AKCIJA PROTI SOVRAŠTVU PSOV

Gost · 9881

Blink

  • Gost
: 04 December 2006, 16:16:55
Sodeluj v akciji proti sovraštvu psov in diskriminaciji določenih pasem!


http://krivi-rojeni.dobermanklub.net/




Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #1 : 04 December 2006, 17:03:36
Super stran! Sem že poslala 3 slikice moje "zveri":)

Upam da bo stran videlo čimveč ljudi ki še zmeraj verjamejo v nevarne pasme in upam da jih bo čimveč spremenilo svoje mnenje o teh čudovitih psih:)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 04 December 2006, 19:06:34
upam, da bo takih, kot je tista ko dojenček vodi dobermana čimmanj. Če ne bo zadeva hitro postala kontraproduktivna. Poskusite poslati kakšne take slike, ki niso tako skrajno nagnusno pocukrane.


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #3 : 05 December 2006, 17:53:20
Ja, to Lanabela je pa res.  ;) Nekomu je doberman (ali pa rotvajler, ali pa katerikoli "bolj tak") lep, pa je imel pomisleke, ker ima majhne froce. Potem pa vidi to sliko in si misli: zdej ga bom pa res nabavu, naredi s tem usodno napako.
Po možnosti pa še nima izkušenj s psi, ga narobe vzgoji... :-X :-X :-X :-X :-X
Pol lahko pa še froce poškoduje, kakšnega psa zadavi... :-X :-X :-X :-X :-X
No ja, sej ne rečem, da ne znajo biti prijazni psi, ampak za takega psa moraš imeti izkušnje, taka slika pa marsikomu prinese napačno predstavo... :-\ :-\ :-\
Drugače, pa res SUUPER stran!! Mi je zelo všeč!!! :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 05 December 2006, 20:05:11
Ne, ni problem v tem, da si nabavi TAKEGA psa. Problem je, ker je takšno ravnanje nepravilno in nevarno z vsakim psom. Tako slikco sicer lahko mirno narediš in  jo nalimaš v svoj album za zabavo. Niso pa take in podobne slike primerne za javnost. Psi niso nenevarne igračke za otroke. Zaradi takega ravnanje se vsakodnevno dogajajo nesreče, letos jih je bilo kar nekaj s tragičnim koncem. In po vsaki taki nesreči se okrepijo pozivi za prepoved nevarnih pasem, ne glede na to, kakšne pasme je bil dejansko napadalec.

Pa še to. Mene čisto nič ne moti, če med sprehodom s samojedko slišim pripombe v stilu: "ja saj so lepi, ampak kaj ko so pa tako neumni,  čisto nič se jih ne da naučiti, se samo potepajo....."  Mi pa grejo lasje pokonci, če slišim nekaj takega kot:" a vidiš, takega si bom pa jaz nabavil, ti psi so tako pridni, kar tele psice poglej same od sebe ubogajo". Pa vem, da ni uspel "ukrotiti" niti svojega pudlja.
Prav tako se mi zdi, da ni nič slabšega, kot prikazovati pse zahtevnih pasem kot pohlevne miške, ki so takšne že kar po svoji naravi.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5 : 05 December 2006, 20:17:25
jaz tudi mislim, da je bolje, da imajo ljudje-predvsam potencialni in aktualni lastniki malo več straho-spoštovanja do naših udomačenih zveri kot premalo.
Kajti psi so ZVERI in zob nimajo za lep nasmeh ampak zato, da z njimi ugriznejo, poškodujejo in ubijejo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #6 : 05 December 2006, 21:59:48
Jaz osebno mislim, da v večini  primerov ni kriv pes za svoje obnašanje ampak neodgovoren lastnik, ki psa že kot mladiča ni pravilno socializiral ali še huje ga je učil slabih stvari - ker na žalost obstajajo tudi taki, ki uživajo v tem, da je njihov pes agresiven in s tem posledično mečejo slabo luč na druge pse, ki so v resnici čisto prijazni in lepo socializirani.

Je pa tudi dejstvo, da je lahko vsak pes agresiven, se pravi čisto vsaka pasma, od najmanjših do največjih psov. Res pa je, da tisti največji oziroma najmočnejši lahko naredijo več škode kot tisti majhni.

Zato ne smemo soditi pse  po tem katere pasme so in po njihovem izgledu, ampak po karakterju oziroma jih obravnavati kot posameznega psa in ne kot celotno pasmo.

To je moje mnenje, verjamem pa da ima vsak svojega in tako je tudi prav! ;)

Lp, Tina

+1



Blink

  • Gost
Odgovori #7 : 06 December 2006, 15:56:36
Tako kot so si mnenja različna o psih..tako bodo sedaj seveda različna mnenja tudi na to web stran. In prav je tako.

Jaz verjamem, da so fotografije narejene iz utrinkov v vsakdanjiku psa. Le na tak način lahko pokažemo lastniki, da nimamo doma zverin, ki se le grizejo in trgajo....
Da pa je potrebno seveda v takega psa predvsem nekaj vložit (VZGOJA), pa je seveda jasno.
Ne verjamem, da ljudje mislijo, da so na fotografijah že "rojeni" izdelki...ki jih kupiš v trgovini.

Žalostno je pa prepričanje..da so sploh te velike "nevarne" pasme že rojene kot zverine....In ravno tu je smisel te strani....

LP



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 06 December 2006, 16:57:10
Citiraj
Ne verjamem, da ljudje mislijo, da so na fotografijah že "rojeni" izdelki...ki jih kupiš v trgovini.

Kar verjemi. Mislijo , celo nenavadno veliko jih tako misli. To se najlepše kaže pri zlatih prinašalcih (malo manj pri labradorcih).

Citiraj
Žalostno je pa prepričanje..da so sploh te velike "nevarne" pasme že rojene kot zverine....

Kaj pa so psi drugega kot rojene zveri(ne). Kosmati človečki mogoče?


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 06 December 2006, 17:14:34
psi niso krivi, kriv je lastnik lahko da jih je napadalnosti učil on( tudi taki obstajajo) >:( >:( >:( ali pa psa mogoče ne more obvladati!




puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #11 : 06 December 2006, 17:39:19
Tako kot pri vseh stvareh, tudi tukaj ni dobro POSPLOŠEVATI - ne v eno in en v drugo smer.

V ljudeh je v osnovi prvinski strah pred volkov (in še pred marsičem: kačami,...)i - še v risankah so hudobci vedno volkovi.

Človek je že zdavnaj ugotovil koristnost psa, žal pa je tako kot pri ljudeh pomembna tako genetika kot vzgoja.

Če pogledamo vzrejo večine pasem, ki  jih nekateri označujejo za "nevarne", so jih vzrejali z namenom obrambe ali celo za boje.

Trdim, da za vsako žival, vključno z psom, mora človek, ki takšno žival posvoji, vedeti dovolj o živali in karakterju (v tem primeru pasme), ter mora vedeti tudi nekaj osnovnega o vzgoji - toliko bolj mora biti podkrepljen z znanjem pri pasmah, ki imajo negativne karakteristike.

Edini način na katerega se lahko reši problem je ne s prepovedmi pasem, temveč z ozaveščanjem ljudmi in z regulacijo vzreje ter kontrole nad lastniki psov.

Tako bi se izognili marsikateremu neljubemu dogodku, vključno z mučenjem živali.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #12 : 06 December 2006, 17:51:46
Hja, vzemimo recimo enega tipičnega pitbula, samca. Lastniki sicer lepo skrbijo zanj, ga hranijo, čistijo, ampak pustijo ga, da se razvija po svoje. Končni produkt bo po vsej verjetnosti pes, ki bo prijazen do ljudi in hudo nevaren drugim pasjim samcem. In posredno ljudem, ki vtikajo roke med pretepače. Povprečen rotvajler, ki bo rastel svobodno in brez omejitev, bo postal preveč zaščitniški in bo cel hudič, če bo kdo, ki mu ni všeč prišel na njegovo ozemlje. (žal večina psov smatra za svoje tudi pločnik in cesto pred hišo, pa seveda avtomobil).
Lahko bi torej tudi rekli da so rojene zverine, a s primerno vzgojo postanejo čudoviti psi. Take vzgoje pa ni sposoben ravno čisto vsak, tudi če ima sicer dober namen. Poznam ljudi, ki so bili sposobni lepo vzgojiti nemškega ovčarja, pri rotvajlerju jim je pa spodletelo na celi črti.


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #13 : 06 December 2006, 18:09:57
Se strinjam popolnoma. Ljudje se pa večinoma zelo na lahko odločajo za živali, ki jih niso sposobni obladati in zanje primerno skrbeti.... :-\



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #14 : 06 December 2006, 20:42:31
Ne verjamem, da ljudje mislijo, da so na fotografijah že "rojeni" izdelki...ki jih kupiš v trgovini.
Žal večina "poznavalcev" psov misli ravno to. Še za mojo psičko tisti, ki jo poznajo že od malega (pa seveda o psih nimajo blagega znanja) in vejo, kakšen huligan je bila še kakšnega pol leta nazaj, zdaj trdijo, da je z odraščanjem postala pametna in se lepo obnaša. Ne vejo pa, da sem morala jaz pol leta truda vložiti samo v to, da je nehala laufati za kolesarji, še precej več v to, da svojega navdušenja nad otroki ne kaže s skakanjem ampak ostane mirna ... Ja vzgojeni pse se res kar kupi ;) samo t.i. "poznavalci" očitno nimajo sreče z nakupi.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Kurja vas

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 16 December 2006, 22:29:27
Mislim, da je naslov teme ustreznejši od tega, za kar se tema potem izkaže. Res ne gre samo za strah pred ti. nevarnimi psi ali pasmami ampak:
V ljudeh je v osnovi prvinski strah pred volkov (in še pred marsičem: kačami,...)i - še v risankah so hudobci vedno volkovi.

Večji pomen bi bilo potrebno dati osveščanju ljudi, npr. že v O.Š., vrtcih ipd., tudi starejših ljudi - hudo dobra je ideja, ki ima sicer terapevtski značaj, o obiskovanju psa v upokojenskih domovih - v našem kraju namreč skoraj ne smeš s psom mimo doma upokojencev  ::)  Sam nisem mogel (in še zdaj težko) verjeti kako se nekateri ljudje bojijo psov. Sicer sem poznal zgodbice moje tete, ki se je tako bala psa, da je raje prečkala ulico, kot da bi se srečala s psom (privezanim) itd. Vendar, to se mi je zdelo smešno, dokler nisem doživel, da zaradi mojega malega nenevarnega bojazljivega cucka ljudje skoraj skačejo s pločnika skoz zaprto okno v hišo :o Še bolj neverjetna, ampak resnična, je ta zgodba: soseda v bloku se ni upala mimo našega stanovanja, če so bila vrata odprta, ker imamo kačo, čeprav je ta varno zaprta v stekleni posodi. Svoj strah je tako "uspešno" prenesla na svojo 3letno hči, da se je pričela jokati, če si ji omenil kačo, čeprav je v življenju še ni niti videla. Haloooooo!!!  Če povem še, da je bila gospa zaposlena nekje na občini, kjer ima mogoče kakšno odgovorno delo pri sprejemanju občinskih odlokov, si posledice lahko zamišljamo... >:(

Dejstvo pa je, da bi tisti, ki imate velike ali ti. nevarne pasme psov, morali vedeti že vnaprej, da pri ljudeh vzbujajo večji strah in odpor kot manjši psi in to zahteva večjo mero prilagajanja. Če vam je kaj do tega seveda, kajti na žalost so tudi taki bedniki, ki potrebujejo psa, da jim dviguje samozavest in skrbi za njihov imidž - pa teh ni tako malo! Žalostno pa je, da smo potem vsi okvalificirani enako.

Sam nimam nič proti ti. nevarnim pasmam, sem pa proti njihovim nevarnim lastnikom. Tudi jaz sem si želel imeti dobermana, pa se je potem drugače obrnilo... ok. 8) Menim, da je termin "nevarna pasma" realen, ker če je bila pasma stoletja selekcionirana, da bi bila primerna za borbe med seboj, z medvedi, levi, za čuvaja ipd. ali ni potem trditev, da nevarnih pasem ni, negiranje in omalovaževanje teh prizadevanj.

Moje mnenje je, da če takih sprenevedanj ne bi bilo, bi bilo lažje sprejeti tudi objektivne zakone in predpise na teh področjih. Taki predpisi, ki dajejo vse v en koš, pa so le lažja pot do zadovoljitve nadrejenga, niso pa rešitev problema! Mnenje "če mora imeti moj rotvajler... itd: nagobčnik", naj ga ima pa še sosedov papillon, je smešno. To je isto načelo kot "če je meni koza crknila, bog daj da bi še sosedova" se pravi znamenita slovenska - fovšija!




puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #16 : 17 December 2006, 12:34:15
Večji pomen bi bilo potrebno dati osveščanju ljudi, npr. že v O.Š., vrtcih ipd.

Se popolnoma strinjam! Mi smo imeli v OŠ organizirano razstavo kač, kjer so nam predstavili od blizu različne vrste in smo jih imeli priložnost tudi se jih dotakniti. Takrat se je pri meni razblinil mit, da so kače sluzaste in  ogabne, saj sem ugotovila, da so na dotik izredno mehke in tople. Izginil je tudi strah pred kačami, tudsi strupenimi, s katerimi sem se večkrat srečala na svojih potovanjih.

Dodatno k temu so pripomogli razni dokumentarci na Discovery, National geographic, Animal channel, kjer so živali prikazane takšne kot so - nevarne, če branijo svojo družino ali ozemlje in prav nič nevarne, če jih pustiš na miru in jih opazuješ od daleč brez paničiranja. Nenavsezadnje največ smrti povzročijo živali, ki jih sploh ne smatramo za nevarne oz. so nam predstavljene v risankah kot simpatične živali (npr. povodni konji).

V osveščanju je torej ključ do uspeha razumevanja vseh živih bitij in osebno se mi zdi, da bi bilo smiselno uvesti v OŠ predmet o podrobnem spoznavanju domačih živali, predvsem psov, kako skrbeti za njih, kaj je primerno vedenje, kaj ni, itd. Bi bilo sigurno manj težav tako z nepravilno izbiro pasme, kot z tudi z "nevarnimi" psmi oz. pasmami.






Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #17 : 17 December 2006, 17:32:25
Strah do kač je prirojen (tistim ki jim je) in se morajo malo potruditi da se ga znebijo.
Strah do psov pa je privzgojen, včasih zaradi neprijetnega dogodka v rani mladosti (sploh ni nujno da gre za ugriz), veliko pogosteje pa so krivi starši. Odrasli, ki ne marajo psov na otroke prenašajo ne samo sovraštvo ampak tudi strah do psov in ponavadi tudi drugih živali. Starši, ki se bojijo psov, se pogosto zelo trudijo, da svojega strahu ne bi prenesli na otroke ( več takih prestrašencev mi je povedalo, da se zavedajo, da so zaradi svojega strahu za marsikaj prijetnga prikrajšani, da pa si ne znajo pomagati) Žal jim ponavadi ne uspe.

So pa tudi primeri, ki me resnično razkačijo. En tak primerek: mlada mamica z rahlo prizadetim otrokom v vozičku. Večkrat sem jo srečala, ko sem peljala pse ob kolesu po njihovi ulici. Vedno je usmerila voziček naravnost v pse (tudi če sem se umaknila čisto na drugo stran ceste) in vedno se je otrok drl kot jesihar. Enkrat sem uspela slišati, kaj je mamica govorila otroku: " pazi, volki gredo, požrli te bodo, ker nisi bil priden, so že tuki, zdejle te pa bojo....)" Kako je bilo strah ubogega otroka, ko so cucki tekli naravnost proti njemu si lahko predstavljam, kakšne bodo posledice tudi. Po tisti ulici se ne vozim več.

Pa še en malo manj hud primer (ker malček ni bil prizadet): stara tetica je pazila malčka, ta je seveda nagajal, tetica pa ga je strašila, tudi z mojimi psicami, češ da grizejo hudobne otroke. No njej sem jih pa pošteno napela in mislim, da je zaleglo. Čez kakšno leto se pa otrokov oče oglasi pri meni, da bi kupili enega mladiča, ker se mora otrok navaditi na pse. Ki se jih iz neznanega razloga hudo boji. No s kupčijo seveda ni bilo nič, so pa kupili španjela, ki sedaj živi pri tetici v metrskem pesjaku iz katerega ga nikoli ne spustijo, otrok se pa še vedno boji.


angie

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 27 December 2006, 13:09:11
Uh ja, ob takem strašenju otrok pred 'psi ki grizejo poredne otroke' gredo tudi meni lasje pokonci! >:( V to kategorijo pa spadajo tudi mamice, ki 'učijo' svoje otroke da se bodo od psa česa nalezli in dobili bolhe/uši/gliste!! ::)
Kar se pa tiče 'nevarnih pasem' psov se v večini lastniki zavedajo slovesa pasme in poskrbijo da je pes vsaj ustrezno zavarovan - na povodcu ali v hujših primerih z nagobčnikom. Osebno imam probleme le z majhnimi srčkanimi kužki, ki pa ja niso nikomur nevarni in zato lahko prosto tekajo naokrog. Potem se pa tako kosmato ščene zažene v mojega psa, gospa pa zraven tuli da ga bo MOJ pes raztrgal in naj vendar kaj nardim! ??? Sama pa sploh ne ve kako bi ukrotila ali prijela svojega luštnega nedolžnega kužija! To je precej huje kot srečanje z recimo dobermanom ali rotweilerjem na povodcu. ;) Sploh pa - nevarnih psov sploh ni, so samo nevarni lastniki!

'Great' means more than just 'big'!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #19 : 27 December 2006, 18:38:06
Nič, pustiš majhnega sčkanega kužka naj bevska in se zaganja, pa greš naprej kot da ga ni. Ko boste dovolj daleč, se bo gospa že podvizala da bo ujela svojega srčka. Sicer pa tudi srečanje z rotijem ali dobermanom brez povodca ponavadi ni prav nič pretresljivo.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #20 : 29 December 2006, 15:06:26
Vsak pes je lahko nevaren... Na našem koncu imamo nekaj prepotentnih mulcev, ki so si omislili pasme tipa bull... Zakaj le in kakšni neki so ti pesjani... ::). Imamo pa tudi 3 čisto normalne osebe s bullčki in psi so seveda super, vedno prijazni in pripravljeni za igro z mojo bejbo.
Potem so tu mali luškani kužki... Večina jih tako panično dviguje svoje bevskače, ko zagledajo mojo in seveda se psi vsakič, ko naju od daleč zagledajo derejo in zaganjajo. Je pa nekaj takišnih, ki pripeljejo svoje miniaturce na travnik kjer se ponavadi igramo, jih spustijo in malčki veselo šibajo z velikani. Nikoli jih ne potacajo ali poškodujejo, prav previdno tečejo, če so mali v igri. In ti "malčki" se nikoli ne zaganjajo in derejo, ko je v bližini kakšen velik pes.
Znanka pa ima recimo majhnega mešančka, ki se boji vsakega psa, ne glede na velikost ali karakter. Dobila ga je v zavetišču, kamor je prišel precej poškodovan (od psov). Trudi se, da bi imel dobre izkušnje, oziroma da vsaj nebi vsakič ko vidi drugega psa panično lulal od strahu, pa ji za zdaj bolj slabo uspeva  :(...
Torej je vse odvisno od lastnika, vzgoje in izkušenj.
lp
T.

8)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #21 : 02 Januar 2007, 21:52:00
Pes, ki je ubil 5 letno deklico Ellie Lawrenson, je bil iz v Angliji prepovedane pasme "tipa pit bull" ...  :'( >:(



Ellie Lawrenson, Photograph: Reuters/Merseyside Police

http://www.guardian.co.uk/uk_news/story/0,,1980981,00.html

Killer dog was banned pit bull breed

1 leto star pes Reuben je že prej 2 x napadel ljudi, ti so napad prijavili policiji, a zgodilo se ni nič. Sedaj je policist psa ustrelil na licu mesta! Žal je to nedolžen otrok plačal z živjenjem.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #22 : 03 Januar 2007, 12:16:31
In se je s punčko zelo prisrčno igral. Verjetno družinski album krasi tudi kakšna taka luštna slikca. Kaj ga je pa pičilo, da jo je raztrgal v spanju pa kdo ve.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #23 : 03 Januar 2007, 17:33:50
Ja pa ne vem, če je bil pes njihov. ???



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #24 : 03 Januar 2007, 20:19:35
Pravijo da je bil od strica in da se je punčka pri babici z njim večkrat igrala. Nenavadno je, da je znano punčko ubil med spanjem. Je pa tako kot vedno: pes ni kar nenadoma podivjal in ubijal, prej so že bili manjši incidenti s sosoedi in tudi en hujši, ko je zaklal sosedovega škotskega ovčarja. Tako da bi morali biti z njim res previdni.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #25 : 03 Januar 2007, 21:55:38
Ja, ja prav imaš od strica je bil sem malo prej izvedela.
Ja to meni ni jasno, kaj je bilo temu psu, da jo je med spanjem napadel - ni mi jasno. ??? Ker ponavadi mora nekaj sprožiti agresijo psa, deklica v spanju, pa ne vem kakšen znak bi lahko sprožila, da se je psu zmešalo in jo je napadel.




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #26 : 04 Januar 2007, 12:28:54
Po moje sploh ni spala, glede na to, da je bil zunaj šunder. Sicer se zgodi, da pes napade dojenčka, ki ga ali spravlja ob živce z jokom ali pa ga spominja na plen - ko tako zapeljive glaske spušča in miga z rokami in nogami - ampak v tem primeru je bila deklica stara pet let. Lahko da ni mogla spati, šla je težit psu, ki je bil slabe volje zaradi šundra....ampak to so samo ugibanja. Mogoče bo kaj več povedala babica, ko bo prišla toliko k sebi, da bo lahko govorila. Da bi kar tako napadel spečega otroka se mi zdi skrajno nenavadno. Razen mogoče če bi spala skupaj v postelji, pa bi se deklica v spanju kaj obračala in nehote rinila dol psa. Kdo ve.


matejchak

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 23 Maj 2007, 11:56:09
Ne vem, če je že bil tale filmček viden. Meni je bil ful všeč...  :'(

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoID=609969210

Lp, Mateja

matejka;)


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #28 : 23 Maj 2007, 13:12:06
Žalostno, da delamo takšnim lepim pasmam takšno krivico.

Lp, Tjaša