Šampon

*nastja* · 149621

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #180 : 23 April 2007, 16:42:06
Kast, kupila sem bio groom ultra black, smo ga imeli ze prej enkrat, se prej pa  bio groom za mladice. Bio groom (za crne pse) sem ze prej par let uporabljala pri prejsnji psici. Oba sta na Atumovi (in tudi od Nelly) dlaki dala fantasticne rezultate, vsaj videlo se je, da je bil pes skopan in se je temu primerno dlaka svetila in je disal... tle imam pa obcutek da isto smrdi kot je smrdel prej, da o tem da se kar kepe sfecljane dlake delajo raje ne govorim.. cesem 2 uri pa je 1 uro po cesanju isti kot je bil, kar "dredi" se mu delajo.. pa ni nic moker, dlaka se je pa prav vihati zacela, da samo cakam, da mi ga kdo za pudlja zamenja  ::) 2 min v avtu in zasmradi celega, moramo  odpreti okna  :-\ Pa to se ni prej dogajalo, ko ni bil skopan od zacetka jeseni  ::) Sem ze celega pregledovala, da nebi kje pokasiral kaksno vnetje, pa je koza cisto ok.. niti ne smrdi kot pri kaksnem vnetju, ampak pac tisti izraziti pasji vonj, kot da bi bil non stop moker  :-\

Mozno, da je bilo kaj z samponom narobe... mozno je pa tudi, da Atumu pac enostavno ne odgovarja in ni vsega kriv sampon. Naj bo kar koli ze.. mi smo z tem zakljucili ostajamo striktno se naprej na bio groomu.

Bruno.. saj govorimo o istem samponu ne? Prozorna steklenicka, notri modr sampon pa gor en rottweiler narisan? Ce je mislimo istega in Brunotu odgovarja in si z njim zadovoljna.. kar povej, ti ga prinesem. Jaz ga bom tako ali tako vrgla stran >:D >:D

Bomo kopali, ampak v cetrtek naju caka operacija in prej raje ne bom kopala.. ker bo potem moral nositi ovratnik in glede na zadnje izkusnje bo potem spet za skopati, ker je z ovratnikom stresal hrano po sebi, zajemal vodo in si jo zlival za  vrat itd.. bomo raje pocakali, pridelali verjetno kaksno kepico dlake, vsaj tam kjer se ne bo dalo cesati zaradi ovratnika ampak bomo ze resili situacijo... upam vsaj. :'( :'(



Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #181 : 23 April 2007, 21:04:21
Nelly,

a samo 1/3 šampona si porabila?

Jaz sem za isto pasmo porabila cca. 2/3, Essentials-a, 1/3 Biogrooma (White) pa še 3/4 Pantene Pro-V 2v1..  :o :D 

Pa sem končno pridelala mešanico, ki mi je zelo ustrezala - psu pa tudi, kot kaže..




Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #182 : 24 April 2007, 15:04:48
BRUNO res je, pri nas se je dobro obnesel. Ampak z vsakim kopanjem je bila dlaka trša  ??? zato bi šla nazaj na biogroom če nebi Neon za Miklavža dobil tegale šampona:


Zankrat (2 kopanja) je super! Dlaka je mehka, sijoča, ne preveč in ne premalo flufy  :-*


Esentials sem imela pa takšen:

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #183 : 25 April 2007, 12:12:11
Ja, ja, tale drugi šampon na Neykinih slikicah mislim! Meni je čisto v redu, Nelly, kar prinesi, bomo ponucali.... Mi nimamo nič trše dlake....Izgleda, da so tile naši psi takole, kot mi ljudje - enemu paše ta, drugemu drug, tretjemu pa tretji šampon - očitno ni nič univerzalno.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #184 : 25 April 2007, 12:18:44
Danes sem kupila Essentials dogit šampon Tea Tree Oil & Lavender po nasvetu kolegice, pa še balzam...tako da kakšen bo učinek vam sporočim konec tedna.

Od Essentials dogit je en drugi za črne pse, drugačen je napis Essentials in piše gor tudi dogit, je ravno tako narisan rott., firma pa je Hagen.


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #185 : 25 April 2007, 12:31:39
Obstajata 2 različna šampona Essentials- enega proizvaja Dog-It(ne vem če je prav ta -)drugega pa nekdo drug...
Tudi jaz sem imela ta essentials od dogit-a pa je bila dlaka scufana, brez leska...sedaj sem na bio-groomu, pa je dčlaka res mehka sijoiča :D
lp

Ne proizvaja dogit, ampak to pomeni, da je za pse....je tudi Essentials catit od firme Hagen (made in Canada)...ta drugi Essentials, je pa najbrž na zgornji Neykini sliki.

LP


leonora

  • *
    • Prispevkov: 300
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 25 April 2007, 13:33:25
Ne,ta na Neykini sliki je firma CARDINAL.Super šampon,tako kot je napisala Neyka,zelo veliko ga uporabljajo v salonih.Ravno včeraj sem kupila novo steklenico v Zooticu,če koga zanima še cena-12 evrov in nekaj drobiža.


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #187 : 25 April 2007, 14:33:08
Koliko??? Jaz sem dala na veterini v Postojni za Essentials dogit 6,11 eurov...355 ml in je šampon, ni koncentrat.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #188 : 29 April 2007, 14:14:02
Ups nisem zgoraj napisala kateri je šampon na prvi sliki. Cardinal je ja.

http://www.cardinalpet.com/

Ja to je pač Essentials. Cardinalovega šampona je pa 600ml in naj bi se ga redčilo z vodo v razmerju 1:1. Jaz sem ga dala v približno 2 litra vode 100ml in s tem nažulila Neona in se je super penlo, dlaka je bila krasna, lahko jo je razčesovat, ne zmehča in ne strdi dlake. Res, krasen šampon. Bi mi prav prišlo. Zaenkrat prisegam na tega in na Biogroom.  :) Moram nekje poiskat če imajo pri Cardinalu v spreju kakšno stvar za lažje razčesavanje dlake.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #189 : 30 April 2007, 15:06:51
Mi pa za Naro uporabljamo šampon prov za črne pse, imenuje se: ULTRA BLACK

Po kopanju se ji bolj kot ponavadi sveti dlaka in postane bolj mehka in še diši  8). A še kdo drug uporablja ta šampon? Kako se vam obnese?

Lp Maja




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #190 : 30 April 2007, 16:04:57
To je Biogroom. Tega smo prehvalili od spredaj in zadaj, če se ne motim  :P ;)

Jaz jih imam tudi doma.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Odgovori #191 : 30 April 2007, 23:08:39
Mi imamo pozitivne izkusnje z Biogroomovim Super White, vendar za stopnicko boljsi za belo dlako je po mojih izkusnjah Chris Christensen White on White v kombinaciji z njihovim prelivom Thick N'Thicker Foaming Protein. Obicajno samponi za bele pse dlako rahlo izsusijo, zato je super uporabljati se kak res dober balzam.

Zal se Chris Christensen ne dobi na nasih razstavah, nisem ga se tudi zasledila kje v nam blizu tujini, zato kozmetiko narocam tukaj -- http://www.hubintsecured.co.uk/acatalog/P_index.html. Sem pa prebrala tudi zelo dobre ocene njihovega Black On Black, ko ste se pogovarjali o crnih psih.

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #192 : 01 Maj 2007, 08:25:25
Maya - Mi tudi uporabljamo tega :) - Same pohvale

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


suki

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 05 September 2007, 09:32:23
Mene pa zanima, če se kje v sloveniji dobijo šamponi oz. kozmetika Crown Royale? Smo ga enkrat imeli, vendar je bil kupljen v Italiji in je bil resnično zelo vredu...sedaj pa nimam pojma kje naj ga še staknemo.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #194 : 05 September 2007, 22:17:16
hej

Mene pa zanima (ce ima mogoce kdo kaksne izkusnje) kako se Bio Groom Extra body obnese pri zlatih prinasalcih? Skrbi me, ker je ta sampon za volumen, da nebi bila dlaka prevec strleca, ce bi ga recimo kopala en dan pred razstavo. Ali naj raje nabavim Super white?
Pa se, na eni izmed prejsnjih strani sem prebrala, da nekateri mesate med sampon regenerator za ljudi. A to ne more nic skoditi pasji kozi (da ne dobi kaksnega prhljaja, srbece koze...)?

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #195 : 05 September 2007, 23:21:04

Pa se, na eni izmed prejsnjih strani sem prebrala, da nekateri mesate med sampon regenerator za ljudi. A to ne more nic skoditi pasji kozi (da ne dobi kaksnega prhljaja, srbece koze...)?

Lp..

Moji psici mešam Panten pro v Volume med Essentials in ni bilo nikoli problemov ne s praskanjem ne z izpuščaji. Je pa res, da se ne kopamo ravno pogosto.
lp



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #196 : 12 September 2007, 20:01:10
A je že kdo sprobal tale šampon:

http://pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=229

Mene ful drži

ovcka - med šampon balzama nisem še nikoli mešala, sem pa blazam uporabljala kot sprej za razčesovanje in ni bilo nikoli problemov z dlako in kožo.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #197 : 12 September 2007, 22:25:39
Vse odvisno od tipa dlake ali pes sploh potrebuje balzam ali ne. Jaz ga uporabljam , regenerator Essentials Dog it,   Panten pro v pa je samo šampon (prej pa sem imela 2 v enem).
lp


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #198 : 13 September 2007, 14:16:50
Ce se regenerator uporablja samo za lazje razcesavanje, ga potem ne potrebujeva. Kajti dlaka ni zvozlana, pa tudi dovolj mehka je.  ;)
Me pa se vseeno zanima, ce je ze kdo poiskusil Bio groom extra body? Res bi rada izvedela, kaksna je dlaka po tem samponu?

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #199 : 13 September 2007, 14:26:59
Ce se regenerator uporablja samo za lazje razcesavanje, ga potem ne potrebujeva. Kajti dlaka ni zvozlana, pa tudi dovolj mehka je.  ;)
Me pa se vseeno zanima, ce je ze kdo poiskusil Bio groom extra body? Res bi rada izvedela, kaksna je dlaka po tem samponu?

Lp..

Bio groom Extra body Texturizing sem uporabljala pred Essentials. Ima notri tudi regenerator.
Dlaka je imela izredno lep volumen (noben drug šampon do zdaj ni naredil takega), se mi zdi pa, da je dlaka malo trša, a še vedno mehka, zaradi tega je tudi boljši volumen. tak učinek je bil pri novofundlandcu z dolgo dlako. Kaj bi naredilo pri tvoji pa nimam pojma.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #200 : 18 Februar 2008, 20:33:59
Iščem šampon All Systems Crisp coat shampoo. Ve kdo, če se da dobit v SLO?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #201 : 18 Februar 2008, 21:28:42
Kolikor vem se All system linije ne da dobiti pri nas, dobiš pa na večini naših razstava. Tako da se ti splača iti pogledati ta vikend v Celje na razstavo. Če ne potem pa na kakšno večjo mednarodno razstavo, pa sigurno dobiš.


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #202 : 19 Februar 2008, 22:03:35
Jaz pa lahko namignem, da boste "kmalu" lahko v Sloveniji kupovali izdelke #1All Systems tudi izven razstav. ;)


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #203 : 20 Februar 2008, 07:22:50
kje pa :o ;D ??

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #204 : 20 Februar 2008, 09:39:14
V delu je nova spletna trgovina. Zaenkrat samo toliko, ker je stvar še v povojih, in niti ne vem če lahko tukaj delam reklamo.


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #205 : 20 Februar 2008, 11:59:36
no super... kaj bo poudarek na kozmetniki?

lp

P.S - lahko pričakujemo tudi kake izdelke od chris christensen? :D to bi bilo super? [firbec :P]


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #206 : 20 Februar 2008, 22:10:43
no super... kaj bo poudarek na kozmetniki?

lp

P.S - lahko pričakujemo tudi kake izdelke od chris christensen? :D to bi bilo super? [firbec :P]
Povdarek na pripomočkih za razstavne pse. Mogoče tudi Chris christensen ja. Je v planu za kasneje, če bo ratalo.
Sporočim, ko bo bolj jasno kaj točno bo možno dobit, da ne bom kaj preveč obljubila. :-[


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #207 : 21 Februar 2008, 16:35:55
no super... kaj takega jaz pri nas pogrešam ;)

lp


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #208 : 21 Februar 2008, 17:11:59
Povdarek na pripomočkih za razstavne pse.

O super!  :o  Tole pa ze komaj cakamo!  ;D ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #209 : 06 Maj 2008, 14:10:42
No sem vedela da sem preveč povedala. Stvar glede kozmetike se je malo obrnila. Namreč, jaz sem obljubljala #1 All Systems, ampak ga je Chris Christensen prehitel. :-[ Tako da za #1 All Systems še potekajo dogovori, Christensen pa je že v skladišču. ;D  Upam, da s tem postom ne kršim kakšnih forumovskih pravil. ??? Bo treba administratorja kontaktirati, da mi malo razjasni koliko lahko povem.