabljati kliker, eni mislijo da ga znajo- vsekakor pa nikoli ne škodi, če se predebatira način izgradnje posmezne vaje . Kajti to je vedno zanimv del dela in seveda lahko isto stvar delaš iz različnih smeri oz izhodišč pa ni nobena slabša od druge. brain storming bi rekli  ;)
Da pa mnogi, ki šolajo psa po bilo kateri metodi, pogosto ne vedo kaj pravzaprav oblikujejo, pa tudi ni novost, zato razčlembe faz nikoli ne škodijo  ;).

Glede hitrosti prilagajanj na podlago je pa veliko od talenta psa odvisno. Nekateri sploh ne rabijo nobenega šolanja oz uvajanja (in taki recimo imajo potencial zmagat svetovno agility,kjer podlaga vedno vsaj malo drsi) , nekateri pa kjlub vsej stroki vedno ostanjo nesigurni- vsaj, če se zgodi element presenečenja (in tako na agity tekmah v halah ne bodo nikoli zmagali , čeprav na travi in žaganju  šišajo vso konkurenco ).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #6 : 14 November 2006, 14:56:42
No, spadam med tistih 1,25%, ki še niso delali s klikerjem.
Potem začni vaditi spretnost gibanja najprej na nedrsečih površinah, na drseče greš kasneje in  postopoma. Izbiraj čimbolj raznolike površine, lahke naravne ovire, nato nedrseče a ne povsem stabilne,  ovire, pa recimo kakšni kupi peska, ki se izmika izpod nog, pa kakšne rešetke... Psica bo  postala vse bolj spretna in samozavestna, tako da si bo upala tudi na drčeče površine. je pa nekaj - če je nerodna, so drseče površine lahko nevarne zaradi poškodb. Za mlade pse so pa itak strup - ni je stvari ki bi bila slabša za razvoj mladega psa.
Nisem prepričana, če vse razumem... Kaj je mišljeno z naravnimi ovirami? :-[ Rešetke? Tiste, ki npr. pokrivajo razne luknje?
Psica je odrasla, stara 2,5 let. Problem se je pojavil ob selitvi v blok (10+ nadstropje) In 100% ni talent za agility ;D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #7 : 15 November 2006, 08:58:50
No, spadam med tistih 1,25%, ki še niso delali s klikerjem.Nisem prepričana, če vse razumem... Kaj je mišljeno z naravnimi ovirami? :-[ Rešetke? Tiste, ki npr. pokrivajo razne luknje?
Psica je odrasla, stara 2,5 let. Problem se je pojavil ob selitvi v blok (10+ nadstropje) In 100% ni talent za agility ;D

tisto o agility je bilo izključno kot prikaz vpliva genetike na gibanje po drseči podlagi  ;) in je bilo namenjeno IgiSu.
Najbrž prej nista dosti hodili po takih površinah, zato se ne čudi ,če ji gre zdaj malo težje. Enako kot za vse velja,da gredo novsti Janzkom bokje kot Janezom  ;D V glavnem  čas bo prinesel napredek, samo ne smeš se razburit in ne smeš izvajat pritiska, ker to samo poveča zakočenost psa  ,kar je itak vzrok problema.
Upam ,da imate lift  ::), tako najbrž nimaš kaj dosti drseče podlage za prehodit.
Naravne ovir ej emislila Lanabella vs ekatr je v naravi - hodit čes štore na štore, čez vej e, vse kat pomag akrepiti koordinacijo gibanja. rešetke so pa seveda umetne- tu gre pa za to ,d apes ob nenevadnih podlagah ne zakoči , ampak se zorganizira. Bolj z atrening psihe , z motoriko na rešetkah ni težav

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 15 November 2006, 12:58:21
Točno tako. Normalno spreten pes se na nenavadne in drseče podlage zelo hitro navadi. Kot je napisal IgiS: par klikov (ali kakšne drugačne vzpodbude), pa gre. A so med psi tako kot med ljudmi tudi bolj štorasti - nekateri po naravi, drugi pa zato, ker nimajo v življenju priložnost spoznati nič drugega kot pesjak in domači vrt na primer. In ravno med labradorci se najdejo strašansko štorasti primerki. Za take je fino, če lahko razvijajo spretnost na najrazličnejših podlagah - sprva stabilnih, da se ne ustrašijo. Recimo hoja po rečnem produ, hoja po širših deskah na tleh, stopanje na nizke štore, če najdeš kakšen jarek poln listja da se vgreza vanj...kar pač najdeš na sprehodu in ni pretežko. Ko mu gre to dobro greš na manj stabilne zadeve, recimo kupi peska, ki se psu spodmika pod nogami, deske, ki niso čisto ravne (a so še vedno na tleh) in se pri hoji rahlo gugajo, hoja po podrtih drevesnih deblih....S temi vajami pes postaja spretnejši. Drugo so pa tiste vaje, pri katerih si krepi živce: prehod skozi betonsko cev recimo, tudi hoja po rešetkah ampak to je že kar težko. Na sprehodu po mestu najdeš takih ovir kolikor hočeš. Samo pretiravati ne smeš. In potem v končni fazi psa tudi drseče površine ne zmedejo več. Samo tebi se verjetno mudi, take zadeve pa trajajo.
Lahko si pomagaš tako, da psa vodiš na povodcu počasi, tako da se na eni strani dotika stene na drugi pa tebe in ne more pasti. Lahko si omisliš oprtnico z ročajem, za katerega držiš psa da ne more pasti.  Lahko se položi ozek pas nedrsečega materjala ("travce" recimo) nekje ob steni, po katerem lahko pes varno hodi (samo na skupnem hodniku je to verjetno bolj težko). Na take in podobne načine si pomagajo recimo lastniki psov, ki zaradi bolezni ali starosti izgube spretnost ali ravnotežje.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #9 : 15 November 2006, 13:05:15
Super ideja- mislim,da se ne bo noben pritožil, če položiš en tekač po hodniku- dobijo se pa tudi čist poceni na metre.
Zagotovo je to metoda "shoot the dog  ;)" , ki takoj reši akutni problem.
Vse ostalo   pa počasi po programu in najbrž bosta sčasoma lahko brez tekača (najkasneje takrat ,ko bo ta zrel za kemično čiščenje  ;D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #10 : 15 November 2006, 14:18:03
Sem postrigla dlako med blazinicami in je že malce bolje.
Pri nas so problem živci (psica je že tako nesigurna, boječa), ker norenje po naravnih površinah obvlada (do sedaj se je sprehaja predvsem po gozdu – in s tem ne mislim hoje po urejenih gozdnih potk, pač pa npr. tisto norenje po mokrem listju, kjer nisi prepričan, ali ji bo uspelo zvozit ovinek). Bom najprej navajala na hodnik, ko bo priložnost, pa pridejo na vrsto tudi druge ovire.
Tekač v avli 100% odpade :D, še za hodnik ne vem, če bi si upala. Saj drugače tudi sedaj hodi sama, edino kakšnih ovir ne sme biti ob stenah (takrat jo moram nesti ::)).
Hvala in lp.



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #11 : 29 November 2006, 22:00:12
Galy kaj pa če niso toliko problem drseče podlage kot pa novo okolje?
Ker recimo Luna je navajena na ploščice, pa drseč laminat ... ampak se je vseeno malo ustrašila bloka, ko smo šli na obisk. Tako da je bil pri njej bolj problem nova nepoznana hiša. Zdaj se ne boji več ampak se ponavadi že pri vstopu v blok oblizuje, ker ve, da bo ona prva postrežena. Pa ful zanimivo ji je v dvigalu, kjer se lahko pogleda v špegu. :P

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #12 : 20 November 2010, 17:28:00
hej

Vem, da je tale tema ze malo stara, ampak vseeno.. Tudi mi imamo problem z drsecim laminatom doma, in blaznim strahom pred njim. Naj samo povem, da je laminat polozen ze odkar je Cosmo prisel k nam, tako da ni to na novo ali kaj podobnega. In od zacetka je bilo vse ok, potem cez nekaj casa je pa razvil strah pri prehodu iz laminata na tepih v vezi. Sem poiskusila odpravit, z nagradami, z igranjem okoli tepiha, probala zvabit s priboljski, nic ni pomagalo in sem obupala. Sedaj zadnje pol leta je pa ta strah razsiril na ostali laminat po stanovanju (v moji sobi je pa itison), tako da ga je recimo se v dnevno strah pridit, oz. vcasih ne upa dlje od veze pred mojo sobo. In kadar pa ze gre, najveckrat drsa, v redkih primerih gre normalno.. Aja, in pa ko klikava (ker sem potem zacela se s klikerjem nagrajevat vsako lepo hojo), takrat gre cisto lepo. Ampak takoj ko odlozim kliker je vsega konec..  ::) Dejstvo je, da cel dan ne morem s klikerjem za njim po stanovanju skakat, tudi ni casa za to. Par mesecev nazaj sem poiskusila se zokenjcke, in je bilo delno boljse, ampak ko sem ga po enem tednu pustila brez je bila zadeva se slabsa..  :-[ Hkrati mu je postala grozna ena omarica, ki je v "vhodu" v dnevno sobo, in mimo nje gre tako, da drsa. In pa okoli jedilne mize.. In na tepih v vezi. In iz laminata v mojo sobo. In to je sedaj res prislo do te meje, da bo nekaj pod nujno treba ukrepat, ker psa je vidno strah, ne upa hodit po lastnem stanovanju, da ne omenjam kako je to lahko stresno zanj. Sedaj ze kaksne 14 dni prakticiram ignoriranje, da pac preslisim vsako drsanje (ceprav priznam, da sem parkrat v preteklosti ze znorela zaradi tega, in ga obdrla  :-[), fora pa je, da po vsakem drsanju pritece po potuho, da ga bo kdo potolazil, ker je tako prestrasen.. Doma sem jim uspela dopovedat v tej meri, da ga tudi ostali ignorirajo, ga v tistem momentu ne bozajo, ga ne vabijo, ce vidijo da noce pridit ker ga je strah. Ampak dejstvo je, tako naprej ne bo slo..
Recimo vceraj zjutraj, na noben nacin ni hotel it na tepih v vezi (kadar mora sam naprej it je se slabse, sploh ne upa, vcasih zmrzne in se ne premakne za cm  ::) - tako je bilo vceraj), in sem se usedla v dnevno in cakala. Trajalo je pol ure, vsake 10 minut je naredil en majhen korak proti tepihu, nazadnje je le stopil gor, lepo.. Ampak dobro, to je bilo zato, ker ga je tiscalo za ven, in pac ni imel izbire. Ce je treba recimo it iz moje sobe v dnevno raje lezi cel dan v vezi, in opazuje dogajanje. Sele ko mu kdo rece, daj pridi itd itd, potem pride..

In ja, vem da tole zveni grozno, in tudi je grozno. Zgleda pa se bolj grdo.. In sem ga danes zjutraj zanalasc posnela, da posnetek delim z vami, ce ima mogoce kdo se kaksno idejo, kaj se sprobat. Evo: http://www.youtube.com/watch?v=l0ZsXqcLPZw

Samo se info, tole na posnetku ni najslabse, danes je se precej lepo sel. Vcasih se tok drsa, da se se kam udari, ker se pac ne more ustavit pravi cas  :-\

Torej, vse ideje in predlogi so dobrodosli..

Hvala in lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


orescek

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 20 November 2010, 19:00:44
Si že pogledala tisti posnetek od Cesar Millana? Mislim, da na enem obravnava prav psa, ki se je panično bal svetlečih površin - toliko, da si niti hodit ni upal po njih. Na posnetku je enostavno tekel s psom na povodcu v tisto stavbo in ko je bil pes, ki je sledil njemu na tej svetleči površini se je začel sicer tresti, sliniti, drsati .. vse možno, vendar je od njega še vedno zahteval postopoma da mu sledi in počasi je ugotovil, da ni nič tako groznega na svetleči površini.
Mogoče bi poskusila s povodcem, da tebi sledi v normalnem tempu? Da se ne bo osredotočal na to kako bo predrsal čez laminat ampak na to da mora it v tvojem tempu čez?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #14 : 20 November 2010, 21:39:36
Ja, se spomnim tega dela.. Mislim, da je bila tisto nemska doga, ce se prav spomnim..

In sem ze tudi o tem razmisljala, ja.. Bom mogoce selo se to poiskusila, ja.. Samo ne vem koliko bo koristilo, ce s klikerjem ni sprememb?  :-[ Ker tudi ko klikava gre normalno cez, potem ko pa ni motivacije (pac klikerja) je pa isto.. In takrat ko klikava lepo vidi, da ni nic groznega, pa potem "pozabi" al kaj?!  :-[

Sem pa opazila, da ko je res utrujen, da pozabi na strah.. Samo kaj, ko se zmeraj je najvecji problem ravno zjutraj, ko je treba cez laminat do veze it in potem ven..  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 20 November 2010, 21:54:52
Ker so se omenjale rešetke, bom pa kar tule vprašala... Moja se strašno boji rešetk (talnih). Že ko jih na daleč zagleda, se jim v velikem krogu izogne in je nikakor ne morem zvabiti blizu, še povohat jih noče, sploh noče bližje od cca enega metra. Če pa je rešetka čez celo cesto in se ji ne da izogniti, gre pač čez, ampak te rešetke so običajno itak take, da jih lahko prestopi. Se  je že kdo srečal s podobnim problemom in kako ste strah pred rešetkami odpravili?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #16 : 20 November 2010, 22:00:35
Ovčka, a se kaj spomniš kdaj se je ta problem pojavil? Že dolgo nazaj? Koliko časa se že trudiš težavo odpraviti?

Popravljam - sem ponovno prebrala in videla, da cca pol leta nazaj. A se ti kaj sanja zakaj ravno takrat?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #17 : 20 November 2010, 22:13:30
Ma to s tem tepihom v vezi se je zacelo ze kar nekaj casa nazaj.. Ravno danes sem malo bolj o tem razmisljala, se mi zdi da enkrat po tistem, ko nam je muc umrl (aprila lani).. Ker prej je imel Joshua na tem tepihu pladenj s svojimi posodicami, in je Cosmo hodil krast brikete, in je sel zmeraj brez problema.. Stopnjevati se je pa zacelo kaksne pol leta nazaj, enkrat pred poletjem se mi zdi, tako da zdaj se drsa skoraj po celem stanovanju.. In ne spomnem se pametnega razloga, zakaj.. Nimam ideje..


Maja3000 moj ko je bil mlajsi tudi ni maral resetk, cestnih pokrovov, itd, ampak ko sva sla cez mesto, sem ga cez vsak tak pokrov cez peljala, na kratkem povodcu, da je pac moral it cez.. Cez cas je ugotovil, da ni nic groznega, in zdaj gre cez (no, ampak ce ima izbiro, gre raje okoli, ampak ne panicari ce vztrajam pri svojem)..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #18 : 20 November 2010, 22:25:52
Koliko časa pa si probavala s klikerjem?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #19 : 20 November 2010, 22:41:04
Zdej ze kaksne 14 dni vsak dan klikava.. Pa ni neke bistvene razlike..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #20 : 21 November 2010, 09:24:05
Sama pa sem mnenja, sploh po videnem posnetku, da ni toliko paničen strah kot dejstvo, da če mu glih ni treba it preko, pač raje ne gre, ker se mu resnično zelooo drsi. Jaz tudi ne bi non stop rinila preko tako drseče površine, kjer vedno padam, če mi ne bi bilo nujno potrebno in bi raje počakala. Ker on s tabo gre preko normalno, previdno, ampak normalno, ker ti pač zaupa in ker si mu pač tako ukazala, drugo bi bilo, če sploh ne bi šel v nobenem pogledu in pod nobenim pogojem. Jaz bi ga pustila in bi pač bival tam kjer si želi. Zakaj pa je tako nujno, da prečka ta del tako pogosto?

Pa tudi kaj se tiče rešetk in ostalih stvari. Žival ne razmišlja tako kot človek in ne ve, da je to pritrjeno in da lahko hodiš po tako tankih žičkah, pod teboj pa je globine 2 m in je to čist normalen odziv za obstoj pri življenju. In nekatere pse pač lahko prepričaš, da poskusijo, nekatere pa nikoli, ker pač je tak tip psa in ne bo šel riskirat in škoti že spadajo med bolj previdne pasme :)  Sama si zaradi takšnih malenkosti ne belim glave, pač ne gre mimo rešetke (sem spadajo tudi kanali in pokrovi od kanalov), gre pa mimo zraven nje v majhnem loku, ni ravno bistvenega pomena pri socializaciji in vzgoji. Pač takšen pes ne bo nikoli reševalec :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #21 : 21 November 2010, 09:54:22
A je slučajno kdaj na laminatu padel in se kam udaril?




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #22 : 21 November 2010, 10:44:22
Felina saj sem napisala, da tole na posnetku je bilo se kokrtok uredu.. V najslabsem primeru zmrzne, se ne premakne, se trese, globoko diha, prestraseno gleda. In ne da vedno pada, saj si je sam kriv da zdrsuje, ce bi lepo hodil mu nebi drselo, ane? Drugace pa ne, ni mu treba preckat ta del tako pogosto, lahko ga imam cel dan zaprtega v moji sobi, ki je velika 2x4 metre, ampak to mi je malo mimo, in brezveze. V tem primeru bi bilo isto sranje, ce bi bil zunaj v pesjaku. :-[ Ker v dnevni kjer je vec prostora se tudi igrama, itd..

ninci mogoce mu je kdaj med igranjem zdrsnilo, samo nikoli tok, kokr se zdaj sam zdrsuje. Tako da bi se udaril, in se zaradi tega bal, dvomim. Razen ce se je udaril sedaj, in se zato strah stopnjuje.. To je pa mozno..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #23 : 21 November 2010, 10:52:30


ninci mogoce mu je kdaj med igranjem zdrsnilo, samo nikoli tok, kokr se zdaj sam zdrsuje. Tako da bi se udaril, in se zaradi tega bal, dvomim. Razen ce se je udaril sedaj, in se zato strah stopnjuje.. To je pa mozno..


Kmalu potem ko smo se mi vselili je Rumba v veži na laminatu padla ker je prilavfala ko so prišli obiski. Udarila se je v stopnico, ki vodi v zgodnje nadstropje. Od takrat po stopnicah, ki vodijo navzgor noče, v klet gre pa brez problema. In občasno - nisva ugotovila v kakšni povezavi - tam v veži pri stopnicah točno takole drsa. Zato sem mislila če se je mogoče Cosmotu naredilo isto. Je pa res da pri nama drsa samo v recimo 10%, ostalo gre pa čisto normalno mimo kot da ni nič ::)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #24 : 21 November 2010, 11:12:09
A sta mogoce ze poskusila ta strah odpravit? In ce ja, na kaksen nacin? Pa si kaj opazila, se pri njej tudi kaj stopnjuje? Ker pri nas se je zacelo samo s tem tepihom v vezi, zdaj je pa kriza skoraj cez celo stanovanje..  ::) ::)

Joj, res mi ni jasno, kaj takole razmisljajo.. Ena negativna izkusnja pokvari vse.. Ker nekaj je res moralo bit takega, da se je vse skupaj zacelo.. Samo res ne vem kaj.. Ker ne more se pa strah kar iz nule pojavit..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 21 November 2010, 11:18:11
Maja3000 moj ko je bil mlajsi tudi ni maral resetk, cestnih pokrovov, itd, ampak ko sva sla cez mesto, sem ga cez vsak tak pokrov cez peljala, na kratkem povodcu, da je pac moral it cez.. Cez cas je ugotovil, da ni nic groznega, in zdaj gre cez (no, ampak ce ima izbiro, gre raje okoli, ampak ne panicari ce vztrajam pri svojem)..

Pa tudi kaj se tiče rešetk in ostalih stvari. Žival ne razmišlja tako kot človek in ne ve, da je to pritrjeno in da lahko hodiš po tako tankih žičkah, pod teboj pa je globine 2 m in je to čist normalen odziv za obstoj pri življenju. In nekatere pse pač lahko prepričaš, da poskusijo, nekatere pa nikoli, ker pač je tak tip psa in ne bo šel riskirat in škoti že spadajo med bolj previdne pasme :)  Sama si zaradi takšnih malenkosti ne belim glave, pač ne gre mimo rešetke (sem spadajo tudi kanali in pokrovi od kanalov), gre pa mimo zraven nje v majhnem loku, ni ravno bistvenega pomena pri socializaciji in vzgoji. Pač takšen pes ne bo nikoli reševalec :)
Ja saj tudi jaz bi šla najraje 'samo' mimo rešetke... Problem je npr. takrat, ko npr. po pločniku hodi več ljudi... Ko Neli zagleda rešetko, pogosto kar odskoči stran in v trenutku 'zapre' pol pločnika. Kar pa je lahko za druge moteče, jaz pa ne želim drugim povzročati preglavic.

Ovcka, ste mu mogoče poskusili na tačke natakniti nogavičke, ki preprečujejo drsenje (se mi zdi, da obstaja nekaj takega)?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 21 November 2010, 11:20:07
Poskusi kdaj pa kdaj - da skače čez visoke ovire (po možnosti, kadar je malo utrujen) in poskusi  da teče navzdol po strmem terenu - lahko tudi po palisadi.
Pa še en prijem - bi morala pokazat, se ne da opisat

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #27 : 21 November 2010, 11:21:59
Maja3000 jap, tudi to smo ze poskusili.. Po enem tednu nosenja, ko sem mu jih snela, da sem videla kako gre, je bilo se slabse..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #28 : 21 November 2010, 11:26:08
A sta mogoce ze poskusila ta strah odpravit? In ce ja, na kaksen nacin? Pa si kaj opazila, se pri njej tudi kaj stopnjuje? Ker pri nas se je zacelo samo s tem tepihom v vezi, zdaj je pa kriza skoraj cez celo stanovanje..  ::) ::)

Joj, res mi ni jasno, kaj takole razmisljajo.. Ena negativna izkusnja pokvari vse.. Ker nekaj je res moralo bit takega, da se je vse skupaj zacelo.. Samo res ne vem kaj.. Ker ne more se pa strah kar iz nule pojavit..  :-[

Ne pri njej je tako, vrata so takoj pri stopnicah in če odprem vrata gre ona mimo čim bolj pri vratih, se pravi da je čim bolj oddaljena od stopnic. Če se pa jaz postavim k vratom, da mora ona it tik ob stopnicah pa drsa. Nisva nič odpravljala ker dejansko ni moteče, odprem vrata pustim da gre mimo pa je.  ::) Po stopnicah gre z muko če jo res fajn spodbujam in nagrajujem, ampak ker so gor itak samo spalni prostori mi je vseeno tudi če ne hodi gor. Vem pa da niso problem stopnice ker so popolnoma enake za v klet (stopnice so zavite) in po tistih gre brez problema.
Mogoče je kdaj padel ali se udaril pa sploh veš ne - lahko da te niti ni bilo doma da bi videla. Lahko je "zalavfal" za kakšno igračko padel in se udaril pa je razvil strah In vsakič ko zdaj iz strahu podrsa ga je še bolj strah, ker se lovi in "lomi" po laminatu. Ne vem. Kadar so res čudni ::)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #29 : 21 November 2010, 11:34:12
Koliko časa pa sta klikala? A si prišla do kakšnega napredka pri klikerju? Recimo, da si najprej klikala vsak korak, potem pa stopnjevala kriterij do več korakov.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"