Plivasept

Tecka · 5792

Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
: 29 November 2006, 23:03:13
Še vedno nismo 100% na kaj je bila tista pikčasta reakcija pri Thebi. Ena izmed možnosti je tudi šampon. Zato študiram, da bi jo skopala kar s Plivaseptom.
Zanima me pa, če je to vredu ali naj rajši uporabim kakšen drug navaden pasji šampon?
lp
T.

8)


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 01 Junij 2011, 18:11:12
Mene pa zanima ali je učinek Clorexyderm forte šampona in Plivasepta enak? Oba delujeta antiseptično in čistita...?

Bulldogs... And nothing else...


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 20 September 2011, 14:26:53
Hojla!

Manchy, ne vem, če si že kje drugje dobila odgovor. Mi smo ravno včeraj prinesli domov Clorexyderm šampon. Do sedaj smo zadevo sanirali s Plivaseptom in jodom, veterinar pa mi je priporočal Clorexyderm, češ da je učinek isti, kot pri Plivaseptu (razkužuje kožo in suši), s to razliko, da naj bi bil Plivasept agresivnejši za kožo.

Lp,
B.



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 22 September 2011, 10:40:08
Hvala!
Nisem še dobila odgovora...
Če mi lahko še poveš za saniranje kakšnih zadev ste dobili Clorexyderm? Samo toliko, da vem...

Bulldogs... And nothing else...


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 22 September 2011, 16:33:23
Hojla!

Alergija, ki se je kazala kombinirano ali v obliki mozoljčkov (zamašeni folikli) ali kot "prhljaj", premera cca 0,5 cm ali manj. Kjerkoli se je naredila taka kožna krastica ali mozoljček, je dlaka odpadla. Še zdaj nisem čisto sigurna, na kaj je bila reakcija - na hrano, ki smo jo zamenjali v tem času ali na nepokošen travnik, čez katerega smo hodili na sprehode. Hrane smo nekaj pojedli, nekaj podarili in šli nazaj na tisto, ki jo je dobival pri vzrediteljici, čez travnik smo nehali hoditi, iz prehrane sem mu črtala skuto, jogurt, le tu in tam dobi kakšen platlc sira za priboljšek. Obolela mesta sem spirala s Plivaseptom, posušila z brisačo in namazala z jodom. Stanje se sicer zboljšuje, a sva za mojo dušo šla v ponedeljek k vetu še na odvzem ostružka za demodex. Skratka, dobili smo Clorexyderm z navodilom, da se mu naj ob pojavitvi izpuščajev/flekov obolela mesta natrejo s šamponom. Le-ta naj učinkuje cca 10 min, potem pa se ga naj spere. Po mnenju veterinarja bi naj bil za kožo nežnejša oblika Plivasepta. Bomo videli... Zaenkrat nam ga še ni bilo treba uporabiti... ;) :)

Lp,
B.