Čivava [Chihuahua]

ursa · 991082

Kateeq

  • Gost
Odgovori #2880 : 13 Marec 2012, 17:42:20
Tasha, če boš resneje razmišljala o čivavi, ti predvsem priporočam, da jih par spoznaš. So pa res posebni psi in zlezejo pod kožo.  ;D



Tasha.W

  • Gost
Odgovori #2881 : 13 Marec 2012, 20:17:17
Imam prijateljico ki ima dolgodlako civavo  :) Ampak se zedno z veseljem se kaksno spoznam  :PSe prav nic ne branim ;)



LinaMarx

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2882 : 20 Marec 2012, 13:52:34
Pozdravljeni!

Moje ime je Lucija in sem lastnica dveh čivav. Maxija, ki je kratkodlaki tricolor in je star 9 mesecev ter Terre, ki je rjava dolgodlačka in stara 5 mesecev.
Danes že ves dan berem ta forum in ker ste pokazali že veliko znanja in imate veliko izkušenj, sem se odločila, da se vam pridružim.
Upam, da nas vse tri vzamete za svoje, kljub temu, da nismo rodovniški.

Ker mi lepljenje slik ne gre, vam dajem kar direktni link do albuma Terre in Maxija: http://www.mojalbum.com/linamarx/terra-in-maxi
Vas pa prosim, da mi poveste kaj menite o mojih čivavicah - brez dlake na jeziku, prosim. Vem, da nista rodovniška, zato me zanima kje po standardu izstopata.

Hvala in se kmalu spet javim.


Bodite dobro...vi in chi ;)

Lucija





gwendi

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #2883 : 24 Marec 2012, 11:10:36
Lep pozdrav
Tvoje čivave so zelo simpatične  in lepe. Uživaj še naprej z njima, če pa boš kdaj v bližini Velenja pa sporoči in lahko gremo z našo Gwendi in Tajem na sprehod.



Sassy

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • Sassy love forever!!
Odgovori #2884 : 24 Marec 2012, 12:26:35

Vas pa prosim, da mi poveste kaj menite o mojih čivavicah - brez dlake na jeziku, prosim. Vem, da nista rodovniška, zato me zanima kje po standardu izstopata.



Lucija pozdravljena in dobrodosla na forumu.. Noben te ne bo nicesar obtozeval, tudi ce nimas rodovniskih psov nisi edina ;) mi je pa hecno da si kupila dva nerodovniska enega za drugim :)
No kakorkoli, pogledala sem si slikice, sta prisrcna kuzka, vendar za moje pojme samo podobna civavi.. Maxi se mi zdi bolj podoben pincu.. Skratka, nic ni narobe z njima, da me ne bos narobe razumela ;)
Vem da je tezko da ima pes pravilno telo, pa vendar pa bi lahko vsaj glava nekako ustrezala karakteristikam pasme. Torej, luknjica med ocmi imenovana STOP mora biti dovolj globoka, in pri stopu gledano od strani, mora biti pravi kot (90stopinj) med celom in gobckom. To je zelo znacilno za pasmo. Poleg tega gobcek naj nebi bil daljsi od visine cela. Enako dolg kot je visoko celo oz. krajsi. Vecinoma vidim pri nerodovniskih da nimajo ne enega ne drugega, zato pa zgledajo bolj podobne pincem. Poleg tega mora biti celno lobanjski del zelo sirok. Kako zgledata tvojadva presodi sama. Jaz ti jih ne mislim nic kritizirat  ;)
Druge kar pogoste napake pa so da so sprednje tacke velikokrat obrnjene navzven, torej malo na X kot bi po domace rekli :) in sapice obrnjene naravnost ne pa proti ven, vsaka na svojo stran ;)
Hrbet mora biti cisto raven (brez grbice) rep pa nastavljen in nosen visoko, tako da oblikuje lok, pri katerem se konica repa dotika hrbta..
Lep pozdravcek in pocohce tvojima dvema in obilo crkljanja vam zelim  ;)

In se nekaj, nobena civava ni popolna, vsaka ima nekaj.. tudi jaz pri mojih tocno vem kaj mi je vsec in kaj ne.. Tako da tudi pri mladickih ki pokazejo dolocena odstopanja od standarda ze na zacetku povem za katere napake gre. Zato pa tudi niso vsi mladici v leglu enake kvalitete..

Me pa vcasih mao zmoti ker ljudje laikom govorijo da imajo civavo in potem vsi gledajo toliko razlicnih "civav" da sploh dejansko ne vejo kako naj bi le ta izgledala. V ameriki ali kje v tujini jim preprosto recejo civava mix ali labrador mix ali karkoli. Torej pes podoben civavi vendar ima dolocena odstopanja, oz. se ne ve natancno kaksni so njegovi predniki.

Pozdravcke,

Ursa









Nikka

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Don't be afraid to be different!
Odgovori #2885 : 24 Marec 2012, 17:27:45
Hey! Js sem na zacetku zelela meti vecjega psa, ampak zadnjic pri eni frizerki, ki ima civavo, sem videla, da si zelo zelim civavo,saj je to cudovita pasma :) sem ze brala veliko strani o njih in tudi moji mami so vsec :) naslednji teden grema obiskat znanca, ki ima civavo in upam da se bo mama omehcala in privolila v nakup :) Samo eno vprasanje: doma imam 4 leta starega macka in me zanima, ce bi se civava razumela z njim? Drugace pa zivimo v hisi, tako da ne bo problema z locitvijo, ce se ne bi razumela :)

Lp Nika :)

Peace out! 


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #2886 : 25 Marec 2012, 19:57:25
...eni frizerki, ki ima civavo, sem videla, da si zelo zelim civavo,saj je to cudovita pasma :)...
No, jaz si tudi kakega delfina želim....  ::) Tako da predlagam - tako kot večina lastnikov na tem forumu, da temeljito prebereš forume, literaturo o psih (na splošno, ter o specifikah posameznih pasem), navežeš stike z lastniki željene pasme; skratka se o pasmi in tudi vzrediteljih dobro poučiš in pozanimaš.  ;)
Menim, da nakup psa na horuk ni premišljen in ni ok - pa ne glede na pasmo!
Glede sobivanja z mačkom pa menim da ne bi smelo biti problema. Sicer pa najbrž sama najbolje veš, kakšen je vaš maček karakterno in kako sprejema na svoj teritorij "vsiljivce". Vendar s potrpljenjem menim, bi sobivanje moralo biti uspešno...
Želim ti pravilno odločitev!
Katja



Nikka

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Don't be afraid to be different!
Odgovori #2887 : 25 Marec 2012, 23:16:55
Ja, sej že berem na internetu, vse kaj piše o čivavah in obedve z mamo se strinjava, da bi bila za nanj primerna :) in glede macka, druge pse dobro prenasa (je tudi prijatelj z sosedovim psom :D ) pa tudi lastnika ene čivave greva obiskat ta teden :)
Hvala za odgovor in lp :)

Peace out! 


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #2888 : 26 Marec 2012, 06:44:44
Nikka, super, da si se poglobila v kinologijo! Mislim, da je smisel odgovornega (in tudi zadovoljnega lastništva) ravno v tem, da se dobro pripraviš na novega "sostanovalca". Da te potem, ko imaš kužka enkrat doma, res čimmanj stvari (negativno) preseneti. Seveda je imeti psa vsaj zame ena najlepših stvari in si življenja brez štirinožca ne predstavljam. Se pa seveda na začetku vsak novopečeni lastnik "lovi" in se porajajo dileme o vzgoji, negi.... zato pišem, da je res fajn se na novega kužka dobro pripraviti. Kot berem, ti gre super od rok.  ;) Le tako naprej in želim ti modro in premišljeno odločitev! Lp, Katja



LinaMarx

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2889 : 26 Marec 2012, 09:41:31
Hvala vam za vse odgovore. Če je kdo iz Maribora, se lahko že kar dogovorimo za sprehod :)
Tačko in pozdravček od nas treh.
Se še oglasimo...



LinaMarx

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2890 : 26 Marec 2012, 09:45:55
Ah, ja, pa zanima me tudi to. Je kdo bral knjigo Šepetalec psom (Cesar Millan)? Se vsi strinjate z njim in z njegovim načinom vzgoje psov? Kako vi hendlate s čivavo, ki želi biti vodja, laja na druge pse (vendar ne z agrsivinim pristopom) in zunaj ne pride nazaj k vam na odpoklic? Namreč Maxi je pravi alfa samček in sem vanj vložila že veliko dela!



Nikka

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Don't be afraid to be different!
Odgovori #2891 : 26 Marec 2012, 17:55:30
Hvala vam za vse odgovore. Če je kdo iz Maribora, se lahko že kar dogovorimo za sprehod :)
Tačko in pozdravček od nas treh.
Se še oglasimo...
A ti si iz Maribora? Jas tudi :) samo še nimam čivave :(
Lp,nika

Peace out! 


LinaMarx

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2892 : 26 Marec 2012, 19:06:14
Nikka, ni panike! Dajva se dobit, mi lahko kdaj pomagaš sprehajat moja miškota. Je lažje če ma vsak enga na povodcu, kot pa eden dva :)
Z veseljem gremo skupaj s teboj na sprehod!
Lahko se dobiva, kamot. Jaz sem iz Tabora.
Tule je moj mail, pa se lahko zmeniva naprej : [email protected]
Dobro bodi



Nikka

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Don't be afraid to be different!
Odgovori #2893 : 26 Marec 2012, 23:37:11
Okej Lina :) jas mam babico blizu tabora tak da mam v bistvu vsak dan cas, moj mail je [email protected] pisi mi kdaj mas cas pa se lahko dobima :)

Peace out! 


roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #2894 : 22 April 2012, 12:18:57
Lepo pozdravljeni, nekaj strani nazaj sem se že javil, pa se sedaj spet.

Naša čivava je stara že 5 mesecev in je že kar zrasla (ima 1,6 kg). Preden smo jo dobili, sem bil 100% prepričan, da vem vse o čivavah in da me nobena (vedenjska) težava ne more presenetiti. Pa sem se uštel. Moram priznazi, da nisem pričakoval, da tolikokrat ne bom vedel, kaj storiti/kako reagirati. Naj pa povem, da jo imamo zelo radi (morda malo preveč, kar se kaže v njeni razvajenosti - to pa skušamo dati v meje normale)

Vse lastnike čivav prosim, če mi lahko pomagajo pri naslednjih situacijah: vsakič, ko je nekdo od družinskih članov za mizo in je, čivava začne lajat in na vsak način hoče k njemu. To se dogaja predvsem zadnja 2 meseca. Je pa res, da jo mama pri tem kar malo spodbuja, ker jo ona vedno, kadar je, da k sebi v naročje in jo hrani. Druga težava, ki je malo bolj obsežna: kako odpraviti strah čivave do zun. okolice? Že 2 meseca je skoraj vsak dan zunaj vsaj enkrat dnevno, pa se na zunanji svet kar noče privadit. Saj dokler je na kakšnem travniku, je vse OK, če ni v okolici nobenega človeka, ampak ko vidi nekaj, kar se premika (avto, pešec), pa zablokira in počaka da gre ta subjekt mimo. Kar ne gre mi v glavo, da se v tolikšnem času še ni privadila. Seveda se pa ni privadila niti na pse. Večkrat je imela že bližnje srečanje s psom, ampak ona vedno rep med noge in teče čimdlje stran. Poskusili smo tudi tako, da smo šli k prijateljem, ki imajo manjšega psa (maltežan ali viš. terier, ne vem točno) , na obisk. Tam prav tako ni bilo nič bolje, čeprav smo jih poskusili združiti res počasi, stopenjsko. Včeraj je celo ena (sicer odrasla) čivava prišla k nam na obisk, pa je bila reakcija enaka. Sicer je doma bila malo pogumnejša in je nanjo tudi zalajala ali zarenčala, ampak jo je bilo zelo strah (toliko, da se je polulala od strahu in je cvilila). Noče je niti povohati, nič. Tretja težavica se je pravzaprav pojavila predvčerajšnjim. Ponavadi je bilo tako - mati je spala z čivavo v sosednji sobi, kjer je potem, ko je mama odšla v službo zgodaj zjutraj - 6h, čivava tudi nadaljevala spanec (seveda na tleh oz. na njeni posteljici), vrata te sobe so bila pa zaprta. Jaz spim v drugi sobi, in ponavadi ni bilo problema, ker sem jaz vstal nekje ob 8h in šel v šolo. Njo seveda pocrkljal, dal za jest in odšel. Ob vikendih je ponavadi bilo tako, da sem vstal okoli 10h, pa ni bilo problema. Čivava se je prilagodila in vstala takrat, ko sem jaz ali pa se sama zaposlila.  Zadnji trije dnevi izgledajo takole: ob 6h mama odide, ob 6.15 pa začne čivava lajati ali "piskati" (kot volk, tako da se da na visoko točko in dvigne glavo in spušča piskajoč glas). Enkrat sem jo ignoriral 10 min, ampak ni prenehala. Potem sem šel tja, jo vzel s sabo in sva skupaj nadaljevala spanec. Drugi dan me je to že malo razjezilo, ampak sem itak moral kmalu vstati in nisem delal takega problema-sem pač vstal 15 min prej. Danes pa je bilo res katastrofa. Pol ure po tem, ko je mama odšla, je čivava začela lajati kot še nikoli. Jaz sem šel tja, zakričal naj bo tiho in da je lumpa ter usmeril časopis proti njej (udaril je nisem, normalno), odšel nazaj, čez 10 min je začela piskati, pa sem spet šel in enako storil (šel nazaj spat), tokrat sem močno povzdignil glas in jo primil ter dal v njeno posteljico in jo pokril, od koder se ni ganila, pol ure kasneje pa je spet začela (okoli 7h) Takrat sem šel tja, spet vzdignil glas, šel proti njej (ona je spustila par kapljic od strahu), jo primil in vzel k sebi v posteljo.
Je imel kdo podobne probleme? Posledica česa bi lahko bili? Kako naj ga rešim?

Hvala!



Sassy

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
  • Sassy love forever!!
Odgovori #2895 : 22 Maj 2012, 15:01:53
Pozdravljeni,

no da vam se jaz prilepim nekaj slikic nasih malih 3-eh musketirjev pri 10 tednih :)















ostalo pa si lahko pogledate v albumu..

Bom kmalu prilepila se slikice od nasega najmlajsega in pa slike s svetovne razstave, ki je bila ta vikend kjer smo bili zelo uspesni!!
pozdravcke in poljubcke vsem civavicaaaam  :P

lp,

Ursa









Kateeq

  • Gost
Odgovori #2896 : 04 Julij 2012, 18:48:57
Urša, krasni so. :o  Čestitke za leglo in za uspehe! Upam, da mi uspe prit pogledat v Trbovlje ali vsaj v Maribor.

roomeo, pri vzgoji vseh psov je zelo pomembna doslednost. Če pri mami lahko sedi v naročju, kako naj potem ve, da pri ostalih tega ne sme? Pogovorite se in postavite pravila, ki se jih boste držali vsi. Lou med kosilom ponavadi leži pod mizo, včasih malo zateži če je kaj dišečega, pa na ukaz neha in dobi na koncu kaj malega z mize. Upam, da se je v tem času situacija že kaj izboljšala, sicer pa jaz takih problemov nisem imela. Verjetno bi bilo pametno povprašati v forumu Vzgoja, pa se vam bo javil kdo z več izkušnjami. Načeloma pa je zelo pomemben vaš odziv na situacije. Mislim da bi bilo najbolje, da poskušate preusmeriti njeno pozornost, vsekakor pa ne zganjajte panike. Pri zadnji težavi so problematični predvsem vaši odzivi. Najprej povzdigujete glas in jo kaznujete, na to pa jo vzamete k sebi. Takšni mešani signali bi zmedli tudi odraslega psa, kaj šele mladiča. Morda laja, ker bi rada šla lulat? Mogoče izsiljuje, ker se z njo nihče ne ukvarja. V vsakem primeru, tega nebi reševala s "časopisom". Pes je velika skrb in če je treba, pač vstaneš bolj zgodaj ter se z njim ukvarjaš, povzdigovanje glasu bo naredilo samo škodo. Kakšno dobro knjigo v roke, in to čim prej.
Pri nas je bilo tako, da je Lou najprej spal z mano, potem v transporterju (ko smo se učili lulat - sem ga ponoči zaprla in če je bila kriza me je zbudil, pa sva šla ven), potem pa nekaj časa spet z mano, ko sem vstala sva šla lulat, nato pa jaz v šolo on pa nazaj spat. Odkar smo se preselili in odkar sem v srednji šoli vstajam že ob petih, on pa spi na hodniku do sedmih. Mu prav nič ne manjka, nadoknadiva čez dan.
Predvsem so čivave kljub majhnosti še vedno psi in ne igračke. :)



Kateeq

  • Gost
Odgovori #2897 : 20 Julij 2012, 09:23:18





Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #2898 : 26 Julij 2012, 12:07:18
Po dolgem času zopet nekaj fotk mojih malih zgagic ;)

Lepotička Pixie:




Tahujša zgaga Pippa:




Lubice moje :-*

You can't manufacture a miracle


aljapungarsek

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #2899 : 10 September 2012, 20:22:04
Pozdravljeni :) Zanimam se za nakup dolgodlake čivave. Pošiljam mejle vzrediteljim, ki sem jih našla na internetu pa nobenega odgovora:( prav obupana sem... Ali pozna mogoče koga?? hvalaa in  lep pozdrav:) :)



Spelca:)

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #2900 : 25 November 2012, 11:48:34
Živjo! Tudi sama sem ponosna lastnica te prisrčne pasme. Imam pa eno težavo. Stara je 3 leta in jo imamo notri v hiši,pred kratkim pa smo kupili še enega psa,večje pasme in je lepo zunaj pred hišo v svoji hiški,star je pol leta in je zelo igriv. Je pa problem,da je čivavca zelo,zelo ljubosumna,sploh ga videt nemore. Ko prideta v stik zmeraj renči na njega,včasih se kar peni,on jo pa z veseljem izziva. Z ostalimi večjimi psi se razume odlično in nevem kako naj jo navadim nanj. Ponavadi gremo skupaj z obema na sprehod in je neznosno imeti oba pod kontrolo.
Bi mi katera znala svetovati,kako jo navadit nanj?
Najlepša hvala za odgovore že vnaprej:)



anketa

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2901 : 20 December 2012, 11:19:16
Živjo !
Sva Sanja Pejic in Lara Jeroncic, dijakinje 4.a razreda Srednje ekonomske in trgovske sole Nova Gorica. Odlocili sva se, da bova raziskovali uporabnost oblacil in obutve za pse, zato Vas lepo prosimo, da si vzamete minuto casa in odgovorite na spodnja vrprasanja in s tem pripomorete k izpopolnitvi nasega izdelka.

Prosim Vas, da si uzamete minuto časa za nas in nam rešite anketo:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE9wSndPWFlxYkRlVmlydXA4eW4xNGc6MQ#gid=0

Hvala!! :)



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #2902 : 20 December 2012, 17:59:50
človek se kar stopi, ko gleda vaše slikce hehe. hm, sem že lepla slikce sem in upam, da se spomnem kako to gre .., ker bi vam rada pokazala, kaj je ušpilala moja gospodična, ko je bila sama doma :-)



no, pa mi je uspelo :-).moja lepotica  je našla samo EN časopis, naredila pa reciklaže, da je izgledalo, kot da jih je 100 haha.



Alchy

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #2903 : 24 December 2012, 14:32:03
Živjo

Imam eno vprašanje. Moja soseda želi imeti čivavo pa ne ve iz katere psarne naj bi jo vzela  ???. Če  veste za katero psarno prosim pošljite link.



gabyca

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
  • *:Pinky:*
Odgovori #2904 : 29 Januar 2013, 22:08:25
V psarni Sassy Chihuahuas je na voljo kratkodlaka samička z rodovnikom, skotena 1.12.2012. Primerna je za domačega ljubljenčka (ne za razstave in vzrejo), z odličnim karakterjem.
Starša sta mladinski prvak Slovenije, Hrvaške, Srbije, mednarodni prvak in prvak Slovenije, Hrvaške, Avstrije Sassy Cream Caramelino in mladinska prvakinja Slovenije in prvakinja Hrvaške Sassy Beautiful Ballerina.

Za informacije smo na voljo na [email protected] in 041443544 (Gaby).







Sassy Chihuahuas



Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #2905 : 13 Marec 2013, 15:12:37
Lep pozdrav čivavarji! ;D
Prebrala se ;D celotni forum zdaj pa me ma mal firbec pa nisem nikjer zasledila tega. Da povem da imam doma shih-tzu mix pa sem tukaj vidla da ene odrasle čivavice majo manjšo težo kot odrasle kot je imela moja mala pri 8 tednih :P zaj pa me zanima koliko imajo čivavice v poprečju pri 8 tednih? Moja je takrat imela 1400 gramov :D



Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #2906 : 13 Marec 2013, 18:44:44
Recimo, da imajo povprečno med 500g in 1kg  ;)

You can't manufacture a miracle


Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #2907 : 13 Marec 2013, 19:41:47
Recimo, da imajo povprečno med 500g in 1kg  ;)

Hvala za odgovor! Tvoje so sladke ko med. ;D bi jih kar pojedla ko milko čokolado :P



Teiiko

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #2908 : 16 April 2013, 23:25:23
Zivjo, sem nova na tem forumu in pred 2 mesecema sem tudi jaz postala lastnica civavkota Orija. Sedaj je star  4 mesece in je zelo zivahen in tudi hudickast.

Imam pa vprasanje, kako naj ga naucim ukazov sedi, lezi itd. Imam namrec problem, da, ko ga sprobavam kaj nauciti in ko to naredi mu dam priboljsek ga nagradim vendar je tako obseden s hrano oz priboljski, da po tem izgubim njegovo pozornost saj zacne skakati naokoli in isce se hrane  ???  Zelo rada bi ga cimprej kaj naucila vendar mi nikakor ne uspeva.

Najlepsa hvala za pomoc  :)

Tea



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2909 : 16 April 2013, 23:40:44
V pasjo šolo bo treba. ;)