PHOTOFILTRE/PHOTOFILTRE STUDIO

Gost · 41004

malena3

  • Gost
: 16 November 2006, 23:55:27
Evo, sem malo prišla še sem pogledati.....rada ustvarjam ko imam čas, posebej me zanima, če kdo dela z zgoraj omenjenima programoma, torej: PHOTOFILTRE IN PHOTOFILTRE STUDIO?
Ker sem še začetnik, oziroma bolj samouk in bi rabla kako pomoč.
Dobrodošli pa tudi ostali, da podate svoje mnenje, s katerimi programi si pomagate.


LP



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1 : 17 November 2006, 17:20:20
Odprtokodni grafični programi so uporabni za delo z grafiko. Nekaterim manjkajo ključne stvari, ki so nekakšen standard za grafično delo. Zato je potrebno za to pomankljivost najti neko drugo rešitev ali pa pomankljivost zaobiti. S temi programi je tako da še niso na nivoju komercialnih aplikacij kot npr. Adobe, ki iamjo za sabo ze več kot 10 let teorije + prakse.Sicer pa je bistvena razlika res v ceni. Če se res zavzameš, potem lahko dobre izdelke narediš tudi z odprotkodnimi graf.progami.
Sama sicer še vedno prisegam na Adobe Photoshop, včasih sem pa veliko delala tudi z Corel PhotoPaintom. Kakšna starejša verzija se da tudi zdownloadt na Muli, čeprav je najnovejši CS2 res super. Sicer se npr. PS 7.0 in CS ne razliujeta bistveno, tako da ti lahko rečem da je 7.0 za začetnika čisto super. Imaš pa knjigo od podjetja Adobe: Učilnica v knjigi + Cd in ti jo toplo priporočam če si začetnik.  ;)
Drugače pa če se ne boš odločila za Photoshop imaš tukaj spisek prosto dostopnih graf.programov:
- GIMP (rasterska grafika)
- INKSKAPE (vektorska slika)
- SCRIBUS (namizno založništvo)...

Kolikor sem pa trenutno uspela prebrati o Photofiltre programu, je zmogljiv pa tudi malo prostora na disku ti zavzame. Pa tudi kolikor sem brala rewiews ga vsi hvalijo. Predvsem ker je zastonj, mogoče imam kakšno pomankljivost, ampak če ga ne rabiš za profesionalno rabo se mi zdi da je v redu. ;)

LINK za download: KLIK  :)

Evo še en rewiew:
PhotoFiltre
photo editing and effects
Our Rating:  (Excellent)

PhotoFiltre is a complete image editing and effects package, that will not only amaze you with features but also the fact that it is free (for personal use). It comes with many features that rival some commercial packages, as well as additional add-on that can be downloaded from the web site. PhotoFiltre offers all the standard editing features (selection, clone brush, paint brush etc.) as well as a large selection of image effects, photo masks, image adjustments, thumbnail browser and much more. The program also supports batch processing to apply filters, sizing, adjustments and transformations to a large number of images at once. PhotoFiltre comes with modern, well designed interface and is well suited for everything from simple resizing to advanced photo editing.

+ Pros: Great editing features; easy-to-use; fast loading

- Cons: Does not support layers; no support for Photoshop filters


Kot opazim tukaj pod slabe lastnosti ne podpira layers - se pravi plasti. Hmmmm, sama pa si brez tega nekako težko predstavljam delo z grafiko, ko sem se tako navadila Photoshopa,ki omogoča delo s plastmi. Pa tudi nima podpore za Photoshopove filtre....

Upam da ti je tole kaj pomagalo pri izbiri!

LP, Maja


LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


malena3

  • Gost
Odgovori #2 : 19 November 2006, 00:02:43
Odprtokodni grafični programi so uporabni za delo z grafiko. Nekaterim manjkajo ključne stvari, ki so nekakšen standard za grafično delo. Zato je potrebno za to pomankljivost najti neko drugo rešitev ali pa pomankljivost zaobiti. S temi programi je tako da še niso na nivoju komercialnih aplikacij kot npr. Adobe, ki iamjo za sabo ze več kot 10 let teorije + prakse.Sicer pa je bistvena razlika res v ceni. Če se res zavzameš, potem lahko dobre izdelke narediš tudi z odprotkodnimi graf.progami.
Sama sicer še vedno prisegam na Adobe Photoshop, včasih sem pa veliko delala tudi z Corel PhotoPaintom. Kakšna starejša verzija se da tudi zdownloadt na Muli, čeprav je najnovejši CS2 res super. Sicer se npr. PS 7.0 in CS ne razliujeta bistveno, tako da ti lahko rečem da je 7.0 za začetnika čisto super. Imaš pa knjigo od podjetja Adobe: Učilnica v knjigi + Cd in ti jo toplo priporočam če si začetnik.  ;)
Drugače pa če se ne boš odločila za Photoshop imaš tukaj spisek prosto dostopnih graf.programov:
- GIMP (rasterska grafika)
- INKSKAPE (vektorska slika)
- SCRIBUS (namizno založništvo)...

Živjo.
Sama uporabljam photofiltre in photofiltre studio.
Ima res veliko pomanjklivosti, posebej me moti, ker ne morem lepo izrezati kake slikice in se vidijo še nepravilne linije.
Imam PS 7, ampak se ga kar ustrašim, ko ga odprem.
Sej obstajajo na netu navodila, ampak to je tko površno. Zato sem že po tvojem nasvetu naročila v knjižnici knjigo, ki si mi jo svetovala in mislim, da bo potem lažje.
Photofiltre mi je všeč, ker si lahko naložiš tudi slovensko, ampak z njimi npr največ kar narediš so kaki lepi brushi, napisi. Za kaj bolj ustvarjalnega pa ni.

LP

Kolikor sem pa trenutno uspela prebrati o Photofiltre programu, je zmogljiv pa tudi malo prostora na disku ti zavzame. Pa tudi kolikor sem brala rewiews ga vsi hvalijo. Predvsem ker je zastonj, mogoče imam kakšno pomankljivost, ampak če ga ne rabiš za profesionalno rabo se mi zdi da je v redu. ;)

LINK za download: KLIK  :)

Evo še en rewiew:
PhotoFiltre
photo editing and effects
Our Rating:  (Excellent)

PhotoFiltre is a complete image editing and effects package, that will not only amaze you with features but also the fact that it is free (for personal use). It comes with many features that rival some commercial packages, as well as additional add-on that can be downloaded from the web site. PhotoFiltre offers all the standard editing features (selection, clone brush, paint brush etc.) as well as a large selection of image effects, photo masks, image adjustments, thumbnail browser and much more. The program also supports batch processing to apply filters, sizing, adjustments and transformations to a large number of images at once. PhotoFiltre comes with modern, well designed interface and is well suited for everything from simple resizing to advanced photo editing.

+ Pros: Great editing features; easy-to-use; fast loading

- Cons: Does not support layers; no support for Photoshop filters


Kot opazim tukaj pod slabe lastnosti ne podpira layers - se pravi plasti. Hmmmm, sama pa si brez tega nekako težko predstavljam delo z grafiko, ko sem se tako navadila Photoshopa,ki omogoča delo s plastmi. Pa tudi nima podpore za Photoshopove filtre....

Upam da ti je tole kaj pomagalo pri izbiri!

LP, Maja





Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #3 : 20 November 2006, 16:42:34
??? ???

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 20 November 2006, 17:46:37
Citiraj
Odprtokodni grafični programi so uporabni za delo z grafiko. Nekaterim manjkajo ključne stvari, ki so nekakšen standard za grafično delo. Zato je potrebno za to pomankljivost najti neko drugo rešitev ali pa pomankljivost zaobiti. S temi programi je tako da še niso na nivoju komercialnih aplikacij kot npr. Adobe, ki iamjo za sabo ze več kot 10 let teorije + prakse.Sicer pa je bistvena razlika res v ceni. Če se res zavzameš, potem lahko dobre izdelke narediš tudi z odprotkodnimi graf.progami.
Sama sicer še vedno prisegam na Adobe Photoshop, včasih sem pa veliko delala tudi z Corel PhotoPaintom. Kakšna starejša verzija se da tudi zdownloadt na Muli, čeprav je najnovejši CS2 res super. Sicer se npr. PS 7.0 in CS ne razliujeta bistveno, tako da ti lahko rečem da je 7.0 za začetnika čisto super. Imaš pa knjigo od podjetja Adobe: Učilnica v knjigi + Cd in ti jo toplo priporočam če si začetnik. 
Drugače pa če se ne boš odločila za Photoshop imaš tukaj spisek prosto dostopnih graf.programov:
- GIMP (rasterska grafika)
- INKSKAPE (vektorska slika)
- SCRIBUS (namizno založništvo)...

Živjo.
Sama uporabljam photofiltre in photofiltre studio.
Ima res veliko pomanjklivosti, posebej me moti, ker ne morem lepo izrezati kake slikice in se vidijo še nepravilne linije.
Imam PS 7, ampak se ga kar ustrašim, ko ga odprem.
Sej obstajajo na netu navodila, ampak to je tko površno. Zato sem že po tvojem nasvetu naročila v knjižnici knjigo, ki si mi jo svetovala in mislim, da bo potem lažje.
Photofiltre mi je všeč, ker si lahko naložiš tudi slovensko, ampak z njimi npr največ kar narediš so kaki lepi brushi, napisi. Za kaj bolj ustvarjalnega pa ni.

LP

Kolikor sem pa trenutno uspela prebrati o Photofiltre programu, je zmogljiv pa tudi malo prostora na disku ti zavzame. Pa tudi kolikor sem brala rewiews ga vsi hvalijo. Predvsem ker je zastonj, mogoče imam kakšno pomankljivost, ampak če ga ne rabiš za profesionalno rabo se mi zdi da je v redu.

LINK za download: KLIK 

Evo še en rewiew:
PhotoFiltre
photo editing and effects
Our Rating:  (Excellent)

PhotoFiltre is a complete image editing and effects package, that will not only amaze you with features but also the fact that it is free (for personal use). It comes with many features that rival some commercial packages, as well as additional add-on that can be downloaded from the web site. PhotoFiltre offers all the standard editing features (selection, clone brush, paint brush etc.) as well as a large selection of image effects, photo masks, image adjustments, thumbnail browser and much more. The program also supports batch processing to apply filters, sizing, adjustments and transformations to a large number of images at once. PhotoFiltre comes with modern, well designed interface and is well suited for everything from simple resizing to advanced photo editing.

+ Pros: Great editing features; easy-to-use; fast loading

- Cons: Does not support layers; no support for Photoshop filters

Kot opazim tukaj pod slabe lastnosti ne podpira layers - se pravi plasti. Hmmmm, sama pa si brez tega nekako težko predstavljam delo z grafiko, ko sem se tako navadila Photoshopa,ki omogoča delo s plastmi. Pa tudi nima podpore za Photoshopove filtre....

Upam da ti je tole kaj pomagalo pri izbiri!

LP, Maja

malena33-malo si se zmotila in pisala v navedek :D...je izgledalo, kot da samo kopiraš majchyn post :P :)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #5 : 20 November 2006, 18:24:28
Hehehe, jaz pa sploh nisem opazila  :-[

LP

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


malena3

  • Gost
Odgovori #6 : 23 November 2006, 13:24:24
Kva sm smotana....sory majč...
Evo mam že knjigo za PS7. Zdej pa študira. :P



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 08 December 2006, 19:56:20
Hay,
tisti, ki imate ta program a mi lahko malo poveste kako se ga uporablja
lp,
Anja


malena3

  • Gost
Odgovori #8 : 08 December 2006, 23:40:07
Zorek...kateri?
Photofiltre? Ali Photo shop?



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 09 December 2006, 08:15:44
Hay,
saj tu je tema za photofiltre torej za photofiltre. Barvat slike že znam, kej drugega pa niti ne.
lp,
Anja


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #10 : 27 December 2006, 19:58:04
oj!
jaz sem si pa ravnokar naložila tale Photo Filtre, pa sm shranila eno slikco, ampak je s tem ta slikca postala taka, kot sem jo jaz narisala in ni bilo več originala.  :-\ A kdo ve kako shranim slikco, tako, da vem kam jo shranim in, da ohranim original? (sama se ne spoznam kaj precej-vse je v angleščini  :-[ )

Lp, nincy!Hvala že vnaprej za odgovore!  :-*


klara

  • *
    • Prispevkov: 260
    • Točke: 6
  • …соuѕє ωє аяє Ғєєιіиg ιоυє ټ
Odgovori #11 : 27 December 2006, 20:09:07
Nina, jaz sem si Photo Filtre tudi komaj naložila ampak vem da če sliko shraniš, seveda ko je že porisana ne dobiš originala ampak sliko kot si jo porisala.
Original pa ne vem če jo lahko ohraniš.

lp, klara.

papa***


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #12 : 27 December 2006, 20:10:50
Nincy, najbolje po mojem mnenju je, da si prej skopiraš sliko, katero misliš obdelavati, tako ti vedno v vsakem primeru ostane orginal... ;)

Se pravi, sliko, ki jo imaš shranjeno v računalniku in si jo izbrala, da jo boš obdelala, si skopiraš, tako da klikneš na sliko, ki si jo izbrala, z desnim gumbom na miški in v pogovornem oknu zbereš copy, potem pa klikneš nekje zraven slike in zopet klikneš desni gumb na miški in tam izbereš paste... :)...... in to je to - čeprav mislim, da to najbrž že znaš - pa vseeno.... ;)

No potem pa kopijo izbereš in jo obdeluješ v Fotofiltru... :)

Lp, Tina



nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу

TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 12 Julij 2007, 16:32:19
Oj!
Kako v Photofiltru obrežem sliko in jo obarvam na črno-belo ???  :-[
Hvala in Lp,Tjaša



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #15 : 12 Julij 2007, 16:47:19
Oj!
In jo pomanjšati  ::)
Lp,Tjaša



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #16 : 12 Julij 2007, 17:01:19
Obrežeš jo tako, da označiš na sliki del, ki ga želiš izrezat (npr. glavo od psa), izbereš možnost image in nato crop. Pomanjšaš jo tako, da izbereš možnost image in nato image size in določiš željeno velikost.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 24 November 2007, 15:33:43
Jz sem si naložila photofiltre iz zgornjega linka. Bi pa prosila, če mi kdo napiše kako pridem zdej do kakšnega okvirja?



Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #18 : 24 November 2007, 15:43:49
Okvirček narediš takole.
Sliko pač vneseš u program.
Nato zgoraj kjer imaš meni klikneš na FILTER nato FRAME nato izbereš en okvir naprimer SIMPLE FRAME in potem se odpre en kvirček kjer nastaviš barvo okvirčka, debelino in prosojnost. Če bi rada imela črnega tankega in neprosojnega (take kot delam jas) nastavič približno takole:
Width: je debelina okvirja. nastavi tako, da bo všeč tebi
Color: Izbereš pač eno barvo
Opacity: 100% je prosojnost, lahko narediš tudi tako, da je okvirček prosojen
Zgleda takole:






Lahko pa tudi sama kaj probavaš z okvirčki. Greš enako kot za tega, samo da ne klikneš na Simple frame ampak na druge možnosti, ki so zraven

Upam, da sem napisala dovolj razumljivo
Lep pozdrav
Tea



zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 24 November 2007, 15:46:20
Hvala!!! Zelo razumljivo.



zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 24 November 2007, 16:02:03
Imam pa še eno vprašanje :-[, sej zdej sama maol sprobavam, ampak bi vseeno rada vedela, če se da na sliko napisat kaj in kako?



Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #21 : 24 November 2007, 16:06:30
Se da. :)
Zgoraj, kjer imaš možnosti, je v drugi vrsti ena iknoca T. Klikni jo in potem imaš razne možnosti oblikovanja teksta. Potem ko to nastaviš po želji, klikni OK in z miško lahko potem tekst prenašaš po slike gor in dol. Če ga hočeš povečati, je najboljše, da dvakrat klikneš na tekst in se ponovno odpre okvirček za nastavitve in tu nastaviš večjo pisavo.  ;)


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 24 November 2007, 16:10:19
Še enkrat hvala!!! Sem čist navdušena ratala.



Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #23 : 24 November 2007, 16:12:39
Ni za kaj. Če te še kaj zanima, samo napiši.  ;)


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 18 December 2007, 14:37:12
Mene zanima kako v photofiltru nardiš, da ni rdečih oči?



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #25 : 18 December 2007, 15:11:42
Meni je najlažje to narediti kar v Microsoft office picture manager-ju narediti (mislim da bi ga moral imeti vsak računalnik).



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #26 : 21 December 2007, 18:56:56
Jst pa mam en problem: meni nikakor ne zdownloada photofiltra...a kdo ve zakaj? ???

:)


malena3

  • Gost
Odgovori #27 : 02 Januar 2008, 15:48:44
Jst pa mam en problem: meni nikakor ne zdownloada photofiltra...a kdo ve zakaj? ???

Iz katere strani ga downloadaš?



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #28 : 10 Januar 2008, 16:58:11
Kako pa nardiš tako da najprej eno npr. eno glavo izrežeš pol jo pa daš na ozadje, tako nekako kot ima Taj

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #29 : 10 Januar 2008, 20:03:57
To pa narediš tako, da tisti del katerega želiš kopirati v drugo sliko, označiš z "lasso toolom".(to je tisti laso, desno) Nato s desnim miškinim kliknom klikneš crop, potem copy in prilepiš v tisto drugo sliko. Potem dvakrat klikneš na sliko in označiš tisto ko piše transparency. Če je preostro še malo "omehčaš" z smudge toolom.(tisti prst)
Sporoči kako ti bo šlo. :)

Lp