Čivava [Chihuahua]

ursa · 994569

Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #2550 : 09 November 2008, 18:43:16
aaa - kr zalubla sm se :) kok sta cukra :-*

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


Aši

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
  • Blue & Tai <33
Odgovori #2551 : 09 November 2008, 19:00:49
heii...

waaa Kiki, Lin, Tai (lepotci in lepotica), pa mala corteka :-* :-*....bi še kar mela enga :).... no midva z Blue-jem sva zaključila malo šolo :P in spomladi greva na agility....17.januarja pa bova šla tudi prvič razstavlat v Lj....strahhh ;)... :)

lp...polubčkejte jih :-* :-* :-*

čauuu



Tajči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • moja cukrčka
Odgovori #2552 : 09 November 2008, 19:06:15
Pravzaprav z fantom  nisma imela v načrtu nakup dveh čivavic naenkrat,ampak je priložnost tako nanesla.Dolgo sma iskala rodovniško čivavo,ki bi nama bila res všeč,ampak v sloveniji je to težko dobit.Dolgo sem brskala po netu,nato pa sem zasledila,da ima gospa iz Slovaške zelo lepo leglo.Malce sem še pobrskala o njej in izvedela,da se z vzrejo ukvarja že 28 let,je sodnica psov,z psi dosega dobre rezultate na razstavah in da je ime njene psarne znano po vsej evropi,tudi v slovenski in srbsk znani  psarni .Tako sma se odločila, da grema  na ogled :).Želela sma namreč samičko.Ko sma prvič prišla k gospe,sem bila presenečena :o.Ko sma stopla skozi vrata,kar nisem mogla vrjet.Pozdravil me je trop čivav :D.Ena je bila lepša od druge.Bile so zelo socializirane,pustile so se božat in cartat :P.Nobena ni bila napadalna.Bile so mi všeč.Stopili smo v hišo,kjer nama je pokazala to psičko katero sva pravzaprav šla rezervirat.Bila je zelo lepa,ampak ne po mojem okusu,zato sva šla domov praznih rok.Ko je gospa dobila novo leglo, sva spet šla na Slovaško :).Tudi tista mladička ni bila to kaj sem iskala.Nakar pa zagledam Jacka-takoj sem se zaljubila v njega :-*.Ko sem se odločla,da kupim Jacka,pa je gospa odprla vrata spalnice in :o :o... Zagledla sem Tosco :o.To je blo to,kaj sem iskala.Ker sem pa že prej imela v  načrtu,da drugo leto  kupim samčka,se mi je priožnost zdela idealna za nakup, če je tak lepotec.Gospa mi je tudi zagotovila,da nista v sorodu.Vse lepo in prav na začetku.Potem pa nastopijo težave :'(...
Jack je zelo lep čivavček ;D,ampak na žalost ni vzrejni in niti razstavni pes :'(.Po dveh tednih je Jack začel čudno hodit.Peljala sma ga k veterinarju,kateri je rekel,da gre za izpah pogačice :( :'( šok!!!!

Preverila sem psarno,naredila kar nekaj kilometrov,odštela dosti denarja in potem pa to!!!!Tako,da potem res več ne veš... ???



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #2553 : 09 November 2008, 19:49:47
Za katero psarno se pa gre ce ni skrivnost?



Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #2554 : 09 November 2008, 20:03:50
ojoj... :-\
za koliko pa si ju dobila, ce to ni skrivnost? Kaj bos naredila? Mislim saj kaj dosti ni za naredit... =/
Ampak se enkrat, tamala2 sta prelepa!!  :-*
 



Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #2555 : 09 November 2008, 20:08:58
tudi mene zanima za katero psarno gre?  :-\ drugače pa sta res mala dva takšna cartkana tretja slikica me je čist prevzela ;D iz kot pa si ti če ni skrivnost:) se lahko kdaj vidmo :-*



Tajči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • moja cukrčka
Odgovori #2556 : 09 November 2008, 20:51:21
Z Jackom bom šla na pregled k g. Matkotu v Topolšico,on bo vrjetno znal najbolj povedat kaj se da nardit.Upam,da naju bo v torek že lahko sprejel.Glede psarne pa... :-[Zaenkrat še ne mislim delat slabe reklame.Vzrediteljica mi je ponudila drugega  psa(s tem da lahk tega obdržim),ampak ne vem.... ???



Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #2557 : 09 November 2008, 20:55:10
aha.. no upam, da se bo use dobro izslo pri g.Matkotu
drugace pa.. ta ponudba od vzrediteljice mi je usec :-[..mislim ce imas cas,denar in prostor za se enega kuzka. :P
sam 3 mladicke naenkrat vzgajat pa tut ni macji kaselj ane... :-\

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


Tajči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • moja cukrčka
Odgovori #2558 : 10 November 2008, 18:05:58
Ju3 sma z Jackom naročena pri g.Matku.Tak da bom ju3 vidla kaj se da nardit.



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #2559 : 10 November 2008, 19:47:10
Jaz bi na tvojem mestu zahtevala perspektivnega mladica za razstave in nadaljno vzrejo, ce ti je ze ponudila se enega psa. Ampak res nekaj dobrega, da se v SLO pripelje novo (in seveda dobro) kri.



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #2560 : 10 November 2008, 20:54:04
se popolnoma strinjam z saro...če ti je ponujeno zakaj pa ne ::) :) fajn porihtajta ju3 in upam da bo vse vredu. nisi mi še povedala iz kot prihajaš ;D če ni skrivnost tajči :P



Tajči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • moja cukrčka
Odgovori #2561 : 11 November 2008, 12:42:45
Bili smo pri gospodu Matkotu.Jacka je pogledal in slikal.Rekel je,da slabše nebi moglo bit.Tako da se je odločil,da naredi operacijo,in to že natanko  čez en mesec.Tako,da bomo vidli kak bo potem. :-[

Sem pa iz okolice Sllovenske Bistrice

Lp,Taja



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #2562 : 11 November 2008, 15:01:50
joj bošček..upam da bo vse vredu :'(
koliko je pa star? in koliko tehta? na sliki je videti še mladiček ::)
jaz pa blizu mb..upam da se kdaj srečamo ;D



Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #2563 : 11 November 2008, 17:53:12
joooooj bosceek mali.. :-\
S Tajom drziva tacke zanj!!  ;)


Lp,

Piaa.

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


Tajči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • moja cukrčka
Odgovori #2564 : 11 November 2008, 19:15:22
Jack je bil 6.11 star tri mesece :).Ampak g.Matko je rekel,da je operacijo treba naredit čimprej,saj drugače so lahko hude posledice. :-\



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #2565 : 11 November 2008, 21:07:15
Hoj.
No tudi midve s Kiki drživa tačke da bo use OK.
Tajči, bi mi lahko povedala kje se nahaja ta g.Matko, v kateri kliniki in če slučajno veš naslov?
tudi Kiki ima težave s pogačico, vendar ni tako zelo hudo. pa bi jo vseeno peljala pa pregled. :)



Tajči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • moja cukrčka
Odgovori #2566 : 12 November 2008, 08:59:16
Hej!

tukaj so podatki:

Milan Matko
Topolšica 15
3326Topolšica

Lahko pa tudi pogledaš na njihovo internetno stran:www.toplica-vet.net
Jaz sem bila s pregledom obeh mojih čivav zelo zadovoljna.Je pa res,da je boljše,če se naročiš,saj imajo kar gužvo.



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #2567 : 12 November 2008, 15:09:48
oo hvala!!
če ni skrivnost, koliko si odštela denarja za enega?

Lp, Kristina



Tajči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • moja cukrčka
Odgovori #2568 : 13 November 2008, 14:44:19
Ne,ni skrivnost.Za oba sem plačala 2200 evro.1000 za Jacka in 1200 za Tosco.Za Tosco je prvo želela imet 1400 evrov,pol pa je spustila,ker sma vzela dva.Če  pa  še prištejem zdaj vso zdravljenje,je to kar lepa cifra na koncu.Operacija za Jacka me bo stala okoli 400 evrov.Upam pa,da bo potem lahko normalno hodil. ::)



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #2569 : 14 November 2008, 15:05:24
aha.
kolko si pa dala za pregled?



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #2570 : 14 November 2008, 22:57:25
Ko smo se Pia, Taj, Kiki in jaz odpravili v Zoo.
zaenkrat le 3 slikice za radovedneže. čes čas pa še malo več.


[iz leve proti desni]---> Atena[čivavica, ki sva jo srečale v Zoo] zraven nje sta Kiki in Hektor.[tudi čivavica iz Zoo-ja] no potem pa še naš mali Tajko.<33


Hektor in Taj.


Pa še ena skupna. :)

Več fotk pa kmalu. ;)




mravka

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Bambi
Odgovori #2571 : 15 November 2008, 09:28:53
Ciao vsem,

Tajci,Matko je res super veterinar,tako da sem sigurna da ti bo vse zrihtal...
Midve z Bambi greva pa v torek pobrati mlecne zobke ven..upam da bo vse ok.Greva pa v Ljubljano na veterinarski institut,baje da naredijo preverjeno dobro.Upam da res.

Se vam javim ko bova nazaj...

pa pa

uzivajte,Tina


Tajči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • moja cukrčka
Odgovori #2572 : 15 November 2008, 13:13:02
Za pregled in slikanje sem dala 42 evrov.



Tajči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • moja cukrčka
Odgovori #2573 : 15 November 2008, 13:18:52
Nekaj še me zanima.S katero hrano hranite vi vaše čivavice?
Moja dva sta zdaj stara tri mesece,rok za vpis v pasjo šolo pa je že mimo.Kako  je zdaj s tem?Spomladi,ko bo ponovni vpis bosta stara že več kot pol leta.Ali je to zelo pozno,da gresta v šolo? ???

Lp,Taja



Kateeq

  • Gost
Odgovori #2574 : 15 November 2008, 13:34:29
Louja hranim z RC za odrasle čivave, zraven pa od AlmoNature Jelly vrečke ali pa Belcando kozerve.   ;D
Tajči, pomoje bo čist vredu, če greste v šolo spomladi.  :-*



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #2575 : 15 November 2008, 13:42:05
Ja, bo v redu ce gresta spomladi v solo, ampak jih socializiraj ze prej. Navajaj ju na hrup, guzvo, na ljudi, ostale pse.. Samo ne ju dvigat pred psi, ker se jih bosta bala in bo kasneje panika. Veliko ljudi ki ima civave ravno pri takih stvareh dela napake, recimo so zunaj, pa pride zraven vecji pes pa jih dvignejo v narocje. Pusti jima naj se igrata, vohata, z ostalimi psi. Pa ne ju tolazit ko jokata recimo ko kam gres, ker jima s tem samo potrdis nezeljeno obnasanje, ne ju oblacit takoj ko se malce zacneta trest (se ogrejejo z gibanjem), itd. Civave so kljub majhnosti psi.



Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #2576 : 16 November 2008, 17:44:29
HEJLA!

hehe, Kristi lepe slikce.  ;)


Lp,


Pia.


Pp.: se cakamo na druge...  :P 8)

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #2577 : 17 November 2008, 20:45:17





Malo afnanja z naše strani :)

Sicer se bolj poredko oblačimo-ponavadi ob res hudem mrazu ali če hodimo po snegu (smo le v naravi in ob potoku kjer je pogosto zaradi vode res mraz) ampak smo imeli  malo fotosešna pa smo jo napravili :)

http://katicaz.moj-album.com/ ostale pa tukaj



Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #2578 : 17 November 2008, 20:59:09
hejla!

joooj Katja tale tvoja pikica je prekrasnaa!  :-[ :-*
Tale majcka pa tut zmaga... tale kravica je dbest (:
ke si jo pa kupila?  ;) (ce ni skrivnost)

Lp,


Pia.

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #2579 : 17 November 2008, 21:15:41
pozdravljeni ljubitelji in ljubiteljice čivavic 8)

sicer sem lastnica maltežanke,ampak se mi čivavice tudi ful dopadejo. sedaj pa nekaj vprašanj. zanima me,če je trenutno kakšno leglo rodovniških čivavic oz jče je predvideno? poskušam namreč pomagat punci,ki si ful želi čivavice. je skoraj kupula nerodovniško na bolhi,ampak sem jipar dejstev povedalal,in si je poremislila - vsaj upam da dokončno :) imate ljubitelji te luškane pasme kakšen forum ali portal,kjer bi punca najdla čimveč o čivavah? aja,pa kakšna je trenutna cena?