Nov napad psov- tokrat v MB

cacy · 32688

cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
: 15 November 2006, 13:35:35
več o tem tukaj http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20061115_3084163.php


Men se zmeša da me napadeta dva taka psa, ker tud svojga psa ne morš zaščitit  >:( :-\
Upam, da ne bo hujših posledic v tem primeru...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 15 November 2006, 13:47:17
Brez besed :-X >:( Ravno se je pozabilo klanje v ljubljani pa imamo nov primer. Koliko primerov je potrebnih da bo folk izučilo??

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #2 : 15 November 2006, 13:54:09
Nina dokler ne bo smrtne žrtve in po najslabšem scenariju otrok,sveda bodo spet najkrajšo potegnili psi.  >:( In ven bodo spet začele padati najslavnejše traparije, jim raste kost v možgane, lobanja ne raste sorazmerno z možgani,.....


leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 15 November 2006, 14:06:52
Žal je vedno tako,da je najlažje kaznovati nekoga,ki se ne more braniti.V tem primeru "podivjana pitbulla",ker "podivjan lastnik" se bo branil s tem,da sta mu pač ušla  >:( .In tako bo na žalost vedno,ne glede na obseg žrtev  >:( .Upam samo,da z gospo in kužki ne bo preveč hudo  :'( .


Metuljčica

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 15 November 2006, 15:14:38
Žal je vedno tako,da je najlažje kaznovati nekoga,ki se ne more braniti.V tem primeru "podivjana pitbulla",ker "podivjan lastnik" se bo branil s tem,da sta mu pač ušla  >:( .In tako bo na žalost vedno,ne glede na obseg žrtev  >:( .Upam samo,da z gospo in kužki ne bo preveč hudo  :'( .
Se podpišem.  :(



skar

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 15 November 2006, 16:21:53
To je vse zato, ker meje psu niso jasno postavljene - ne fizične (ograja) ne psihične (skozi vzgojo oz. šolanje). In bolj bomo naše uboge, nemočne, socializirane kužke v zvezde kovali in jih jemali kot "osebnost", več bo tega, ".... ker ima lahko traume iz otroštva"
Preveč demokracije škoduje - pa ne samo bullmastifom in pitbullom. To so samo medijsko razvpite zgodbe - ko je pa sosedov westie ("je tak cukrček") ugriznil mulca na kolesu v gleženj, ni bilo nikogar s TV in nobenega ogorčenja v javnosti, ampak ravno tako je bil ugriz!

Nehajte se zgražat nad "podivjanim" lastnikom - ok, napaka - sta mu psa ušla - ni opravičila. Ampak kakor da se to nobenemu od nas ne more zgodit, al kaj? Lahko, samo naši kužki so pa tako mili, nežni in vdani, samo govorit ne znajo. Ne znajo, samo grist pa tudi niso pozabili, kljub vsem metodam vzgoje in šolanja. In nikoli in nikdar jim ne moremo zaupat. Torej ne obsojat kar po defaultu, da ne bo naslednjič vaš pes tisti, zaradi katerega boste imeli probleme.

Za začetek - pse na vrvice.  In ne bo treba nobenih organov, da bi pisali kazni. Za začetek lahko kar sami nekaj naredimo, a ne?
Ali so vsi naši psi na sprehodu privezani?!? Ne mi rečt - NISO!

Torej....





Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #6 : 15 November 2006, 16:22:43
Adijo pamet.  >:( >:( >:(

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #7 : 15 November 2006, 16:35:51
Ostajam brez besed :'( :'( Koliko taksnih napadov bo se potrebnih da se bo nekdo zganil?

Seveda, to bo spet senzacija... vlacilo se bo po vseh medijih, ker sta pac napadla pitt-a. Bojim se, da bodo spet posplosili na celotno pasmo.. se vedno trdim, da za vsak tak izgred v prvi vrsti kriv lastnik. On je tisti, ki bi moral psa solati oz. sprejeti kakrsne koli druge ukrepe, da taksne napade prepreci. Ime tega lastnika bo kmalu potonilo v pozabo.. slab priokus kao nevarnih pasem bo pa ostal. :'( :'(

Seveda, napadel je pitt.. naredimo senzacijo. Ko napade neki vaski potepuh se o tem ne govori. Zakaj? Ker naredi z svojim ugrizom manj skode? Zame ni razlike.. napade in ugrizne lahko vsak pes.. od bullmastifa do civave. Posledice? So razlicne, se strinjam...ampak nedopustno mi je pa oboje. Pes mora biti pod nadzorom neglede na velikost, barvo, velikost, moc ugriza... Problem je samo v tem, da se za kolo moras pokazati doloceno znanje, da lahko v osnovni soli opravljas izpit... ane, psa pa lahko kupi vsak idijot za prvim vogalom !

Upam da bo z ubogima zenskama vse ok in z njunima kuzkoma...lastniku pa tako kazen, da bo 2x premislil, ce bo se kdaj imel psa  >:( >:(


chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 15 November 2006, 16:58:27
Ko preberem kaj takega (novi napad psov) si ne morem kaj, da se ne bi spomnil svoje boleče izkušnje. V trenutku smo ostali brez svojega kužka, ki še ni dopolnil 3 mesece. In kaj se je zgodilo? Nič. Lastnik je sicer plačal kazen (poškodovanje tuje stvari), imel je inšpekcijski nadzor s strani veterinarske inšpekcije (kakšen je bil njen ukrep-ne vem), poravnal je odškodnino za kužka (iz svojega žepa bolj malo, ker je znesek v glavnem poravnala zavarovalnica). In zakaj sem napisal, da se ni zgodilo nič? Predvsem zato, ker je njegov pes še vedno pogosto brez povodca in nagobčnika (po Zakonu o zaščiti živali je ta pes zdaj registriran kot nevaren pes in bi se lahko sprehajal le privezan in z nagobčnikom). Se pravi, da lastnika ni nič izučilo. Vprašanje časa je kdaj bo pes spet napadel (umor mojega kužka ni bil prvi napad). In kakšen je bil nasvet vet.inšpektorice? Dejala mi je, da si za sprehode naj izberem drugo pot... Krasna rešitev kajne?
Imamo zakonodajo, imamo organe in službe, ki se s tem ukvarjajo. Baje je prijav o napadalnih psih ogromno (po besedah vet.inšpektorice). 
Na žalost pa ni ukrepov, odvzemov psov itd.
Noben pes si ne zasluži napadalnega lastnika.......


Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 15 November 2006, 18:45:10
To je vse zato, ker meje psu niso jasno postavljene - ne fizične (ograja) ne psihične (skozi vzgojo oz. šolanje). In bolj bomo naše uboge, nemočne, socializirane kužke v zvezde kovali in jih jemali kot "osebnost", več bo tega, ".... ker ima lahko traume iz otroštva"
Preveč demokracije škoduje - pa ne samo bullmastifom in pitbullom. To so samo medijsko razvpite zgodbe - ko je pa sosedov westie ("je tak cukrček") ugriznil mulca na kolesu v gleženj, ni bilo nikogar s TV in nobenega ogorčenja v javnosti, ampak ravno tako je bil ugriz!

Nehajte se zgražat nad "podivjanim" lastnikom - ok, napaka - sta mu psa ušla - ni opravičila. Ampak kakor da se to nobenemu od nas ne more zgodit, al kaj? Lahko, samo naši kužki so pa tako mili, nežni in vdani, samo govorit ne znajo. Ne znajo, samo grist pa tudi niso pozabili, kljub vsem metodam vzgoje in šolanja. In nikoli in nikdar jim ne moremo zaupat. Torej ne obsojat kar po defaultu, da ne bo naslednjič vaš pes tisti, zaradi katerega boste imeli probleme.

Za začetek - pse na vrvice.  In ne bo treba nobenih organov, da bi pisali kazni. Za začetek lahko kar sami nekaj naredimo, a ne?
Ali so vsi naši psi na sprehodu privezani?!? Ne mi rečt - NISO!

Torej....



Se podpišem


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 15 November 2006, 21:04:20
Mislim, da tisti, ki se najdemo tukaj gor, presneto dobro vemo kako ravnati s psi - kdaj nagobčnik, kje na povodcu itd itd.

Problem je, ker se oni drugi, čigar psi podivjano napadajo ljudi in živali, ne zavedajo svoje odgovornosti. In mi lahko tukaj še pa še meljemo in pišemo kaj je prav in kaj ni - dokler bo obstajala tista druga stran, bomo naj***li vsi odgovorni lastniki psov in na žalost posamezne pasme, ki niso nič krive.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 15 November 2006, 21:43:51
Kopiram se iz sosednjega foruma, ker se mi ne da še enkrat pisat:

Citat: yo
Mene so klicali iz POP TV-ja, povedala sem jim, da ne bom komentirala, dokler mi ne povedo, kaj točno se je dogajalo, kdo je bil na povodcu, kdo ne ipd.
In po vreščanju o nevarnih psih sem jim lepo povedala, da če bi bili VSI psi na povodcih in pod kontrolo, se zdaj s tem ne bi ubadali.
In da naj me ne kličejo več, dokler ne mislijo naredit korektnega prispevka. Mi je dovolj dvignil pokrovke že klic zaradi prispevka o Matoši. Tisti, ki iščejo senzacije, pri meni pač niso dobrodošli.
Gospa, ki se je z mano pogovarjala, mi je sicer rekla, da pita zagotovo nista bila na povodcih. Na moje vprašanje, če imajo podatke o ostalih dveh psih, o tem, ali sta bila privezana, ali sta kakorkoli izzvala napad... pa je bil odgovor: tega pa ne vemo...


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12 : 16 November 2006, 09:12:07
jest se pa nič ne podpišem  >:(.
Prvič: Kakšno povezavo ima sprehajanje poslušnih psov brez povodca s podivjanimi  psi,ki pobegnejo z dvorišča?   ::)

Drugič: tudi če jih je dotični gazda vedno vodil svoje nevzgojene zverine na sprehodu privezane prav nič ne pomaga ,ko pobegnejo iz avta al pa iz hiše al pa čez ograjo, al pa skozi odprta vtrata dvorišča  :P .

A zdej naj jaz imam psa privezanega na sprehodu, da sosedu ne bo cucek skoz okno stanovanja skočil al kaj?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #13 : 16 November 2006, 09:24:42
se strinjam z deteljico...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 16 November 2006, 11:25:03
se strinjam z deteljico...

Enako.
Citiraj
A zdej naj jaz imam psa privezanega na sprehodu, da sosedu ne bo cucek skoz okno stanovanja skočil al kaj?

Točno to, skočil bi tudi če bi imela ti svojega privezanega.
 

Mislim, da je bilo poročilo o napadu tako, da sta bila mala psa privezana, napadalca pa ne, kaj ti v tem primeru pomaga štrik? Ok ti dve sta imele majhne pse, ki jih teoretično braniš tako, da ju dvigneš v naročje, z tem jo je dobro pokasirala ena ženska. Ampak bolje, da zdravijo moje psihične in fizične rane kot rane mojega psa. Mene lahko zašijejo tako majhnega psa pa vprašanje če še spravijo skupaj ( še za velikega ob poštenem napadu ni veliko možnosti).

Lp nina





skar

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 3
Odgovori #15 : 16 November 2006, 11:46:25
Vprašanje, koliko so ti psi podivjani. Mislim, da vsi vemo, da se kdaj pa kdaj - tudi na cesti - kakšen pes stepe s kakšnim drugim. Ali pa dva in dva. Sicer ne vem, ali je kdo od vas že posegel v pasji fight Ampak dejstvo je, da takrat fašeš tudi ti.

Čisto teoretično: gospe se sprehajata po ulici s svojimi psi. Pitbulli gredo z dvorišča na potep in se srečajo. Eden od napadenih psov se šopiri (laja, renči, ...), prvi pitt reagira. In logično še drugi. Gospa poseže vmes in jih dobi po rokah. Možno, ne?

Stvar bi bila lahko tudi taka.

Ni vsak pes, ki pobegne z dvorišča avtomatsko podivjan. In nima vsak pitbull "licence to kill".

Poslušne pse, ki se sprehajajo brez povodca, vidim vsak dan. To, da so poslušni, še ne pomeni, da so imuni za okolico. Smo se mi že tudi tepli, brez TV. Poslušen škotski ovčar brez povodca in moj nemc na vrvici. Ja, in sem spustila štrik, ne? Je bilo veselo....Kdo je bil potem podivjan? In če bi lastnik škota z rokami reševal psa, bi pa še on kasiral. Ko je fight, je fight - pes ne izbira.

Vsaka plat ima dve medalji. Moja hrtica ima 9 let - in ne prenaša, da se ji psi pod nogam motoviljo in renči. Potem ji na pomoč priskoči še belgijec... Rezultat je lahko zelo porazen. Če so pa psi na vrvici, tega ni. Vsak na svojo stran in je mir.

Ne zagovarjam napada v MB, ampak lahko se zgodi tudi komu od nas. Bomo potem na forumu enako razglabljali o podivjanih psih in podivjanih lastnikih? Smo toliko.



skar

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 16 November 2006, 11:48:06
Citiraj
Smo toliko

Napaka, sorry. Samo toliko.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #17 : 16 November 2006, 12:23:26
Vsaka plat ima dve medalji. Moja hrtica ima 9 let - in ne prenaša, da se ji psi pod nogam motoviljo in renči. Potem ji na pomoč priskoči še belgijec... Rezultat je lahko zelo porazen. Če so pa psi na vrvici, tega ni. Vsak na svojo stran in je mir.

in če se ne priedejo hrtici motat pod nogami je tud mir -a ne  ;)
in tud če se ji zamotajo pod noge privezani pa ni miru, a ne - oz je še slabše ,ker če sta tud tvoja privezana, se vse vrvice zpletejo in povežejo pse v paket  :P Al pa če pridejo pod noge, ko pobegnejo z dvorišča in so se sicer vedno privezani drli na tvoje na sprehodih  ;) (takrat je pa najslabše , bi rekla  :P- )
Sicer pa se strinjam- če ti ne moreš preprečit, da bi belgijec prišel pomagat hrtici na drugačen način (npr s poveljem) , potem ga moraš imet pač privezanega  :)
in če tvoja privezana pojesta psa, ki se pride motat pod noge -pač sorry, zakaj pa nima privezanega če ga ne zna odpoklicat od psov , "napakata pa takata" na strani onega lastnika- pa dober tek  ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


skar

  • *
    • Prispevkov: 111
    • Točke: 3
Odgovori #18 : 16 November 2006, 13:30:00

Deteljica, grozna si....  ;)



chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 16 November 2006, 17:24:34
Po vsem prebranem žal ugotavljam, da je pasja kultura oz. kultura lastnikov psov res na psu. Mislim, da sploh nima namena razglabljati ali psi morajo biti privezani ali ne.JA, vsi morajo biti privezani. Pa naj imajo za seboj doktorat iz poslušnosti ali pa nič. Kot je napisano zgoraj, psi pač odreagirajo, po svoje, po pasje. Če so psi lastniku ušli iz dvorišča so mu pa ušli zaradi tega, ker pač nima ustrezno zavarovanega.
Jaz ne verjamem nikomur več, da meni oz.mojim psom njihov kuža ne bo nič naredil. Pa tudi svojim psom ne verjamem toliko, da se ne bodo zakadili v kakšnega večjega psa, ko bomo na sprehodu. Velja tudi napisati, da se nekateri ljudje psov pač bojijo in nedopustno je, da lastniki psov dovolimo, da se takšnim ljudem naši psi približujejo oz. jim dopuščamo, da jih ovohajo podolgem in počez. Mi imamo pse že vse moje življenje pa ob nekaterih vedno otrpnem. Pa ne zaradi psov temveč zato, ker predobro poznam njihove lastnike.   


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #20 : 16 November 2006, 18:50:40
O napadu nimam komentarja očitno je zajebal lastnik pitov ker jih je imel proste v neograjem vrtu na mestu kjer je bilo zanju dovolj zanimivih stvari da sta ušla  ::) Nič nimam proti spuščenih psov na raznih travnikih, po gozdovih in na mestih kjer nikogar ne motijo (sem sodijo tudi OGRAJENI vrtvo ali hiše povsem na samem) v mestu oz. v urbanem okolju pa nima noben pes kej delat odvezan!! Doktorat gor dol. Osebno sem naveličana tuljenja na dva škota ki sta vedno spuščeena na vrt s prostim dostopom na cesto in skačeta v mojo zver. Pa še malih potepinov ki lajajo nanj....kdo je kriv ja tisti veliki črni pes, kaj ga pa vozijo po GG da so potem vsi jezni nanj - pa je eden izmed redkih psov ki se po urbanem okolju ne sprehaja odvezan ampak ga imam vedno na povodcu. Tako bi moralo biti z vsemi psi ne pa da si izrabljam glasilke ko odganjam tečne cucke  >:( Pa saj bi zagrozila da bom mojega spustila ( ;)) pa kaj ko v veliko primerov lastnika niti ni blizu ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


mero

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 16 November 2006, 22:26:28
Povsem se strinjam s chi.
Pes sodi na vrvico, ne samo zaradi drugih psov ampak tudi zaradi ljudi.
Neyka, po zakonu mora biti pes na povodcu tudi v gozdu, pa čeprav tam ni ljudi.
So pa tam prebivalci gozdov, divjad, ki si tudi želi svoj mir. Ni ga psa, ki se ne bi pognal
za zajcem, srno..., torej obzir tudi do njih.

Če se ne motim, bi po zakonu naši ljubljenčki v urbanem naselju morali nositi tudi nagobčnike?

Zakaj pa vsi, ki srečujete toliko psov brez lastnikov ne pokličete na veterinarsko ali kdor je pač zadolžen za te kužke, da jih polovijo, odčitajo čip in nato lepo kaznujejo lastnike, zaradi ogrožanja ljudi?

A po mojih izkušnjah so vsi psi brez lastnika zelo plašni. Do sedaj sva jih z mojo psičko srečali veliko, majhnih, velikih, mešancev in čistokrvnih a vsi po vrsti so bili plašni in prijazni.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #22 : 16 November 2006, 22:32:02
Neyka ko se tvoj tank odloči da gre, ga noben štrik ne ustavi 8) Dobro, da ni negativno nastrojen proti vsem psom.

Citiraj
Zakaj pa vsi, ki srečujete toliko psov brez lastnikov ne pokličete na veterinarsko ali kdor je pač zadolžen za te kužke, da jih polovijo, odčitajo čip in nato lepo kaznujejo lastnike, zaradi ogrožanja ljudi?

Pa ja ne misliš, da bi inšpekcija prišla?? Oni še marsikaj drugega niso sposobni poštimat in jih prov en klinc briga za spuščene cucke, ki se prosto šetajo okoli.

Lp nina




puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #23 : 16 November 2006, 22:37:22
Se strinjam. Najhuje je sedaj, da je novi župan že začel govoriti, da bo poostril kontrolo nad napadalnimi psi.  ???

Ja, kateri pa so napadalni? A jim morda to piše na čelu?  ???

Verjetno je ciljal na t.i. "nevarne pasme", ki so jih ponekod prepovedlai, drugod dali pod strog nador itd.
Po Ljubljani so se polemike razvnele, zdaj pa se bodo še bolj. Ja, verjetno je čas, da se nekaj naredi in zaščiti ljudi
pred nevtrotiki in njihovimi psmi. Bojim pa se, da bodo ta kratko potegnili psi, saj se bo na veliko posploševalo... :-\



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #24 : 16 November 2006, 22:43:38
Ni ga psa, ki se ne bi pognal
za zajcem, srno..., torej obzir tudi do njih.

So psi ki se jih da vstaviti preden se poženejo za zajcem, srno...  ;)

Na žalost bo spet "nasrkala" pasma  :(
In se strinjam: Vsi psi morajo biti na povodcu (razen kjer nikogar ne motijo in jih imajo lastniki pod nadzorom).



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #25 : 16 November 2006, 22:49:11
Problem so VEDNO ljudje, ne psi. In ljudje so vedno prpričani,d a imajo nadzor nad svojimi psmi in še takrat, ko se pred njihovimi očmi odigra tragedija, še vedno ne sprejemejo resnice, čeprav jih brca v oči in iščejo krivdo drugje, ne pri sebi, še manj pa pri svojih psih. >:(



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 16 November 2006, 22:49:32
Zakon jasno določa, kaj nevaren pes je (neglede na pasmo):

5. člen

V tem zakonu uporabljeni izrazi pomenijo:

1. Skrbnik živali je oseba, ki ima žival v lasti ali oskrbi in odgovarja za ustrezno rejo, ravnanje, oskrbo in prevoz živali ter imetnik objektov za rejo, trženje, prevoz, zakol, nego in prireditve z živalmi. Skrbnik živali odgovarja tudi za delo in ravnanje oskrbovalcev svojih živali ali živali, ki jih ima v oskrbi.

2. Rejne živali so kopitarji, parkljarji, perutnina, kunci in kožuharji, ki se vzrejajo ali redijo za proizvodnjo hrane, volne, kož, krzna ali za druge gospodarske namene.

3. Poskusne živali po tem zakonu pomenijo vsakega živega vretencarja, razen človeka, tudi prostoživece larvalne oblike brez fetalnih in embrionalnih oblik.

4. Hišne živali so psi, domace macke, sobne ptice, mali glodalci, terarijske, akvarijske in druge živali, ki se vzrejajo ali redijo za družbo, varstvo ali pomoc cloveku.

5. Prostoživece živali so živali, ki niso nastale z umetnim izborom ali biotehnološkim poseganjem v dedne zasnove in lahko živijo prosto v naravi neodvisno od človeka.

6. Nevarne živali so živali, ki ogrožajo okolico zaradi svoje neobvladljivosti oziroma kažejo napadalno vedenje do človeka.

7. Etološki normativi so dopušceni sistemi reje, ki upoštevajo posebne potrebe posamezne vrste živali in omogocajo dobro pocutje živali.

8. Motnja v obnašanju je oblika v obnašanju, ki glede na pogostnost ali potek odstopa od obnašanja pripadnikov iste vrste živali v pogojih, ki jim dovoljujejo v celoti razviti vrsti znacilno obnašanje.

9. Tehnopatije so poškodbe ali bolezenske spremembe, ki nastanejo neposredno ali posredno zaradi neustreznega bivališca, opreme ali sistema reje.

10. Za trpljenje pri živalih se štejejo bolečine, strah, poškodbe, pa tudi povzrocanje pohabljenja, degeneracije, hiranja ali obolevanja ter prekomernega in nepotrebnega vznemirjanja, ki jih povzroči clovek.

11. Poskusi na živalih so posegi na živih živali v znanstveno - raziskovalne ali izobraževalne namene, s katerimi se živalim lahko povzroči trpljenje, trajne poškodbe ali smrt.

12. Prevoz živali je vsako nakladanje in odprava živali s prevoznim sredstvom ter razkladanje živali. Ta izraz ne velja za prevoz posameznih živali, ki jih spremlja spremljevalec, in za prevoz hišnih živali, ki jih spremljajo skrbniki oziroma spremljevalci.

13. Prevozna sredstva so cestna in železniška vozila, plovila in zrakoplovi, ki so uporabljena za nakladanje, prevoz in razkladanje živali, ter kletke, zabojniki in podobno za prevoz živali s cestnimi, železniškimi, zracnimi in vodnimi prevoznimi sredstvi.

14. Spremljevalec živali je oseba, ki spremlja prevoz živali, in med prevozom živali nadzira, hrani in napaja ter, če je treba, pomolze in pomaga pri porodu.

15. Zakol živali je način usmrtitve živali za prehrano ljudi. Obredni zakol živali je zakol živali z religioznim ceremonialom, ki ga opravi pooblašcena oseba verske skupnosti.

16. Omamljanje živali je kakršenkoli dovoljeni postopek, ki povzroči stanje neobcutljivosti, ki traja, dokler žival ni mrtva, in se ji na ta način prihrani trpljenje, ki se mu je mogoce izogniti.

17. Usmrtitev živali je postopek odvzema življenja živali. Dopustna usmrtitev je postopek, pri katerem se uporablja anestezija z uporabo sredstev, ki povzrocijo neboleco izgubo zavesti in posledicno smrt, ali z metodo, ki povzroči hitro nezavest in posledicno smrt brez trpljenja.

18. Zapušcene živali so najdene, oddane ali odvzete hišne živali.

19. Zavetišce je objekt, v katerem se poskrbi za pomoc, oskrbo in namestitev zapušcenih živali.

20. Veterinarske organizacije so organizacije, dolocene s predpisi o veterinarstvu.

21. Nezdružljive živali pri nastanitvi so tiste živali, ki si lahko medsebojno povzrocijo nezaželeno brejost, poškodbe ali smrt.

11. člen

Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali prepreciti rojstvo nezaželenih živali.

Skrbnik živali mora z ustrezno vzgojo in šolanjem oziroma z drugimi ukrepi zagotoviti, da žival ni nevarna okolici.

12. člen

Skrbniki živali in prevozniki živali morajo zagotoviti fizično varstvo nevarnih živali.

Veterinarska organizacija mora voditi register psov, ki so povzrocili resne poškodbe cloveku oziroma živali in so pogosto kazali napadalno vedenje (v nadaljnjem besedilu: nevaren pes).

Vzreja, vzgoja, šolanje in vodenje nevarnih psov mora biti v skladu s predpisanimi pogoji.

Nevarnega psa ni dovoljeno zaupati v vodenje osebam, ki nimajo ustreznega kinološkega znanja, in osebam, ki so mlajše od 16 let.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #27 : 16 November 2006, 23:49:01
O napadu nimam komentarja očitno je zajebal lastnik pitov
zajebal je on... najebali bomo pa vsi lastniki "nevarnih pasem"... je to fer? meni se ne zdi.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #28 : 17 November 2006, 09:21:58
Neyka, po zakonu mora biti pes na povodcu tudi v gozdu, pa čeprav tam ni ljudi.

Pa si ne predstavljam psa ki bi bil celo življenje na povodcu zato bo moj po travnikih in gozdovih pa doma vedno spuščen - ker tam nikogar ne moti. Gozdne živali so bile zanimive nekje do 1,5 leta zdaj pa za njimi pogleda pa voha naprej.


Neyka ko se tvoj tank odloči da gre, ga noben štrik ne ustavi 8) Dobro, da ni negativno nastrojen proti vsem psom.

He he se pa zelo hitro pusti prepričat da se pač ne zna tepst in da je bolš spokat stran (če le ne držim slučajno še enega psa potem pač rabim še drugega lastnika za pomoč  ;)) No ja vseeno sreča da je v veliki večini še vedno oboževalec vseh  :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #29 : 17 November 2006, 09:58:44
Nima veze s temo, ampak, tisti, ki pravi, da se psa ne more ustavit, ko enkrat zalaufa recimo za zajcem, je pač falil v vzgoji.

Če je meni ratalo, odraslo lovsko psico z eno besedo ustavit v polni gonji, bi se dalo tudi vse ostale mestne kužke ali pse, ki sigurno nimajo več toliko lovskega nagona kot so ga imeli včasih. Psica je pa bila že odrasla, ko je prišla k meni.
Oziroma, jih imate vsi od malega in bi lahko zelo zgodaj začeli s postavljanjem pravil.

In če psa sami ne naučimo in to utrjujemo, res ne bomo mogli biti sigurni v psa. Kjer koli in bilo kje.

In pes, ki hodi k drugim ljudem vohat in jih ne ignorira res ne more biti spuščen, ker ni dovolj vzgojen. Isto, ko zagleda psa. Niti na vrvici ne sme potegnit, ne pa da bi lahko prosto šel do njega brez da bi se s tem vodnik strinjal.

Res, taki psi morajo bit res na vrvici.

In vsak mora do obisti poznati svojega psa in ga tudi zavezati, če je to potrebno. Tudi psi imajo slabe dneve in to mora dober vodnik videt.
V mestu in ob cesti pa vsak na vrvico.

Ko sem policaja vprašala kje mora biti pes vedno zavezan je rekel: Ob cesti...

V gozdu mi še noben lovec ni reku, sem jih nekaj srečala, da mora bit na vrvici, če ne preganja divjadi. Še lepo pozdravli so me.

In naučen pes, bo tudi ob napadu reagiral na klic, ampak psa je treba to naučiut, ne pa vzet kot samoumevno ali pa reč itak se ne da. Ker vedno lahko pride situacija napada, tudi če so psi na vrvici. To ni nobena garancija! In če se ti strga in ne pride nazaj, je isto kot če bi bil spuščen.

Če se pa z vrvicama zapleteta je pa lahko sploh masaker, ker se ne moreta eden drugemu več umaknit.

Namesto, da bi samo povdarjali na vrvice na vrvice, bi bilo treba poleg tega povdarjat, z mladičem v šolo! In delo z njim, ker sicer je bolje, da ga nimate.
Pa ni treba zdaj trenirat ne vem kake zadeve, ampak res dobro obvladat tisto osnovno. Kar jih veliko niti po treh mesecih v šoli ne.
No eni pa niso nikoli v šoli pa so krasni, ampak samo pri nekomu, ki se res ukvarja s psom tako, da ga pes razume.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P