Čivava [Chihuahua]

ursa · 998106

sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #2730 : 19 Junij 2009, 09:48:30
Tale LV res pristaja civavam hehe, mata mojedva enako torbo samo vecjo pa ovratnice za zraven :D



gwendi

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2731 : 19 Junij 2009, 10:44:29
LP Sem mal razočarana nad tem forumom o čivavah. Nekak imam občutek, da vam ni za sprejet nove člane in odgovarjat na njihova vprašanja. Bom morala odgovore poiskat drugje. Vseeno hvala



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #2732 : 20 Junij 2009, 13:15:26
jah veš, če maš neko malo kepo kot je Lucy, pol je vse prevelik =) bom priložila slikico v kratkem, da boš vidla v kakšno torbico se mi "stlačimo" ;)

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


Kateeq

  • Gost
Odgovori #2733 : 21 Junij 2009, 08:51:20
LP Mene pa zanima kdaj čivava odraste, pri kolkem mesecu ne raste več, ter kdaj dolgodlake čivave dobijo tisto pravo dlako. Hvala
Gwendi, ne se razburjat. Včasih se kako vprašanje pač spregleda, sej ni ravno naša dolžnost odgovarjat?
Pa še odgovor; nehajo rasti do starosti enega leta, nekateri prej - drugi pozneje (moj Lou je nehal rasti pri 7 ali 8 mesecih), potem pa še pridobivajo na teži. Nekje do dveh let se pa "delajo" torej dobivajo tisto pravo dlako, mišično maso, tudi karakter se lahko po puberteti malo spremeni, če ne karakter pa obnašanje če psa ne vzgajamo prav. Torej odrastejo nekje pri dveh letih, zopet nekateri prej - drugi pozneje. ;D



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #2734 : 22 Junij 2009, 00:48:58
Taksne osnovne stvari se pa ja ve pred nakupom psa..



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #2735 : 22 Junij 2009, 13:06:10
sara ;D :D am...ja se strinjam z Katjo;)kdaj se vidimoooooo? je kaka razstava v prihodnosti? kaj če se bi zmenli da se zdaj enkrat dobimo neki pa nardimo nek mali piknik? kaj pravite?



gabyca

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • *:Pinky:*
Odgovori #2736 : 22 Junij 2009, 20:47:07
helou!
mi2 greva v trbovlje, tko da kdor bo tam se vidimo! ja kaksen piknik bi pa res lahko naredil, po koncu izpitov:)
Pinky je pa vredu, trenutno se pa spopadava z navidezno brejostjo:/

Lp, Gaby



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #2737 : 23 Junij 2009, 10:39:16
am...gabyca kdaj  pa je v trbovlju? jah saj zdaj ko je konec izpitov pa šole pa mature bi res lahko naredili kaj:) sicer se pogovarjamo to že tako doooooooolgo da upam da zdaj pa res se vidimo ;D



gwendi

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2738 : 23 Junij 2009, 11:49:45
LP Najprej bi se rada zahvalila kateeq za odgovor. Drugače pa sarci o psih vem mogoče več od tebe saj imam že celo življenje pse. Imela sem dva rotvajlerja , opravljene sta imela vse izpite. Sedaj pa imam bordojsko dogo ter na željo hčere čivavo. O čivavah sem se pozanimala ampak tega podatka pa nisem dobila točnega zato sem vprašala. Pa še nekaj slikic, če mi bo uspelo od naše osem mesecev stare psičke.

[attachment deleted by admin]



gwendi

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2739 : 23 Junij 2009, 15:26:38
Evo slike



gwendi

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2740 : 23 Junij 2009, 15:37:09
slika



gwendi

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2741 : 23 Junij 2009, 15:38:40
thor



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #2742 : 23 Junij 2009, 19:20:10
iiii kak je lubana:) lepa je ;D ke si jo kupila? in kako se psi zastopijo med sabo? je kaj težav?



gwendi

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2743 : 23 Junij 2009, 19:24:07
Gwendi sem kupila v Bratislavi je rodovniška. Razumeta se odlično. nobenih težav, ljubosumja. Bordojec ji pusti celo jesti iz njegove posode, se lovi z njo edina težava je da je mal neroden in mora pazit  je je ne pohodi. Eden brez drugega ne moreta.



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #2744 : 24 Junij 2009, 19:09:12
lušna je ;) ja saj to je ko so večji psi mal nerodni pa hitro pride do kakšnih težav;)sam moram pa priznati da so zelo previdni do manjših psov no nekateri:)
am...iz kot pa si ti? zdej ne vem a si mogoč že napisala sam mislim da si blizo mene:) bi se lahko kaj vidli če boš hodila kaj mimo:)



Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #2745 : 24 Junij 2009, 21:52:21
No, tole je pa moja nova psička Pixie:






Lp,
Vesna

You can't manufacture a miracle


Kateeq

  • Gost
Odgovori #2746 : 24 Junij 2009, 22:12:31
Čestitke Vesna za novo članico!  :o



gwendi

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2747 : 25 Junij 2009, 11:31:57
Lp Doma sem v okolici velenja. Lahko se dobimo.



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #2748 : 25 Junij 2009, 17:22:38
ooooo Vesna kak je lepaaa ;D ka nisi prej kaj povedala ;) ke si jo kupila povej kaj več:)
drugače pa gwendi lahko bi se jaz sem blizu dravograda tako da če boš hodila kaj v slovenj gradec ali pa v dravograd se bi lahko videli:)

lp



Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #2749 : 25 Junij 2009, 19:49:30
oooo kok je luštkana(:

Pri nas imamo pa tudi naraščaj, sicer ne čivavarski ampak imamo Ameriškega pit bull terierja in sicer punčko Zo, ki je rodovniška stara pa je 3 mesece :)*
slikce sledijo ;).


LP,
Piia

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #2750 : 25 Junij 2009, 23:51:52
Me je brat popravu- ime ji je Zu stara pa je 8 tednov ;)

pa še slikice naše nove dojenčice:

Taj in Zu:

Taj in Zu, haha na tej slikci zgledata kot da je samo en pes ;):



Lp,
Pia

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


mravka

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Bambi
Odgovori #2751 : 28 Junij 2009, 16:54:49
Pozdrav vsem,

jaz rabim vaso pomoc..naj vam razlozim...
imeli smo druzinsko kosilo.Na zalost so bili na kosilu tudi otroci kateri niso navajeni malih zivalic okrog sebe.Moja mala Bambi se je igrala okoli mize,in naenkrat je puncka premaknila stol,ni videla Bambi in ji s stolom stopila na nogico..u bistvu je z nogico vse ok,samo Bambi je tam dobila taki sok,da se zdaj vsega boji.Boji se psov,ljudi ki pridejo k nam na obisk...ko koga zagleda se samo gre skrit v svojo hisico...Nevem kaj naj nardim,nocem jo dvigat ker vem da to ni dobro za njo,ker se ne bo nikoli vec navadila na ljudi in okoilico.Pred tem je bila pa tako razigrana z psi...ljudi je obozevala,lahko jo je kdor koli bozal in se igral z njo.
Je imel kdo tako izkusnjo,da mi bi lahko dal kaki nasvet?

hvala,Tina

uzivajte,Tina


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #2752 : 03 Julij 2009, 09:50:35
živjo Tina:)

tudi jaz sem imela že nekajkrat takšno izkušnjo. in ko je enkrat tako je treba iti vse od začetka. ko se je Lin bav psov sem ga nesla do vsakega in s časoma se je navado da mu res nič ne bodo storili in tako sem ga odvadilia oz. je premagav strah. če se tvoja mala boji vaših gostov ko pridejo na kavico jo vzemi v naročke in jim jo daj da bo videla da ji nič nočejo....samo tako bo spoznala oz. premagala strah pred tem.

upam, da vama uspe.

lp,VANJA



shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #2753 : 11 Julij 2009, 11:49:40
Pozdravljeni!

Tudi sama razmišljam o nakupu čivave, vendar bom prej dobro premislila in dobila čim več informacij, preden se bom odločila. Ker imate vsi tukaj čivave doma, me najprej zanima, kako vzdržni so ti psi in kako dolge sprehode zmorejo? Imam namreč pritlikavega pudlja, s katerim zelo rada hodim na sprehode in bi rada, da bi šla čivava zraven. Jasno mi sicer je, da tak pes ne more v hribe, zanima pa me, ali gre lahko npr. na Šmarno Goro ali je to že preveč zanj?
Zanima me tudi, h katerim boleznim so nagnjene in kako se razumejo z drugimi?

Najlepša hvala za odgovor že vnaprej in lep pozdrav.

shinegirl

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #2754 : 14 Julij 2009, 21:58:17
dobrodošla na forumu ;D

glede vzdržnosti ti moram povedati, da imajo ti psi tolikoooo energije da bi lahko hodili cel dan ;) no res je da če greš na goro se mora pes tudi vmes spočiti, popiti nekaj vode...to vrjamem da že veš :D tako da moje mnenje in vrjetno tudi od vseh lastnikov je enako, spoznala sem že od sare dva lepotca pa tudi veliko športa z njima;) res pa je da je to odvisno od karakterja in koliko že od malega z njim delaš..

glede bolezni pa ti rečem sam tako da jaz ne vrjamem da so neki psi nagjeni k boleznim to so lahko vsi enako nagjeni:) pač za čivavo rečejo da je nagjena k debelosti, občutljiva ušese, izbuljene oči in zato se več solzi...upam da sem ti kako pomagala;)

lp,VANJA



Kateeq

  • Gost
Odgovori #2755 : 18 Julij 2009, 21:48:45
shinegirl, dobrodošla tudi z moje strani.
Sama ne vidim razloga da čivava nebi mogla v hribe? Seveda nemoreš mladička vleči na Peco ali kaj podobnega, če/ko ima pa pes nekaj kondicije in je navajen hoje pa nebi smelo biti problema. Kot je že rekla Vanja pa pač kot vsak drug pes in tudi človek rabi postanke na vsake toliko in piti mora veliko vode. Na Šmarno goro torej vsekakor lahko gre.  :)
Pri čivavah se lahko pojavijo problemi s patello (pogačico), zato se opravijo tudi pregledi psov ki so namenjeni za vzrejo in če so starši testirani in imajo patele free, potem tudi mladiči nebi smeli imeti težav, te pa se lahko pojavijo tudi če pes pade z višine in nerodno pristane. Sicer pa kot je rekla Vanja, so nagnjene k debelosti zato je pomembno da nadzorujemo količino hrane ki jo pes poje in zagotavljamo dnevne sprehode da ostane v kondiciji. Večini se oči bolj solzijo kot večini ostalih psov, za samega psa to sicer ni težava, ga ne boli; pušča pa vizuelno nekoliko moteče flekce pod očmi, ki pa se jih da preprečiti z rednim brisanjem in s posebnimi spreji, tekočinami.
Načeloma se čivave dobro razumejo z drugimi psi, saj pravzaprav bi težko rekli da je kakšna pasma izrazito "samotarska". Če jih navadimo brez težav sobivajo z drugimi, tudi večjimi psi in mački.  :)

Lp,
Katja



mravka

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Bambi
Odgovori #2756 : 28 Julij 2009, 12:43:55
Pozdrav vsem...

mi smo pa sli na dopust v hribe in nasa Bambi je prava planinarka...zjutraj se nahrani in ze je pripravljena na pohode...moram povedati da je v pravi kondiciji in da tudi ce jo hocem malo dvignit v roke da se malo odpocije ona sili na tla in se noce nosit.
Bili smo pa tudi v Bohinjskem jezeru in sem cakala da bo sla malo zaplavat ampak nic iz tega..zato me zanima ce vase civavice majo rade vodo in se kopajo ali ne?

pozdrav iz hribov ...ob priliki se slikce..

cawww

uzivajte,Tina


mravka

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Bambi
Odgovori #2757 : 29 Julij 2009, 22:38:00
Posiljam se slikce iz Bohinja tako kot sem obljubla... :o





uzivajte,Tina


acrobat

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #2758 : 01 Avgust 2009, 10:07:46
mravka..
Že kar nekaj časa gledava po netu in iščeva tako čivavco kot je vajina.
Prosila bi če nama lahko pošlješ točen naslov ali mail od vzrediteljev.
lp



profitus

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2759 : 14 Avgust 2009, 09:03:25
Moj čivava Neli iz Vrhnike, stara je 8 mesecev: