Čivava [Chihuahua]

ursa · 996919

polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #930 : 05 Januar 2008, 19:15:42
vanja če mu daš čokolino OBČASNO (res ne velikokrat!!!!!!!!) ni nič narobe...mi smo (mu še včasih) našemu dajali rižolino...probaj...pomoje je zihr boljš kot čokolino ;)

:)


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #931 : 05 Januar 2008, 19:29:37
vanja če mu daš čokolino OBČASNO (res ne velikokrat!!!!!!!!) ni nič narobe...mi smo (mu še včasih) našemu dajali rižolino...probaj...pomoje je zihr boljš kot čokolino ;)

glede tega se strinjam tudi jaz! ;)



Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #932 : 05 Januar 2008, 19:46:11
vanja pozdravljena! res imaš lepega kužka  :P kepica mala  ;D
lahko ti tudi jaz pomagam pri tvojih vprašanjih sedaj ko že nekaj vem (mam čivavo že skoraj leto in pol). sicer, jaz sem se glede teh zadev najprej obrnila na vzrediteljico, je pa super tale naš forum saj se  tudi tako veliko izve. no torej...
1.) glede prehrane-jaz sem jo 3-2 x hranila vendar mala itak poje kolikor poje. fajn je trikrat zato, da ima nek urnik in ni problema ko se gre na pot ali podobno. po obroku jo lahko navadiš da gre na wc in tudi ko se tega navadi ni problemov. moram pa priznati, da ima sedaj vedno nekaj v skledici  :-[ s časom smo prešli na to, ne vem kje smo ga polomili  ;D pač manj poje in je čisto dovolj, da ji zjutraj dam za jest in potem ko pridem s faksa ali največkrat proti večeru vendar manj da se ne prenaje ko gre spat.
2:) glede ovratnice in oprtnice. res je, mnenja so zelo deljena vendar nekaj moraš vedeti. čivavji hrbet je baje bolj raven in oprsnica lahko čivavici hrbet krivi zato se jo odsvetuje. sem slišala za probleme glede tega pa sem se odločila da je ne prakticiram. ima ovratnico, naučila pa sem jo da ne vleče in hodi tako kot mora-sorazmerno z menoj. saj ni kak lovski kuža z močnim nagonom da bi te močno vlekla (verjemi-imam tako doma-goniča in ta pa bo kmalu dobila oprsnico)  :)
3.)zobki se pri nas umivajo vsak dan če je le mogoče-tako so mi svetovali po operaciji zobk in tega se držimo. opazim da po grizenju priboljškov veliko ostane med malimi zobki kar pa ni najbolje...  :) morda je komu to pretirano vendar vsaj 3x na teden naj bi se jih umivalo (minimum torej). itak je dobro da se navadi... pri gonički tega ne delamo tako pogosto ker se ji tudi med zobmi hrana ne zatika tako kot pri Mishi (večji razmak)
4.) ušeska-ko opazimo umazanijo-kar pogosto
5.) krempeljčki-vsaka dva tedna oz. po potrebi
6.) čokolino?? hm... po moje v malih količinah vendar vedi-mleko napenja  :-\ jaz tega ne dajem nobeni psički
upam, da sem kaj pomagala in še enkrat-pozdravljena oba  ;D :D



Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #933 : 05 Januar 2008, 19:48:29
Zdravo!

Kristina, obe knjigi sta v angleščini, saj mislim, da slovenska sploh ne obstaja.

vanja, jaz ti priporočam ovratnico, saj naj bi oprsnica pri mladičkih lahko krivila hrbtenico. Poleg tega pa tudi ovratnica preprečuje vlečenje, saj psičku ni prijetno, medtem ko ga oprsnica pri vlečenju sploh ne ovira. Jaz Clei strižem krempeljčke nekje na 2-3 tedne, ušesa pa ji očistim takrat, ko jo skopam (približno enkrat mesečno). Zobe ji umivam nekje 1x na teden, uporabljam pa tudi neko bakteriološko zobno pasto, na kateri piše, da jo psičku samo daš za polizati. Glede čokolina pa jaz ne bi pretiravala.


Lp,

Vesna

You can't manufacture a miracle


Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #934 : 05 Januar 2008, 19:49:54
Katja, očitno sva pisali sočasno :D :D :D

You can't manufacture a miracle


kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #935 : 05 Januar 2008, 19:57:25
Ahaa..Jinx hvala!
jaz pa Kiki nič ne umivam zobk. A ji moram začet?  ???


lp ;)



Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #936 : 05 Januar 2008, 20:01:40


takole pa prosi moj mali angelček :P  :D ;D



Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #937 : 05 Januar 2008, 20:03:18
res je Jinx-bolje dvakrat kot nikoli  ;D :D

Kristina-bolje, da jo čimprej navadiš...



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #938 : 05 Januar 2008, 20:08:31
Ma dej Katja superr fotka..(a so to rokavice ane??)

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #939 : 05 Januar 2008, 20:12:45
 :o :D :o kar ne morm se nasmejat...

ne Urša, gre za pravo perje. načeloma jih dajejo za okras, pa sem še jaz miško v angelčka malo napravila  ;D



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #940 : 05 Januar 2008, 20:53:05
Saj kiki ne da ni navajena samo nikoli ji še nisem umivala zobkov. Pa je to res potrebno?


Pa luskana fotka, tvoja tamala je tut pravi cuker*

lp



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #941 : 05 Januar 2008, 20:57:26
hvala vsem za odgovore ;D res ste mi veliko pomagali!

hehe zelo luškana slikica. pravi angelček je :P

lp,vanja



Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #942 : 05 Januar 2008, 22:48:28
hvala, hvala  ;D
Kristina, dokler so zobki mlečni morda res še ni potrebno, potem pa je že priporočljivo. meni so svetovali minimalno 3x na teden. verjamem pa da nekateri tega ne počnejo pa tudi ni nič narobe... saj se kuža nič ne mučiš. jaz ji dam zobno pasto z okusom piščančka pa jo ima res rada. včasih se ji ne ljubi ampak je hitro konec pa še prečoham jo ker je pridno počakala  :D

vsak se odliči kako bo s tem. kot je jinx napisala clei daje pasto 1x na teden pa je vse vredu. morda sem jaz vzela zadevo kar resno samo tako je  ;D miši nič ne manjka, se ne pritožuje  :D

jinx-mi morda lahko napišeš katero pasto daješ malčici? sliši se zanimivo  ;D bi poskusila če je res dobro  ;D hvala...



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #943 : 05 Januar 2008, 22:51:02
okii..hvala :-*



Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #944 : 05 Januar 2008, 23:26:42
Katja, pasta se imenuje Orozyme, kupila pa sem jo pri veterinarju. Clei je full všeč :P

You can't manufacture a miracle


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #945 : 06 Januar 2008, 00:49:43
najbrž si narobe razumela ja :P

za čivavo se sem že zelo dolgo zanimala, ker so mi taki prikupni mini psički primerni za v blok ;D
njihov karakter mi je nekaj posebnega pa nasplošno so mi zelo všeč po zunanjosti ::)

za lina sem odštela 500€!

kaj pa ti za tvojo kiki? :-*

Ah dej no dej.
Ce bi se res nevem kako dolgo zanimala za nakup psa, bi ziher vedela da se psa brez papirjov ne kupuje. In na koncu, za povrh vsega te ''vzreditelj'' se posteno nategne in ti psa proda za 5oo eur, za to ceno bi namrec ponekod dobila civavo s papirjem. Bravo.

Cokolina pa jaz na tvojem mestu nebi dajala, ker psi ne smejo jesti cokolade, (prebava).



Kateeq

  • Gost
Odgovori #946 : 06 Januar 2008, 09:06:49
Evo me, sem že doma.

Jaz Louju zobke umivam 2x tedensko, z gumijasto ščetko in encimsko zobno pasto Virbac-z okusom piščanca. Ušeska - kot je rekla Vesna umivam ob kopanju (seprivi 1-2x na mesec), krempeljčke pa krajšam po potrebi, običajno na 2-3 tedne, z posebnimi, zelo majhnimi škarjicami (za pse in mačke), s katerimi krajšm krempeljčke tudi hrčkom.

Danes gremo po Louja, ker sem prišla včeraj prepozno domov... Tako ga pogrešam miška mojega malega. Slavi (kjer je bil na počitnicah, ko me ni bilo) mi je poslala nekaj slikic, ki jih moram deliti z vami!




vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #947 : 06 Januar 2008, 10:42:13
dobro jutro vsem ;D

sarci mene čist doben ni nategnil, ker se mi med sabo poznamo >:D

vbistvo je pa to odločitev vsakega posameznika ;D pa brez zamere!
jaz imam za svojega lina pasto giborn ;D kupila sem pa jo v btc...sicer še nisem probala mu bom pa danes :o

vam povem kako je bilo :P

lp,vanja



Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #948 : 06 Januar 2008, 11:06:53
 ;D najlepša hvala Vesna



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #949 : 06 Januar 2008, 11:58:32
Čauu*
Živjo Kateeq..full so luskane slikice..Lou ima pa res zelo lepo dlako glede na to, da je star 8 mesecev.  8)
Še Kiki ki bo 20.1.2008 zapolnila 1 leto nima takšne dlake.. Repek ima kar košat kar se vidi tudi na slikicah ampak tam pri ušeskih pa ne toliko kot Lou :-*
Fullll je luskan.. :-*

Aja pa glede cene! Jaz sem za Kiki plačala 1000€ zaradi tega ker je bila 1 edina psička v leglu, 2. hoteli so jo obdržati za razstavljanje..njena dva bratca, ki ju lahko vidite na oglasu na www.mojpes.net pa sta bila 500€..torej čudno ker imajo vsi rudovnik..


Lp..no bom tudi jaz kupila kiki zobno ščetko in zobno pasto.ok?

lp :-*



Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #950 : 06 Januar 2008, 12:11:36
kristina-ti le kupi ja  :) potem pa korak za korakom. najprej ji malo dlesni masiraj, da se navadi, potem pa počasi na krtačko in umivanje...
glede cen pa je tako. ponavadi so (vsaj pri pasmah, ki jih sama malce bolje poznam) samičke že tako dražje kot samčki (dejstvo, da lahko pariš naprej), potem je tu povpraševanje, ali je pet ali za razstavljanje, je samička kotila mladičke sama ali carski rez,... veliko je dejavnikov, ki  vplivajo na razlike v ceni. res pa je da take razlike kot si napisala še nisem videla,...no, je bil že razlog. vem, pa da se veliko nerodovniških kužkov prodaja po ceni 500 evrov  :-\  od tega je pa že tako veliko napisanega... jaz sem se odločila za rodovnik, delala za toda sem jo lahko kupila in ni mi žal...  :P moja, moja  ;D



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #951 : 06 Januar 2008, 12:14:43
Jaa..prav imas. Kiki so hoteli obdržati zato je pomojem še višja cena. Koliko pa si ti plačala za tvojo?



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #952 : 06 Januar 2008, 12:30:35
a je pa možno da je taka razlika v ceni 500-1000€ ???
tak kot si ti rekla za tvojo kiki pa njena bratca?

samo nekaj me še zanima...a pasto si lahko stisnem na prst pa mu samo masiram? a more on poplaknit z vodo al pa kaj podobnega ??? ;D



Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #953 : 06 Januar 2008, 12:46:50
kristina, takrat so bile cene še v SIT... Danes bi bilo to najbrž malček več kot 1000 evrov  :) tako ja...
ja, poskusi tako na prst pa malce masiraj-ampak nežno pa počasi, da se ne ustraši. pa nekajkrat tako naredi potem pa na krtačko... pasjih pastic se ne splakuje pač pa jo samo poliže... vsaj nisem slišala, da bi kdo splakoval-ne vem niti kako bi to izgledalo  ;D nič ne splakuj-pa saj pomoje v navodilih piše   :)



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #954 : 06 Januar 2008, 12:49:12
Ja seveda, da je mozno. Če sem toliko placala bom pa ja vedela ne :D
Sicer je pa za nerodovniško čivavo malo veliko 500€ pa saj je vseeno. Vse se vrti okoli denarja. Te sreče ki pa jo imamo da imamo lahko naše čivavice pa kar "spregledamo"  ;)

lp



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #955 : 06 Januar 2008, 12:50:50
kristina, takrat so bile cene še v SIT... Danes bi bilo to najbrž malček več kot 1000 evrov  :)

Ja ampak jaz sem plačala v EVRIH ker sem jo kupila na Dunajo..ni važno!



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #956 : 06 Januar 2008, 12:59:00
ja maš prav ;D vse se vrti okrog cene spregledamo pa kakšno srečo imamo z našimi malčki ;D lepo si povedala :-*

bom probala tako kot si mi ti rekla brez splakovanja ;D ena mi je pa rekla da mu splakuje  :-[ upam da se nisem usmešila :D



Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #957 : 06 Januar 2008, 13:14:26
ne kristina-narobe si me razumela-nisem govorila o tebi pač pa meni  ;D ko sem jo jaz kupovala so bile cene v sit  ;D (kupljena v slo)  (si me vprašala koliko je bila cena pa sem morala preračunati...)

vanja pa nič se ne osmešiš-saj smo tudi mi in še bomo spraševali take zadeve. pravijo, da vprašanje ni nikoli neumno pač pa je neumen lahko samo odgovor  :D
kot pravim-meni ni znano splakovanje, lahko pa kje je? ne vem. poglej navodila...



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #958 : 06 Januar 2008, 13:18:22
 ;D hvala katja :-*

lin zdaj spi tak da mu nisem zobkov še sčistla, mu bom pa kak bo vstav ;D

hvala še enkrat :-*



vanja

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • <3 LiN <3
Odgovori #959 : 06 Januar 2008, 14:25:11
lp!

samo nekaj bi vprašala, vi vrjetno veste :) koliko te pride približno prvi pregled pri veterinarju??

ker jaz še nisem bila pa me malo cenovno zanima, da vem koliko moram imeti v denarnici ;D