Čivava [Chihuahua]

ursa · 997074

Nikca

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2760 : 17 Avgust 2009, 11:29:31
Pozdravljeni sem nova na tem forumu in razmišljam o nakupu čivave seveda moram prej dobiti veliko informacij in prosila bi vas, da mi poveste čim več o čivavah.

Lep pozdrav! Nika


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #2761 : 17 Avgust 2009, 11:31:45
Pozdravljena!

Najprej si preberi vseh 93 strani in če boš še vedno imela kakšno vprašanje pa vprašaj.

LP Gaja



Nikca

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2762 : 18 Avgust 2009, 17:41:19
Nisem si ravno prebrala vseh 63 strani, ker sem že dobila veliko podatkov sploh so pa tele vaše čivave tako lepe, da sem se jih komaj nagledala! ;D

Lep pozdrav! Nika


Aši

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
  • Blue & Tai <33
Odgovori #2763 : 18 Avgust 2009, 18:48:22
no torej če te zanima kaj konkretnega kar vprašaj.. :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2764 : 18 Avgust 2009, 18:56:03
mravka: če sediš in čakaš je ne bo primamilo v vodo.  Čofotaj po vodi ti in jo spodbudi z njeno naj, naj igračo, včasih pomaga kak drug vodoljuben pes. Dostikrat pa lastnikovo vseleje do vode, če to jasno pokaže in paca po vodi in se igra s psom.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Kateeq

  • Gost
Odgovori #2765 : 19 Avgust 2009, 23:37:07
Lujček je bil tudi letos z mano na morju, je zaplaval tudi čeprav je večinoma čofotal po vodi. Najbol fino si je blo namočit tačke, pol se pa valjat po zemlji in pesku. Pujs en. Prilimam še slike v kratkem.  ;D



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #2766 : 07 September 2009, 13:19:48
mi se pa letos nismo preveč kopali, saj smo imeli manjši virus, in smo bili na antibiotikih, pa še na inhalacije smo hodili, tako da smo Lucy prikrajšali za malo morja in čofotanja =/

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


doriss

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2767 : 01 November 2009, 15:51:44
Najprej en lep pozdravček vsem lastnikom in lastnicam teh čudovitih malih bitjec.

Uživala sem ob prebiranju foruma in gledanju vaših lepotcev. Medtem sem tudi sama postala lastnica malega čivavčka in imava en problem. Ko sem ga dobila sem opazila da se nekam pogosto praska. Je rodovniški samček, star bo 3mesece in je bil že veterinarsko pregledan. Nima bolh, uši, zajedalcev...

Dobila sem ampulo Stronghold, vendar mi je veterinarka rekla da se mogoče praska zaradi živčnosti, menjave okolja,centralne kurjave(za vlaženje zraka sem že poskrbela).. Predlagala mi je, naj počakam kakšen dan, da mogoče bo odnehal. Zdaj mineva tretji dan in praskanje se nič ne zmanjšuje, kvečjemu je bolj pogosto. Vidi se da ima suho kožo,ki se mu malo lušči, a ne po vsem teleščku. Mogoče ga zato srbi? Zanima me, če je katera/kateri dal ampulo tako mlademu kužku?

Za vsako informacijo vam bom iz srca hvaležna

Lep pozdravček,
Doris in Mufi



Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #2768 : 01 November 2009, 17:56:08
Zdravo Doris!

Mogoče mu pa hrana ne ustreza? To je edino kar mi je zdaj padlo na pamet. Glede ampule pa tudi mislim, da ne bi smelo bit nič narobe, ker itak dobiš tud ampulo za mladička.

Nisem ti veliko pomagala, ampak upam, da bosta kmalu rešila težavo!

Pa kakšno slikico tvoje malčka prilepi, da ga vidimo. Kje si ga pa kupila?

LP Gaja



doriss

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2769 : 01 November 2009, 21:31:29
Hrano sva že zamenjala. Probala bom še z ampulo. Hvala za nasvet...
Naš Mufi je sicer rodovniško Ivashka - Ivan Tzacervich, je pa iz moskve. Psarna je Little Marry Toy.
Upam da se nam stanje izboljša.
Še nekaj slikic








Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #2770 : 13 November 2009, 17:31:54
Živjo,

takšne mi pa zganjata moji dve :D




Lp,
Vesna

You can't manufacture a miracle


nebrasca

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2771 : 01 December 2009, 22:21:16
Hello dear chihuahua friends!
My name is Dominika Suster and I come from Slovakia! My kennel of chihuahua is NEBRASCA EDDA (www.chihuahua.sk)
I know, a lot of our breeds are here, in Slovenia! Maybe can anybody help me with finding these dogs?
I´ll really happy I can find these dogs! I have any contact with owners of these dogs.
I know just ALDO SIRENIO Nebrasca Edda, CH´GIACOMO Nebrasca Edda and dogs of Slavi Matič (SLO-WHITE ROSE).
Please let me know!
Who has got interesst, can see our new puppies for sale on our homepage. This site is in slovak and english language..
Thank you  very much.
Dominika



Elena

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #2772 : 07 December 2009, 10:49:03
Hojla  :) 

Sicer redno spremljam vaše čudovite čivave in vam zanje res čestitam. Čudovite so  :o !

Me je pa kar presenetil zgornji zapis Nebrasce....kako je mogoče, da vzrejitelj poizveduje za svojimi kužki (če sem prav razumela)....ali ni vedela kam oz. komu jih je prodala? Čudno saj vem, da vzrejitelji z lastniki svojih mladičev vzdržujejo stike še dolgo vrsto let. Pa še čivavice imajo za razliko od kakšne bolj velike pasme zelo malo mladičev...torej je tudi novih lastnikov zato manj. Ob tem zapisu sem res dobila občutek, da gre bolj za reklamo za prodajo psov kot pa za kaj drugega. Takšno je pač moje mnenje in razmišljanje..

Pozdravljeni,
Elena

   



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2773 : 07 December 2009, 11:04:38
Čisto možno je, da vzreditelj izgubi kontakt z lastniki. Ti spremenijo naslov, elektornski naslov, telefonsko številko, ali preprosto ne odgovarjajo na elektronsko pošto in/ali klice. Se zgodi. Namreč, nekateri ne marajo več imeti stika z vzrediteljem, potem ko kupijo psa, ker menijo, da je pes zdaj samo njihov in se nima vzreditelj "kaj vmešavati", čeprav ta recimo želimo samo vzdrževati stik.

Ni za vse vedno kriv vzreditelj, tu sta dve plati.



Elena

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #2774 : 07 December 2009, 11:54:52
Delno se strinjam z vami spoštovana Kalsang..plati sta vedno res dve. Vendar pa kot sem že napisala pri meni osebno še vedno ostaja grenki priokus....se mi zdi, da se kupcev svojih psov ne išče na ta način...
Ko sem jaz iskala svojega kužka pri različnih vzrediteljih v Sloveniji so me vzreditelji že po telefonu precej izprašali...težko vejamem, da bi mi sploh zaupali psa, če ne bi bili 100 % prepričani h komu gre. Ko sem obiskala dve psarni so mi lastniki predstavili pogoje pod katerimi prodajajo...no to je bilo meni zelo všeč. Pokazali so mi tudi pogodbo, kjer bi seveda morala navesti  vse moje podatke.

Vzreditelj pač mora   vedeti h komu gre pes....je pa res, da je to morda težje, če jih prodaja preko posrednikov...

Pozdravljeni,

Elena  :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2775 : 07 December 2009, 12:23:53

I know, a lot of our breeds are here, in Slovenia! Maybe can anybody help me with finding these dogs?
I´ll really happy I can find these dogs! I have any contact with owners of these dogs.
I know just ALDO SIRENIO Nebrasca Edda, CH´GIACOMO Nebrasca Edda and dogs of Slavi Matič (SLO-WHITE ROSE).


jaz pa razumem njen post, kot da išče kontakt z drugimi lastniki čivav v sloveniji (predvideva, da jih je precej) ker ona ve samo za tiste dva (ali enega lastnika, pač dva psa iz njene vzreje sta v Sloveniji), ki ima-ta pse iz njene vzreje in  za Slavi.


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #2776 : 07 December 2009, 12:37:07
Hello dear chihuahua friends!
My name is Dominika Suster and I come from Slovakia! My kennel of chihuahua is NEBRASCA EDDA (www.chihuahua.sk)
I know, a lot of our breeds are here, in Slovenia! Maybe can anybody help me with finding these dogs?
I´ll really happy I can find these dogs! I have any contact with owners of these dogs.
I know just ALDO SIRENIO Nebrasca Edda, CH´GIACOMO Nebrasca Edda and dogs of Slavi Matič (SLO-WHITE ROSE).
Please let me know!
Who has got interesst, can see our new puppies for sale on our homepage. This site is in slovak and english language..
Thank you  very much.
Dominika

Hello Dominika, you have some really nice dogs there  :). I haven't personally met any of your pups, but I am sure there are quite a few in Slovenia. All the best with your breeding.

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


Elena

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #2777 : 07 December 2009, 12:41:30
Ojla Deteljica,

gospa iz Slovaške je v Slovenijo zagotovo prodala še precej več čivav in ne samo tista dva za katere ji je jasno kje sta in pse od gospe Slavi....če samo malo pobrskaš nazaj po tukajšnjem čivava forumu in še kakšnem ti bo povsem vse jasno. Saj se bom spet ponovila....mene je zmotilo samo to, da ne ve kje oz. pri komu (razen določenih izjem) so njeni psi v Sloveniji.  

Pozdravljena,
Elena  :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2778 : 07 December 2009, 12:47:12
Kaj če kar vprašamo  ;)

 

Hoj Dominka  :) !
There seems to be some misunderstanding of your post (the "our breeds" statement) .
Are you searching the the dog owners of your kennel (your puppies) or contact to other chihuaua owners in Slowenia?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2779 : 07 December 2009, 12:48:41
Jaz sem tudi razumela tako, da pozna pač te ljudi, ki imajo njene pse, rada bi pa navezala še stike s ostalimi. In Elena, če te tako moti, pa napiši to v angleščini, da bo tudi gospa razumela. Morda bo imela potem priložnost razložiti, kaj je dejansko mislila.  :)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #2780 : 07 December 2009, 13:00:03
hih, me je deteljica prehitela.  ;D


Elena

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #2781 : 07 December 2009, 13:16:06
Ojla :)

Hvala deteljica za prevod. Saj morda bi bilo pa najbolje, da bi glede njenih kužkov (če jo to seveda zanima) povprašala kar gospo, ki je zanjo prodajala čivavice v Sloveniji.

Pozdravljeni,

Elena   :)



kikinka

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 0
  • kikinka
Odgovori #2782 : 07 December 2009, 21:28:46
Hello dear chihuahua friends!
My name is Dominika Suster and I come from Slovakia! My kennel of chihuahua is NEBRASCA EDDA (www.chihuahua.sk)
I know, a lot of our breeds are here, in Slovenia! Maybe can anybody help me with finding these dogs?
I´ll really happy I can find these dogs! I have any contact with owners of these dogs.
I know just ALDO SIRENIO Nebrasca Edda, CH´GIACOMO Nebrasca Edda and dogs of Slavi Matič (SLO-WHITE ROSE).
Please let me know!
Who has got interesst, can see our new puppies for sale on our homepage. This site is in slovak and english language..
Thank you  very much.
Dominika

hi. i have one chi from nebrasca. KIKINKA NEBRASCA EDDA



nebrasca

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2783 : 08 December 2009, 10:01:51
Hello dear friends,
I am really very said, you understand my message so bad...
I have got all adresses of all our dogs I sale...
Of course email adresses too, but it is really very hard to stay in contact with these people, when they don´t answer me :(
Yes, it can be, they have got new adresses (email) but it isn´t to hard inform me...
Really, don´t say somethink, Elena, what you don´t understand...
Thank you...



nebrasca

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2784 : 08 December 2009, 10:07:32
hi. i have one chi from nebrasca. KIKINKA NEBRASCA EDDA

Hello,
I know, you have Kikinka, but you didn´t answer on my e.mails.. :(
 Why?
Dominika



Elena

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #2785 : 08 December 2009, 10:27:07
Dear Dominika,  ;D

thank you for your answer.  I understood you very well. I know it must be very difficult to maintain contacts with new owners if you have a lot of litters and many small chihuahuas for sale.

Greetings  :)

Elena



Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #2786 : 08 December 2009, 10:32:34
Mislim, da tukaj ni problem v tem da ona ne bi bila v kontaktu z lastniki, pac pa lastniki ne odgovarjajo na maile.  :) Jaz bi s svojo tudi zelo rada bila v stiku, pa ima zal zelo slabo znanje anglescine..... jaz pa ne znam slovasko, z nemscino sem pa tudi ze dolgo skregana  ;). Bi bila pa sigurno vesela, ce bi se moja vzrediteljica takole potrudila in kontaktirala forum z namenom da ponovno vzpostavi stike. Se posebej to cenim pri vzrediteljih z veliko legel, ker res ni lahko.  :)

lp

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


nebrasca

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2787 : 08 December 2009, 10:41:46
Dear Dominika,  ;D

thank you for your answer.  I understood you very well. I know it must be very difficult to maintain contacts with new owners if you have a lot of litters and many small chihuahuas for sale.

Greetings  :)

Elena

Elena, Elena...
Your main job is finding all bad on the concurations kennel?
Yes, we have got a lot of puppies, but WE say, where puppy go..
Also, please, interesst just about your kennel, and don´t allumniate the mine..
Thanks  :)
Best regards with your dogs



Elena

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #2788 : 08 December 2009, 11:07:48
  :) Hi,

I am sorry...where  you found that  I have a kennel ? ? ?....I still do not have a dog unfortunately..but I am very interested in chihuahuas. I do hope I will have one very soon. 

Have a nice day !

Elena 




Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #2789 : 08 December 2009, 11:17:30
Hi,

I think this has mostly been a case of misunderstanding, which believe me happens a lot on places like on line forums.  :) I for one am very pleasantly surprised with your wish to re-establish a relationship with your owners. I only wish my breeder's English was good enough, so I could communicate with her more often. I do send her photos every now and then, but we are not able to have any extensive conversations.

All the best with your breeding!  :)

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***