IPO Izpiti

Bugz · 83153

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #90 : 17 September 2013, 13:32:37
Hja mene tudi zanima---namreč ali imaš tako lepo narejeno poslušnost/sled (oziroma jo imaš namen narediti) da bi šla resno tekmovat v konkurenco z nemci in malinovci ali pa gre samo za muho. Namreč: ne razumem, zakaj bi se šel kdorkoli obrambo, če ne misli s psom resno delat in tekmovat. Duvanje ega ali inat ni ravno najboljše izhodišče....


CASTRO

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 17 September 2013, 14:03:12
Lunette:hvala za lepe želje
Lanabela:kaj bom jest delala z mojim psom,je moja stvar,kako kaj dela moj pes naj te ne skrbi,ne podcenjuj druge pse,a gre za muho al pa komarja je moja stvar,kaj jest mislm delat sama sabo in z mojim psom je MOJA STVAR in moj ego nej te ne skrbi,tko kot mene ne briga kaj ti delaš v svojem prostem času sama sabo in s svojim psom.
Zanimal me je katere pasme so kao prepovedane,pa sm dobila odgovore:kupi si drugo pasmo,da si s psom dvigujem svoj ego...
Hvala vsem,ki mi na kakršen koli način stojite ob strani,pa nej bo to pomoč al pa pluvanje po nekom,ki ga sploh ne poznate!!!

LP!               Barby&Castro


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #92 : 17 September 2013, 14:32:00
Bogi marker in trener, ki bosta s temlele delala (glede na stil pisanja, ne na pasmo) Če bo kdo hotel delat.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 17 September 2013, 14:43:16
ne razumem, zakaj bi se šel kdorkoli obrambo, če ne misli s psom resno delat in tekmovat.
Jaz nisem imela nobenega namena resno delat (če sem spada npr. uporaba npr. v policijske namene) niti tekmovat, pa še vedno ne vidim razloga, zakaj ne bi to trenirala čisto za svoj gušt, da se nekaj počne.  ???

Enako velja sedaj za agility, in enako velja za poslušnost - BBH ki je itak daleč od tistega, kar potrebujem za doma.



CASTRO

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 17 September 2013, 14:45:07
Lanabela: hja,če mi ne znaš pomagat,tist kr me zanima,me pust pr mir,kr ne bom več prenašala tvojga žaljenja,ne veš kdo sm,niti me ne poznaš,zato te lepo prosm še 1x pust me pr mir.

LP!               Barby&Castro


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #95 : 17 September 2013, 15:00:13
Ja Tibi, ampak ti verjetno še vedno treniraš in nisi pustila vsega nekje na sredi. temu rečem resno delo, tudi če se ne greš policije ali tekmovanja. navsezadnje - tudi pri drugih športih je do psa nepravično, če z njim začneš nekaj delat, ravno toliko da pes dobi lušt, potem pa nehaš. Pri obrambi pa zna biti polovičarsko delo tudi drugače precej zoprna zadeva, ne samo za psa.
Sori Castro, te ne poznam in pojma nimam kdo si v resnici, a nekaj poveš tudi s svojim stilom pisanja. In osebno ne bi rada delala s človekom s takim stilom pisanja nič, še najmanj pa obrambo z ne povsem enostavnim psom.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 17 September 2013, 15:06:36
Obrambe v bistvu ne več, ker jo je Jazz pustila  :( .. ampak ok, razumem kaj si mislila z resnim delom.

Pa saj mogoče bi CASTRO tudi. Po načinu pisanja ne moreš sklepat - imaš ljudi s polnimi usti prijaznih besed, pa kako bodo tekmovali,.. pa ti gredo pustit napumpanega psa, po možnosti še nevzgojenega. Ali pa inštruktorje, polne lepih besed, s potrjenimi uspehi, potem pa tja prideš, pa te v petih minutah zasujejo z informacijami, dretjem, celo rukanjem in vlečenjem (tebe, ne psa), da v petih minutah ne veš več kje se te glava drži - v glavnem čisto kontra, kot se je bralo na njihovih zapisih.

Je pa res CASTRO, za tako delo, kot je obramba in temu primerna poslušnost, še posebej če imaš "močnega" psa, je treba imet pa tudi živčke pod kontrolo - upam da jih imaš (čeprav je mogoče komu tule zapisano drugače izpadlo) in ne smeš odnehat na sredini.  ;)



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #97 : 17 September 2013, 15:21:17
Danes sem govorila z g. Milošem Kovačem (predsednik KZŠ) in mi je povedou da NE obstaja nobena "črna lista" pasem,katere nebi smele delati napada in obramba.Predlagou mi je naj se obrnem še na FCI in še njih povprašam o tem problemu.Njihov odgovor,seveda če bo pozitivn,lahko uporabim kot dokazilo,da bo moj pes lahko delou napad obrambo  :P :o;D

Glede na duh, ki sicer veje iz tvojih postov, sem lahko samo vesel, da nisi iz prestolnice.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #98 : 17 September 2013, 15:29:43
Bogi marker in trener, ki bosta s temlele delala (glede na stil pisanja, ne na pasmo) Če bo kdo hotel delat.

Word up!


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #99 : 17 September 2013, 15:34:29
Ja Tibi, ampak ti verjetno še vedno treniraš in nisi pustila vsega nekje na sredi. temu rečem resno delo, tudi če se ne greš policije ali tekmovanja. navsezadnje - tudi pri drugih športih je do psa nepravično, če z njim začneš nekaj delat, ravno toliko da pes dobi lušt, potem pa nehaš. Pri obrambi pa zna biti polovičarsko delo tudi drugače precej zoprna zadeva, ne samo za psa.
Sori Castro, te ne poznam in pojma nimam kdo si v resnici, a nekaj poveš tudi s svojim stilom pisanja. In osebno ne bi rada delala s človekom s takim stilom pisanja nič, še najmanj pa obrambo z ne povsem enostavnim psom.

a zoprna za okolico ker imamo nabildanega psa, ki je spoznal, kako koristno lahko uporabi zobke?


CASTRO

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 17 September 2013, 15:46:10
Tibi sploh še nisva začela,kr sm naletela na razno razne govorice o prepovedanih pasmah in izgubi licence pri markerju,na tem forumu sm se hotla sam pozanimat,če kdo kaj več ve o tem,kt pa jest.In se najde pol ene par oseb,kt te hočjo spreobrnt,pa jim ne rata,pol se pa usujejo po teb in te kr za neki obsojajo kr sploh ni res.Pa vsi več vejo o teb,kt pa ti sam o seb.Zanimivo.

LP!               Barby&Castro


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #101 : 17 September 2013, 15:54:18
Ne toliko zaradi nabildanega kuška, ki je spoznal užitek ob uporabi zobkov, kot zaradi napihnjenega lastnika, ki nad temi zobki nima kontrole, pa se tega niti ne zaveda. Take kombinacije niso zoprne samo za okolico, zoprno zna biti tudi za samega lastnika.

Lahko sicer da delam Castru krivico, tu se večinoma poznamo samo po tem, kar napišemo. In slika, ki jo daje castrovo pisanje ni vzpodbudna. za delo z "močnimi" psi sploh pa za obrambo, je potreben zrel in stabilen vodnik. O zrelosti  v napisanem ni  sledu.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #102 : 17 September 2013, 17:13:01
Torej, če se šlampasto lotiš obrambe in ostaneš nekje napol, imaš, če nisi ravno idealen kinolog, doma žival, ki kaj hitro lahko šavsne tako mimoidočega, kto ženo in nazadnje tudi tebe?


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #103 : 17 September 2013, 17:37:56
Vsak pes, ki je primeren za šolanje obrambe je potencialni kandidat za šavsnit ;) IPO ima tukaj bolj malo opravka, prej bi rekel, da vsako znanje je lahko samo v plus......pa še na "grizenje" cunj so navajeni :) .
Šlampast lastnik ni primeren lastnik psa!
....pa nadaljujmo s konstruktivno debato ;D ;D ;D

PS
Kaj si pa IPO tekmovalci mislijo o kredibilnosti Lanabele, pa najbolje, da vsak povpraša tiste, ki jo poznajo ;) ;)



_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #104 : 17 September 2013, 17:47:32
Psi grizejo rokav in ne obleke (kot npr.pri mondioringu), zato ne bi smelo bit problemov iz tega vidika.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #105 : 17 September 2013, 18:16:14
če točno veš, kaj je swinford počel, si zmagala, saj to marsikoga fuuul zanima, pa ese je to žal porazgubilo, ko je tip nepričakovano umrl.

je pa križanec, če gre za načrtno parjenje. Črpav bi jaz tako dejal - po tem, kar sem prebral, imaš ti dve vrsti bandogge psov...eno je načrtna vzreja, drugo je pa, da se pač pari dva psa ustreznih pasem, nato to poimenuješ 'bandog' in prodaš kakšnemu naivnežu
No v Sloveniji gre to nekako tako: Miha ima Stafforda (brez rodovnika), Adis pa Napeljko (brez rodovnika). Se srecata v parku in se jima zazdi da bi bilo ful fajn da bi naredila "Bandoge", ker so do konca kul. Cez nekaj mesecev imamo na Bolhi oglas da se prodajajo Bandogi, folk popolnemu neznancu verjame na besedo da sta starsa pac to kar sta ker temu podobno tudi izgledata, zapelje se tja in se vrne domov z mladicem. In ima Bandoga. Ali pa so starsi legla celo krizanci med krizanci in so mladicki preprosto-mesancki in folk celo placuje za to. Za zadevo ne stoji noben vlozen trud niti selekcija, ne vejo kaj bi sploh radi dobili, pac vecje mocne pse ki zaj*bano izgledajo in je potem fajn imeti takega psa, ker te glih eni v soli nekaj zafrkavajo pa si bos na ta nacin morda zasluzil njihov respekt.
Istocasno se pa po zavetiscih oddajajo mesanci in Bulli ki jih nihce noce, pa so celo zastonj ampak jih pac nihce ne reklamira kot famozne Bandoge.
Jaz enostavno ne vidim kaj je na tako imenovanih Bandogih tako zanimivega da bi jih bilo potrebno delati in kupovati med vsemi pasmami ki ze obstajajo. Itak niti dva nista enaka, tako da sploh ne ves v kaj ti bo pes zrasel.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #106 : 17 September 2013, 18:23:28
Zakaj pa pri mondioringu roko?


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #107 : 17 September 2013, 18:27:18
Bandogi so pač popularni, kaj ti ni jasno :P oziroma mislm, da popularnost trenutno pada...sej dolga leta nazaj so bili pa popularni dobermani, nato rotvajlerji, pa potem pitbuli, pa potem...saj ne vem več...

saj pri avtih je isto, dobrih 15 let nazaj je bil recimo popularno vozilo ljubljanske kao elite jeep grand cherokee...si jih, če si stal recimo v peek zvečer na bavarcu, v pol ure videl ziher 20...


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #108 : 17 September 2013, 18:43:57
Zakaj pa pri mondioringu roko?

Drugacna zascitna obleka, ki nima klasicnega rokava, ki se uporablja pri ipo.



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #109 : 17 September 2013, 18:49:40
A ipo je tista iz trde plastike, ki imač čez tkanino in en tak debel mehak rob?


_Tyra_

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 10
Odgovori #110 : 17 September 2013, 18:57:55
Pojma nimam kaj mislis ;). Poglej si malo na netu opremo za obrambo (Julius K9, Bende, Euro Joe, ...), potem pa poglej se opremo za ring - zgleda kot da so obleceni v pajace, nimam pojma kako drugace povedat, ker je ugriz dovoljen povsod (roke, noge, hrbet,...)



CASTRO

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 17 September 2013, 19:55:30
Vsak kupi psa zase in ne za druge in hvala bogu da imamo različne pasme za različne namene ali potrebe.

LP!               Barby&Castro


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #112 : 17 September 2013, 20:09:06
Citiraj
Torej, če se šlampasto lotiš obrambe in ostaneš nekje napol, imaš, če nisi ravno idealen kinolog, doma žival, ki kaj hitro lahko šavsne tako mimoidočega, kto ženo in nazadnje tudi tebe?

pravzaprav se ti ob dobrem trenerju in ob dobrem markerju to danes težko zgodi, ker se prvič dela na nagon plena in gre pes na rokav in ne na človeka in drugič po sedanjih programih ne pridejo ven psi, ki znajo grist, kontrole pa še nimajo. Ne rabiš bit ravno idealen.
Pa če se že kaj zgodi, se ponavadi zgodi, da pes skoči v kakšnega, ki mu zgleda kot marker ali se obnaša kot marker.
Je pa treba zadevo resno vzeti in resno delati.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 17 September 2013, 20:20:47
pravzaprav se ti ob dobrem trenerju in ob dobrem markerju to danes težko zgodi, ker se prvič dela na nagon plena in gre pes na rokav in ne na človeka
Je že res da se na začetku dela na nagon plena, vendar se kasneje dela tudi na borbi (ne najdem pravega izraza) in pes, ki tu ne zdrži psihičnega pritiska (ta pa pride od človeka, ne od rokava) bo itak odpadel, tisti ki pa ga, ga pa ga zato, ker je tak pes in .. no, naprej naj si vsak svoj scenarij razvije.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #114 : 17 September 2013, 20:30:41
načeloma se s psi, ki ne prenesejo pritiska sploh ne začne delat.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #115 : 17 September 2013, 21:55:40
Jaz enostavno ne vidim kaj je na tako imenovanih Bandogih tako zanimivega da bi jih bilo potrebno delati in kupovati med vsemi pasmami ki ze obstajajo. Itak niti dva nista enaka, tako da sploh ne ves v kaj ti bo pes zrasel.

Sam se tudi vprašam kaj vidijo v AD tako zanimivega, med vsemi drugimi pasmami, ki obstajajo ??? Mogoče "čistokrvnost" nadzorovane vzreje med vsemi ultra poučenimi vzreditelji :o 8)

PS
Najbolje je, da psa primernega za obrambo peljete na agi ;D in kurs PM če hočete veselega, vzgojenega, šolanega psa :o :o :o
Če ne verjamete pa Lunetto vprašajte 8) ???



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 17 September 2013, 22:12:46
načeloma se s psi, ki ne prenesejo pritiska sploh ne začne delat.
Jah ne vem - v našem primeru se je pokazalo da ne prenese pritiska šele potem, ko sva že kar nekaj časa trenirali - pri enem markerju se sploh ni pokazalo, pri drugem se je takoj (pa ta drugi mislim da sploh ni začel pritiska izvajat), pri tretjem se je pa čez kakšno leto.. potem pa gruntaj - sama namreč nisem sposobna dojet kdaj marker vrši psihičen (na fizičnega Jazz ne reagira) pritisk nad psom in kdaj ne, oz. kdaj se psu zdi, da ga marker ogroža  ::)  ;D Je pa tudi res, da imam čudnega in malo kompliciranega psa (saj veš - kakršen lastnik, tak pes  ;D)   :D



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #117 : 17 September 2013, 22:50:32
pravzaprav se ti ob dobrem trenerju in ob dobrem markerju to danes težko zgodi, ker se prvič dela na nagon plena in gre pes na rokav in ne na človeka in drugič po sedanjih programih ne pridejo ven psi, ki znajo grist, kontrole pa še nimajo. Ne rabiš bit ravno idealen.
Pa če se že kaj zgodi, se ponavadi zgodi, da pes skoči v kakšnega, ki mu zgleda kot marker ali se obnaša kot marker.
Je pa treba zadevo resno vzeti in resno delati.

Hvala za odgovor...torej so v nevarnosti kaki delavci komunale v tistih velikih hlačah z naramnicami


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #118 : 17 September 2013, 22:55:43
Bi bili nekoč mogoče, če bi bili razen čudne obleke še recimo pijani in bi se agresivno vedli.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #119 : 17 September 2013, 23:02:43
Hvala za odgovor...torej so v nevarnosti kaki delavci komunale v tistih velikih hlačah z naramnicami

Ne, ti so v nevarnosti pri mondioring psih ;D
Če se preveč "igraš" s cufo (recimo tudi agi psi) so v nevarnosti deklice ki imajo lase pletene v kito ;D
Ob zlomu roke oz. zagipsane roke pa ste v resni nevarnosti ob srečanju IPO psov (z opravljenim vsaj IPO2) 8) ;D

PM
Seveda če so psi šolani trajno; po PM oz. v PM ;D