Bernski planšarski pes

rožica · 24685

Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #90 : 01 Februar 2007, 19:53:46
Jap, ni čudno ane  ;) Jaz bi takoj imela enega izmed teh malčkov  :-*



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #91 : 01 Februar 2007, 19:57:52
Punce, kaj bo še iz vas ratalo ;).



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #92 : 01 Februar 2007, 20:29:00
vem da off topic ampak jez sanjam o eni psarni bernčkov  lastni seceda ima pe še skrivnost :P ::)



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #93 : 02 Februar 2007, 17:03:25
Bodo kmalu slike?...jaz kar ne morem dočakat :o ;) :o

lp,
Polona

:)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #94 : 02 Februar 2007, 17:38:49
Punce, kaj bo še iz vas ratalo ;).

;D ;D ;D

Bodo kmalu slike?...jaz kar ne morem dočakat :o ;) :o
Prav kmalu sigurno ne.Okoli 6ih šele gremo,potem pa da pridemo nazaj,da naložim slikice.Bom jih pa sigurno nalepila sem!  ;)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #95 : 02 Februar 2007, 23:25:51
Pri mladičkih je bilo res super. Takoj ko prideš v njihovo ogrado,te pozdravijo z mahajočimi repki in že plezajo po tebi. So že pravi razgrajači in zelooo radi nagajajo drug drugemu. Sploh je zabavno,če kdo nagaja komu,ki spi  ;)

Slike:

Blueberry Bernieshine





Be Queen Bernieshine





Big Boss Bernieshine





Bart Bernieshine





Big Bang Berniehsine





Best of the best Berniehsine





BammBamm Berniehsine





Baloo Bernieshine





Zaspančki:


Ostale slike si lahko ogledate v albumu: http://bernirina.moj-album.com/album/6634090/?os=6634343

lp,
Nina


Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #96 : 03 Februar 2007, 05:04:09
Kako so že veliki :o in kako luštkani, še posebno so mi padli v oči BammBamm Berniehsine, Big Bang Berniehsine in Baloo Bernieshine (ta še posebno :D). Res so pa prav vsi čudoviti :o.

Lp


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #97 : 03 Februar 2007, 07:18:54
Jaz bi Big Banga : ::).

Lp


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #98 : 03 Februar 2007, 09:11:46
Moj je pa BammBamm.  :-[ Oh ja, kakšni lušti...  :-*


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #99 : 03 Februar 2007, 09:30:41
Moj je pa BammBamm.  :-[ Oh ja, kakšni lušti...  :-*

Meni je pa najmanj všeč  :-[ :) Sta mi Big Bang in Baloo od manj belih veliko lepša  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #100 : 03 Februar 2007, 09:39:11
Meni je pa najmanj všeč  :-[ :) Sta mi Big Bang in Baloo od manj belih veliko lepša  ;)
Meni je ravno zato - ker je tak "odpuljen".  ;D Drugačen, izstopa, ni po "jusu"...  ::) Me spominja name in na Astorja.  :D :D Pa še prvi se je zakadil v moje noge, ko sem bila pri njih in takrat se mi je vsedel v srce.  :-[


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #101 : 05 Februar 2007, 20:29:02
Big boss in BammBamm sta že v novih domovih. Oba uživata, BammBamm se je že navadil pasje družbe (je dobil 5 letnega kavalirčka za družbo), zelo rad pa spi na postelji  ::) :) V sredo odhajata še Best of the Best in pa Baloo, konec tedna pa Big Bang in Be Queen. Blueberry ostane doma, Bart pa odhaja enkrat ta teden. V glavnem drugi teden ne bo več nikogar  :'(  ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #102 : 05 Februar 2007, 20:34:30
Urša - pa kaj se pritožuješ eden gre k tebi, drug ostane pri vzreditelju  ;) - tako, da boš Blueberry redno videvala, Best bo pa itak vedno pored tebe... :) 8)

Verjamem, da se pa na vse zelo navežeš, ko takole spremljaš njihov razvoj. Saj bo, te bo Best razveseljeval. ;)




TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #103 : 06 Februar 2007, 07:38:43
v natančnejše ker konec ljubljane pa gre  en mali bernček :)



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #104 : 06 Februar 2007, 12:44:07
K meni, to je na začetku Ljubljanskega barja.  :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #105 : 06 Februar 2007, 15:33:33
Rožica bo stric Atos dobil še enega partnerja v "kriminalu" :D ;) Čestitke!
Drugače sta pa mene osvojila od punčk Be Queen in Best of the best ter Baloo od fantkov :-* So pa drugače vsi cukri, mislim pa da strica Adisa občasno srečamo na sprehodu, še posebaj poleti ko je lastnik velikokrat na kolesu ;)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #106 : 06 Februar 2007, 18:49:15
O rožica srečka nič se ne pohvališ!!  :-* Čestitke še za eno zverco  ;D kako ga boš pa klicala?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #107 : 07 Februar 2007, 07:07:27
Neyka, Best bo  :)

Drugače pa je BammBamm prišel nazaj. Baje ga ne morjo imet, ker grize in je živahen  ::) ::) :-\ Upam, da sedaj najde prave lastnike.

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #108 : 07 Februar 2007, 07:50:38

Drugače pa je BammBamm prišel nazaj. Baje ga ne morjo imet, ker grize in je živahen  ::) ::) :-\ Upam, da sedaj najde prave lastnike.

Lp, Urša

Kaj pa ljudje pričakujejo od mladička ????

Lp


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #109 : 07 Februar 2007, 10:21:50
Drugače pa je BammBamm prišel nazaj. Baje ga ne morjo imet, ker grize in je živahen  ::) ::) :-\ Upam, da sedaj najde prave lastnike.
No comment  :-\ Sicer pa bolje,da so ga vrnili zdaj,kot pa če bi ga,ko bi bil star eno leto ali pa več. Glede na zanimanje za leglo,mislim da ne bo problema dobit novega, pravega lastnika  ;)

Urša,tebi pa veliko užitkov z Bestom!  :-* :-*



Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #110 : 07 Februar 2007, 10:40:54
O Urša, če bi lahko prepričala starše, bi ga takoj jaz uzela - BammBamm-a namreč! :o :)
Joj res bi ga imela, ste me že čisto nakurile, ker se vse hvalite z mladički, pa taki cukri so  :o - blagor vam! :) 8)
BammBamm mi je pa res ful lep in luškan  :-*... Samo je realnost malo drugačna... :-\

Upam, da bo našel dobre lastnike, ki bodo razumeli, da je mladičku največja zabava grizenje in uničevanje stvari, saj vendar to spada k odraščanju mladiča in se je treba s tem sprijazniti in pa če nočeš, da vse po vrsti pogrize ga je treba imeti non-stop na očeh in mu omogičti igrače, ki so namenjene takim malim nadobunežem, ki veselo grizejo vse kar jim pride pod tačke in gobček. Sicer pa mladiček tako ali tako večino časa spi in ga res ni težko nadzorovati med tem, ko je buden... ;)



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #111 : 07 Februar 2007, 15:02:17
ne razumem takih ljudi...kaj so pa čakali da jih bo mladič že prvi dan vse ubogal in nič grizel.  :o
samo če se spomnem kakšne roke smo imeli prve dni z naši Runom...

upam da Bambam dobi v drugo boljše lastnike, ki vedo kako z mladički...


:)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #112 : 07 Februar 2007, 16:08:46
Saj bi še razumela, če bi bil to nihov prvi pes, ker pač nekako ne veš točno, kaj te čaka. Tako pa že imajo enega ...  :-\ Ma bolje sedaj kot pa čez dva, tri mesece.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #113 : 07 Februar 2007, 16:10:47
maš prav urša...da se niti ne navadi na te ljudi in pol da bi mogu menjat ambijent...
Best je že doma?

:)


Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #114 : 07 Februar 2007, 17:15:44
Meni se pa berniji zdijo najbolj pridkani mladički!
Mi sm do sedaj imela 2, pa si nebi mogli želeti, da bi bila bolj pridna!
Tako, da tole mi sploh ne gre skupaj.

Skratka, jim že ni bil namenjen. Verjam, da bo prišel v družino, kjer jim bodo njegove vragolije prav všeč!  ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #115 : 07 Februar 2007, 17:25:16
rožica čestitke za novega pasjega člana Besta :)


barby

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 25 Februar 2007, 14:14:31
Ojla!
Se opravičujem če to ne spada pod to temo.

Sama iščem že zelo dolgo psička (samčka) pasme bernski planšar, vendar do sedaj neuspešno. Seveda bi rada dobila kepico z rodovnikom, vendar 800-1000 evrov si trenutno ne morem privoščiti.Sem študentka, izredno študiram in mi študij veliko odvzame. Mogoče ve katera izmed vas za kakšnega samčka (lahko je brez rodovnika), mogoče pozna lastnike, kakšni so starši malčka ( zdravstveno pregledani)........prosim prosim, lahko date vsaj kakšno inf. na koga naj se obrnem? Sem pa vsak dan na straneh kluba b.p, non stop čekiram nova legla, vendar...... psička brez rodovnika pa si ne upam kar tako kupiti, brez da bi mi lahko kdo potrdil, da ne gre za preprodajalca psov, ki služi na njihov račun!!! Prosim, prosim, prosim....


Hvala...



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #117 : 25 Februar 2007, 14:44:20
Sama iščem že zelo dolgo psička (samčka) pasme bernski planšar, vendar do sedaj neuspešno. Seveda bi rada dobila kepico z rodovnikom, vendar 800-1000 evrov si trenutno ne morem privoščiti.Sem študentka, izredno študiram in mi študij veliko odvzame. Mogoče ve katera izmed vas za kakšnega samčka (lahko je brez rodovnika), mogoče pozna lastnike, kakšni so starši malčka ( zdravstveno pregledani)........prosim prosim, lahko date vsaj kakšno inf. na koga naj se obrnem? Sem pa vsak dan na straneh kluba b.p, non stop čekiram nova legla, vendar...... psička brez rodovnika pa si ne upam kar tako kupiti, brez da bi mi lahko kdo potrdil, da ne gre za preprodajalca psov, ki služi na njihov račun!!! Prosim, prosim, prosim....
Pozdravljena :)

Tole je sicer tema od Bernieshinenovega legla, ampak ok. :) (drugače toplo vabljena v tole temo -> http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=57.2280 )

Kot vidim si se že sama nekaj pozanimala o prednostih rodovnika. Žal je tako, da pri nerodovniških leglih ljudje redko dajo pregledati svoje pse in tako jamčijo za zdravje mladičev. V 99% primerih gre za šteparje, ki "vzrejajo" pse brez rodovnika, brez zdravniških pregledov, brez slikanja kolkov (ne glede na to kaj ti obljubljajo ob nakupu!). Zato ti nakup bernskega planšarja brez rodovnika močno močno odsvetujem! Potrebno se je tudi zavedati, da so berniji nagnjeni k celemu kupu dednih bolezni. Displazijo se zamejuje tako, da psi z močno displazijo ne dobijo vzrejnega dovoljenja. In rodovnik ti omogoča vpogled v zgodovino displazije v širši družini tvojega psa. Treba se je namreč zavedati, da če ima kuža zelo hudo displazijo, ga je potrebno uspavati ali pa si privoščiti operacijo, kjer 4x preplačaš ceno rodovniškega psa.
Toda, displazija je zgolj ena od nevarnosti pri nakupu nerodovniškega bernija.

Na tem forumu pa tudi žal ne reklamiramo nerodovniških legel. Zato ti priporočam naslednje: malce potrpi in še naprej spremljaj legla na spletni strani bernskega kluba ter obiskuj vzreditelje ter spoznavaj pasmo tudi v živo. Mogoče se ti uspe s kakšnim vzrediteljem dogovoriti, da dobiš psa v solastništvo - kar pomeni, da bo cena (malo) nižja, vidva pa se bosta dogovorila o pogojih solastništva. Prav tako imajo različni vzreditelji različne cene, ki običajno tudi variirajo glede na kvaliteto legla (torej odvisno kdo so starši, kakšne razstavne uspehe imajo, kakšno vzrejno oceno imajo...itd.).
Zadnja možnost pa je posvojitev bernija iz kakšnega zavetišča. Trenutno sicer nisem nikjer nobenega opazila, toda lansko leto so v zavetiščih čakali nove domove kar 4je berniji!  :-\

Zatorej, potrpežljivost.... Predvsem pa varčuj! Ne glede na izredni študij. Ker potrebno se je zavedati, da je kupna cena minimalni strošek, ki pride s psom. Veliko več daš nato za hrano, veterino (govorim o osnovnih stvareh in cepljenjih - ne boleznih!), igrače, opremo in seveda šolanje! Pri meni je znesek za omenjeno v prvih nekaj mesecih presegel kupno ceno - pa nisem pretiravala ali zapravljala na veliko (v bistvu sem kar nekaj stvari ponucala še od prejšnjega psa), ker sem tudi sama študentka in obrnem vsak tolar oz. cent preden ga zapravim.  :-[

Vmes pa se seveda ne pozabi "izobraževati" takole na forumu, kjer lahko izveš veliko koristnih informacij. Sama sem se na začetku največ naučila ravno s pomočjo forumov in še danes sem izjemno hvaležna za vse ljudi tukaj in na drugih forumih, ki so nesebično pripravljeni deliti svoje znanje in izkušnje z vsemi, ki jih potrebujejo.  :)



Lp,
Mojca