Psi narkomanov

*nastya_lony* · 7152

*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
: 26 November 2006, 13:59:56
Včeraj dopoldne sva šla z Lonom malo čez mesto. Pri tržnici se 'zbirajo' narkomani in včeraj je imel eden izmed njih zraven sebe psa--nemškega ovčarja. Pes je bil shujšan, dlako je imel obupno, bil je napadalen, ko sva šla mimo se je začel zaganjati v naju, kazal zobe, renčal,..In sem se včeraj spraševala v kakšnih razmerah živijo ti psi ??? :-\



ssega1

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 1
  • http://freeweb.siol.net/ssega1/
Odgovori #1 : 26 November 2006, 14:24:55
LP ;)

Doma sem iz Novega mesta in ker je mesto majhno se več ali manj vsi poznamo med sabo!
Tako poznam tudi jaz kar nekaj odvisnikov  ki imajo pse,in lahko rečem da tej ljudje dajo več na pse kakor na sebe!
Vem pa za ljudi ki so bili odvisniki in mnogim je pes pomagal skozi to krizo in so lahko tako hvaležni samo svijim psom!!
Zato ne sodite vseh enako če je pač nekdo drugačen! To še ne pomeni,da so vsi enaki in se z vsemi dogaja slabo!!
Pa ne mislt da zagovarjam koga ali kaj podobnega povem samo kar mislim in kar vem,ker sem videl sam!!!


ssega1 :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 26 November 2006, 14:31:23
Kakorkoli že, psom od narkomanov se načeloma godi bistveno bolje kot tistim od alkoholikov. Pa manj težav v okolici povzročajo. Tako kot povsod tudi v tem primeru posploševanje ni na mestu.


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #3 : 26 November 2006, 14:35:54
Jaz pa vem za primer, ko je imel narkoman dobermana, in je na začetku lepo ga ven vozil in hranil. Potem se je pa kar naenkrat spomnil, da se mu ne da psa več ven na sprehode peljat in mu je dal na balkon zemljo, da se je tam iztrebljal, pes je bil pa ves čas v stanovanju in deležen "grobe vzgoje". Ne morem drugače povedati kot tako, da je "na srečo" potem ta pes kmalu umrl, da mu ni bilo več treba trpeti.

Verjamem, da mnogim lahko pes pomaga iz takšne ali drugačne krize, ampak ko je človek že v takem sranju, da se ne spomni več kdaj je nazadnje jedel, tudi ni sposoben primerno skrbeti za žival, če ne ve, kdaj ji je nazadnje dal jest in kdaj jo je ven peljal. Pa to velja tako za narkomane kot alkoholike in stare mame z demenco.
Lp


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 26 November 2006, 14:39:10
Pri nas taki psi uzivajo. Narkomancki grejo nekam v gozd bogu za hrbtom, s sabo vzamejo svoje pse in potem oboji uzivajo v samoti. Psi se podijo, oni pa opravljajo svoje. Plus tega so prav dobro vzgojeni, vecino casa spusceni in se dobro razumejo tudi z drugimi psi.

pa se skrbi jih za svoje pse, zato ne puscajo "pripomockov" kar lezati nekje.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 26 November 2006, 17:38:36
Posploševanje nikakor ni na mestu ne pri narkomanih, ne pri alkoholikih, ne pri mamah z demenco, ne pri ciganih ali pri komerkoli že.
Nasplošno, kolikor sem jaz opazila, gre večini psov iz zgoraj omenjenih skupin še vedno vidno boljše kot verigarjem in "čuvajem"... Teh imamo pa na vsakem koraku polno, samo tako zelo smo/ste jih navajeni, da postanejo kar nekako "neopazni"...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 26 November 2006, 17:45:45
Res ni dobro posploševati, vendar pa so psi alkoholikov nadpovprečno pogosto pretepani in na druge načine zlorabljani, ne glede na to, ali jih imajo na ketni ali ne. No, pri tistih alkoholikih, ki gredo takrat ko se jim strga samo spat, psom ni posebno hudo. Če ostanejo kdaj, ko lastnik ne ve niti za sebe brez večerje, jim to kvečjemu koristi.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 26 November 2006, 19:02:04
Res ni dobro posploševati, vendar pa so psi alkoholikov nadpovprečno pogosto pretepani in na druge načine zlorabljani, ne glede na to, ali jih imajo na ketni ali ne. No, pri tistih alkoholikih, ki gredo takrat ko se jim strga samo spat, psom ni posebno hudo. Če ostanejo kdaj, ko lastnik ne ve niti za sebe brez večerje, jim to kvečjemu koristi.

Mogoče sem se narobe izrazila. Mislila sem na kronične alkoholike, ki živijo več ali manj na cesti kot neke vrste klošarji. Poznam 2 taki skupini, ki imata pse. Ko so me fehtali za denar, sem rekla, da ga ne dam, da lahko pa kupim sendvič (fehtali so za denar za "kao" sendvič). In smo šli skupaj po sendvič. Kdo ga je dobil? V enem, primeru pes, v drugem pa sta si ga z lastnikom razdelila.


Kurja vas

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 26 November 2006, 21:03:04
Pri nas je živel pred leti klošar, ki je imel psa mešanca brez ene sprednje tace. Ta pes mu je enkrat rešil življenje, ko ga je zvlekel iz goreče kolibe. Psu se drugače res ni slabo godilo, čeprav ga je moral večno čakati pred oštarijami...

Drug primer je bila alkoholičarka, ki je psa vodila s seboj po gostilnah, kjer je bil večkrat pohojen, metali so čike vanj itd., tako, da je bil zelo nervozen in se je bal ljudi, sploh pijancev.

Poznam pa tudi jaz narkomanko s pitbulko, ki se ji sicer dobro godi, je pa napadalna do drugih psov in tudi do ljudi ni preveč prijazna, kakšnega hujšega incidenta pa ni bilo, jo imajo ves čas na povodcu.



mero

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 26 November 2006, 22:00:29
Tudi meni se posploševanje ne zdi v redu!
Poznam pijanca, ki skrbi za svojo psičko resnično lepo. Poznam pa tudi pijanca, ki nima psa, pa pretepa ženo in otroke. Če bi imel psa, bi verjetno tudi njega.
Poznam tudi zelo starega gospoda, invalida, ki pobira zavržene pse in lepo skrbi za njih, čeprav ga že najeda demenca. Verjetno bi ga najedala še bolj, če ne bi skrbel za te kužke, saj bi sicer bil povsem sam na svetu.
Narkomana ne poznam nobenega a sem prepričana, da tudi tu ne gre posploševati. Gotovo so takšni in drugačni.
Poznam pa tudi povsem "OK" ljudi, ki ne spadajo v omenjane skupine, pa za psa ne skrbijo kot bi morali. Torej...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #10 : 27 November 2006, 12:14:40
Klošarskim psom večinoma res ni hudega, samo klošarji se ga redko tako zelo nalezejo, da ne bi več vedeli kaj počnejo.
Žal sem sama na lastne oči videla, kaj lahko iz psa z dobrim karakterjem in dobrimi dednimi zasnovami v dokaj kratkem času naredi (nasilen) pijanec. Ti sicer uničujejo vse živo okrog sebe, ampak ker je tu govor o psih...Psica, ki smo jo dobili pri dobrem letu starosti jo je še dobro odnesla. Res je bila obešena na meterski žici, ki se ji je zarasla v vrat, pod kapom brez zavetja pred dežjem, pogosto lačna in žejna, ampak tepena je bila samo parkrat na teden, ko se je lastnik pijan vrnil domov in se je najprej znesel nad njo. Sicer je imela posledice vse življenje, ampak veliko večino časa je lahko skoraj normalno funkcijonirala. Pes jo je odnesel slabše. Lastnica je zanj sicer lepo skrbela, a kaj, ko sta ga njen mož in sin sistematično mučila in uničevala. Pes je bil pri manj kot letu dni zelo nevaren psihopat in je tak ostal do konca - kljub vsemu trudu.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 27 November 2006, 18:29:08
No, saj v bistvu je verjetno res. Imam tudi jaz en tak "primerek" doma...


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 04 December 2006, 20:29:21
Mogoče sem se narobe izrazila. Mislila sem na kronične alkoholike, ki živijo več ali manj na cesti kot neke vrste klošarji. Poznam 2 taki skupini, ki imata pse. Ko so me fehtali za denar, sem rekla, da ga ne dam, da lahko pa kupim sendvič (fehtali so za denar za "kao" sendvič). In smo šli skupaj po sendvič. Kdo ga je dobil? V enem, primeru pes, v drugem pa sta si ga z lastnikom razdelila.
meni se to zdi delo lepo! ko zgodbe še nisem prebrala do konca sem mislila da si alkoholiku  dala denar in da si je šel kupit pijačo :-[ :-[ :-[



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #13 : 19 December 2006, 17:24:07
js pa poznam en primer, iz Nove Gorice...tam majo tudi klošarji pse, pa so šli z moje šole tja u kino, in ko so šli proti avtobusni postaji je ta psice...mešanka z nemškim ovčarjem napadla punčko. Niso mogli nč narest, pa tudi oni(lastniki) niso nč odreagiral...pol pa nevem kaj je blo z punčko...sam vem da ni blo nevem kko hudo ampak vseeno...tudi otrok dobi strah pred žvaljo...

lp,
Polona

:)


4 ever goran

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Akita
Odgovori #14 : 25 December 2006, 22:43:21
Pri nas v novih jaršah narkomani nimajo psov včasih pomislim hvala bogu da jih nimajo,včasih pa se mi smilijo psi ki nimajo lastnika in zmrzujejo v mrazu.
primer:pri nas so narkomani potepuškega psa podobnega na moji sliki skoraj do smrti ubili nato pa sem prebral v časopisu da je preživel.
hvala bogu!!!

živali so živa bitja radi jih moramo imeti.



------>4 ever goran<------


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #15 : 27 December 2006, 13:33:03
lepo da se je rešil bogi kužek :-*

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


sailila

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 09 Januar 2007, 11:44:19
ok...sedaj pa nekaj ne razumem ???
po eni strani so ful debate(pa bolj kot tukaj na sosednjih forumih)da ce nimas denarja za nakup rodovniskega psa pol sploh ne imeti psa ker ga "kao" ne mores financirati,pa npr. ko nekdo sprasuje ce je,nevem govorim iz glave,pasja hrana ki se kupuje v zivilskih trgovinah ali pa hrana ki je namenjena za ljudi primerna za pse se takoj cel forum useuje nanj,ces da sploh nebi smel imeti psa ker ne zna pravilno skrbeti zanj pa se kaj ...po drugi strani pa eni razlagate kako je lepo psom,ki so narkomanov ker lahko cel dan spusceni uzivajo v gozdu in nevem kak bla,bla,bla...hvala bogu da v moji domaci okolici nima nobena taga oseba psa ker bi pomoje jaz pa moj fant kar  >:(  >:(  >:(
drugace pa sem misljenja da oseba,ki ni sposobna zase skrbet(pa naj se gre tukaj za narkomane,brezdomce,alkoholicarje,pa se bi lahko nastevala....)pod nobenim pogojem nebi smela imeti nobenega drugega zivega bitja,ker ce sebi ne more nuditi nekaksnega "normalnega" zivljenja kako bo potem lahko psu...drugace sem pa nekje na zacetku te teme prebrala da je ful nekaterim pomagal prav pes da je prebrodel to krizo...hmmm...ali ne bi bilo bolje da bi si taka oseba najprej probala sama pomagat in vzeal kot nekaksno motivacijo da ko bo prisel iz te scene ven in si bo uredil normalno zivljenje in si bo potem kupil psa kateremu bo lahko nudil vse potrebno...nevem no,pac moje misljenje ;)