Ali lahko kastriran maček zaplodi mladičke?

kala,runo,bella · 2140

kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
: 27 November 2006, 20:45:28
Aho!
Prad dvema letoma sem svojega 6 letnega mačkona  Žoka (mešanec med navadno mačko in norveško gozdno mački) dala kastrirat. Pred dvema mesecoma pa je naša Mika skotila 4 mladičke, 3 mladički so kosmati in zelo podobni Žoku. Ali je možno da bi bil njihov oče?  ???V naši okolici nima nihče kosmatih mačkov, in tudi opazila nisem da bi okoli Mike hodil kak kosmatko.
Je pa Mika Žokova hčerka, tako da je sicer možno da so iz njunih ˝potuhnjenih˝ genov nastali kosmatinčki :-\.
Kaj naj naredim, ali naj Žoka peljem na pregled da ga vet pregleda?
Hvala za vaše odgovore.
Lp
Ana


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 27 November 2006, 20:48:18
Ven so udarili geni, ki jih je nekoč Žok dal Miki ;) Tako da brez skrbi, na delu je bil lahko nek kratkodlaki navaden mačkon ;) Žok ni imel "prstov ;D" zraven.

Lp nina



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2 : 27 November 2006, 20:48:36
Naj te potolažim. Fizično nemogoče! Spermiji naj bi potovali iz jajčk..., ki jih pa pri kastraciji odstranijo ;). Bolj verjetna je druga možnost: "potuhnjeni" geni. Včasih "udarijo ven" tudi po večih generacijah.
lp
T.

8)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 27 November 2006, 20:54:05
Aho!
Hvala za tako hitre odgovore :-* :-*
Saj jaz v bistvu niti nisem pomislila da bi imel Žok kaj zraven, ampak mi je mama nonstop težila da so to od Žoka. In bolj ko sem ji težila da to ni možno bolj je vztrajala na svojem, sedaj mi bo vsaj nehala težit :P
Ni mi pa čisto nič jasno kje je dobila tako kombinacijo barv, eden je čisto siv, drugi je tigrast en je rumenček z belimi šapicami in kratkodlaki pa je tigrast z belimi šapami.
Mika je pa vseh barv. Pa mladički imajo take čiste linje barv ne nekaj zmešano kot Mika.
Lp
Ana


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 28 November 2006, 07:39:01
Barve pri mačkih so hudič. Jaz gledam tele "naše" mama je čisto črna. Potem pa so bili v leglu 4-je mačkoni. Ena črna želovinasta, ena oranžna želvovinasta, en čisto črn in en navaden tiger ::) Predvidevam, da je imel prste vmes en oranžen mačkon, ampak pri mačkonih nikoli ne veš, ker so barve že toliko zmešane ::)

Lp nina





maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #5 : 28 November 2006, 17:49:47
ocetov je lahko tudi vec ... pri prostozivecih mackah, se to kar dogaja.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 28 November 2006, 18:36:46
Aho!
Ja saj to vem da je lahko očetov več.
Ko je bil Žok še nekastriran in je imela Mika mlade, je imel rad samo nekatere od njih, in te ki jih je imel rad so mu bili zelo podobni. Tako da  predvidevam da je vedel kateri so njegovi. Saj vem da se čudno sliši ampak tako je :)
Lp
Ana