Strah pred drsečimi površinami

galy · 26523

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 21 November 2010, 11:38:10
Poskusi kdaj pa kdaj - da skače čez visoke ovire (po možnosti, kadar je malo utrujen) in poskusi  da teče navzdol po strmem terenu - lahko tudi po palisadi.
Pa še en prijem - bi morala pokazat, se ne da opisat

Mogoče ni bilo jasno kaj mislim:
opazuj, če se bo tudi temu izogibal.
Sem skoraj prepričana, da ni psihološki problem oz samo psihološki. Bi rekla, da je povezan s fizičnim stanjem.
 A lahko narediš fotgrafijo v hoji  - zadnji del. Na normalni podlagi, zunaj, kjer normalno hodi.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 21 November 2010, 11:45:41
Psu čisto preveč drsi (lahko zaradi predolgih krempljev, dlake med blazinicami, loščenja laminata,..) ko se mora odrinit, da pospeši korak. Verjetno je povezava s tepihom v tem, da mu je ob prihodu ali zapuščanju tepiha zdrsnilo. Položite nedrseč tekač na tisti prehod, kjer želite da pes prečka laminat in zvadite to, da bo dojel, da tam ne drsi. Vse drugo je zame mučenje psa.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #32 : 21 November 2010, 12:27:53
zoe klikava ze kaksne 14 dni, in sicer nagrajujem vsak lep korak na tepih in lepe prehode cez tista mesta, kjer se ponavadi drsa.. Potem se klikava za trikce in je vse ok, se pravi, kadar imam kliker, ne zadrsa niti enkrat.. Ko pa kliker odlozim, pozabi da je dve minuti nazaj lepo hodil, in se spet drsa..

martina.o zunaj je vse ok, tudi cez palisado gre normalno, divja navzdol po hribu brez problema, zunaj ni nobenih sprememb, tako da prepricana sem, da fizicno ni nic narobe..

TibiQ dlako med blazinicami ima vedno postrizeno, kremplje tudi, laminat se tudi ne pomiva z voskom vsakic, ampak recimo enkrat na mesec. In sem ze rekla, kadar "pozabi", gre lepo, pa lahko tudi divja za igracko, pa mu ne drsi. Drsi mu samo kadar sam sebe pripravi do tega..  ::) In dodatni tepihi/tekaci/itd odpadejo, ker pac stanovanje ni moje, doma se pa ne strinjajo, da kaj polagamo po tleh.
Mi je pa zal, da se ti to zdi mucenje. A sem jaz kriva, ce sam sebe zdrsava? Kako jaz vidim nisem, ampak tudi glede tega ne morem nic ukrepat (v smeri tepiha itd). Zato sem tudi vprasala za nasvet tukaj, ne pa za kritike in obtozbe kako mucim psa.  :-X :-X


Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 21 November 2010, 12:57:18
Glede na to, da si napisala, da se boji tudi ene omarice pri vhodu v dnevno sobo, je bilo verjetno kaj v povezavi s tem - da mu ni zneslo, je zapaničaril in se udaril vanjo... zdaj se mu pa ta scenarij ponavlja.
Sploh pa, če je bil pes navajen na laminat že od majhnega in mu to ni povzročalo problemov.

Jaz bi verjetno tako kot TibiQ stvar rešila s tepihom.

Če bi se pa lotila klikanja, bi pa nosila kliker in par priboljškov s sabo v žepu vedno, kadar sem doma. In bi klikala in nagrajevala čisto naključno... ko bi enkrat lepo prišel,  bi dobil klik in nagrado... pa  potem parkrat ne, pa spet ja...


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #34 : 21 November 2010, 13:28:08
S klikerjem bi pomoje lahko stopnjevala kriterij, da ne bi več nagrajevala vsak korak, ampak vsak drugi korak. Pa potem vsak tretji, na koncu pa samo celo pot čez laminat. Ko bi/bo že lepo hodil čez laminat pa namesto hrance daš samo glasovno pohvalo :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


orescek

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 21 November 2010, 15:51:56
Če bi to delal moj bi verjetno začela s tem kar sem napisala - povodec in ko ti sledi v normalnem tempu takoj nato nagrada - igranje. Igra bi sledila SAMO po tistem ko gre normalno čez laminat. Ko bi zadevo osvojil s povodcem - naslednja faza bi bila brez povodca sledenje tebi v normalnem tempu - nagrada igra (vse kar ima najraje). Če bo ponujal vedenje - normalno hodil čez .. spet ista nagrada. Drugače se notri ne bi igrala z njim oz. bi v tem času omejila igro tudi zunaj. Sčasoma bi moral pogruntat, da je normalna hoja po laminatu nekaj ultra super za kar dobi tvojo pozornost in igro (ali hrano karkoli mu več pomeni).

Se pa ne strinjam s tem, da je to kakšno strašno mučenje za psa. Mojemu dlakice med prsti ne strižem in po laminatu normalno hodi.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #36 : 21 November 2010, 16:56:48
Ma, jaz pa ne vem, ce bi toliko komplicirala. Jaz bi mu dala nogavicke in mu jih pustila toliko casa, dokler ne bi pozabil, da ga je bilo kdaj strah (ce je z nogavickami boljse, seveda, ce ne nima smisla).
V vsakem primeru bo pa trajalo dlje kot 14 dni, nogavicke ali ce mu bos klikala.

battito animale


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #37 : 21 November 2010, 18:09:27
Pricakovati da bo kar pozabil, da ga je strah skoraj nima smisla, ker ima tako hud spomin, neverjetno kaj vse si zapomne.. Recimo primer, junija sva bila na morju, in je na sprehodu v eni spranji opazil martincka, in stekel za njim. Ko sva bila avgusta ponovno na morju, na isti lokaciji na sprehodu, je stekel naprej, ker se je spomnil kje ga je videl, in je sel hitro pogledat, ce je zopet tam. ::) Pa je vmes preteklo vec kot mesec in pol..  :-[ Tako da, ce si eno tako za njega lustno stvar zapomni, si sigurno tudi tako hudo grozno stvar..  :-\ Saj sem recimo po eni strani tudi pricakovala, da ko bova prisla z morja, da bo pozabil, da ga je bilo pred morjem strah doma hodit. Pa je bilo par dni mir, sem se ze veselila, ampak ko se je cisto spocil od morja, se je spomnil..  ::)

Ma nic, pomoje bom zaenkrat se nadaljevala s klikanjem, res nekoliko zvisala kriterij, poiskusila bom v zepih nosit priboljske in kliker, pa bomo videli. Ce ne bo boljse, pa mogoce res probala se to s povodcem, pa da skupaj hodiva. Samo res, moram bit res cisto mirna, da ne bo cutil, da sem nervozna, in da me on s to hojo dela nervozno, ker potem spet ne bo nic. Moram si dopovedat, da se ne smem sekirat (kar itak avtomatsko se, ker ga vidim, da mu ni lustno, ane).

Hvala vsem za odgovore in pomoc! Bom porocala, ce bo kaksen napredek.. Drzite pesti... ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 21 November 2010, 18:57:18
sem mislila, da je to samo fora škotov (dolgodlakih) ...jah mi smo to rešili tako, da se več na to nisem ozirala...
je pač morala hodit, brez ukvarjanja, brez posvečanja pozornosti in zdaj tudi gre ...nekaj časa je hodila ob steni, tako si je oporo iskala, zdaj
je to že tudi mimo...mislim, da se je tudi malo po ostali bandi vzgledovala


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 21 November 2010, 19:15:03
Ovcka, oprosti, res sem spregledala to, da sam sebe pripravi do tega, da mu drsi. Sem mislila da mu drsi čisto vedno, ko pospeši korak.

Torej mu začne drset ko zapaničari, pospeši korak in takrat tudi pozabi da drsi in mora drugače hodit, da mu ne zdrsne?  ???

Kar sem pa napisala da se mi zdi mučenje, pa že prej ni bilo mišljeno kot obtožba in tudi ne kot nekaj slabega - niti ne kot karanje tega kar delaš (čeprav razumem da se je seveda tako razumelo, saj nisem dodatno pojasnila), ampak bolj kot mnenje, da se mi ne zdi ok to delat, kar počnete, če se da stvari bolj elegantno rešit in kot dejstvo, ker dejansko, kakorkoli obrneš, je to, če psa spravljaš v neugodno - zanj mučno situacijo, dobesedno torej mučenje. Ponavljam, ni mišljeno kot nekaj groznega, še manj kot očitek "kako grozni ste vi" (vem, da želite psu samo pomagat!), ampak predvsem kot realno dejstvo in mnenje.

OK, če imate situacijo, kjer res ne gre drugače (ampak jaz mislim da bi bilo lažje starše prepričat da se da tja vsaj za tisti čas, ko pes tam hodi, kakšen lep tekač), potem ti priporočam da mogoče pogledaš za rešitev (pa ugotovi, kaj je tisto, česar se pes dejansko boji - mogoče je pa kakšen vonj iz te omarice, kakšen električni impulz,.. kaj vem.. kaj takega) tule;
http://www.kliker.si/?q=node/284
http://www.kliker.si/?q=node/299
(ni direktnih navodil za točno tvojo situacijo, boš pa sigurno našla kaj vse je dobro upoštevat pri reševanju vajinega problema in kako se desenzibilizacije ne lotevat - npr. s klikanjem, preusmerjanjem pozornosti,...)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #40 : 21 November 2010, 21:15:52
Ne vem, jaz sem pri moji ugotovila, da manj kot se ukvarjam z njenimi strahovi, boljse je (tudi v smislu nagrajevanja oz. poskusov desenzibilizacije, ceprav sem mogoce samo jaz tako nerodna, da nehote nagrajujem napacne reakcije, ne vem :-[ - me pa tudi dosti spravi iz tira, ce je ona nesigurna, potem postanem se jaz zivcna in je zacaran krog)

Zato bi jaz dala rajsi nogavice (ali pa tekac - ali pa vsaj en manjsi tepih v sredo prostora?), da psu ne pomotoma potrjujem strahov (ker si rekla, da vsakic pride iskat tolazbo, ker je tako boooogiiii :))

battito animale


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #41 : 22 November 2010, 12:03:47
TibiQ saj po eni strani se tudi meni zdi bedno, spravljat psa v situacijo, kjer ga je strah, samo druge opcije trenutno pac ni.. Ima cisto izbiro, lahko je v moji sobi, lahko pride v dnevno kjer je laminat, saj ga ne silim naj pride, ampak pac noce biti sam v sobi, in ko pride, se drsa, ali pa tudi ne. Sicer ce bi mu bilo tako zelo grozno, ga verjetno na laminat niti spravila nebi. Tako da, situacija se ni najbolj crna, kot bi lahko bila. Sem pa opazila, da je najvecja kriza zjutraj, ker tocno ve, da zjutraj greva najprej ven, in da bo moral cez laminat na tepih. In zjutraj niti kliker ne pomaga.
Drugace pa, hvala za linke, sem si prebrala, pa se Maja me je kontaktirala, in mi poslala en clanek ravno na to temo.. Samo moram sedaj premislit in se odlocit kako bom nadaljevala..

Lilit pa se ti je ze zgodilo, da je (predvidevam da Wapi) potem na kaksen strah cisto pozabila, ce si pac to ignorirala oz. ce se nisi ukvarjala s tem? Sicer imam tudi jaz po eni strani obcutek, da odkar ignoriram, da gre na boljse.. Mogoce za misji rep na boljse, ampak dobro, sprememba je. Glede klikanja se pa sprasujem, ce je normalno, da v 14ih dneh ni vidnih rezultatov, oz. med klikanjem so, po klikanju je konec.. Pocasi ne vidim vec smisla..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 22 November 2010, 12:13:06
Super Ovcka! Držim pesti da bo delovalo!  ;)

Glede klikanja se pa sprasujem, ce je normalno, da v 14ih dneh ni vidnih rezultatov, oz. med klikanjem so, po klikanju je konec.. Pocasi ne vidim vec smisla..  :-[
Meni se zdi kar normalno. Sicer sem to opažala v povsem drugih situacijah, ki sploh niso bile stresne za psa (hočem rečt, da če je pes pod stresom, pa traja še toliko dlje), ampak jaz sem se npr. s premikom riti v stran pri Jazz mučila kar nekaj mesecev, potem je pa en dan kar čez noč čudežno obvladala, kot bi se že skotila s tem znanjem  ;) ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #43 : 22 November 2010, 12:17:21
Ja tako je bilo pri Bini in kipu od konja. Sem pač ignorirala, po 4 sprehodu pa ni več lajala al' pa silila nazaj. Je pa res, da se nisem sekirala zaradi tega, prvič edinole, ker je glih bla poroka v mestu ::)

Jaz bi psa najprej zunaj zmatrala, potem pa na povodec in hajdi mširat po laminatu.Če se upira, se ustaviš, počakaš da se neha in greš naprej. Ne se vdat. Brez kakega nagrajevanja. Bo nagrada kar cilj-sproščen na laminatu.

ovcka jaz poleg klikam že uuuuhuuuuhuuuuuu časa. Res pa da s presledkom. Če ti kaj pomeni, je v tem enem letu nisem uspela naučiti poleg (ob levi, desni, v stran)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


orescek

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 22 November 2010, 12:19:27
Morda klikanje dojema kot zaključeno vajo, ukaz?

Nima čisto nobene povezave z drsanjem po tleh, vendar ko sva na dopustu čistila po tleh in sva dala Skway-a na balkon in zaprla steklena vrata - mu je bilo vidno neprijetno (bil je še mladiček). Če je bila ista situacija in je bil pod ukazom prostor se je sprostil, ni mu bilo več neprijetno. Morda tudi tvoj dojema podobno pri laminatu. Klikanje mu nudi neko oporo in pri tem se počuti sorazmerno varno.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #45 : 22 November 2010, 12:20:53
V bistvu ja... zadnji tak primer je bil poleti, je imela nekaj casa obdobje, ko se je ful bala radia - ne vem tocno, ali ga je povezala z nevihtami in grmenjem, ali jo je sploh motil zvok... ampak je reagirala enako panicno kot med nevihto.
Nekaj casa sem potem poskusala in dajala radio cisto potiho, da jo je kao manj motilo, potem sem na to cisto pozabila in se nehala ukvarjat s tem, in zdej je vse uredu :)

Pri hujsih strahovih, recimo sesalec, fen, da ne govorimo o nevihtah ali pokanju pa zaenkrat ne pomaga skoraj nic :-\

Kako ga pa zjutraj spravis cez?

battito animale


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #46 : 22 November 2010, 12:56:38
Morda klikanje dojema kot zaključeno vajo, ukaz?

Meni se bolj zdi, da se v casu klikanja tako vzivi v delo, da pozabi na vse ostalo, se pravi tudi na strah.. Ker tudi v casu igre pozabi na strah, razen ce mu recimo igracko vrzem na tepih v vezi  ::) Po tisto gre potem z muko, ali pa raje sploh ne..  ::)

Drugace pa se enkrat hvala vsem za vase izkusnje in mnenja :) Vsekakor bomo z ignoriranjem nadaljevali, pa tudi klikala bom se vedno, pa bomo videli kako bo slo naprej.. Pa samo upam, da to ni eden izmed tistih hujsih strahov, ki se jih ne da odpravit (tudi pri nas je to recimo sesalec, in pa avto  ::))

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #47 : 22 November 2010, 13:28:48
Ce mene vprasate nic klikanja, z vase strani le totalno brezbrizje, se pravi se sploh ne ukvarjate s tem ali bo ali ne bo.
Njemu pa za zacetne dni na noge gumirane ceveljce, da bo najprej ugotovil, da tudi tisto kar izgleda drsece ne drsi, potem pa, ko bo s ceveljci vse ok, naj ima le se tri, pa dva, pa tako dalje do le enega in kar naenkrat bo sel brez. Sploh, ce vam bo uspelo biti cisto skulirani zraven.

No, moj pogled na zadevo :)

Aja, pa ce boste sprobali, bi bila vesela fitbacka  :)

Blumina



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #48 : 22 November 2010, 14:40:03
Ovčka, poznam zadevo, sicer ne pri svojih psih, ampak pri goldiju Gorazdove sestrične. Panično se je bal hoje po stopnicah gor ali dol, slaba izkušnja in to vedno tik pred vrhom ali pred dnom je takole zagnal paniko, se zagnal, začelo mu je drseti in posledično je skoraj padel. Kadar je bil na čuvanju ga je gorazd nosil v drugo nadstropje. No, ko sem to prvič videla, sem seveda znorela, ker pes je v vsem skupaj dobival le še potrditev, da ga je upravičeno strah.
Tak strah kot pri tvojem, trajajoč vsaj 2 leti, sva rešila v tednu dni. Psa sem lepo peljala po stopnicah in ko je zablokiral ga zelo mirno prijela za ovratnico in vzrajala na mirnem tempu prehoda, na koncu sem ga lepo pohvalila. Nobene hrane, ničesar, samo popolnoma mirno in samozavestno vodenje čez površino in vztrajanje na tem, da ne divja, ne paničari, se ne drsa... Po tednu dni, ko je bil vsak prehod čez površino miren, je lepo hodil dve nadstropji gor in dol brez kakršnekoli panike. Na tebi je samo, da ga umiriš in ne pop!"%evaš zaradi strahu (hmmm, ja, tudi mene je prijelo), ampak si samo popolnoma mirna in mu daš vedeti, da brezveze zganja paniko. Prav lepo se namreč vidi, da ko gre s tabo lepo počasi, mu nič ne drsi, ko zažene paniko, pa zahisterira tudi z gibanjem in mu seveda spodrsne. Mirna pomoč pri hoji čez, pa vztrajanje na mirnem vedenju.
Pri nas ignoranca ni delovala, ker se je vedenje stopnjevalo, sposoben je bil tudi pol ure stati na stopnicah in cviliti, naj mu vendarle nekdo pomaga gor ali dol.

Umirjanje, umirjanje in še enkrat umirjanje, pa umirjeno potrjevanje, ko gre lepo čez površino.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 22 November 2010, 16:14:34
Joj, malo off topic (ker je povsem drugačna situacija in je dejansko delovala ignoranca), ampak sedaj sem se ob Urškinem sporočilu spomnila Jazzijinega prvega srečanja z ozkimi (se ožajo proti sredinskem nosilcu), strmimi in zavitimi stopnicami tu, kjer živiva sedaj. Gor je šlo normalno, za dol jo je pa že fajn tiščalo lulat in se kar ni hotela premaknit, tako da sem jo tudi jaz vzela v naročje (in njenih 35 kg - sva skoraj še telebnili po tistih stopnicah  ::)) in nesla dol. Potem sem jo pa naslednjič peljala dol malo prej (predno je bila panika za lulat) na stopnice in jo pustila tam in šla kar dol. Je šla previdno za mano, kmalu potem je pa začela že povsem suvereno sama divjat gor in dol in danes se "moram" dret za njo "počasi", ker tako navdušeno leta po stopnicah, da samo čakam kdaj se bo odkotalila dol  :D ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #50 : 23 November 2010, 15:45:04
blumina koliko casa bi pa vztrajala s ceveljcki? Najprej recimo kaksen teden vse stiri, potem en teden tri, itd? Ker ko mu dam ceveljcke gor (te od ruffwear-a) takoj ve, da mu ne drsi, in je ves vesel in divja kot zmesan po stanovanju  ::) ::) Sva pa s klikanjem nehala, ker sem se od par drugih ljudi dobila nasvet, da ni fajn klikat, ker mu s tem hkrati potrjujem tesnobo, ali karkoli ze pac cuti, kadar ga je strah.  :-[

Urška hvala tudi tebi za tvojo izkusnjo in nasvet.. Mi je pa zanimivo slisati, kok imajo iste fore.. Tudi moj je sposoben pol ure na mestu stat, se ne premaknit, gledat kot da ga dajemo iz koze, in cakati kdo mu bo prisel pomagat..  ::) Saj po eni strani je celo smesno, kaksna panika za eno tako banalno stvar..  ::) No, bomo se to poiskusili, v primeru da tole s ceveljcki ne bo delovalo.. Ker potem, ce se bom sla tole s povodcem, ga moram verjetno veckrat cez peljat, da se navadi, samemu mu pa verjetno potem ne smem pustit, da hodi, in se spet drsa, ane? Drugace pomoje pokvarim tisto kar sva skupaj dosegla.. Tako da, zaenkrat mi je lazje, da ima ceveljcke, in lahko divja po celem stanovanju, pa bomo videli, ce bo "uzgalo"  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #51 : 23 November 2010, 21:06:46
Ooo, si probala.  :) me veseli, da ponuja sprosceno obnasanje. Zdaj, ko skace tam in je vesel in razigran bi pa lahko tudi klikala. Ampak po moje ni potrebe...

Daj vztrajaj zdaj vsak kaksen teden dni z vsemi stirimi ceveljcki. Potem pa poskusi snemat postopoma. Ampak zadeva se ne sme prehitro odvijati. On mora pocasi in zanesljivo spoznati, da so bili strahovi odvec.
Taksne reci vcasih dolgo odpravljas, ampak se da in ce bos vztrajna se ti bo trud poplacal. Aja, snemi najprej zadnje cevlje...

Daj porocaj, kako vama bo slo se naprej. Ce se ti da, naredi se kaksen posnetek zdaj, ko ima cevlje gor, da vidim njegovo vedelje...
Zanima me se ali se podobno vede tudi na drugih podobnih hodnikih, podlagah kje drugje, ne le doma. Ce je tako, potem s ceveljcki tudi tja in naj postopoma izgublja strah.
Pa zraven nujno bit cisto sporcena, brez kakrsnih koli strahov ali pricakovanj. Le tja pojdita s ceveljcki na nogah in nazaj. Nic ponavljanja, le cez in naprej na sprehod :)))

No, upam in drzim pesti, da vama bo uspelo :)

Pozdravcek

Blumina




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #52 : 23 November 2010, 21:41:32
Sem probala s temi ceveljci ze nekaj casa nazaj, ko stanje se ni bilo tako kriticno  :P Ampak mi je bilo hudo, ker mu je v teh cevljih vroce (zato bi bili boljsi zokenjcki, ampak v tistih mu je tudi uspelo zdrsnit  ::)), in ga nisem hotela "mucit". Ampak sedaj je res kriticno, tako da..  ;) In ja, od vceraj zvecer jih ima gor, veselo hodi povsod, danes je za spremembo po dolgem casu spet "fehtal" mami pri kuhanju, pa nas cakal cisto pri vhodnih vratih (brez drsanja cez pol stanovanja) ko smo prisli domov..  :D
Se je pa prejle zvecer naredilo tole: sva bila pri meni v sobi, grem jaz v dnevno, pritece veselo do mene, se pobozava, in recem ce greva ven. In on gre veselo cez dnevno in na tepih v vezi (kateri je kriticen). Grem za njim, mu hocem sezut cevlje, zadnjih cevljev ni  :o Jih je izgubil pri meni v sobi, ampak je vseeno cisto lepo sel, brez vsake panike, brez vsega, zato niti opazila nisem..  :)
Ok, bom tako kot si rekla, najprej en teden stiri, potem pa postopoma po enega dol.. Bom pa jutri naredila en posnetek s cevlji, da vidite to veselje  ;) ;)

Drugace zunaj na ostalih podlagah ali kaksnih hodnikih ni krize.. Je bila kriza, ko je bil manjsi, recimo izogibal se je cestnih pokrovov, resetk, kaksnega velikega kosa zeleza (imamo tu blizu strojno tovarno, in vcasih ga peljem malo "cez ovire", da se vsega navadi), plastike, ampak sva to vse dala skozi, tako da mislim, da sedaj ni z nicemer vec problem. Pozimi je tudi brez problema po debelem ledu hodil, brez pretiranega zdrsavanja..  :)

Hvala za drzanje pesti, tudi jaz upam, da rata.. Zaenkrat kaze dobro  ;) Samo drzim pesti, da se ne bo potem cez kaksen mesec spomnil tiste groze, ki jo ima ocitno v glavi..  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 24 November 2010, 09:30:11
Ovcka, kaj je pa s tisto omarico? A se je vedno izogiba, ali gre lahko tudi zraven in jo npr. "povoha"? Razmišljam v tej smeri izkušnje, ki sem jo par dni nazaj imela z Jazz - ona ima namreč še danes težave z neobičajnimi stvarmi, ki se na novo znajdejo v znanem okolišu. Par dni nazaj greva na sprehod, po isti poti kot vedno in so tam na robu enega dvorišča postavili svečke in dve tabli v spomin žrvam prometnih nesreč in ker niti nisem pričakovala, je Jazz čist ven padla, začela tulit, delat ježka, ni pa hotela zbežat (ker to ni njena navada), ampak se tudi približat ni hotela. No, potem sem jaz stopila do svečk in eno prijela, Jazz je stopila za mano, povohala proti svečkam, se pomirila in sva šli dalje. Nazaj grede ni bilo čisto nobenega problema in tudi ne več v prihodnjih dneh.



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #54 : 24 November 2010, 10:02:55
Jeeeeeee, sem upala, da bom nasla in sem. Ze pred casom sem naletela na tole, potem pa izgubila stran. Zdaj jo pa spet nasla  ::):

http://pupgearcorporation.com/Products/Paw-Padsl

Tocno za taksne tezave kot jih ima tvoj. Tacka diha, blazinice imajo pa dodaten oprijem  :o :o :o

Blumina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #55 : 24 November 2010, 10:05:10
Ali pa ce najdes kaksne nogavicke za dojencke, ki imajo spodaj plastiko proti drsenju :) glede na to, da teh nalepk ne posiljajo v Evropo :-\

battito animale


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #56 : 24 November 2010, 10:12:31
Lilit, sam ni isto, ker nogavicke so vseeno nogavicke, pac tudi grejejo, pa se sukajo se naokoli...
Tole bi bila terna :)

Blumina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #57 : 24 November 2010, 10:14:07
Res je, ker sploh ne bi opazil, da ima kaj drugacnega :) samo ce ne dostavljajo izven Amerike...

battito animale


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #58 : 24 November 2010, 10:16:20
Prosis nekoga, ki tam zivi, da ti poslje  8)

Aja, ce boste narocali, bi bila vesela enega paketka. Da imamo pri roki, ce bo kdo rabil  :P :P :P
Ta tezava ni tako redka v sodobnih "gladkoleposvetlecih" povrsinah, hihihihihi

aja, pa se ob kaksnih poskodbah, al pa starih psih, bi to bilo lahko v veliko pomoc  :)



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 24 November 2010, 10:25:33
jaz sem nabavila dva predpražnika...in ju pomikala vedno bolj narazen...tja kje ji je bilo najmanj prijetno hodit, kasneje sem enga vzela stran, itd.
prav vidiš, da si sami paniko delajo ...v eno smer normalno, sploh ni ugotovila, da manjka, drugo panika in ono začudenje huh ni več predpražnika...umrla bom ::)