VITAMINI IN ZNAMKA BRIKETOV

Gost · 22647

malena3

  • Gost
Odgovori #30 : 07 December 2006, 08:41:29
Ja, kar sem stikala za koprivami, je obup.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #31 : 07 December 2006, 17:31:35
dokler je na dieti, mu spinace, kopriv, blitve ... ne dajaj. (pa tudi ostale zelenjave ne prav veliko) Jaz se tudi ne bi igrala z ribami iz konzerve. VSe so premastne. Kupi sveze (ali zmrznjene) oslice in jih pokuhaj tako kot je rekla Lanabela ali popeci brez olja. Pri piscancu in puranu jasno odstrani kozo in odlij/poberi mascobo, ki se izloci.
Tudi namesto makaronov daj raje riz, ce tega ne je, lahko pretlacen kuhan krompir (pire brez vsega) ali ajdovo kaso.
Probioticni jogurt in skuta sta ok, ce imas moznost, mu skuto daj rajsi kozjo ali ovcjo. (sta lazje prebavljivi)
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Mali

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 16 Marec 2016, 10:06:12
Zivjo :)
Lani septembra sem iz dopusta v bosni, domov pripeljala se psa, bil je zapuscen, poln bolh, skoraj brez dlake... tam sem ga najprej peljala k veterinarju, je zrihtal vse potrebno (cepljenje razglistenje...) za v eu...zdaj ko sem ga hotela dati kastrirat, ker mu je iz lulcka zacela kapljati kri, je veterinarka opravila se pregled krvi, ki je pokazal zelo slabo kri, konkretno ima premalo eritrocitov in levkocitov...
Trenutno uporabljam brikete Bosch adult (mali naj bi imel ze 8 let), vem da je ta hrana nekje srednjega ranga...cenovno je to nekako vse kar zmorem, sem pa vsaj za nekaj casa pripravljena reskirati tudi vec za hrano, toliko da se mu stanje popravi... ima kdo kaksen predlog, katero hrano naj mu kupim? ToleBoschevo sicer poje, ni pa ravno nekaj srecen in navdusen nad njo...prvo rundo ko je bil v slo, sem mu kupila royal canin, se mi zdi da jo je imel raje, vendar je po njej stalno prdel...
Obstajajo tudi kaksni prehranski dodatki, ki bi mu pomagali?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #33 : 16 Marec 2016, 14:56:13
VMP vitamini.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #34 : 16 Marec 2016, 17:02:48
Jaz bi zaenkrat brikete pustila iste (mogoče bi poskusila s kakšnim drugim okusom) bi pa naredila dva obroka, en bi bil   surovo meso, surovo srce, želodce, vampe,  drobovino (raje kuhano), ribe (bo verjetno tudi treba skuhat) - vse našteto lahko poiščeš pri kakšnih akcijah ali pred iztekom roka po zelo ugodnih cenah, papaline pa dobiš od 2€ za kilo naprej. Dodatek, ki ne stane nič so koprive - mlade ali vršički, popariš, nasekljaš, lahko tudi skuhaš kor špinačo). tudi kakšna
skuta, jajce ali košček sira ne bo škodil.


aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 16 Marec 2016, 17:15:44
Kaj pa če bi poiskali vzrok, ki je privedel do slabokrvnosti psa? Pomanjkanje eritrocitov lahko kaže na notranje krvavitve. Glede na to da teče kri iz lulčka ali ste naredili še dodatne preiskave in ugotovili vzrok krvavitev?



Mali

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 16 Marec 2016, 22:27:59
Super, hvala za nasvete! Vmp vitamine sem ravnokar narocila, jutri grem se v trgovino po ribice, govedino in upam da najdem kje kozjo skuto, koprive imam nekaj posusene se doma tako da za enkrat probam s temi stvarmi...jajca so ze tako na jedilniku vsak tretji dan :) imam obcutek da bo jedel bolje kot jaz :))
Glede odkrivanja vzorka slabokrvnosti, mi je veterinarka rekla da najprej probajmo z razglistitveno kuro in kaksnimi prehranskimi dodatki, dala mi je tudi neko pasto, ki naj bi bila za to...ampak so imeli zadnjo in je nikjer vec ne najdem...je pa rekla da po tem naredimo se enkrat krvne preiskave in ce ne bo bolje zna biti da ima neko klopno bolezen ki naj bi bila v bosni kar pogosta, ampak da bomo o tem kasneje... tako da jutri zacneva se z vasimi predlogi potem pa bomo videli...
Hvala vsem se enkrat!



aegir

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 17 Marec 2016, 10:13:23
Ja ksne infekcije ala klopne bolezni so tud mozen vzrok. Tle so itak obicajno se kaksni drugi simptomi. Mal si po netu poglej pa opazuj psa. Glede zajedalcev smo mi mel ene krvosese zajedalce, ki so tud zelo nevarni. Mi je pomagal samo Milprazon za to vrsto zajedalca. Sem pa dala blato v laboratorij pregledat.

Lahko dodas za imunski sistem se ribje oz. Lososovo olje. Ene kapsule mas tud v dm, omega 3. Mislm da pride skatlca 3€.