Preverjeno

leonora · 66699

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 15 April 2008, 07:10:55
je pa razlika med psi ki so kupljeni pri preprodajalcih in med psi ki nimajo rodovnika(so pa čistokrvni),kot so bili naši in vsi kupci so videli rodovnika staršev kot tudi starša sama.

Ja, je razlika.
Govorimo o dveh sortah "ljudi", ki si žepe polnijo na račun živali.
Prvi so preprodajalci, drugi (vi) pa ste šteparji. In ravno vi, šteparji, ste tisti, ki ste izvor vsemu. Če ne bi bilo vas, tudi preprodajalcev ne bi bilo.
Pa še nekaj - vseh postov pač ne piše 11-letna deklica, anede?


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #91 : 15 April 2008, 10:26:19
lep pozdrav.
Brskala sem po forumu in našla to temo, ki mi je precej zanimiva.
strinjam se, ni isto ali preprodajaš pse iz tujine,ali imaš doma nerodovniška psa iste pasme in ju pariš. Zaradi ljudi ki prodajajo kao čistokrvne zdrave pasemske pse brez rodovnika(to ne gre) so se pojavili preprodajalci.zakaj?ker je teh psov ogromno!Sama nisem pristaš ne enega in ne drugega. Po mojem mnenju, je ogromna razlika med zašmuglanimi in rodovniškimi kužki. Jasno je, da nerodovniški niso sami nič krivi, prav tako so lahko odlični sopotniki,zelo zdravi,prijazni in učljivi. Dejstvo pa je, da ne razumem ljudi ki si želijo kao čistih nerodovniških psov. Treba se je vprašati, zakaj so nerodovniški. Zato ker niso čisti, ker so predniki ali po mamičini ali očetovi strani druge pasme. In to je dejstvo. Glupa ampak res kretenistična izjava je, da je mladič rodovniških staršev,vendar nima rodovnika. Vsak mladič dobi rodovnik,če so njegovi starši rodovniški.Zato menda obstaja rodovnik. Rodovnik prav tako ni le list papirja na katerem piše da je pes odličen in pravilen in kako je obarvan. Da je pes res rodovniški, je treba rodovnik tudi prijaviti na kinološko društvo. Potrebni so podatki o starših psa, njihovi rodovniki, njihovi vzreditelji...cel kup formalnosti. Verjamem, da so povsod po svetu odlične psarne oziroma vzrejališča. Vendar pa, če si kupiš psa iz tujine, ali iz Slovenije, sploh ne igra vloge, je potrebno iti v vzrejališče. Noben dober vzreditelj pasme ne bo prodal mladiče, če prej ne bo spoznal bodočih kupcov, jim razložil kakšne so potrebe psa, kako ga vzgajati, kaj priporoča za hrano, kako poteka cepljenje in na koncu kupcu dal pogodbo v dveh izvodih!! Na pogodbi je razvidno celo ozadje mladiča, piše koliko je cena psa, kupec in prodajalec pa s podpisom jamčita, da se bosta držala vseh členov pogodbe in upoštevala vse,kar v pogodbi piše. ko imaš vse te stvari zbrane, potem lahko rečeš daimaš zdravega in čistega psa. Prej nikakor ne.In to je moje mnenje. naja and zemy , verjamem, daje tvoj kužko super, zdrav in prijazen. Ne poznam tvoje zgodbe,prebrala sem le da ga nisi kupila ti. Na vsezadnje je važno, da se s kužkom imate lepo in uživate, niti slučajno pa ne podpiram nakup psa kot nakup hamburgerja. Ker s tem, da ljudje parijo takšne pse, uničujejo in zaničujejo trud vseh tistih odličnih vzrediteljev, ki se trudijo, da so psi iz čimbolj različnih družinskih vej, so čimmanj družinsko povezani in gojijo zdrave in pasemske pse. Vse to skupaj je svinjarija. Rodovniškega psa si lahko kupiš že za 350 €, pa vse do 2000€, oziroma še mnogo več. Za te boge kepe, ki so tako psihično kot tudi fizično na dnu, pa vseeno odštejete 300€.halo??Če si tolko, da skrampaš 300€, neverm zakaj ne greš talat časopisov za en mesec, pa dobiš še500€. >Pa si kupiš res psa ki bo funkcioniral tako kot funkcionira ta pasma in postaneš del elite, ki skrbi za zdrav razvoj psov ne pa za njihovo nazadovanje. Upam, da bo debata tekla dalje.
lep pozdrav


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 15 April 2008, 10:37:22
Treba se je vprašati, zakaj so nerodovniški. Zato ker niso čisti, ker so predniki ali po mamičini ali očetovi strani druge pasme. 

Ni nujno :) Čistokrvni brez rodovnika so tudi zaradi ljudi, ki se jih gre le za "biznis" in se jim zdi škoda denarja za šolanje, vzrejni pregled, slikanje kolkov in komolcev (pri pasmah kjer je to potrebno), razni pregledi oči... pa verjetno tudi obisk vzrejnega referenta ni zastonj, pa plačilo skočnine, pa prijava legla pa rodovnike je treba tudi plačat. Vse to odpade, če imajo "čistokrvno leglo brez rodovnika". Če je pa človek čistokrvni bedak bo pa še kaj privarčeval s tem, da mladičev ne bo dal veterinarsko pregledat, razglistit in cepit. :-X

...sledi svojim sanjam


roberd

  • Gost
Odgovori #93 : 15 April 2008, 11:07:29
Po mojem je večina teh čistokrvnih brez papirjev posledica povsem banalne stupidnosti. Ljudje imajo pač oh tako prijaznega kužka, sosed pa iiiii srčkano kužiko, in tako se imata rada. Let's spread the love.

Škoda, da neumnost ne boli.



Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #94 : 15 April 2008, 11:17:04
ja sej, psi niso nič krivi. ampak zato, ker se folku ne da vsega tega plačevat, pa to tudi ni toooolko, zato pol psi niso ok. Rodili so se z rodovnikom, če so sploh se, ampak vse je treba vzdrževat. Če se lastniku ne da psa na slikanje peljat, pa na vzrejno, te ti je lahko jasno kolko pazi na njega. in če ne delaš vsega tega, potem nimaš kaj pisat da so mladiči rodovniških staršev, ker pes z rodovnikom je vzdrževan. kakšen je smisel kupit rodovniškega psa, da si ziher da nebo v roku 2 mesecev poginil, če se pol sam ne prepričaš, da je zdrav??al maš rodovnik pa rodovniške mladiče, al pa nimaš. če pa nimaš denarja, da si ga kupiš in da zanj primerno skrbiš, pol si pač idi v azil, daj 50€ za cepljenje, pa imaš psa, ki ti bo celo življenje hvaležen da te ima, pa ga pač ne pari.
Brala sem, da ste se dosti o bolhi pogovarjali,dejstvo je, da folk pač oglašuje vse živo..Najboljši so mi tisti oglasi:moj pes čistokrvni pitbull je pripravljen na parjenje, pasma samice ni pomembna.halo? razumem, da se lahko zgodi, da ti pes pobegne, al pa pač gre malo naokoli, pa se zgodi da jo pač neki samček oplodi. sej to vse vse zgodi, vsi delamo napake,ampak da psa namerno pariš kr z neko pasmo pa nerazumem. ker to se pa ne zgodi pač tako. Prijava legla in rodovniki pa sploh niso dragi. in če že gledamo tak na denar, dosti bolj se splača met poštimanega psa, pa dat za preglede(ki tudi niso tak dragi,da si jih lahko samo milijonarji privoščijo), pa pol mladičke prodat za 3krat višjo ceno kot bi jih če bi bili nerodovniški in brez zdravstvenega spričevala.
hehe, o čistokrvnih bedakih imaš prav. pa veš kolko je takih....samo da se da 20 € ušparat, pa magari vsi pocrkajo pol.če ni denarja za oskrbo, potem pač ne imet mladičev.Ko da si vzameš na kredit neki šponski avto, ko ti žere 15l, pa nimaš za registracijo paza benz.glupost pač.lp


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #95 : 15 April 2008, 11:20:47
roberd se popolnoma strinjam s tabo. najboljši so tisti, ki si prizadevajo "ustvarit" novo fuuul nevarno pasmo...npr.:pobramo rezervacije za odlične mladiče zvsemi zdravstvenimi potrdili. mama: ameriški pitbull  oče:stafford terier
psički bodo odlični in nevarni..vprašanje s kom se bodo potem mladiči parili..in potemčez 5 let se bodo prodajali kao čistokrvni pitbulli, ampak brez rodovnika, pol se bodo pa vsi čudili, kak to da je njihov mali pitbull tak podobn staffordu.le kako??


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 15 April 2008, 11:39:02
in če že gledamo tak na denar, dosti bolj se splača met poštimanega psa, pa dat za preglede(ki tudi niso tak dragi,da si jih lahko samo milijonarji privoščijo), pa pol mladičke prodat za 3krat višjo ceno kot bi jih če bi bili nerodovniški in brez zdravstvenega spričevala.


saj prav zaradi množične proizvodnje t.i. čistokrvnih brez rodovnikov potem ti ne moreš zdravih, oskrbovanih in negovanih rodovniških psov prodat. ker zakaj bi pa kupil psa za ne vem kok denarja, če je takih ta poceni kot listja in trave. >:(

...sledi svojim sanjam


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #97 : 15 April 2008, 11:48:57
nevem no, jaz sem za svojo psičko odštela kar precej, prav tako moji starši, moj stric...Po mojem mnenju in upanju(predvsem to) bi lahko prodaja rodovniških psov močno narastla zdaj počasi...ko je tolko debat o teh pi*dah ko preprodajajo. Poznam pa tudi ful ljudi, ko majo svetovne pse,pa vse poštimano s papirji, pa nastavijo neko normalno ceno za pse, ampak pač ne gre...prodaš pol pač za tolko kolko ti ponudjo. To pa spet pripelje do novih težav, cena pasme se zniža, kar ni ok. ampak če folk kupi kr nekega psa za 250€-tu nekje so cene nerodovniških na bolhi, bojo ziher dali 300 € za rodovniškega(če se neki vzreditelj pač odloči spustit ceno tak nizko). s 300€ pa ma rejec pokrite vse stroške za mladiča, hrano, cepljenja, rodovnik....pa še ostane mu kar precej. Tak da se vseeno v vsakem primeru bolj splača fair play..al ne?


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 15 April 2008, 11:51:26
Nekateri dajo rečmo na bolhi razvrsti po ceni :D in potem kupjo najcenejšega psa pa bilokakšen je :P

...sledi svojim sanjam


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #99 : 15 April 2008, 11:55:12
 :) :) :)
to so res pravi pasjeljubci....hura  ;D


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 15 April 2008, 11:56:48
...pa ni jih tako malo >:(

...sledi svojim sanjam


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #101 : 15 April 2008, 12:10:18
po mojem kar velika večina..če gledaš kak dolgo so oglasi od rodovniških gor po dva tri mesece, oni ko majo čistokrvne,cepljene,kasj jaz vem kaj vse,ne smrdijo,ne puščajo dlake, pa cena 200€ pa dva tri dni...pa oglas dol, psi prodani.jaz sem že večkrat klicala te prodajalce, iz gole radovednosti,da vidim kaj mi bodo rekli, ko jim povem da vem v čemu je fora. pa nič, sploh ni reakcij. ok, pač veš...dva primera sem imela, ko sem dobla ljudi pri "akciji" oziroma na delu in klicala inšpekcijo pa vse živo. tak da ena ženska ko je tu prodajala maltežane več nebo nikoli nič prodala...


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 15 April 2008, 12:14:30
In kaj je bilo z inšpekcijo? So se odzvali na klic in ukrepali ali so komplicirali?

...sledi svojim sanjam


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #103 : 15 April 2008, 12:18:34
nobenega kompliciranja, mama moja je pravnica, tak da je kar grobo po telefonu zvenela. psičke so peljali k veterinarju...in veš kaj je rekel?v stanovanju od te čarovnice ki jih je prodajala je blo miljon teh malih kepic, vsi objokani, celi rdeči okrog oči in se niso odzivali na nič, samo ležali so. psički so bili pripeljani iz madžarske in vsi od prvegado zadnjega okuženi z nekim virusom(pozabila sem kak se mu že reče-kratka enostavna beseda) in obsojeni na smrt. mislim, da sem tistega dne dokončno zasovražila take ljudi.


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #104 : 15 April 2008, 14:02:05
Yo kar se tebe tiče ti povem da sem res stara komaj 11 let ampak na tako nizek nivo se ne bom spuščala.
Kar se tiče pa rodovniških/nerodovniških psov je pa razlika če kupiš psa s "papirji" pri preprodajalcu ki ti lahko proda tudi samo papirje za določeno vsoto.In lepo vas prosim upam da se ne bo kdo našu k bo reku da to ni možno ker je to moja sestra sama doživela pred kratkim!!!V tem primeru je veliko bolje če kupiš psa pri ljubitelju psov,pa tudi če nima urejenih papirjev.Mi smo imeli npr. samo eno leglo in nismo ravno zaslužli celega premoženja.
Naši psi pa niso imeli urejenih papirjev zaradi drugih razlogov,ne pa za to ker nam bi bilo škoda denarja.
In če vas zanima vam lahko na kratko povem da se je šlo za goljufijo in da so se papirji od psa uredili smo rabli kar lep čas.Zdaj je urejen duplikat zdaj gremo pa naprej na vzrejo z rodovnikom.Drugače bi pa lahko rodovnik za 100E kupila pa prodajala "rodovniške pse".

Lp

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 15 April 2008, 14:18:48
Lažeš tako, da sama sebi verjameš.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 15 April 2008, 14:20:55
Lažeš tako, da sama sebi verjameš.

Ja (nekateri) otroci pač živijo v pravljicah :P :P :P ...eni dlje drugi pa manj časa :D

...sledi svojim sanjam


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #107 : 15 April 2008, 14:23:48
naja and zemy, ni res. najboljše je kupit PSA V VZREJALIŠČU, Z RODOVNIKOM.potem ni nobenih komplikacij z rodovnikom in kakršnimi koli drugimi papirji.da pa prodajaš eno leto nerodovniške pse, naslednjo leto pa rodovniške pse istih staršev je pa bizarno in isto nesprejemljivo kot preprodajalci.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 15 April 2008, 14:26:25
da pa prodajaš eno leto nerodovniške pse, naslednjo leto pa rodovniške pse istih staršev je pa bizarno in isto nesprejemljivo kot preprodajalci.

nekateri pa prodajajo vse to v istem letu!!! >:( :-X :-X

...sledi svojim sanjam


h3x0r

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 15 April 2008, 14:28:11
ja res ,..



Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #110 : 15 April 2008, 14:41:25
pa maš psičko ko 5x koti, potem pa umre od izčrpanosti. smešna je še ta stvar s kupovanjem rodovnikom. Če greš v Srbijo al pa kiro drugo državo ti ga nardijo v pol ure...pol pa neki šugi po razstavah slovenskih hodi pa dela sramoto pasmi..


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #111 : 15 April 2008, 15:13:59
Yo potem pa očitno s takšnimi stvarmi res nimaš izkušenj tako da bodi tiho.
Pa zdaj ene par odgovorov nisi dobila od otroka in res ne vem kako si lahko tako plitka da se do enega otroka tako obnašaš in ga napadaš tako kot bi govorila z Matošo!!!
O tem kaj je pa pri vzreji psov bizarno pa sploh ne bom govorila ali pa o politiki ki tukaj igra veliko vlogo.Kupci mojih psov so zadovoljni jaz pa tudi ker so psi v dobrih rokah in to je bil moj namen.
Vsi prisegate na rodovnik!Jaz vam pa hočem povedat da rodovnik ni vse ker tudi ta je lahko ponarejen!!!
Je pa super če ima pes prave papirje.s tem se pa čisto strinjam pa tudi s tem da je najbolje psa kupit pri vzreditelju.Samo cene teh psov niso vsem dostopne,veliko ljudi bi  imelo čistokrvnega psa  samo za sebe,za svojo dušo,nimajo namena razstavljat in vzrejat. Za informacijo pa nisem vseh psov prodala,ampak sem tudi kakšnega podarila in to samo za to ker sem vedela da gre v dobre roke(tisti denar ni toliko vreden kot to).

hvala za vaša mnenja
pozdrav Adrijana

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 15 April 2008, 15:20:58
Ja, res je.
Se kesam. S šteparijo pa resnično nimam izkušenj.


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #113 : 15 April 2008, 15:29:05
glej,če maš kaj za povedat o bizarnosti izvoliš...ni čudno da neke pasme zgubljajo na vrednosti, če jih folk podarja.
walda da je lahko ponarejen,zato se pa ne kupuje od preprodajalcev. danes prvič sodelujem pri tej temi, pa vseeno sem prebrala vse od začetka, zato ti lahko povem samo to, da pravi vzreditelji rodovnikov ne ponarejajo. niti se ne splača, ker te pride ceneje ga dat nardit ko pa kupit, poleg tega pa pravi vzreditelj ve, kje kupiti psa, da je rodovnik pravi. sicer pa, ponarejeni rodovniki...res je,da se ga da dobiti, ampak ni več vse tak rožnato kot je blo včasih. so začeli kar preverjat, sicer niti slučajno tolko kolko bi mogli, je pa začetek. Pa nea s socialnimi temami, revež nima dnara-niti nima psa.Če ti je doseljivo pelat se v pi*** materno, potrošit 50€ beza pa 15€ cestnin, pa plačat 300€ za pesa iz indije koromandije, potem nevem zakaj je nedosegljivo dva mesca počakat, namesto da greš k kozmetičarki daš vsaki mesec nekaj plače na stran pa maš pesa kak še šika, čisto vest, pa ne podpiraš preprodajalcev. če nimaš te možnosti si kupi hrčka. maš za 100€ najlepšega, pa še luksuz kletko.


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #114 : 15 April 2008, 15:31:14
pa še nekaj...Dina imaš res lepo spletno stran.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #115 : 15 April 2008, 15:31:54
Šteparji in njihovi izgovori... Psi pa brez zdravstvenih pregledov, in ne vejo niti, če so parli mogoče brata in sestro...  ???

Zavetišča se pa polnijo s kao pasemskimi a brez rodovnika.


Jaz mam psa tudi samo zase in ker sem hotela določene značilnosti, sem vzela pasemskega. Če bi mi bilo pa vseeno, bi šla pa v zavetišče (no, tudi to sem naredila)..

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #116 : 15 April 2008, 15:32:39
Seerland čisto se strinjam s tabo ampak niso vsi takšnega mnenja.

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #117 : 15 April 2008, 15:40:40
normalno da niso,kmeti.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #118 : 15 April 2008, 20:17:02
samo zanima me kaj sem takšnega napisala?
razen tega da imam srečo da je moj shith-zu zdrav.pri ta drugem je bil pa samo posrednik ampak so se kupci sami dogovarjali s čehi tako da je tole malo drugače.
drugače se pa verjetno vsi strinjamo da pri preprodajalcih ni za kupovat.je pa razlika med psi ki so kupljeni pri preprodajalcih in med psi ki nimajo rodovnika(so pa čistokrvni),kot so bili naši in vsi kupci so videli rodovnika staršev kot tudi starša sama.
lep pozdrav
Za kolk ste jih pa prodajali ce ni skrivnost? Starsem ste prej slikali kolke?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


naja and zemy

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
  • Če psi niso v raju bi rada odšla tja kjer so oni
Odgovori #119 : 15 April 2008, 20:38:10
Cena je bila 500E.Starša imata slikane kolke in sicer psica A,pes pa prI 5 letih B.

Lp. Danaja&Zamaro
Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem , da pes maha z repom, ne z jezikom.