Preverjeno

leonora · 67376

Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #150 : 18 April 2008, 15:06:29
veš kak je to...jaz sem pred kakimi 3-4 mesci pop!"%la skoraj, klicala sem vsepovsod, ker so mi pritisk dvignili kreteni. najprej:večina jih je iz madžarske, drugače se pa ti psi kotijo v tovornjakih ko se vozijo....Pri nas je en veterinar, ko sem se jaz z njim povezala, in je rekel, da če kadarkoli kdo pride, mi takoj javi, pa probamo nekaj nardit. ker pred pol leta je on cepil 30 mladičkov, "uvoženih" iz slovaške, to so kužki dilerjev, ki so kasneje tudi VSI pomrli, ampak to tetko, ko je  te pse prodajala so potem dobli zarad mnogih prekrškov...


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #151 : 18 April 2008, 15:17:23
Preko meje jih pretihotapijo, če se le da. Če pride do kakšnih komplikacij, ne vem kako je, ampak čisto mono, da ima ponarejene papirje.
Pa ne vozijo jih masovno sem.  Gre iskat par psov in to je to. Zanimanje je recimo za mastife...in gre na madžarsko po njih. Kaj pa je to...dobri 2 uri vožnje v eno smer.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #152 : 18 April 2008, 15:27:29
Vsak tovornjak ima CMR( popis tovora) in pa vsak voznik mora imeti potni nalog (naklada in razklada). Če pa vozi živali mora imeti še oznako žive živali. S tem, da  borza tovora je javno objavljena. Prevoz take zadeve ni zastonj. Cena prevoza je vedno pogojena na tovor( zahteven tovor- dražji prevoz)
Pa ne Slovaki, ne Mađari, tudi Turki ne kršijo teh zakonov ker so zaradi tega lahko ob prevozniško licenco.
Tukaj nekaj ne gre skup.
 V osebnem avtomobilu  tak prevoz ne bi ostal neopažen. V tovornem pa sploh ne.

Naš Damč gre ponavadi z mojim na kakšno "furo"- In če je pregled tovora tehtanje vozila- Se pokaže  papirje CMR in potni list voznika( pa potni list sovoznika- v tem primeru Damčev potni list). In tam se vidi, da je pes lastniški in da je  sopotnik.
Če je pa to uvoz živali. Je pa druga procedura.

Preko meje jih pretihotapijo, če se le da. Če pride do kakšnih komplikacij, ne vem kako je, ampak čisto mono, da ima ponarejene papirje.
Pa ne vozijo jih masovno sem.  Gre iskat par psov in to je to. Zanimanje je recimo za mastife...in gre na madžarsko po njih. Kaj pa je to...dobri 2 uri vožnje v eno smer.

Če šverca, potem se pa modela na napačno ustanovo prijavlja. Potem ga je pa treba na tržno in davčno poleg VURSA.

Tudi če jih uradno uvaža s ponarejenimi papirji... En te isti tip?!? ( pa če so trije različni ljudje) ... taka stvar ni neopažena.
To meni ni jasno.



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #153 : 18 April 2008, 18:13:24
Enga zaj#!ga odvetnika bi mogli dobit in to Matošo ornk privit. A to s epa en da, da gre kdo tja in mal poslika situacijo ali pa ga posname naskrivaj?

Saj to je tisto: lahko je v medijhih, povsod, a če zakon zataji, ostaneš zvezanih rok.  >:(



zoo fun

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 18 April 2008, 18:41:02
Tole zgornje pisanje mi pa ni jasno. Kakšno prehajanje meje - kaj pa Schengen? Res, da potem, ko smo vstopili v ta sistem, še nisem bila na Madžarskem, ampak predvidevam, da te na nekdanjem mejnem prehodu nihče ne ustavlja in ne pregleduje?



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 18 April 2008, 19:20:54
Kje to pri nas?... pa to bi se ja razvedlo. Sej pes ni cel dan tiho. To mi je čudno?


Kdo ve kje jih ima-jo zaprte...mogoče tudi ni nujno, da doma (bi bilo verjetno sumljivo) :-\ Pa dandanes se itak da vse porihtat, ane :) če ma tipo tapravo navezo kaka kuvertica zihr pomaga, da je vse ok :-X

...sledi svojim sanjam


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #156 : 18 April 2008, 19:23:00
Tole zgornje pisanje mi pa ni jasno. Kakšno prehajanje meje - kaj pa Schengen? Res, da potem, ko smo vstopili v ta sistem, še nisem bila na Madžarskem, ampak predvidevam, da te na nekdanjem mejnem prehodu nihče ne ustavlja in ne pregleduje?
Tole z mejo sem ciljala bolj na tovotni promet.( ker je bilo zgoraj omenjeno , da naj bi se vozili s tovornjaki)
 Za  Avstrijo  dokler niso" kočur" na meji odstranil je šel ves tovorni promet skozi kontrolo. Pa na Mađarski tudi.Pa mislim , da tovor tudi sedaj ne gre gladko gladko tako kot osebni avtomobili.
 Kontrola pa lahko tovornjak sname tudi na cesti( no saj jih). Tukaj jaz mislim , da ga ni junaka, ki bi reskiral 80 000 eurov vredno vozilo in licenco, ki mu daje kruh za enga preprodajalca. Ker tak biznis pa to spet ni.
Za osebne ne vem kako je sedaj po novem( prej Shengen gor ali dol ,še vedno si moral pasoš kazat policaju na meji)
samo vseeno.... tudi avtomobila ti ne moreš kar pripeljat npr iz nemčije v Slo. Imaš še vedno DMV za plačat. Tudi če se šverca- potem pa papirji niso ok Prodaja  se pa tudi rodovniške mladiče. Tudi če je rodovnik ponarejen... ja potem je pa to spet kriminalno dejanje( poneverjanje listin)....

Meni se zdi da je tukaj kar se preprodajalcev tiče problem drugje.
Meni je logičen odgovor na vse to samo eden..... da  določeni odgovorni vejo za to in iz določenih razlogov ne ukrepajo. Druge razlage nimam.
Kolikokrat je bil matoša  na TV... v časopisih, pa na radijih ... vlači se ga po vseh živalskih forumih širom interneta... v googlu ga najdeš( slaba reklama)... Prijavljalli so ga nezadovoljni kupci.... naj bi plačeval kazen.... ni da ni......
Ampak model še kar posluje.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 18 April 2008, 19:29:38
Ja prav imaš - drug problem je :) Da tudi če pristojni vejo si zatiskajo oči ali pa namerno ne ukrepajo ;)

...sledi svojim sanjam


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #158 : 18 April 2008, 19:39:29
jaz dam psičku še max 2 tedna življenja.
http://www.bolha.com/oglas3240843
Zakaj?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #159 : 18 April 2008, 19:42:17
Tako ali tako jih večina pomre. Če ne tam, pa pri novih lastnikih. Eni so potem celo tako trapasti, da gredo spet po novega psa k tem kretenom.
Exactly, se jim "pritozijo" da je bil pes ki so ga kupili od njih bolan in je poginil, potem so pa cisto zadovoljni ko jim da "novega" v zameno in jim s tem zapre usta.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #160 : 18 April 2008, 19:46:06
če ma tipo tapravo navezo kaka kuvertica zihr pomaga, da je vse ok :-X
Good point ;D Ne pozabit da je v igri precej denarja.. Jaz mislim da se po mladice hodi tipa z osebnimi avtomobili (konkretno za v Slovenijo) in se jih ne vozi neko veliko stevlo naenkrat in ce imajo mladici potne liste, jih res ni noben problem spravit sem. Ce poznas koga na meji, pa sploh ni problem.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #161 : 18 April 2008, 19:48:15
En kup društev in pobudnikov ala " šunka je umor", " mesa ne potrebujemo", " lov je umor", " svobodo medvedom", osvoboditev živali" itd itd.... a preprodajalci pa nikogar ne motijo? A tukaj pa ni umora?
Zakaj se pa na to temo ne organizira razno raznih protestnih zborov, se ne podpisuje peticij.... se ne najde strokovnjak, ki bi strokovno precenil ,da preprodajalci delajo škodo in povzročajo masovno umiranje  živali...
 Ne vem no...

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


gaelic

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #162 : 18 April 2008, 19:54:53
Ja prav imaš - drug problem je :) Da tudi če pristojni vejo si zatiskajo oči ali pa namerno ne ukrepajo ;)

ker se od prodajne dejavnosti plačujejo davki. In dokler se bodo si bo tudi država zatiskala oči.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #163 : 18 April 2008, 20:11:54
Jah ....jaz tudi v to dvomim, da on od prodaje davke plačuje? Po tej logiki bi za vsakega prodanega psa izstavil račun- oz pogodbo. On pa kolikor vem slovi po tem , da ko se ga zvleče v javnost  vstrajno  zanika nakup pri njem in kupec tudi nima papirja ,da mu dokaže, da ga je resnično tam kupil.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


gaelic

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #164 : 18 April 2008, 20:37:38
Jah ....jaz tudi v to dvomim, da on od prodaje davke plačuje? Po tej logiki bi za vsakega prodanega psa izstavil račun- oz pogodbo. On pa kolikor vem slovi po tem , da ko se ga zvleče v javnost  vstrajno  zanika nakup pri njem in kupec tudi nima papirja ,da mu dokaže, da ga je resnično tam kupil.


http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/dohodnina_pojasnila/dohodek_iz_dejavnosti/obdavcitev_preprodaje_pasemskih_psov/

Sj če kupec od njega zahteva pogodbo jo dobi. In potem ta cigo plača davek. Takih je recimo 10% kupcev, od ostalih 90% naivnih pa zbaše v žep. 
In, če od teh 10% država nekaj dobi potem je tiho. Ker bolje išta nego ništa.   >:(



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #165 : 18 April 2008, 21:29:06
http://www.bizi.si/podjetje/o-podjetju.aspx?ffoQJCPTDivZB4%2fQ25ADLGnHG5ENgoMXinETOkfaqzE%3d
Poglej koliko davkov plača ;)
Od prometa 27.500 eur je prijavil 9.907 izgube ;) ( merodajno- polovni subjekt posluje)
( ni potrebe ugibat, je javno... uradno, seveda, kar gre mimo gre mimo... ampak govorimo o davkih ki se jih plača državi)

In ,če res vsak tretji pes pogine... Kje so borci za pravice živali? Za  domnevno kvoto 300 medvedov je bila cela  vstaja z vrsto  strokovnjakov in strokovnih študij- pa se tam tudi denarčki obračajo in to denarčki takih, ki  tudi " smetanco zajemajo" v državi SLO(  da ne bo nesporazuma- nimam nič proti, zarad mene naj medvedje živijo :))  v tem primeru ,pasji mladički močno presegajo kvoto  300.... Če je res tako kot se govori...
Pa ni nobenih protestov, peticij, vstaj.. proti njemu ali njemu podobnim.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


gaelic

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 18 April 2008, 21:35:00
http://www.bizi.si/podjetje/o-podjetju.aspx?ffoQJCPTDivZB4%2fQ25ADLGnHG5ENgoMXinETOkfaqzE%3d
Poglej koliko davkov plača ;)
Od prometa 27.500 eur je prijavil 9.907 izgube ;) ( merodajno- polovni subjekt posluje)
( ni potrebe ugibat, je javno... uradno, seveda, kar gre mimo gre mimo... ampak govorimo o davkih ki se jih plača državi)

In ,če res vsak tretji pes pogine... Kje so borci za pravice živali? Za  domnevno kvoto 300 medvedov je bila cela  vstaja z vrsto  strokovnjakov in strokovnih študij- pa se tam tudi denarčki obračajo in to denarčki takih, ki  tudi " smetanco zajemajo" v državi SLO(  da ne bo nesporazuma- nimam nič proti, zarad mene naj medvedje živijo :))  v tem primeru ,pasji mladički močno presegajo kvoto  300.... Če je res tako kot se govori...
Pa ni nobenih protestov, peticij, vstaj.. proti njemu ali njemu podobnim.

so bile, pa je vse zaman. Tip dela kao po reglcih



gaelic

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #167 : 18 April 2008, 21:40:01
menda cigo dobi vse tožbe



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #168 : 18 April 2008, 21:54:36
so bile, pa je vse zaman. Tip dela kao po reglcih
...daleč od tega kar je bilo za medvede. ( pa nočem nikogar kritizirat).

A pa je to dokazljivo , da njegovi mladiči množično poginjajo?

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


gaelic

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #169 : 18 April 2008, 21:58:51
...daleč od tega kar je bilo za medvede. ( pa nočem nikogar kritizirat).

A pa je to dokazljivo , da njegovi mladiči množično poginjajo?

ne ker jih zamrzne in potem uveljavlja garancijo



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #170 : 18 April 2008, 23:45:04
No glede meje...z Mađarsko odkar je kao ta šengenska meja, ni na meji nobene kontrole za osebne avtomobile, pelješ mimo, pač zmanjšaš na 50km ker je bolj ozek prehod  :P :P Hočem povedati, da recimo en lolek, ki ima malo večji avto z prtljažnikom ali pa kakšen mini kombi, lahko pretihotapi kar mu srce poželi, tudi pse, kolikor jih lahko nabaše v avto.
Edino kar so naredili je, da so sedaj na cestah dali malo več policajev, ki malo bolj redno ustavljajo in preglejujejo tovornjake in kakšne čudne kombije tujih registracij. Tako da naš lolek z recimo urejenim mini kombijem ali pa terencem, z slovensko registersko tablico, lahko brez problemov iz mađarske pretihotapi kolikor hoče psov na enkrat. Če bo imel reeeeeeeeeeeeeeeeees smolo, ga bo policija ustavila ob redni kontroli, glih ko bo imel polni avto preštepanih mladičev.... no do sedaj o čemu takšnemu nisem še nikoli slišala, pa se pri nas marsikaj zve.

Tako da ne se čuditi, zakaj je vedno več takih oglasov na bolhi...


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #171 : 19 April 2008, 00:48:39
Saj zadnji prispevek na Preverjeno... obisk pristojne osebe (inspektorja). Zakljucek? Zadovoljive razmere!!!

 Ne govorijo zastonj da riba smrdi pri glavi  >:D


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #172 : 19 April 2008, 09:16:54
Saj zadnji prispevek na Preverjeno... obisk pristojne osebe (inspektorja). Zakljucek? Zadovoljive razmere!!!

 Ne govorijo zastonj da riba smrdi pri glavi  >:D

Smrdi ali pa ne ;). Inšpektor gre tja kamor se ga pošlje a ne?
Primer;
Če bi jaz nekaj šmuglala..... ja ziher bi bila tolk zabita ,da bi imela šmugl doma , ali pa na tistem naslovu kjer bi imela dejavnost prijavljeno ::)
In, če bi.....šmuglala, bi imela  vsporedno en del posla ,ki bi bil čist ko solza.... potem pa , če pride 6000 inšpektorjev vsak dan...... nikol mi ne bi nič našli.
A ne?
Pri njemu je pa isto.   Če je.

zanimivo je samo to.... da, kolikor vem, po vseh raziskavah in ekonomskih študijah ima Slovenija enega izmed bolj zahtevnih trgov, kar se tiče  potrošnikov.
Kakšni dve leti nazaj, smo v  bivši firmi naročili tržno raziskavo( sem šla prav brskat po starih fasciklih ,da sem našla te podatke-)
rezultat raziskave je bil;
Da so  naši potrošniki  znani po tem, da  denarja ne dajo iz rok kar tako hitro. Tudi po raziskavah, se v naši državi statistično uveljavlja  reklamacija- za kar se ne zamenjuje isto stvar za isto stvar.  80%  nezadovoljnih kupcov zahteva vračilo denarja. Sploh kar se tiče večjih vrednosti.
Iz tega stališča gledano. Povprečna plača cca 700 eur. Povprečna cena mladiča 400 eur( torej  znesek večje vrednosti)

Po tem kar se govori koliko ljudi naj bi pri njemu kupilo psa. In koliko se govori, da naj bi vsak drugi če ne vsak( v roku parih let) poginil. Kje so vsi ti potrošniki?( določeni vem da so se že izpostavili- vsa čast. Ampak, premalo se jih je) Vsak, ki kupi psa ,ve da pes ne živi samo 3-5 let( pa naj bo še tak zabitek).

Ne branim unega modela, da ne bo nesporazuma!
Imam pa občutek, da se pol stvari o njem govori na pamet. Ne rečem ,da jih ne dela. Samo take stvari kot se ga obtožuje je treba tudi dokazat. Če jih pa ne moreš , ti pa tudi tiste zdrave oblasti , ki bi  lahko kaj storile v zvezi s tem , ne morejo storiti ničesar.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #173 : 19 April 2008, 09:58:43
Desobediencia , zato ker ja. Vem kako zgleda okužen pes, srečala sem se že z mnogimi psički ki so bili prerihotapljeni in trpinčeni. Zato vem da bo umrl. Če te ta tema zanima tako kot zanima mene in mnoge druge forumaše potem ostani pri temi, ne da težiš meni in me sprašuješ bedarije. Če sem tako napisala, sem napisala z razlogom. Pa ti povej zakaj ne?


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #174 : 19 April 2008, 10:12:52
Desobediencia , zato ker ja. Vem kako zgleda okužen pes, srečala sem se že z mnogimi psički ki so bili prerihotapljeni in trpinčeni. Zato vem da bo umrl. Če te ta tema zanima tako kot zanima mene in mnoge druge forumaše potem ostani pri temi, ne da težiš meni in me sprašuješ bedarije. Če sem tako napisala, sem napisala z razlogom. Pa ti povej zakaj ne?
Mogoče bom sedajle izpadla ena težakarca ki se vmešava v to zadevo med vama.
Sory ni tako.Seerland ne narobe razumet.

Ti si napisala da izgleda bolan..... na podlagi slike. Ko te je pa Desobediencia  vprašala zakaj... si se pa porepenčila.
Mogoče te pa ni hotela provocirati.

Dej obrazloži zakaj izgleda točno ta kuža na sliki obsojen na smrt. ( dobronamerno)
.......da ne bo izpadlo, da se nekaj govori na pamet.
Mogoče boš kakšnemu potencialnemu kupcu tega kuža pomagala, da ne bo buđeta preprodajalcem  polnil.....

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #175 : 19 April 2008, 13:54:22
zato, ker kuža, predvsem se to opazi na kužkih, ki so bele barve, ker je njihova dlaka bolj občutljiva ima okrog oči ne solzice, ampak krokodilje solze. Znano dejstvo je, ne samo med ljudmi, tudi v strokovnih knjigah o psičkah ki imajo mlade, da posebej pazijo, da psičkom umivajo očke, ker majo to v nagonu. Maltežani so znani po tem, da se jim okice solzijo in da je to potrebno redno čistiti, tudi tem malim špicom iz oglasa se okice solzijo, tako kot v bistvu vsem psom, ampak to kar ima ta mladiček na sliki okrog oči je svinjarija in dokaz malomarnosti ter prehitrega odvzema od mamice. Zakaj bo torej umrl??Če je psiček bolan se po sliki ne vidi, ampak posebej zdrav ni v nobenem primeru, glede na to kdo in kako ga prodaja..Vidi pa se, da mu manjka socializacije in prvinskega občutka ljubezni mame, saj brez tega psiček NE MORE NIKAKOR normalno zaživeti. In še dva tedna v takšnih rezmareh, pa je z njim konec.Tako sem mislila. Zdi pa se mi res blesavo, da se morem zagovarjat,če4 so vsi ostali razumeli kaj sem povedala, če ne, se pa da lepo vprašat in napisat, da ne razume kaj sem s tem mislila. "zakaj" meni ni dovolj.
Ona Desobediencia pa ne zveni, oziroma se ne bere kot neka ki se na to ne spozna, vidno je, da ve kako je tem psičkom, da jo za njih skrbi, oziroma čuti neko sočutje do vseh, ki so tako ravnani.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #176 : 19 April 2008, 19:51:41
tisti psiček ima tudi dlako kot bolan. Nekako nasršeno in ščupkane konice skupaj. Izraz in velikost nista v pravem  razmerju. zgleda majhen in droban.
Glede reklamacij pri živalih gre težje kot šri tehnični robi. Večina strank noče menjati mladiča- čustveni razlog. Poleg tega je težko dokazati kdaj se je okužil. Prodajalci spretno zvrnejo krivdo n kupce. Redkokomu se da bongati po sodiščih za težko dokazljivo zadevo. Večina ima nakup na črno- brez računa. Živali niso označe -pa dokaži da je to ta, ki si ga tam kupil. Mnogo zelo bolnih skrpajo z velikimi stroški n trudom veterine skupaj za nekaj meseccev življenja ali let- sicer s stroški in cirkusom,a  vendarle. In z oddaljenostjo od nakupa so možnostoi iztožitve vse manjše. Psički so  seveda tudi brez garancije. Še če kupiš tehniko brez garancije se lahko reklamiraš le hudiču.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #177 : 19 April 2008, 19:59:02
se popolnoma strinjam.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #178 : 19 April 2008, 21:43:13
Desobediencia , zato ker ja. Vem kako zgleda okužen pes, srečala sem se že z mnogimi psički ki so bili prerihotapljeni in trpinčeni. Zato vem da bo umrl. Če te ta tema zanima tako kot zanima mene in mnoge druge forumaše potem ostani pri temi, ne da težiš meni in me sprašuješ bedarije. Če sem tako napisala, sem napisala z razlogom. Pa ti povej zakaj ne?
Kaj je pa s tabo? Mislila sem pac, da imas kaj vec informacij o konkretnem psicku in da jih v tem primeru napises, mogoce bo pa komu pomagalo. Ce pa ti "Zakaj?" razumes kot dvom iz moje strani (oz. da ti celo kontriram) in ne kot VPRASANJE (kdor vprasa, pomeni da zeli izvedeti vec) imas probleme. Se bo treba naucit normalne komunikacije, ljudje naj nebi lajali.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #179 : 19 April 2008, 22:10:44
No jst sm pa danes srecala Matoso na danasnji razstavi.. Ko smo odhajali je prisel zraven in me zacel sprasevat o Jolly, me vprasal ce mu jo dam.. pa se neki pogovarjamo in men kapne da je to on.. ga vprasam kako mu je ime in rece ''Sej ce ime povem boste vse vedli''.. In rece da je Ivan Matosa. Zdej se ocitno ze po razstavah setka&promovira!
Ampak tip tok laze da sam sebi vrjame.. sm ga malo sprasevala zakaj to dela da ce se ne zaveda kako s tem skoduje psom..pa rece da je to samo moje mnenje, in da je on drugace profesionalec, da dela s Spanci in Francozi, da ma 6oo zaposlenih.. Mislm, svasta res. Sem mu povedala da dost slabo da se s tem hvali na veliko in siroko, ampak itak .. on je valjda profesionalc !!!  >:(