IPO Izpiti

Bugz · 83149

DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 15 Januar 2011, 09:18:18
Hvala vama za odgovore. Ja, BBH sem nekak mislila da je podlaga IPOju kar se tiče poslušnosti.

V KD Ljubljana sem gledala, pa piše:
Pogoji:

    * starost psa nad 15 mesecev
    * pasma službena (zaželen rodovnik)
    * vodnik in pes morata imeti opravljen izpit B-Bh
    * vodnik psa mora imeti dobre motorične in psihofizične sposobnosti

Bom kar mail poslala danes. A morda veš kaj več o teh dveh skupinah (če je to za pvt, kar tja pošlji če se ti da :))? KD Ljubljana mi je všeč, ker mi je res blizu (razvajena rit).

Na KD Domžale strani nič ne piše o IPO, na KD Šmarna gora pa ne pišejo pogoji. Vsi pa začnejo marca, tako da jim bom kar maile poslala, samo še odločit se je treba kam..

Potem naj bi šlo nekako tako, da naenkrat hodim na IPO in BBH tečaje?

Lp



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #31 : 15 Januar 2011, 11:24:06
Ojla,

če boš šla na klasični B-BH tečaj, boš imela v veliki večini tečajev polovico zadev, ki jih pri IPO programu potrebuješ, narejenih na pol in boš potrebovala desetkrat več časa za popravljanje, zato če ne bodo kjerkoli toliko fleksibilni, da lahko delaš takoj IPO, raje poišči drugo skupino ali drugo društvo. Ker skozi izgradnjo psa za IPO boš vmes naredila vse kar potrebuješ za B-BH, tako, da obiskovanje dveh tečajev naenkrat nima smisla, če jih ravno ne vodi ista oseba, pa s tabo malo intenzivneje dela ša na B-BH tečaju. Drugače pa bi v tem primeru delala iste vaje pri dveh inštruktorjih in bi te tisti od IPO pomoje hitro poslal nekam  ;)

KD Ljubljana: delujeta dve skupini, ena pod vodstvom Mirka Flereta (ti, ki so na strani predstavljeni tudi s filmčki) in druga, kjer kolikor vem delajo poslušnost z Majo Orešnik in obrambo z Rokom Korljanom. Za slednjo bo najbolje, če kontaktiraš Majo kar na tem forumu (MajaO).

Katera ti bo bolj všeč? Vsi delajo tudi v tem času, nihče nima dopusta, ker se sezona tekem začne že marca s tekmo CACIT Pula, tako, da se lepo zmeni, si vzemi čas pa pojdi pogledati obe skupini pri delu. Opazuj kako delajo, če so ti razlage razumljive, če ti je sistem dela všeč, ker s temi ljudmi boš preživela kar nekaj časa. To velja za izbiro kateregakoli društva. Osebno ti težko svetujem, ker sem si po ogledu ljubljanskih šol pred sedmimi leti izbrala ŠKD Celeia in se pač vozim v Celje  :)

V Šmarni gori delajo pod vodstvom Braneta Miklobušca, v KD Domžale pa ne vem točno (Franci Balantič ali Igor Slatinek).

Vsi delajo tudi v tem času, morda ti niti ne bo treba čakati do marca, ampak se jim boš lahko pridružila že prej. Če boš imela kjerkoli težavo priti do kontakta, jih načeloma lahko dobiš tudi pri meni.


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 15 Januar 2011, 15:13:04
Hvala Urška za informacije :). Ja saj prvo sem tudi jaz gledala Celeio, pa šla na google maps koliko bi se mogla vozit... Morda, če bova fajn pridni nekoč!

Zdaj imam informacije zbrane, ko bo konec izpitov pa v akcijo, do KD Ljubljana greva velikokrat peš. Tako da bova lahko začeli ravno malo pred marcem. No itak bom poročala ;).

Hvala še enkrat.

Lp



mtisow

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 21 Februar 2011, 12:52:02
Zdravo..
Zanima me če ima kdo kakšne izkušnje z KD Kamnik. Zelo rad bi slišal kakšno mnenje. V prihodnosti nameravam delati IPO in Kamnik mi je še najbližji.

LP


CASTRO

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 20 Julij 2013, 11:02:28
Pozdravljeni!
Kje točno je zapisano (člen ali zakon) katere pasme je prepovedano trenirati napad in obrambo? Ko sem klicala na KZS so mi tud samo povedal da je prepovedano,do danes pa še nikjer nisem zasledila da bi bilo to tudi kje zapisano in če nekaj ni sprejeto uradno mi tega ne morejo prepovedati se pravi velja to tudi za markerja,kako lahko marker izgubi licenco če ne krši nobenega člena ali zakona???? >:( ???

LP!               Barby&Castro


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #35 : 20 Julij 2013, 12:16:15
Kolikor vem, je bilo to v sklepih Komisije za šolanje tam nekje 1990, 91, sklepi KzŠ so zavezujoči za ves kinološki kader (vodje šolanja, markerji...), prepoved pa velja za molose, molosoidne pasme in pse tipa bull (izjema pa so službene pasme). Kdorkoli bi ti torej pomagal šolati psa mu grozi izguba licence.

Katero pasmo pa imaš?


CASTRO

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 20 Julij 2013, 12:30:27
če se že tko govori da je prepovedano,a mi lahko kdo to POKAŽE črno na belem,kje to piše?????
Če so sprejel,so mogl tud nekam zapisat in to more bit uradno,se pravi more bit prepovedan po členu ali zakonu.Obrnila sm že ceu internet in tega ne najdem,če bo treba se bom šla pozanimat tud do odvetnika.
Mam pač tako pasmo,ki tega ne sme izvajati.

LP!               Barby&Castro


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #37 : 20 Julij 2013, 13:11:41
Verjetno bi Komisija za šolanje morala kaj imeti. KZS ne izdaja zakonov, je organizacija, pravila so zavezujoča za vse, ki želijo delovati pod njenim okriljem. Šolanje vaj obrambe je del programa izpita C ali programa IPO. Če šolaš v okviru kinološkega društva, potem se bo treba držati teh pravil, dvomim, da se bo šel kakšen inštruktor ali marker izpostavljati. Če pa nameravaš šolati doma na dvorišču, pomagal pa ti bo kdo tretji, potem pa znaš imeti probleme na podlagi 15. člena Zakona o zaščiti živali. 

Če ti je tako šolanje v veselje pa bo pač treba poiskati primerno pasmo. Pri nas verjetno ne bo šlo, da bi s takim psom lahko opravil katerikoli izpit.


CASTRO

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 20 Julij 2013, 14:02:33
15. člen

Prepovedana ravnanja so:

– zbadanje živali, stiskanje, natezanje ali zvijanje delov telesa živali, obešanje, če ne gre za strokovne posege, udarjanje, potapljanje ali drugačno dušenje živali, metanje, suvanje ali namerno povoženje živali ter spolna zloraba živali;

– izpostavljanje živali ognju, vročim, jedkim ali strupenim sredstvom ter drugim fizikalnim ali kemičnim učinkom v nasprotju z določbami tega zakona;

– prisilno hranjenje, če to ni v zdravstvene ali v znanstveno-raziskovalne namene, puljenje perja živi perjadi, trganje rib s trnkov in druga podobna dejanja v nasprotju z določbami tega zakona;

– streljanje živali ne glede na vrsto orožja oziroma strelne naprave;

– obmetavanje s petardami ali drugimi pirotehničnimi sredstvi, obmetavanje s kamenjem ali drugimi predmeti, nastavljanje pasti, razen tistih, ki živali usmrtijo v trenutku in so namenjene za usmrtitev gospodarsko škodljivih glodalcev, zank in limanic razen uporabe lovilnih naprav, ki živali ne poškodujejo;

– organiziranje borb živali, uporaba živali za borbe, spodbujanje ter šolanje živali za borbo z drugo živaljo;

– uporaba živih živali za hrano ali vabo; izjemoma je dopustna uporaba živih živali za hrano, če so pogoji približani pogojem v naravi;

– preobremenjevanje živali, uporaba plemensko nezrelih živalih (premladih ali spolno nezrelih živali), onemogočanje potrebnega počitka, uporaba bolne, ranjene, poškodovane ali ustrahovane živali oziroma njeno fizično izkoriščanje, preobremenjevanje s tekom ob prometnem sredstvu ter vzpodbujanje živali s poživili (doping);

– vzreja, vzgoja in šolanje na način in s pripomočki, ki živali povzročajo bolečine ali kako drugače škodijo njenemu zdravju;

– preganjanje v naravnem ali urbanem okolju živečih živali in preganjanje s pogonom, strašenjem ali z nepotrebnim pregonom iz njihovih zavetišč ali gnezdišč; to ne velja za lovski pogon, brakado ali pritisk, če se izvede v skladu s predpisi o lovstvu, ter za izvajanje veterinarskih ukrepov;

– lov na divjad v času lovopusta, lov na vodeče samice v času poleganja in dojenja mladičev ter neupravičena opustitev zasledovanja obstreljene divjadi;

– namerna trajna ali začasna zapustitev živali;

– krmljenje živali s snovjo, ki ji povzroča, trpljenje, poškodbe ali smrt;

– izpustitev prostoživeče živali, ki je bila vzrejena s pomočjo človeka, v naravo, če ni pripravljena za preživetje v naravnem okolju;

– lov divjadi z namenom gojenja v nasprotju s predpisi o lovstvu in ribištvu;

– zadrževanje prostoživečih živali v neregistriranih živalskih vrtovih;

– reja vretenčarjev, ki kažejo sami ali njihovi potomci dedne napake, ki povzročajo trpljenje živali; ta prepoved ne velja za rejo gensko spremenjenih organizmov v zaprtem sistemu, če reja poteka v skladu s predpisi, ki urejajo ravnanje z gensko spremenjenimi organizmi;

– posegi na živalih, opravljeni v nasprotju s predpisi.

Ne glede na določbe prejšnjega odstavka so dovoljena naslednja ravnanja:

a) odlov živali v skladu s predpisi o lovstvu in ribištvu;

b) odvzem živali iz narave v skladu s predpisi, ki urejajo ohranjanje narave, lovstvo in ribištvo;

c) streljanje gojene divjadi v oborah, kadar živali ni mogoče fiksirati z namenom zakola oziroma bi to dejanje ogrožalo varstvo in zaščito ljudi oziroma živali;

d) omama, anestezija ali usmrtitev nevarnih živali, če je to povezano z varstvom in zaščito ljudi ali živali.

Če je ravnanje iz prvega odstavka tega člena storjeno naklepno in zaradi tega nastanejo posledice iz 4. člena tega zakona, se šteje, da gre za mučenje živali.

To je 15. člen zakona o zaščiti živali,ne vem,ampak jest nisem nikjer zasledila,da bi imela lahko kakšne težave,če to počnem na "dvorišču".

LP!               Barby&Castro


CASTRO

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 23 Julij 2013, 22:30:51
Vidm da mi spet nobedn ne zna pomagat, zanimivo ??? In to opažam že kar nekaj let, da vsi samo govorite da je prepovedan, ko pa hočeš črno na belem, pa vse utihne, čakam pa tud že 2 dni na odgovor komisije za šolanje, vse skup se mi zdi mal smešn ::)

LP!               Barby&Castro


JuventusSC

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 29 Julij 2013, 08:41:26
No ko/če boš dobil odgovor od KzŠ prosim sporoči, kako je na tem...  :)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #41 : 29 Julij 2013, 12:49:36
Najbolj zanimivo je, da eni pričakujete, da vam bodo vse drugi na pladnju prinesli. Za začetek bi bilo fajn, če bi poiskal veljavni zakon, potem pa sam naredil svojo domačo nalogo. Jamrat, kako noben noče pomagat je tako Strojanovsko.  :)


CASTRO

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 04 Avgust 2013, 13:06:54
Urška moja draga,to lahko govoriš zase,več kot poslati mail na KZS in na komisijo za šolanje psov ne morm,če mi pa oni ne morjo odgovort na moje vprašanje,pa nism jest kriva in da še kličeš po telefonu pa ti samo povejo da je prepovedano,ne znajo pa mi povedat nič drugega,in da obrneš okol cel internet se poglobiš v vse zakone,člene,statute in ostale p!"%arije(se opravičujem izrazu) pa NE NAJDEŠ NIČESAR o prepovedi,in da ti nekdo soli pamet da bom kaznovana če bom to izvalala na "dvorišču" lepo te prosm,kdo bo zdej komu nosu na pladnu.
Veljavni zakon naj kar iščejo na zvezi,ne morm pa jest brskat po njihovih papirjih,se ti ne zdi logično. 20.7. sem poslala na komisijo mail na zvezo pa že veliko prej in do DANES nism prejela še niti enega odgovora >:(  >:(  >:(

LP!               Barby&Castro


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #43 : 04 Avgust 2013, 13:25:07
Vcasih sem vesela, da ni IPO dostopen vsem pasmam... predvsem takrat, ko se ego posameznika hoce na vsak nacin ojacat preko psa. Razumi me kakor zelis ;).

Ce zelis delat ipo, si bos vzel/a pac sluzbeno pasmo... saj obstaja se en kup drugih sportov, ki so dostopni vsem pasmam in nepasmam ;)



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #44 : 04 Avgust 2013, 15:34:34
Najbolj zanimivo je, da eni pričakujete, da vam bodo vse drugi na pladnju prinesli. Za začetek bi bilo fajn, če bi poiskal veljavni zakon, potem pa sam naredil svojo domačo nalogo. Jamrat, kako noben noče pomagat je tako Strojanovsko.  :)

Kako se pa reče temu, ko nekdo ne zmore dokazati svojih navedb? Walk the talk?

O družini S. pa kot ponavadi največ vedo tisti, ki so jih verjetno videli samo na TV.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #45 : 05 Avgust 2013, 11:19:42
Urška moja draga,to lahko govoriš zase,več kot poslati mail na KZS in na komisijo za šolanje psov ne morm,če mi pa oni ne morjo odgovort na moje vprašanje,pa nism jest kriva in da še kličeš po telefonu pa ti samo povejo da je prepovedano,ne znajo pa mi povedat nič drugega,in da obrneš okol cel internet se poglobiš v vse zakone,člene,statute in ostale p!"%arije(se opravičujem izrazu) pa NE NAJDEŠ NIČESAR o prepovedi,in da ti nekdo soli pamet da bom kaznovana če bom to izvalala na "dvorišču" lepo te prosm,kdo bo zdej komu nosu na pladnu.
Veljavni zakon naj kar iščejo na zvezi,ne morm pa jest brskat po njihovih papirjih,se ti ne zdi logično. 20.7. sem poslala na komisijo mail na zvezo pa že veliko prej in do DANES nism prejela še niti enega odgovora >:(  >:(  >:(

Dopust jim traja od 5.8. pa do 15.8....se pravi, bi ti skorajda lahko že odgovorili. Mene bolj fascinira, kako je možno, da ponekod (ne pod okriljem FCI) brez problema trenirajo obrambo in napad pasme, ki bi naj bile prepovedane za to...pa lastniki nimajo nikakršnih težav s psom. Še več, ker imajo dihtih lastnika, ki je že od mladička delal na socializaciji med ljudmi, psi....so lahko brez problema spuščeni in obvladajo odpoklic. Saj dosti molosov JE delovna pasma. Cane Corso recimo, Dogo Argentino- oba delavca. (to kar nekateri delajo iz teh pasem je pa druga zgodba).

APBTji pri nas delajo obrambo?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


IgiS

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 1
Odgovori #46 : 05 Avgust 2013, 13:30:09
Mislim da je bilo za položitev markerskega izpiti tudi vprašanje, kakšne pse se lahko markira (službene pasme) in katere ne, se pa ne spomnim in se mi ne da iskat, ker sem markerski izpit opravljal pred davnimi leti  ;D
Na splošno je med markerji znano, katere pasme se lahko markira in katere ne, kazen naj bi bila izguba licence. Kje naj bi bilo to zapisano nimam pojma.

Ko mene ljudje sprašujejo, ali lahko k meni pridejo z "borbenimi" pasmami je vedno odgovor ne. Eno je, da se nam to ne dovoli (kao), drugo je, da se teh pasem ne markira, torej ni poglobljenega znanja in bi bila potrebna posebna previdnost pri delu z njimi, in tretje, nimam časa  ;)

Vem pa, da nekateri markerji nimajo zadržka ... $$ ;)

LP
Igor


CASTRO

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 05 Avgust 2013, 20:36:51
sm pa misnla da je forum namenjen da v njem kaj zveš kar te zanima,da dobiš kakšn nasvet,pa te nekateri zabijajo do nafte.moj ps je za tako pasmo maximalno socializiran,pred blokom mu otroci stari 4 leta in več mečejo žogo,doma živi z dvema mainecoon-oma,opravila sva tečaj Bb-h,do sedaj še nism imela nobenih komplikacij,z drugimi psi si deli igrače,povelja me uboga na besedo ni važn kje sva,lahko bi še naštevala pa se mi ne da,ker bom spet dobila pod nos:da bom s tem izpitom uničla njegov karakter...
Je križanec s Cane Corso in ta pasma NE SME delat IPO izpita,Poljska,Češka...Amerika ogromno je držav ki s tako pasmo delajo IPO,pri nam pa ne,ne vem zakaj nebi prakticiral kakšen psiho test za psa in vodnika med Bb-h in IPO,ki bi ga moral obnavljati na določeno dobo pa bi potem po mojem mnenju rešil marsikateri ego bi se pa znal zgodit da bi dobila še kakšna druga pasma ali še nepriznana pasma ali pa mešanček prepoved marsičesa,Tyra tko da ti dam čist prou,sam midva žal ne spadava v tako skupino ljudi!!!!
Človeka moraš najprej spoznati in videti,da ga lahko obsojaš!!!

LP!               Barby&Castro


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #48 : 05 Avgust 2013, 21:10:32
Jaz se samo spomnim da je bil nekoč pred leti (menda takrat enkrat, ko so bili neslavni napadi bulmastifov) sprejeto neko interno navodilo ali kaj (ne zakon, mislim da tudi ne pravilnik) po katerem se nekaterih pasem ne sme šolat obrambe. Kar se meni sicer zdi nesmiselno, ampak tako pač je. Saj se da delat še marsikaj drugega bolj zanimivega z njimi.
Ne vem pa da bi se lahko delalo samo s službenimi pasmami, ker imamo pri nas zelo dobro narejene tudi obrambe z NLT, JRT, imamo labradorko z (če se zelo ne motim) opravljenim celo IPO3.
Saj če je kdo dovolj zagret, lako dela tudi v tujini.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #49 : 05 Avgust 2013, 21:25:51
sej fajn, da se šola, samo nlt pa jt branita lahko kvečjemu pred 45 kilaši


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #50 : 05 Avgust 2013, 21:29:24
Castro, med psi s katerimi zivim se najdeta tudi dve stafordki, zato sem napisala, da me lahko razumes kot zelis. Ipo.je sestavljen iz treh disciplin, ce te ze tako zelo veseli ta sport si pridobi izkusnje v dveh (sled, poslusnost), ta del ni nikjer prepovedan...

Vcasih sem mislila kaka skoda je, da s psi tipa bull ne smem delat ipo, ampak ce pogledam kdo ima take pse - se popolnoma strinjam s to prepovedjo. Da se razumemo, zaljubljena sem v pse tipa bull, se pa zavedam, da nisem ravno povprecen lastnik takega psa (na kar sem seveda ponosna).



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #51 : 05 Avgust 2013, 21:36:49
Citiraj
Vcasih sem mislila kaka skoda je, da s psi tipa bull ne smem delat ipo, ampak ce pogledam kdo ima take pse - se popolnoma strinjam s to prepovedjo. Da se razumemo, zaljubljena sem v pse tipa bull, se pa zavedam, da nisem ravno povprecen lastnik takega psa (na kar sem seveda ponosna).

me veseli, da se tudi najde lastnik pitbula na tem forumu,ki zna tako trezno razmišljat :)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #52 : 05 Avgust 2013, 21:44:01
Castro, med psi s katerimi zivim se najdeta tudi dve stafordki, zato sem napisala, da me lahko razumes kot zelis. Ipo.je sestavljen iz treh disciplin, ce te ze tako zelo veseli ta sport si pridobi izkusnje v dveh (sled, poslusnost), ta del ni nikjer prepovedan...

Vcasih sem mislila kaka skoda je, da s psi tipa bull ne smem delat ipo, ampak ce pogledam kdo ima take pse - se popolnoma strinjam s to prepovedjo. Da se razumemo, zaljubljena sem v pse tipa bull, se pa zavedam, da nisem ravno povprecen lastnik takega psa (na kar sem seveda ponosna).

kdo, recimo jih ima? ???


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #53 : 05 Avgust 2013, 21:52:56
me veseli, da se tudi najde lastnik pitbula na tem forumu,ki zna tako trezno razmišljat :)

Malo realnega pogleda na populacijo nikomur ne skodi ;). Sem pa prva v vrsti, ki bi se odlocila za ipo s svojimi psi (ce bi bilo mogoce). Kot sem ze rekla... vecina lastnikov psov tipa bull ni psihicno zrelih ter se ne zaveda koliko treningov v vseh vremenskih pogojih zahteva tak sport. Psom tipa bull ni problem grizt, vse ostalo.pa.... pustimo moje pse (pa se kakih 10% ostalih lastnikov bulckov, ki se aktivno ukvarjajo s svojimi psi). Ampak folk, ki nima nobene kontrole nad psom, ki jih psi slepajo od enega vogala do drugega - tudi taki si zelijo delat Ipo... zakaj ze?



_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #54 : 05 Avgust 2013, 22:03:23
kdo, recimo jih ima? ???
[/quot]

Ne razumem vprasanja... kdo ima take pse ali kaj?

Med drugim tudi jaz. Dejstvo je, da je vecina lastnikov neprimernih tako ali drugace. Sem pa izredno vesela, da je vedno vec vodnikov s psi tipa bull v pasjih solah in kinoloskih sportih ali pa da zivijo zivljenje druzinskega psa. Poznam ogromno super lastnikov psov tipa bull, po drugi strani pa srecam na cesti veliko popolnoma neprImernih lastnikov, ki jim ne bi zaupala hrcka, kaj sele psa. Ce je pa tako fajn met nabildanega psa - na zalost pogosto edini razlog zakaj se nekdo odloci za psa tipa bull.

Da se razumemo... ne govorim o ljudeh, ki se informirajo o pasmi, sodelujejo na forumih,... ampak o takih, ki jih srecujem na cesti.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #55 : 05 Avgust 2013, 22:07:50
Citiraj
sej fajn, da se šola, samo nlt pa jt branita lahko kvečjemu pred 45 kilaši

Weaver, IPO obramba ima z dejansko obrambo še manj kot poligonska poslušnost s hojo po mestu. Gre za športno disciplino.

Citiraj
Ampak folk, ki nima nobene kontrole nad psom, ki jih psi slepajo od enega vogala do drugega - tudi taki si zelijo delat Ipo... zakaj ze?

Ni problema, preden bi lahko delal obrambo, bi moral priti tako daleč, da bi imel psa pod kontrolo. Z napol podivjanimi psi brez osnovne poslušnosti šolanja za IPO niti začeti ne moreš - najprej moraš imeti narejeno  osnovo.


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #56 : 05 Avgust 2013, 22:13:36
Lanabela, meni je vse to jasno... ampak govorim o tem, da ljudje mislijo, da je ipo samo obramba, vsega ostalega kar pase zraven pa oni ne bi delali. in tukaj vidim velik problem...



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #57 : 05 Avgust 2013, 22:36:49
sej fajn, da se šola, samo nlt pa jt branita lahko kvečjemu pred 45 kilaši

Če imaš prevelike mošnje si lahko kar na udaru  ;D
https://www.youtube.com/watch?v=JFwkc3fXS4U



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #58 : 05 Avgust 2013, 23:14:35
Citiraj
Lanabela, meni je vse to jasno... ampak govorim o tem, da ljudje mislijo, da je ipo samo obramba, vsega ostalega kar pase zraven pa oni ne bi delali. in tukaj vidim velik problem...

Jaz pa ne. Ker brez vsega ostalega do obrambe sploh ne morejo priti, ne glede na pasmo


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #59 : 05 Avgust 2013, 23:25:20
Hahaha, pinča lahko držiš v roki namesto solzilca ali noža, izredna obrambna vrednost...lanabela, saj vem, da gre za 'šport', ampak vseeno mi je hecno videti take kužke v akciji

no. češka policija je zaradi nižjih stroškov namesto nemških ovčarjev začela uporabljati jorkširce...tisti marker na posnetku mora imeti orjaško mošnjo

https://www.youtube.com/watch?v=wN1TeLj1CGA