Breja psica in kako ravnati z njo??

ssega1 · 63100

valkira

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 05 September 2010, 15:21:48
Naj grem za eno stran nazaj...
Nič ni tako skrito, da ostane prikrito.
Upam da drži tudi pregovor za vsako rit palca raste

upam,da to ne leti na olivo al pa mene,ker sem zdele vidla o kerih psih vi sploh govorite(o psih iz sarajeva)midve tuki nimava čisto nič zraven,še enkrat vm povem sodelujemo samo z dubravico in zapomnite si to in nehajte blatit ljudi ki nimajo veze z sarajevom...če pa pošlm hrano in denar v srbijo,bosno al pa v afriko to ni vaša stvar..pošiljam svoj denar in denar ljudi ki so donirali za te uboge živali...a je greh če jim pošlemo hrano?bol da to svojo negativno energijo usmerite kam drugam...upam,da vsaj pomagate v kašnem zavetišču v sloveniji mislm pa slovenskemu psu,bog ne daj da ni slovenski ker pol nej kr crkne po vaše :(pregovor pa sto posto drži ja za vsako rit tud tvojo,ker delate krivico in obtožujete ljudi brez da se bi prej pozanimale kdo sploh sm....



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #121 : 05 September 2010, 17:01:33
Torej: a znaš brati ali ne znaš? Leti na tiste, ki odmetavajo uvožene pse po naših gmajnah, cestah in po koruzi. Kdo je to, ne vem, če bi vedela, bi tisto gnusobo že davno prijavila. Napisano že ničkolikokrat, nobene škode če še enkrat. Torej: če psov, ki jih pripelješ sem ne odmetavaš, ne leti na tebe in nimaš bit kaj užaljena.
Od kje vse so odvrženi psi...dva dokazljivo iz Sarajeva, ena od bohve kje,  ena + njenih (če se ne motim) 8 mladičev pa dokazljivo iz Srbije. Pa še par sumljivih. Verjetno ni vse "delo" le ene osebe.

In še xy-ntič: absolutno nič nimam proti pošiljanju pomoči kamorkoli in komurkoli. Množično lifranje psov iz drugih držav (vseeno ali iz Španije ali iz "juga" k nam me sicer prav nič ne veseli (če si ga kdo pripelje zase je vse lepo in prav) ampak če se dela to legalno in gredo psi k znanim lastnikom me nič ne briga in se ne praskam kjer me ne srbi.

Močno me moti nepremišljen uvoz psov, ki gredo potem iz rok v roke (kot breja psica, o kateri je govora v tej temi), o tistih, ki se uvoženih psov znebijo tako, da jih spuščajo in podtikajo v zavetišča pa tole:



Harlekin

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 19 April 2011, 17:33:07
VSE O BREJOSTI IN KOTITVI NAJDETE NA TEM NASLOVU: http://www.n-tv.si/o-psih/moja-psicka/brejost ::) ::) ::)
Citiraj
zelo poučno in uporabno....



Biba.leze56

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 04 Julij 2011, 13:50:05
Mene pa zanima koliko je najvišja starost pri psici, da ima lahko prvo leglo? Moji sosedi namreč nameravajo v kratkem pariti svojo 10- letno psico in so me vprašali za mnenje. Sicer sem rekla, da ne vem točno, da pa se mi ne zdi najbolj zdravo da ima psica pri teh letih prve mladičke.Prosim, da mi odgovorite, hvala :)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #124 : 04 Julij 2011, 14:02:54
Mene pa zanima koliko je najvišja starost pri psici, da ima lahko prvo leglo? Moji sosedi namreč nameravajo v kratkem pariti svojo 10- letno psico in so me vprašali za mnenje. Sicer sem rekla, da ne vem točno, da pa se mi ne zdi najbolj zdravo da ima psica pri teh letih prve mladičke.Prosim, da mi odgovorite, hvala :)

Rodovniške psice mislim da imajo lahko zadnje leglo nekje do 7 let. 10 let je psica že prestara in je nima smisla pariti.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Biba.leze56

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 04 Julij 2011, 14:04:33
Hvala za odgovor.

Če jo vseeno parijo, je lahko kaj narobe z njo? Je možnost kakšnega vnetja ali kaj podobnega?



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #126 : 04 Julij 2011, 14:11:39
Velika možnost carskega reza,možnost pogina psice(če je ne bodo peljali k veterinarju),pa še kup drugih komplikacij.A zdaj na njeno starost so se pa odločili,da bi si kakšnega njenega potomca doma obdržali,da jo bodo parili? Ta vlak je odpeljal že pre 7 leti.
Tjaša



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #127 : 04 Julij 2011, 14:12:49
Hvala za odgovor.

Če jo vseeno parijo, je lahko kaj narobe z njo? Je možnost kakšnega vnetja ali kaj podobnega?

To bodo odgovorili tisti, ki imajo psice s katerimi imajo mladiče. Pomojem je velika možnost komplikacij, če je psica starejša. Meni je res prestara, da bi jo parila. Če nima rodovnika pa sploh ne. Naj gredo rajši po mladička v zavetišče, trenutno jih je tam ogromno. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #128 : 04 Julij 2011, 14:39:41
Deset let je absolutno previsoka starost za prvo, drugo, tretje ali peto leglo. Desetletnih psic se ne pari!



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #129 : 04 Julij 2011, 15:00:58
pa sem mislila, da folk v splošnem še vedno razmišlja v smeri eno človeško za 7 pasjih let... :P

 torej po logiki bi bila psica stara 70 let.. Stara babica. Iz tega pogleda a je normalno da ga babica pri 70ih prvič faše in ima dojenčka... halo ???... sick :-X
 
 Da bi mene nekdo vprašal za mnenje mu ga direkt takole povem >:D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 11 Maj 2012, 22:57:53
Mene pa zanima kako se prepričaš,da je psička res breja,res je,da opraviš ultrazvok ali so še kakšni znaki prej vidni,ko poslušaš trebušček slišiš,kot,da bi imela mehurčke v trebuhu,da se nekaj premika,pa me zanima je kakšen znak,da so to mladički?predno greš na ultrazvok?



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 11 Maj 2012, 23:00:55
:)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #132 : 11 Maj 2012, 23:13:34
preden dejansko vidiš karkoli se v trebuhu maksimalno hrana pretaka v črevesju in to slišiš :):):) pri 30 dneh brejosti se običajno še jako malo ali nič ne vidi, trkao da edino ultrazvok ti lahko kaj potrdi. kasneje pa tak vidiš da začena trebuh rasti, razen če je smao en mladiček ko sploh ni nujno da so kakšni zunanji znaki. pri večjih in ogromnih pasmah pa je sploh problem ker se še manj vidi na zunaj, posebno če ni številčno leglo.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #133 : 11 Maj 2012, 23:14:41
aja seveda sem pozabila napisati najbolj pomembno stvar - on ko pozna svojo psico bo vedel da je breja, ker se ene 2 tedna po paritvi sigurno začne drugače obnašati, lahko so to res zelo majhne spremembe, ampak če poznaš psa veš :)


aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 11 Maj 2012, 23:25:24
Jaz sem prepričana,da je,ker se sliši je pa vedno bol zadihana,ko greva na sprehod!Ampak,da bi bla kaj širša ni vidno zdi se mi zdi,da bo en mladiček lahko po 25 dneh preceniš koliko približno bi jih bilo v trebuhu.Pasme je shih tzu,zdaj so vrjetno še čisto mali,zato še ne moreš res preceniti koliko jih bo.Se pa pretaka notri v trebuhu,kot mehurčki,ni pa ravno požrešna,da bi zelo veliko jedla.



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 11 Maj 2012, 23:38:18
Imam pa še eno vprašanje!Mladički so zelo majhni ko se skotijo in imam kletke,ampak kletke niso priporočene,da se mladiček ne zaduši v ograjici kako vi naredite za mladičke v prvih dneh starosti?jih imate na odejici in se prosto giblejo?V prvih dneh je vedno težko,ker so še tako majhni pa vseeno zelo živahni?Kako jim naredite,da so najbol zadovolni v prvih dneh imam zelo velik prostor in jim bi malo omejila tekanje naokoli.V prvih dneh,imela sem že leglo ampak me pa vseeno zanima kakšen je vaš način kako jim omejite tekanje po sobi imate posebno kletko?kako jim uredite v prvih dneh starosti.Tako psički in mladičkom.Da se imajo najbolje!Imate posebne košarice za mladičke ali jim pustite,da se prosto giblejo po celi sobi.Sprašujem predvsem izkušene vzrediteljice!



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #136 : 12 Maj 2012, 10:10:42
Sicer nisem vzrediteljica, ampak kolikor spremljam si vzreditelji postavijo kotilnico iz lesa. Drugače pa si poglej na forumu pod vzrejo. Tam je veliko napisanega o vsem kar se tiče mladičev in vzreje.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #137 : 12 Maj 2012, 12:33:13
Imam pa še eno vprašanje!Mladički so zelo majhni ko se skotijo in imam kletke,ampak kletke niso priporočene,da se mladiček ne zaduši v ograjici kako vi naredite za mladičke v prvih dneh starosti?jih imate na odejici in se prosto giblejo?V prvih dneh je vedno težko,ker so še tako majhni pa vseeno zelo živahni?Kako jim naredite,da so najbol zadovolni v prvih dneh imam zelo velik prostor in jim bi malo omejila tekanje naokoli.V prvih dneh,imela sem že leglo ampak me pa vseeno zanima kakšen je vaš način kako jim omejite tekanje po sobi imate posebno kletko?kako jim uredite v prvih dneh starosti.Tako psički in mladičkom.Da se imajo najbolje!Imate posebne košarice za mladičke ali jim pustite,da se prosto giblejo po celi sobi.Sprašujem predvsem izkušene vzrediteljice!

Pri šicujih ne rabiš ravno kotilnice. Mi smo imeli namesto nje XXL veliko pasjo posteljo/plastično banjo. Blazino smo pregrnili z rjuhami in pleničnimi podlogami. Za prve tri tedne je čisto ok. Ko so mladički shodili, sem jim pa postavila ograjico. Na tla sem dala linolej, čezenj rjuhe in plenične podloge, v enem kotu sem jim uredila ležišče/brlog kar z veliko kartonasto škatlo, da niso na kakšnem prepihu in to je to.

Glede higiene, že čisto mali so začeli hoditi na potrebo v en kot. Tja sem dala plenično podlogo in jo redno menjala/čistila (to velja za plastično banjo na začetku in potem za ograjico). Ko so začeli po stanovanju letat, sem jim na več krajev nastavila časopisni papir/plenične podloge. Pač gledaš, kam hodijo in tam nastaviš in redno menjaš, da je čisto. Hkrati sem jih začela navajati na opravljanje potrebe zunaj, na dvorišču. Sizifovo delo, če nisi v pritličju, tako da smo ven hodili ob istih časih 4x na dan. Tamali so potrebo vse manjkrat opravljali noter in vse bolj pogosto zunaj, tako da je zlaufalo.




Kelly 097

  • Gost
Odgovori #138 : 25 Junij 2012, 19:48:26
Pozdrav vsem skupaj,

mene pa čisto informativno zanima kako skrbeti za brejo psico (prehrana) ... V resnici me še bolj zanima kako opaziti morebiti kakšne nepravilnosti, s tem mislim če mladič že v psici ''pogine''. Kdaj in kako psici pomagati kotiti, poklicati veterinarja ... in podobno.

Skratka, če mi lahko čim več poveste o tem in vaših izkušnjah,

hvala in lp



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 27 November 2012, 15:23:43
Pozdrav vsem skupaj,

mene pa čisto informativno zanima kako skrbeti za brejo psico (prehrana) ... V resnici me še bolj zanima kako opaziti morebiti kakšne nepravilnosti, s tem mislim če mladič že v psici ''pogine''. Kdaj in kako psici pomagati kotiti, poklicati veterinarja ... in podobno.

Skratka, če mi lahko čim več poveste o tem in vaših izkušnjah,

hvala in lp

prehrana,kar se tiče prehrane,ko ima psička mleko zelo veliko poje,tako,da ji kupiš kar veliko zalogo je grozno požrešna saj mora nahranit število mladičkov,kvalitetna hrana,ker se mladički razvijajo in mama tudi rabi ogromno.



aboyanasanna

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 27 November 2012, 16:39:14
pokliči veterinarja oziroma rajši vzemi v roke knjigo Moja psička,pri tebi naj bo številka veterinarja,vedno poleg!