Čivava [Chihuahua]

ursa · 997082

piapr

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #480 : 28 Avgust 2007, 18:28:41
hy...jaz se pa zanimam za nakup čivave pa me zanima, kakšne pogoje moram izpolnjevati da lahko imam čivavo, pri katerem vzreditelju jo je najbolje kupiti, kakšna je cena, ali jo lahko vzameš na morje ne da bi ji bilo pri tem slabo,...
Hvala za odgovore!
Pia :) :-[ :-[ :-[ :-[

I love dogz


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #481 : 29 Avgust 2007, 11:37:07
oii....na morje jo lahko vzameš...za vzreditelje je pa težko reči.. ::)
želim ti dober nakup :P



Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #482 : 29 Avgust 2007, 12:17:59
Pa še en filmček moje male in šarmerja Winnie-ja  ;D :D :o

http://www.youtube.com/watch?v=_xtqCknRf44

You can't manufacture a miracle


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #483 : 31 Avgust 2007, 15:07:52
Tale filmček je pa res zabaven.. ;)
Kako sta se igrali tile dve čivavici.. :P
lepo se imejte


                                                                lp kristy



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #484 : 12 September 2007, 20:56:12
oiii....kaiii čivavarji ste vsi zatopleni v šolske zvezke ???
hehe... :o


lep pozdrav...




*mala*

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • my love is chihuahua
Odgovori #485 : 13 September 2007, 20:19:38
ojla vsem čivavrjem....jst mam tut svojga lubija (čivavka) pa moram rečt da je ta pasma najboljša,sej vem da to usak reče za svojga psa!! sam res čivave sooo ful hude ;D ;D ;D



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #486 : 14 September 2007, 15:44:23
Daj kako fotko prilimaj, pa malce povej o njemu.. kaksen karakter ima, kje si ga kupila ipd.



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #487 : 14 September 2007, 18:33:02
heiiii...
kako pa je ime tvojemu psičku in koliko je star?? ???
če je tisti kužek na sliki tvoj..moram reči da je pravi piškotek :P
lepo se imej


                                                     lp kristiiii :-*



*mala*

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • my love is chihuahua
Odgovori #488 : 16 September 2007, 00:53:37
jaa mojmu pikiju je ime colly....čeprav ma ful ljubkovalnih vzdevkov še,str je pa 4 mesece!!!bom dala pa še dost fotk sam mal bo za počakat ker mi neki nagaja na kompu!!! oblubm pa da jih bom sigurn pokazala ;D ::) ;D



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #489 : 17 September 2007, 14:32:48
Piapr toplo priporočam psarno whiterose!
Sicer sama iščem tudi čivavico katera bi mi polepšala dan! Ampak to šele drugo leto septembra alii celo oktobra.
Zdaj me zanima če ima kdo psarno doma in če kdo načrtuje avgusta ali pa julija paritev.


LP, Maša


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #490 : 19 September 2007, 16:22:49
heii...
zanima me koliko velike so vaše čivave(cm) ???
nekateri pravijo da je moja čiveva zelo velika nekateri pa da je zelo majhna...v knjigah piše vedno drugace...sedaj pa me zanima se vase mnnje ;)
lep pozdrav in hvala za odgovore

                                                           kristina



*mala*

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • my love is chihuahua
Odgovori #491 : 19 September 2007, 17:11:06
ponavad so čivave velike tm okol 23 cm,moj čivavko je str komi 4 mesece tko da je res ful mejhn ampak ful srček ::)



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #492 : 19 September 2007, 19:20:14
ahaa... :D
hvala...tvoi colly je res takoo lep...sam imas kratkodlako čivavo, kajne ::)
lepo se imejta in se (s)mejta!! :P
                           lp kristina



*mala*

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • my love is chihuahua
Odgovori #493 : 21 September 2007, 13:58:50
ja je kratkodlaka čivava...nevem men so bolj všeč kratkodlake ;D

kaj pa tvoj na slikci je isto kratko....?? ful sta si podobna z mojim srčkom ::)



tejcica

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 1
Odgovori #494 : 24 September 2007, 16:47:55
Zivijo, civavarji!

Civave so najboljsi cucki na svetu! Midva sva ze eno leto ponosna lastnika civavice. Je pa treba dodati, da karakter kreprko presega telesne mere! Ko se civava odloci, se lahko meces na trepalnice. Dokler na mrtvo ne popenis, potem pa dobis pogled tipa: pa nisem tako mislil s spremljajocim mezikanjem, da se jezen ne mores biti ...



Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #495 : 24 September 2007, 17:13:18
Ko se civava odloci, se lahko meces na trepalnice. Dokler na mrtvo ne popenis, potem pa dobis pogled tipa: pa nisem tako mislil s spremljajocim mezikanjem, da se jezen ne mores biti ...

Ne, ko se čivava odloči, si ti bolj trmast od nje in slej ko prej naredi točno to, kar hočeš, da naredi. Samo ne smeš ji popuščati pa je vse tako, kot ti hočeš. :)

You can't manufacture a miracle


*mala*

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • my love is chihuahua
Odgovori #496 : 24 September 2007, 20:07:26
JAOO....jst pa sploh nevem kako bi svojga srčka (pixsija,sm misnla da bo colly,sam mi je lepš pixie) naučila da dela mejhno pa velko potrebo uzuni,use sm že nardila...tut z njim sm uzuni usako uro pa pol k prideva not že spet lula na tla :-\...prosm povejte kako ste vi vaše ljubljenčke naučil to!!!

sej vem da to traja kr neki cajta pa da rabš ful potrpljenja,sam povejte kakšne izkušnje mate vi stem! :-[

že u naprej hvala pa lepo vas pozdravljava z mojim srčkom :D



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #497 : 24 September 2007, 20:52:28
Oj!
Upam, da Pixija oz. Collyja nisi dolga klicala Colly, ker bo potem zmeden... Ne misli, da ti pametujem... Ampak, če boš takole menjala imena bo RES zmeden  :( Govorim dobronamerno...
Jaz bi ga najprej naučila, da potrebo opravlja v mačjem stranišču  :) Potem ga prestavljaš čimbolj k vratom. Ko prideš do vrat ga ne daš na hodnik(LoL  :D :D :D naši sosedje bi nas poslali, do psihiatrične bolnišnice... ) ampak ga Pelješ ven, ko vidiš, da se približuje vratom...
In še moja druga ideja:  Če imaš hišo si s kužanom kake 4 ure zunaj(najbrž se bo v teh 4 urah vsaj enkrat potrebil? ) in tako kak teden... Ko potrebo opravi zunaj ga MOČNO pohvališ, če imaš kliker klikneš...
Upam, da ga boš čimprej navadila na notranjo čistočo  :)
Lp,Tjaša



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #498 : 26 September 2007, 19:57:17
chi kako ti je šlo v Lendavi?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*mala*

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • my love is chihuahua
Odgovori #499 : 28 September 2007, 08:06:35
TYASHY hvala za nasvet,res ful dobra ideja ;D.....s pixijem se že pridno učiva :D!!

drgač pa nč bat,ga nism dolg klicala colly,se sploh odzivu ni na ta ime zato sm mu pa druzga najdla
pa še bl mi je všeč in njemu ;D

lep pozdrav vsem :P



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #500 : 28 September 2007, 14:05:22

drgač pa nč bat,ga nism dolg klicala colly,se sploh odzivu ni na ta ime zato sm mu pa druzga najdla
pa še bl mi je všeč in njemu ;D

Oj!
No potem pa super  ;D
Pozdravite svoje čivavice! AJa, še nekaj me zanima... Katera Čivava potrebuje več nege, dologdlaka ali kratkodlaka? Hvala za odgovor  :-*
Lp,Tjaša



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #501 : 29 September 2007, 15:12:52
zivjo**
zanima te katera čivava potrbuje več nege...Pomojem mnenju mislim da dolgodlaga čivava potrebuje več..seveda pa je tudi odvisno še od drugih stvari. ;)
Naprimer jaz imam doma dolgodlako čivavo(stara je 8 mesecev in je zeloo prijazne..skoraj nič ne laja in obožuje igrače, ki so na moji postelji...) :o
ki sploh ni zahtevna. Okopam jo 2-4 na mesec že 4x je veliko.. Okopam jo po potrebi. Seveda jo je treba tudi čestai. V tem obdobju ko se ji menja dlaka..kamor koli pogledas je samo dlaka.. :D
Za kratkodlake pa nevem najbolje da ti to pove kaksen lastnik kratkodlake civave...da se ne bom jaz kai zmotila ::)
lep pozdrav
                                                 kristina



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #502 : 29 September 2007, 15:18:12
zivjo *mala*!!!!!
ne zmotila si se..jaz imam doma dolgodlako civavo..samo da je bila na tej slikici stara 6 mesecev in še ni imela tako dolge dlake. :-[
Meni pa so bolj vsec..ne bi mogla reči!!
Vsaka vrsta čivave je lepa po sveje..takoda...nevem :P
lepo se imej in hvalaa :o
kristiii



chi

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #503 : 29 September 2007, 18:29:10
 :) :) :) Živijo !

Glede nege čivav...kratkodlake zagotovo potrebujejo manj česanja kot dolgodlake. Res pa je, da tudi dolgodlake nimajo pretirano dolge dlake kot na primer maltežani in podobne pasme...Je pa dlako dolgodlakih enostavneje odstraniti z oblačil medtem, ko se dlaka kratkodlakcev "zapiči" v blago. Je pa pri čivavah treba upoštevati, da so pač zelo majhni kužki in v povezavi s tem je tudi količina dlake, ki jo puščajo zelo majhna.   
Sicer pa smo bili tudi v Lendavi, kjer smo se imeli suuuuuuuuuuper. Krasna družba Clee in njenih lastnikov ter spoznavanje novih razstavljavcev za začimbo pa še odlična uvrstitev Clee ZP in Neishe PRM. Zagotovo se bomo še vračali :) :)



Kaj več slik pa bo zagotovo prispevala Vesna, ki trenutno uživa v toplih krajih :)

Lep pozdrav vsem,

Damjan 


*mala*

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • my love is chihuahua
Odgovori #504 : 29 September 2007, 19:40:41
kikinka a pol maš dolgodlako čivavo,kok je pa stara?? sej men so tut super dolgodlake čivave.... ::)


lep pozdrav :P



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #505 : 30 September 2007, 11:28:02
oiillaaa...*mala*
stara je 8 mesecev.. :P..Koliko je pa tvoii psiček 8) Res sta si podobnaaaaa :-*
lepo se imej..in pozdravi pixsija :P



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #506 : 30 September 2007, 12:51:55
*mala* in kikinka: a mata kakšne slike vaših dveh cukrov?? ;D

:)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #507 : 30 September 2007, 12:58:18
Oj!
No potem pa super  ;D
Pozdravite svoje čivavice! AJa, še nekaj me zanima... Katera Čivava potrebuje več nege, dologdlaka ali kratkodlaka? Hvala za odgovor  :-*
Lp,Tjaša
Pomoje dolgodlaka a ne? ;D

Lp Alja



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #508 : 30 September 2007, 16:46:18
*mala* in kikinka: a mata kakšne slike vaših dveh cukrov?? ;D

Živjoo!! :o
Moje slikice se še delajo.. ::)..na nek način...
Upam pa da mi jih bo uspelo v čim krajšem času dati na internet. Sicer pa je tista mala slikica moja psička.

                                                                lp krisiiiQaa



Kateeq

  • Gost
Odgovori #509 : 02 Oktober 2007, 20:54:54
Ojla!

Tukaj še ena ponosna lastnica čivave! Nekateri me že poznate, sem Katja iz Slov. Konjic. Imam skoraj 5 mesečnega čivavka Louja (Patko Nebrasca Edda). Ena slikica je kot moj avatar, kmalu pa dodam še kakšno. ;D

LP


Kateeq