Srednji nemški pinč

Gost · 12500

nikexxx

  • Gost
: 28 November 2006, 09:00:16
Pozdravljeni,
odločila sem se za pasmo nemški pinč (srednji) in me zanima, če je na farumu kdo, ki ima to pasmo in kakšnje so izkušnje.
Hvala in lp



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 28 November 2006, 10:26:29
Ljubiteljev in lastnikov te pasme je zelo malo. Mislim, da se njihova številka v Sloveniji ne povzpne čez 15.
Za tri vem, da so v Sežani pri Radu in Eleni Trčon. Imata tudi občasna legla (do sedaj sta imela 2 legli).
V Ljubljani je en samček, ki je bil pripeljan iz avstrijske psarne VON AWARENRING - in ta kuža je črn z rjavimi ožigi, je pa za moj okus prevelik.
Če se odločite za nakup tega psička, bo treba v tujino. Lahko pa se nam tudi pridružite na pinč/šnavcer forumu (http.//pasjezivljenje.mojforum.si )


Lp, Ivana


nikexxx

  • Gost
Odgovori #2 : 28 November 2006, 11:51:29
Pozdravljena Ivana,
hvaa za odgovor. Psa sem že našla na Poljskem, kjer prijatelj veterinar preverja psa in čakamo izvozni rodovnik, pes je že star 7 tednov in če bo vse u redu, ga dobim čez kakšna dva tedna.
Bi pa rada slišala več o izkšnjah s temi psi, se vam pridružim tam in upam, da dobim kakšne informacije
lep dan še naprej



Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 28 November 2006, 18:49:02
Pridružite se nam in delite kakšne slikice z nami, ko dobite mladička. Iz katere poljske psarne pa je, če ni skrivnost?


Lp, Ivaa


nikexxx

  • Gost
Odgovori #4 : 06 December 2006, 13:28:23
No to so pa slikice, eden od teh pride drugi teden k meni.
Komaj cakam!!
http://www.moj-album.com/uredi/nikexxx/5984843/



nikexxx

  • Gost
Odgovori #5 : 07 December 2006, 10:50:40
Pozdravljeni!
Naslednji teden dobim kužka, stega 8 mesecev - srednji nemški pinč.
Ker sem čito frišna lastnica kužka, me zanima s katero hrano naj ga hranim. Kaj priporočate?
Pogovarjala sem se z določenimi veterinarji, ki zagovarjajo stališče, da je kuža, ko je majhen, medtem ko te ni doma v kletki? (da ne demolira stanovanje)
Kaj si mislite o tem.
Hvala za odgovore.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 07 December 2006, 10:56:53
nikexxx izkušenj o posameznih hranah preberi tule:http://www.pesjanar.si/forum/index.php?board=35.0 Za začetek je najboljše da nadaljuješ s hrano s katero je hranil vzreditelj in potem postopoma menjaš, če mu ta hrana ne ustreza.

Tudi kar se tiče zapiranja... lahko ga zapreš in greš bolj mirno od doma, ker veš da ne more nič uničit in poškodvat sebe (npr. z pregriznjenimi električnimi kabli, ...) ali pa ga pustiš zunaj in se pustiš presenetiti >:D ;)

Lp nina



nikexxx

  • Gost
Odgovori #7 : 20 December 2006, 14:27:30
pes je prišel.
trenutno sem zelo utrujena, ker se ponoči zbuja, hodiva ven in tko.
Spi v kletki, ravno tako je v kletki, ko me ni - sosedje bodo znoreli - je precej glasen.
Non stop ga zebe, noče hoditi na sprehode...
Upam, da se bo kmalu bolj navadil.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #8 : 20 December 2006, 14:28:46
pes je prišel.
trenutno sem zelo utrujena, ker se ponoči zbuja, hodiva ven in tko.
Spi v kletki, ravno tako je v kletki, ko me ni - sosedje bodo znoreli - je precej glasen.
Non stop ga zebe, noče hoditi na sprehode...
Upam, da se bo kmalu bolj navadil.


Čestitke. Daj privošči nam kakšne fotke. Sicer pa počasi pa bo ;)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #9 : 29 Avgust 2007, 09:39:40
Dedkov prijatelj ima 2 pinča(samčka in samičko)vendar mislim da nista srednja.
Samička je imela2. avgusta leglo majhnih pinčev,če so z rodovnikom pa nevem.
Aja,so rjave brave,za mladičke sicer nevem(bom še šla gledat)vendar sta oba starša rjava pinča.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 30 Avgust 2007, 15:25:06
briljantno...in ti zagotovo povem, da nista srednja pinlča-so sami eni vzreditelji v SLO in vsi tuklaj so črni z rjavimi ožigi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #11 : 30 Avgust 2007, 15:26:01
briljantno...in ti zagotovo povem, da nista srednja pinlča-so sami eni vzreditelji v SLO in vsi tuklaj so črni z rjavimi ožigi.
Sem preverila in res nista srednja pinča. ;)

lp



NaceM

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 26 September 2007, 23:17:12
Sam sem poleg bokserja zapisan kot lastnik tudi pritlikavega pinča , so mi srednji pinči zelo všeč, je pa res, da so izjemno, izjemno redki... Spomnim se, da ga je imel en gospod v Mariboru, ker sem ga pogosto videl v Tomšičevem drevoredu. Se pa ti psi zelo redko vidijo, kar je škoda, ker so zelo všečna pasma.