Breja psica in kako ravnati z njo??

ssega1 · 63112

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #60 : 04 December 2009, 16:37:31
Ni mišljeno, da imaš psa v boksu par ur, ostali čas se pa intenzivno ukvarješ z njim. Ni nujno boks, lahko je zprt tudi v praznem stanovanju recimo.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #61 : 04 December 2009, 20:26:30
aha... bolj kot zanemarjanje in izolacija dlje kot 9 ur na dan? Brez ukvajanja sploh...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #62 : 04 December 2009, 22:30:06
Glavni razlog, da mi pa kar slabo rata, ko nekdo izjavi, da sosedova psica vsako gonitev koti on pa to samo gleda, ne naredi pa nič, je pa prav moja posvojena psica katero so prav tako izkoriščali za razplod.

Glej, tole je tema o vzrej in ne o štepariji, primer psice sem dala zato, ker je bila debata o tem kaj se zgodi s psom če ima prekmalu mladiče, z sosedom sem se že pogovorila in je samo veselo kimal naredi pa nič. Mislim, da je z moje strani dovolj že to, da na svoje stroške vozim na cepljenje njihovega mačka v planu pa je tudi kastracija. Počasi mi že slabo ratuje od tegale "animal saving" fanatizma in obsojanja na slepo, kar se mene tiče se izklapljam iz tele debate s tabo šapa. Vsekakor pa ti priporočam, da se zapelješ v najbližjo vas v okolici Ljubljane in začneš prijavljati vse po vrsti.



jmarkoos

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 26 December 2009, 23:17:04
Sem le na hitro prebral teme v odgovorih podal bi pa svoje mnenje. Za paritev se je treba dobro pripraviti in se pozanimati o vseh stvareh že v času odločanja, ali boste parili psico ali ne - leglo, registracija mladičev, tetoviranje,vpis v register, vzrejno dovoljenje,..etc . Primerna starost za prvo paritev je od 2 let in pol do treh let ( do 18 meseca starosti se psi še razvijajo in pri tej starosti nekje končajo svojo mladostniško rast in razvoj - nekateri lahko tudi nekaj kasneje ). Ko ste se za paritev odločili natačno spremljajte, kdaj se je le-ta začela in nato, če imate le možnost izberite 12  oziroma 13 dan gonitve. Če sta plodna oba popolnoma zadošča en skok, pod pogojem, seveda, da je ta pravilno izveden ( to pomeni, da ostaneta pes in psica združena vsaj 10 do 15  minut!! ) Moje osebno mnenje in izkušnja je, če je bil torej skok tako izveden, da drugega ali več skokov potem ni potrebno izvajat.
V kolikor dobro poznate svojo psico tudi ultrazvok ne bo potreben - saj se kmalu začne drugače obnašat in sama pokaže svoje stanje.Seveda, če pa želite biti 99 %  :) je pa UZ potreben.
Med brejostjo je potrebno posebno paziti na njeno prehrano in jo obogatiti v ta namen ( tisti, ki imajo navado psici dajati vse od kraja : ostanke, sol in druge začimbe naj korenito spremenijo način prehrane, da zagotovijo boljšo start osnovo novim mladičem in lažjo brejost psici ) Nekje v 63 dnevu se bodo skotili mladiči, psici je pa potrebno že prej  ( vsaj 14 dni ) pripraviti ustrezen prostor, kjer se bo  na ta prostor navadila in se počutila dobro in varno.
Psice se razlikujejo od pasme do pasme- vendar načeloma so vse več ali manj "dobre mame". Če je kakšen zaplet ob kotitvi je sicer dobro , da ste zraven, da lahko hitro ukrepate, vendar večinoma za vse poskrbijo kar same. Včasih katerega mladiča tudi "pozabijo" ali se zanj ne zanimajo...Velikokrat se izkaže, da določeni mladiči iz legla, ki iz takega ali drugačnega razloga niso bili "sprejeti" od psice in so jih ljudje želeli umetno hraniti in vzrediti niso preživeli....zato moj nasvet, čeprav se zdi mogoče krut - zaupajte v naravno selekcijo in pustite, da psica sama naredi izbor.
Včasih kotitev lahko dolgo traja 10,15 ur ali več. Če je resnično dolga doba med kotivijo enega in drugega mladiča ( par ur ) ji lahko malo pomagate na ta način, da jo peljete samo na krajši sprehod - (par metrov in  privezano ) - seveda, če bo sploh hotela zapustiti že skotene mladiče!!Priporočam pa vsekakor, da četudi je vse OK - da po kotitvi pokličete veterinarja in, da pregleda psico in leglo.
Imeti mladiče je veliko veselje, veliko dela in velika odgovornost. Upam, da bo komu teh par vrstic v pomoč....

http://kupto.si od 40 do 90 % ceneje


valkira

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 31 Julij 2010, 17:55:12
hojla...imam en velik problem  :-[pripeljali smo psičko iz hrvaške oz. smo jo rešili pred usmrtitvijo,zdaj je pri žacasni skrbnici in je vusoko breja in ta skrbnica noče,da bi kotila pri njih in jo hočejo sterlizirati...ampak men se to ne zdi prav,ker lahko psička pogine tega pa nočem zato me zanima če obstaja kakšen pasji hotel,da bi tam pokotila tudi plačali bi za storitev...prosim če mi nekdo lahko nekako pomaga z informacijo...



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #65 : 31 Julij 2010, 20:06:40
Ne obstaja. Če je skrbnica tako določila in je psica pisana najnjo, bo glih tako moralo bit.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #66 : 31 Julij 2010, 20:17:23
Psica glih tako lahko pogine pri porodu. Da bi dala psico kotiti v hotel...pa veš koliko bi to koštalo skupaj z oskrbo mladičev? Boljš da ne veš. da o tem, kako bi se psica počutila raje ne govorim. Ne maram sterilizacij brez veze, še bolj ne maram sterilizacij brejih psic in najbolj ne maram sterilizacij visoko brejih psic. Ampak v nekaterih primerih je to še vseeno najboljša rešitev (le kdo bi potem, če bi šlo vse po sreči poleg psice, ki je na začasnem oddajal še mladiče? ki jih je lahko tudi več kot 10?)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 01 Avgust 2010, 00:14:59
Aha, spet ena "iz juge", reševanje pa to.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #69 : 01 Avgust 2010, 11:57:07
 :-\
Samo, da se ne bo kakšen pametnjakovič spomnil in jo kam "spustil". :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 01 Avgust 2010, 14:55:01
:-\
Samo, da se ne bo kakšen pametnjakovič spomnil in jo kam "spustil". :-X

Ni dvakrat za reč, al pa pol mladičke zavrgel



valkira

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 07 Avgust 2010, 15:53:26
ne vem zakaj vas tok moti,da rešujemo pse iz drugod :-[,a je važno iz kje je kuža če rabi pomoč,res ste ljubiteljice psov,žalostno..če bi bili vsi ljubitelji taki kot ve bi bli psi zelo bogi...ta komentar:spet ena iz juga je bil skrajno nesramen,ne vem a si mislna mene al psa...da te potolažm sm slovenka ampak pomagam pa kužkom iz hrvaške,bosne in srbije,ker je tm stanje precej hujše kot pri nas,če še ne veš..aja sej zate nehajo obstajat živali,ko prideš čez mejo...pol pa tud mešančkov ne maraš ???na tvojo nesrečo in da nas boš lahko še bolj sovražla:kr neki nas je k glih ta hip zbiramo preko fb-ja hrano in denar za pse iz smederevga v srbiji pa še svoj profil za pomoč smo odprli na fbju :Ptko,da prosim vse k niste sovražno in narodnostno nastrojeni proti kužkom iz drugod da pomagate z doniranjem hrane...aja pa še neki,tisti k je komentirala:da ne bodo teh psov km vrgel..ne ne bomo mladičkov odvrgli,bomo jih oddali..ne me žalt,ker mam verjetn več posvojenih psov in mačk doma k sm jih najdla kokr ti samo za informacijo...no pa komentirajte spet k ste tolk pametne ljubiteljice živali :P



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 07 Avgust 2010, 16:17:29
ne vem zakaj vas tok moti,da rešujemo pse iz drugod :-[,a je važno iz kje je kuža če rabi pomoč,res ste ljubiteljice psov,žalostno..če bi bili vsi ljubitelji taki kot ve bi bli psi zelo bogi...ta komentar:spet ena iz juga je bil skrajno nesramen,ne vem a si mislna mene al psa...da te potolažm sm slovenka ampak pomagam pa kužkom iz hrvaške,bosne in srbije,ker je tm stanje precej hujše kot pri nas,če še ne veš..aja sej zate nehajo obstajat živali,ko prideš čez mejo...pol pa tud mešančkov ne maraš ???na tvojo nesrečo in da nas boš lahko še bolj sovražla:kr neki nas je k glih ta hip zbiramo preko fb-ja hrano in denar za pse iz smederevga v srbiji pa še svoj profil za pomoč smo odprli na fbju :Ptko,da prosim vse k niste sovražno in narodnostno nastrojeni proti kužkom iz drugod da pomagate z doniranjem hrane...aja pa še neki,tisti k je komentirala:da ne bodo teh psov km vrgel..ne ne bomo mladičkov odvrgli,bomo jih oddali..ne me žalt,ker mam verjetn več posvojenih psov in mačk doma k sm jih najdla kokr ti samo za informacijo...no pa komentirajte spet k ste tolk pametne ljubiteljice živali :P

A nesramen komentar? Aja? No, saj če si toliko pri stvari, potem veš, zakaj je bil podan.
In ja, jaz sovražim mešance vseh vrst in nobene zavržene živali nimam doma. Pri meni imajo vsi rodovnike na čelo prilimane.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #73 : 07 Avgust 2010, 19:12:05
Lepo da pomagate z zbiranjem hrane zdravil in podobnega. Malo manj fino je pa lifranje psov čez mejo. Še zlasti, če je transport tako slabo organiziran, da psi nekje na poti izginejo brez sledi (ali pa so jih slučajno že našli, nisem na FB in ne sledim). Ali pa se znajdejo sami v gozdu nastavljeni točno na določenem mestu, da bi jih določen nekdo našel in odpeljal v določen azil. Ali pa se psica znajde na cesti, neznanec obvesti policijo pa se znajde v določenem azilu....Če se ti nek pes čez mejo tako zelo smili, ga posvoji, pripelji ga sem in ga imej. Sem pa proti temu, da se psi, za katere se ne ve, kdo jih bo vzel, vozijo sem. Imamo svojih več kot preveč. Še prav posebej za kozlat pa je, če se te pse podtika v že tako prezasedena zavetišča.
Psom čez mejo je treba pomagati tam kjer so. Lahko se pomaga zavetiščem ali pa se pomaga tamkajšnjim ljubiteljem pritiskati na oblast z zahtevami za izboljšanje stanja. Možnosti je veliko. Je pa nekoliko težje kot spokat psa v avto in ga spustit v gmajno, a ne.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 07 Avgust 2010, 19:47:56
Lepo da pomagate z zbiranjem hrane zdravil in podobnega. Malo manj fino je pa lifranje psov čez mejo. Še zlasti, če je transport tako slabo organiziran, da psi nekje na poti izginejo brez sledi (ali pa so jih slučajno že našli, nisem na FB in ne sledim). Ali pa se znajdejo sami v gozdu nastavljeni točno na določenem mestu, da bi jih določen nekdo našel in odpeljal v določen azil. Ali pa se psica znajde na cesti, neznanec obvesti policijo pa se znajde v določenem azilu....Če se ti nek pes čez mejo tako zelo smili, ga posvoji, pripelji ga sem in ga imej. Sem pa proti temu, da se psi, za katere se ne ve, kdo jih bo vzel, vozijo sem. Imamo svojih več kot preveč. Še prav posebej za kozlat pa je, če se te pse podtika v že tako prezasedena zavetišča.
Psom čez mejo je treba pomagati tam kjer so. Lahko se pomaga zavetiščem ali pa se pomaga tamkajšnjim ljubiteljem pritiskati na oblast z zahtevami za izboljšanje stanja. Možnosti je veliko. Je pa nekoliko težje kot spokat psa v avto in ga spustit v gmajno, a ne.

Podpis. Lahko tud večkrat.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #75 : 07 Avgust 2010, 20:02:42
Se tudi jaz popolnoma strinjam z Lanabelo.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


valkira

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 08 Avgust 2010, 16:09:56
kako pa ti veš da jz spuščam pse v gmajno,da jih masovno vozmo v slovenijo,da jih podtikamo v naša zavetišča....pa kako lahko govoriš take neumnosti,še veš ne kdo sm in kako delamo z temi kužki..da te mal poučim:nikoli nismo masovno vozili kužkov v slovenijo,razen če je zate da pripelješ 2 največ 3 naenkrat masovno pripeljavanje :-[vsi kužki,ki smo jih pripeljali so čipirani,cepljeni in imajo vsa veterinarska potrdila to ti lahk dokažem,vsi imajo ali pa bodo posvojeni,noben od psov,ki je bil pripeljan v slovenijo z naše strani ni v zavetišču zato te prosim,da ne obtožuješ ljudi kr vsepovprek ampak se prej prepričaš,če govoriš o pravih ljudeh grde stvari...ne vem kako bi se ti počutla,da bi te jz kr obtoževala,da škoduješ živalim,pa te niti ne poznam....lahko je bit pametn na forumu in obtoževat ljudi ki delajo samo dobro v korist psom...



oliva

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 08 Avgust 2010, 16:12:34
res je, psicko je pripeljala gospa in ko smo ji povedali da je breja se je ustrasila in je ni zelela imeti, osebno sem nasla punco, ki je to psicko namestila in se vedno skrbi za njo, skrbela bo ne glede na to ali bo skotila ali bo sterilizirana
hvala bogu da nimamo vsi radi samo rodovniskih psov, ker potem bi bila ta psicka vrjetno res nekje spuscena...



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 08 Avgust 2010, 16:21:23
hvala bogu da nimamo vsi radi samo rodovniskih psov, ker potem bi bila ta psicka vrjetno res nekje spuscena...

Aja? Kaj pa imajo lastniki rodovniških psov s tem, da se sem na veliko vozi pse od drugod?
Če jih že vlačite sem, poskrbite za njih od začetka do konca. Ni treba potem nič ostalim slabe vesti vzbujat.
No, kako točno so ti psi pripeljani?


valkira

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 08 Avgust 2010, 16:33:49
kdo pa hoče komu vzbujat slabo vest..še zmer nisi odgovorila kako da si 100procentna,da mi pse masovno vozimo v slovenijo,mogoče zato ker veš da se motiš in ne veš odgovora...mal si sezmotila in na tvojmu mestu bi se jaz opravičila ampak tega niti ne pričakujem...lahko ti dam svoj naslov pa prideš preverit kako je z papirji kužkov ampak potem se mi boš javno opravičila na forumu za obtoževanje in laganje..



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #80 : 08 Avgust 2010, 16:39:31
Nič nisem rekla, kdo točno je privlekel tiste dva psa v gmajno. Če bi vedela kdo je to konkretno bil, bi ga takoj prijavila. In bi plačal, da bi bil črn. Bi bila pa skrajno začudena, če ni bil kdo iz slavne FB skupine. Taiste, ki je organizirala transport psov skozi Slovenijo, pa so jim psi spotoma nekje izginili. Me zanima, če so jih že našli, ali pa so kar poniknili. A ni fletno, da so se kar naenkrat pri nas začeli po gmajnah in cestah  pojavljati psi z lastnostmi "ferral dogsov", ki so kastrirani in za povrh razumejo hrvaško?
Če ima konkretna psica urejene papirje super. Kar pa ne spremeni dejstva, da je bila pripeljana sem ne da bi se vedelo kdo jo bo vzel, in očitno gre visoko breja iz rok v roke. Čestitam.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 08 Avgust 2010, 16:43:18
Ja, prav "fletno" je. Fletno je tudi, da neko opravičevanje pričakuje nekdo, ki se je ravno v tem času pojavil, pa ravno s psi iz tega koncepta ima opravka. Ja, pošlji mi naslov. Se ti bom z veseljem opravičila, v kolikor se v vseh točkah tako strašno motim.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 08 Avgust 2010, 16:45:01
valkira, ker že govoriš v množini. Kdo točno pa ste? Ste organizirano, uradno društvo ali kaj točno?


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 08 Avgust 2010, 16:47:59
... ne glede na to ali bo skotila ali bo sterilizirana

Pri vsej poplavi nezaželjenih živali še razmišljate? Kapo dol, res  :-X


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 08 Avgust 2010, 16:57:13
Zdej bom malo OT: a ti psi iz FB so zginili? Nekaj časa sem spremljala to zgodbo, potem pa ne vem kaj je bilo  ::)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 08 Avgust 2010, 17:00:37
Aha....
Po zbiranju keša, po vsej veleorganizaciji zdej noben ne ve, kje so...
No ja, eno od naših zavetišč se polni s psi, ki razumejo jezike "od dol"...
Zato me še toliko bolj zanima, na kakšen način je ta psica prišla v Slovenijo in kdo so "mi" in sploh vse naokoli tega me strašno zanima.


valkira

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 08 Avgust 2010, 17:02:46
ne nismo nobeno društvo al kej podobnga,smo navadni posamezniki ki zbiramo donacije za te pse in jim pomagamo z lastnim denarjem..doma imam posvojeno kužico iz hrvaške in ima vse papirje tko k ostali ki sem jih pripeljala jaz ali kdo od mojih prijateljev to garantiram...nisem niti vedla,da se to dogaja da pse vozijo na črno sem in jih spuščajo v gmajne z veseljem ti pomagam poiskati te ljudi ker bi jih tud jz prjavla da bi plačali tako kazn da nikoli ne bi več pomislili na to,ker to zame ni pomoč psu..na kermu koncu so pa našli te pse pa kako vejo da so iz hrvaške a lajajo kej drgač al kaj?res mi nimamo nč s tem....a si na fbju?



valkira

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 08 Avgust 2010, 17:04:17
Zdej bom malo OT: a ti psi iz FB so zginili? Nekaj časa sem spremljala to zgodbo, potem pa ne vem kaj je bilo  ::)
napiš mi kje na fbju so se ti psi oglaševali,ker tud mene to strašno zanima res grem takoj pogledat...



bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 08 Avgust 2010, 17:04:29
Ja, o psih ki razumejo sosednji jezik sem brala.. :-X
Eh, saj je vse bil en mučkuruž.. Že zbiranje denarja - kar na osebni trr  :-X ???



bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 08 Avgust 2010, 17:05:07
Na FB skupini Pesmojprijatelj (ne vem če lahko dobesedno napišem  :-[)