Kotišče

**Jackie** · 66182

dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #90 : 28 December 2006, 19:32:41
Kast, zakaj je nevarno, bo bolj znala razložit Slavi. Jaz samo vem, da je nevarna za oči. Zato samica ne sme nikoli ležat pod rdečo lučko.



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #91 : 28 December 2006, 20:51:11
Hm...dobro, da moja Sočika ni slepa.... in dobro, da je bila zeloooo slaba mama, ker je bila z mladiči le en par dni in je bežala s kotišča (res da je potem tudi zbolela...)....se je raje razkomotila na njenem prostoru za mizo.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #92 : 29 December 2006, 02:41:09
Zato samica ne sme nikoli ležat pod rdečo lučko.

Saj ne vem, kje pobirate take  :o

O tej lučki smo že na dolgo in široko pisali nekje na tem forumu. Dajte, malo pobrskajte in uporablajte tisto pomagalo "išči".

Grelna lučka se uporablja, zato, da mladičkov ne zebe. Lučka mora biti v tako visoki ali nizki poziciji, da je dno kotišča ogreto na 20 C. Če je temperatura višja je veliko večja možnost za razvoj bakterij. Zato je priporočljivo prostor, kjer stoji kotilnica večkrat na dan prezračiti. Lučka se uporablja predvsem zato, da se mamica lahko odmakne od mladičkov za svoje potrebe ali da si odpočije, mladički pa kljub vsemu ostanejo na toplem.

Samica pa lahko leži pod lučko kadarkoli, samo, da ji ni prevroče. Lučka se po navadi umakne takrat, ko mladički pričnejo odpirat učke. Takrat pa je nevarnost očesnih poškodb pri mladičkih večja, če ne pazimo dovolj.

Ker je uporaba grelne lučke lahko dokaj nevarna pri nepravilni uporabi, je potrebna velika previdnost pri samem nakupu le-te. Za pravilno ogrevanje kotišča in mladičkov je priporočljiva uporaba sobnega termometra, ki ga postavimo na dno kotišča, da se temperatura lažje uravnava. Z nepravilno uporabo lahko poškodujemo oči, opečemo kožo mladičkom, poskrbimo za razvoj bakterij v kotilnici itd

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


alja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 23 April 2007, 20:54:55
Živjo,

mene pa zanima, če ima kdo za posodit kotišče. Rabila ga bom v začetku maja za mojo border collie-ko.
Hvala in lep pozdrav,

alja



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #94 : 04 Maj 2007, 07:45:47
Mi smo imeli pri naših mladičkih (BC) navadno box paleto (80x120). Je bilo zelo v redu, ker so se stranice zlagale ena na drugo. Na prvi stranici smo imeli pritrjene 8 cm široke deščice, ki smo jih, ko so mladiči zrasli odstranili. Imam jo še spravljeno če te še zanima.

LP

Alenka



alja

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 07 Maj 2007, 16:32:23
Alenka, hvala za ponudbo, ampak sem jo ravno dobila.

lp,  alja



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #96 : 17 Februar 2008, 14:06:56
koliko bi moglo biti veliko kotišče za manjše pasme? vsaj približno. ker če imaš veliko kotilnico(za npr. čivavo je 1mx1,5m že ogromna :D...), bi mladičke vrjetno zeblo?
kaj pa ta polička, kako visoko...???

Planiramo leglo za enkrat letos/naslednje leto, pa sem se odločila prej pozanimat za take 'malenkosti' :D

lp


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #97 : 18 Februar 2008, 21:22:50
Jaz imam sicer veliko 1x1m pa visavec tudi ni ravno najvecja pasma. Jaz pustim celo kotilnico ko psica koti zato ker se rade gibljejo in prestavljajo naokoli, da imajo dovolj prostora. Ko so mladicki na svetu kotilnico tako ocistim in dam noter kosaro, tako da imajo v bistvu majhno kotilnico, prostor kjer se nahajajo. Potem ko so pa vecji, pa mi je kotilnica idelana za prvo navajanje cistoce in locitve kje spijo in kje lulajo, preden jih zacnem navajat na lulanje zunaj. Pregrado pa rabis kr visoko, vcasih clovek kar ne more verjet cez kaj vse so 3-4 tedne stari mladicki, ki sicer komaj hodijo, sporobni splezat  ;D

Najlazje bos priblizne mere kotilnice za tvojo pasmo nasla, v kaksni dobri pasmi, ceprav se le-te razlikujejo od avtorja do avtorja, potem vzames nekaj vmes in to je to.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #98 : 06 Marec 2008, 08:06:07
Pri nas smo kotišče naredili sami.Velikosti 110x 150 cm.Je pa narejeno z panti,tako,da se po končani uporabi lahko razstavi in pospravi.Prednji del se v celoti odpira,tako da gre psica lahko prosto ven,sedaj pa ko mali že raziskujejo imajo  za prepreko nizko desko,ki jo psica lahko prestopi.V ZAčetku so imeli za podlogo po celem kotišču kovter.Sedaj,ko pa so večji imajo kovter za spanje samo do polovice kotišča,druga polovica pa je prekrita z papirjem ali pasjimi plenicami.Te se pri nas super obnesejo,ker resnično dobro vpijajo.Pa še na tla jih lahko prilepiš.
LP Tjaša



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #99 : 06 April 2008, 12:04:36
evo, še naša home-made verzija. mere so pa 100 x 75 x 30 cm, s tem da je ena stranica nižja po potrebi.







smo ga že čisto 'posvojili'. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #100 : 06 April 2008, 14:23:23
Ko so bili  naši mladički starejši, smo pokrili tla kotišča s podlogami za inkontinentne ljudi ( za posteljo) - so cenejše kot pasje plenice. Naprodaj v lekarni. Velikost 60x90 in zelo vpijajo.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #101 : 07 April 2008, 08:35:11
ko smo bili mi pri veterinarju je priporočal tele podloge, stanejo pa mislim da 1 cent ena.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #102 : 11 April 2008, 09:22:26
Ker sem ravno v fazi kotišč, ki bo klasično, "home made", leseno, sem med brskanjem po netu naletel na eno stran izmed mnogih, kjer imajo kotišča za enkratno uporabo. Imajo pa še kar nekaj zanimivih ograjic za mladiče in sorodne produktne.

http://www.doghealth.co.uk/whelpsup.htm

Sicer je možno naročiti preko neta, ampak škoda, da kakšen naš uvoznik s tem materialom ne založi kakšne naše trgovine.

Poleg tega me zanima, koliko so dejansko potrebne "prašičje letvice", glede na vaše izkušnje? Sploh za majhne oz. srednje velike pasme…


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #103 : 13 April 2008, 18:53:58
as you like it:  Moji tamalčki so vsi kar naprej spali pod letvicami. Najbž zato, ker so tam imeli mir in malo bolj temno je bilo. Mislim, da so kar koristne. Moja je srednja pasma.
Ponavadi so psice pazljive kam se uležejo, ampak nikoli ne veš....



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #104 : 13 April 2008, 19:00:40
Tudi naša kotilnica je home made :)
Mi smo za vsak slučaj dali te letvice. Ker bolje to imeti, pa te potem manj skrbi, da bi psica poležala tamale. better safe, than sorry :)

lp


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #105 : 17 April 2008, 18:22:14
ja, tudi pri nas se letvice super obnesejo, še tosy glavico gor nasloni in se spočije tako da so vsestransko uporabne.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #106 : 17 April 2008, 19:17:19
Ko so bili  naši mladički starejši, smo pokrili tla kotišča s podlogami za inkontinentne ljudi ( za posteljo) - so cenejše kot pasje plenice. Naprodaj v lekarni. Velikost 60x90 in zelo vpijajo.
O, hvala za tole info. Sem hotla plenice kupit. Drugace pa imamo tudi mi precej veliko kotilnico, ze zato ker malcki zelo hitro rastejo in imajo notri kar nekaj prostora za igranje, pa se ni jih vsepovsod polno ce nocem :P

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #107 : 24 April 2008, 09:32:48
Sicer ne vem koliko je cena teh plenic v lekarnah, jaz sem jih pred dnevi nabavil v trgovini od Sanolabor-ja, 60*90 cm, 60 komadov (trije paketi - 1 paket nekaj čez 6 eurov) za nekaj manj kot 19 eurov, v pasji trgovini pa so plenice iste dimenzije še enkrat dražje. Poleg tega se lahko dobijo tudi večje, 180*90 cm, če jih prej pokličeš in jih naročijo.

Kje ste nabavili grelno lučko? Oz. bi bila grelna blazina boljša opcija?


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #108 : 28 April 2008, 19:09:52
No, pa se nasa kotilnica


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


As You Like It

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 1
Odgovori #109 : 28 April 2008, 20:31:14
Kakšnih dimenzij pa je? Zgleda ogromna... :)


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #110 : 29 April 2008, 20:10:32
Ja, je velika,

135x200

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #111 : 11 Maj 2008, 19:54:32
Sicer ne vem koliko je cena teh plenic v lekarnah, jaz sem jih pred dnevi nabavil v trgovini od Sanolabor-ja, 60*90 cm, 60 komadov (trije paketi - 1 paket nekaj čez 6 eurov) za nekaj manj kot 19 eurov, v pasji trgovini pa so plenice iste dimenzije še enkrat dražje. Poleg tega se lahko dobijo tudi večje, 180*90 cm, če jih prej pokličeš in jih naročijo.

v sanolaborju en paket [20] pride nekaj čez 6, pri vetu pa en paket [30] - iste dimenzije 60x90 nekaj čez 27 EUR, torej stane 30 plenic v sanolaborju 9 EUR - razlika v ceni je več kot očitna, plenice so pa preizkušeno zelo vpojne.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #112 : 19 Maj 2008, 23:27:42
Jaz sem za zadnji paket 25ih podlog 90x60 v lekarni dala 12,50€ , sem rekla da so ziher cenejše kot v Sanolaborju..no pa sem se očitno uštela, hehe.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #113 : 02 November 2008, 14:29:32
Jana, pa kaj si ti malo norca delaš? Daj psico sterilizirat! Razlog zakaj ljudje sterilizirajo rodovniške psičke je čisto njihova odločitev in nevem zakaj po tvoje bi mogel imeti vsak rodovniški pes potomce  ???
4 leta je stara pa ni bila bolana...kako pa kaj njeni kolki? Pa komolci? Pa kakšne alergije, za katere sploh neveš da jih ima?
Razmisli malo...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


doody

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 1
  • Rona
Odgovori #114 : 02 November 2011, 09:51:56
Žal je Rona preminula od starosti,zato sedaj iščem človeka,ki bi mi podaril mladička dolgodlakega nemškega ovčarja.

http://www.davorin.si/slovo.html

Pasje življenje je nebeško.

www.davorin.net


Kayya

  • Gost
Odgovori #115 : 28 December 2011, 11:37:48
Jaz mislim za kotilnico najprej uporabit en otroški bazenček.  ;D