Pasji čeveljčki

Majchy · 32817

Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
: 04 December 2006, 18:28:31
Zgolj informativno me zanima, kje v Sloveniji se da kupiti pasje čeveljčke? Kot jih imajo naprimer vlečni psi za zaščito blazinic pred ostrim ledom in snegom.
To vprašanje se mi je porodilo včeraj, ko sem gledala film Snow Dogs in opazovala huskyje v čevljčkih :)

Zakaj sploh uporabljati te čeveljčke?

- tačke ostanejo  čiste, medtem ko smo na sprehodu
- varujejo tačke pred grobimi tlemi, kot so cement, beton
- varujejo tačke pred soljo, peskom in ledom v zimskem času
- ščitijo pred raznimi infekcijami na tačkah
- ščitijo pred nastankom snežnih kep oz. grudic v zimskem času


Kako velike čeveljčke rabimo za določeno pasmo?

XXS: Miniature Toy Poodle, Toy Yorkie, Lowchen
XS: Maltese, Miniature Dachshund, Pomeranian
XS+: Pekingese, Pug, Rat Terrier
SM: Silky Terrier, Sheltie, Lhasa Apso
SM+: Miniature Schnauzer, Westie, Whippet
MED: Boxer, Shar Pei, Siberian Husky
MED+: Labrador, Pinscher, Pit Bull
LRG: Weimeraner, Pointer, Sheepdog
LRG+: Rhodesian Ridgeback, Rottweiller, Gernam Shepherd
XLRG: Wolfhounds, Newfoundland, Akita
XLRG+: St. Bernards, Leonberger, Bull Mastifs
XXLRG: Great Dane, Great Pyreneas


Opazila sem tudi da se prodaja več vrst teh čeveljčkov.
Uporabljajo se za zunanjo uporabo, potem tudi za notranjo uporabo po stanovanju, profesionalno pa jih seveda uporabljajo musherji na pasjih dirkah.

Jih pri nas mogoče izdeluje tudi ga. Irena Šeruga?






LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1 : 04 December 2006, 18:32:19
Jaz sem jih pred kakšnima dvema letoma ali tremi videla v Tukanotu ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 04 December 2006, 18:40:19
Dobiš jih v vseh bolje založenih trhovinah od Karlija, neoprenske z usnjem, zapenjanje na ježka. Ampak to niso čeveljčki kot jih uporabljajo musherji. Kvalitetne zadeve izdela tudi Šeruga, smo videli eno ubistvu nogavičko, za invalidnega pekinezerja, ki se je v snegu in ledu odlično odnesla, da ni bil ves porajsan po trebuhu.

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #3 : 04 December 2006, 18:43:40
Pred cca 14imi dnevi smo v Tukanu kupili "čeveljčke" za našega falota. Imeli so skorajda vse velikosti - presenečena sem bila, ker so imeli tudi XXL, ki je bil seveda edini prav Astorju. So iz neoprena, na stopalu ojačani z (umetnim?) usnjem in se zapirajo na ježka.
So pa to takšni čeveljčki -> http://www.trixie.de/trE/SBIPibMqhNe92ifC7Di5mNCU2Yif53QkdVp/nLE/index.html (klikneš najprej na zlatega prinašalca v zgornjem delu (Our range), nato klikni Protection and Security v tistem modrem meniju, nato Dog boots in omenjeni izdelek je zadnji po vrsti na desni strani).
Cena: cca 2200sit (v eni škatli 2 kosa).

Čeveljčki se pri nas ok obnesejo, ker so pri nas namenjeni zaščiti pred lizanjem tace in pred vlago (če zunaj pada dež). Niso pa ravno ne vem kako vzdržljivi, ker je Astor samo 1 dan laufal po pesku (tak večji pesek in ne ravno droben) in je sem ter tja na čeveljčku pogledala kakšna "mucka" iz usnja - niso pa se preluknjali. Tako da ne bi bili po mojem mnenju primerni za intenziven tek po "ostri" podlagi.


Lp,
M


LP,
Mojca


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 06 December 2006, 17:05:25
Hay,
na strani od hobby-programa lahko vidiš tudi te čevlje jih pa seveda prodajajo tudi v tukanu. Za Zora bi bili zelo primerni, ker se mu med prste nabere zelo veliko snega, samo bi jih pa takoj strgal.
lp,
Anja


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #5 : 06 December 2006, 21:25:32
Sej najlažje je dlako postrišt, če je samo v tem problem.

Sama sem jih kupila v Poznanu in majo debelo gumo in so na zadrgo in ježka. Še najbolj spominjajo nanje tiste roza zgoraj, samo da so Berryjine črne.
Mam jih bolj za vsak slučaj, če bo treba kdaj hodit po res ostrih skalah ali steklu ali pa, če bo kaka tačka poškodovana.

Sem za 4 komade v kompletu dala 25 eurov.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Kurja vas

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 17 December 2006, 21:19:02
Dobiš jih v vseh bolje založenih trhovinah od Karlija... Kvalitetne zadeve izdela tudi Šeruga...
ninci, če ti ni odveč, katere so te trgovine od Karlija in kako prideš do Šeruge - sem malo pregledal tudi druge teme pa ne najdem kakšnega naslova ali internetne strani. Hvala!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 17 December 2006, 21:36:27
ninci, če ti ni odveč, katere so te trgovine od Karlija in kako prideš do Šeruge - sem malo pregledal tudi druge teme pa ne najdem kakšnega naslova ali internetne strani. Hvala!

Šerugo dobiš na (Irena Šeruga) :  Strahinj 98a, Naklo
tel: 04/ 257 13 44.

Tule je še njena stran: http://www.opinfos.com/slo/04/seruga/index.html dela pa praktično vse kar si spomneš, po naročilu in glede na velikost psa.

Karlijeve čeveljčke smo mi kupili v trgovini na fužinah ZOO Taček? (nekaj takega :-[), to je bila tudi edina trgovina, ki je v tistem trenutku, ko smo jih rabili, imela na voljo vse velikosti. Od Karlija stvari imajo tudi v BTC-ju v Alerju, tako da bi najbrž tudi tele čeveljčke morali imeti. Tak čeveljček lahko vidiš tule: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=2146.msg61560#msg61560 sicer je čez še gamaša, ampak približno se vidi ;)


Lp nina



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #8 : 19 December 2006, 15:33:17
ja to je lepo da mamo tud te nogavičke pa supergica za pse ;) ;) ;)

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Zatrepar

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 03 Januar 2007, 18:10:05
Čeveljčke sem zasledil na temle naslovu:
http://www.howlingdogalaska.com/supplies.html
Od teh sem poleti kupil pasjo vpregico (spotoma, ker sem bil že tam blizu), čeveljcev pa si nisem upal, ker moji mrcini nisem izmereil šap.
In seveda se mi postavlja vprašanje....ali je že kdo naročal kaj preko spleta...in kako to gre?

LP



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #10 : 28 Maj 2007, 13:42:45
Torej mi imamo parket par mesecev in je že zelo grozen. Vse je uničila Nara z svojimi kremplji. Mogoče ima kdo copatke? Zakaj jih imate? Kje se jih kupi? ...?
imate kakšno slikco?

lp



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 28 Maj 2007, 13:44:31
Ji strižete krempeljčke?



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #12 : 28 Maj 2007, 13:46:31
Ji strižete krempeljčke?

Ja ji in ji zelo hitro rastejo  :o . Pa še zelo težko se ji striže ker nara to sovraži in mora imeti nagobčnik. Ima slabo izkušnjo in se zelo ustraši samo če se ji dotakneš tačke.



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #13 : 28 Maj 2007, 13:47:04

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 28 Maj 2007, 13:47:47
Hmmm vprašanje če se boš lahko tega resnično rešila potem. Verjamem, da je parket spraskan, samo čeveljčki pa hm...vprašanje če bi se navadila nanje pa tudi - a misliš da bi bilo izvedljivo non stop tisto gor natikat pa dol pa...



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #15 : 28 Maj 2007, 13:50:25
Ja mogoče pa res ne. Sem pozabila- naro bi to gotovo motilo če jo že moti da se ji samo tačke dotakneš.




Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #16 : 28 Maj 2007, 13:54:38
Jaz sem enkrat videla enega kužata bolj majhne pasme s pasjimi čeveljčki in je tako hecno hodil, sem imela občutek, da hoče imeti vse štiri tačke naenkrat v zraku... :D Po moje jih malo motijo tile copatki in čeveljčki, vendar se jih verjetno sčasoma navadijo. ;)



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #17 : 16 Julij 2008, 10:57:31
Sicer je bilo nekaj govora o Ruffwear-ovih copatih v temi pasji.net, ampak verjetno bolj spada sem, pa bom tu vprašala.

Kakšne so izkušnje z njimi?

In kakšne velikosti nosijo vaši psi?

Sicer mi je jasno, da je te zadeve najbolje v živo probati, ker pa mi to predstavlje manjšo logistično težavo, sem poskusila določiti velikost po navodilih iz kataloga. Pa sem namerila Živi za XXS, Gromu pa za XS  :o ???

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #18 : 16 Julij 2008, 11:03:01
Mi imamo za Rumbo small, na taco gredo sicer malo težje tudi Smartu ::) Je pa res bolje sprobat v živo, ker so tele meritve bolj tako tako.  ::)




Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #19 : 16 Julij 2008, 11:27:29
Aha, potem pa niti nisem tako neumno namerila  :) - HO ima sigurno manjše tace kot GR  ;)

V živo, ja :-\. Ne ljubi se mi spokat pesjanov v avto in se peljat v LJ samo copate pomerjat ::). Že tako so primerno dragi, če pa še potne stroške prištejem... ::)

Kaj se ti zdi boljše - malo manjše ali malo večje? Ker oba sta do milimetra točno na zgornji meji.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #20 : 16 Julij 2008, 11:47:46
Aha, potem pa niti nisem tako neumno namerila  :) - HO ima sigurno manjše tace kot GR  ;)

V živo, ja :-\. Ne ljubi se mi spokat pesjanov v avto in se peljat v LJ samo copate pomerjat ::). Že tako so primerno dragi, če pa še potne stroške prištejem... ::)

Kaj se ti zdi boljše - malo manjše ali malo večje? Ker oba sta do milimetra točno na zgornji meji.

Pomoje boljše malo manjše. Lahko naslednjič ko prideš mimo, vzameš naše S na probo. Če bodo full preveliki potem kupiš XS ;) Seveda to pride v poštev samo pri Gromu, Živi bodo sigurno preveliki.

Lp, nina




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #21 : 16 Julij 2008, 11:55:50
Če ti kaj pomaga ima moja avstralka S številko, njena mama pa M.

Pomoje bi bila hrvatu številka S prevelika. Tukaj si lahko pogledaš sliko Ginnynih tačk v primerjavi z gugalnico in Polono ;D

Upam, da kej pomaga :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #22 : 16 Julij 2008, 12:15:46
Hvala obema :)

Ninci, verjetno se bom priporočila za probo.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #23 : 16 Julij 2008, 16:18:16
Črna Smrt jih ima v M velikosti, pa so mu pomoje prav, do zdaj jih je sprobal enkrat za cca dve uri. Jih lahko prinesem s sabo na kako agi tekmo, pa jih probaš, borderka iz našega kluba pa ima S in bi jih pomoje tudi posodila za en krog  ;). Zdijo se mi zelo ok narejeni, o efektivnosti bom pa lahko poročala čez kak mesec, ko gremo na morje in bo Sambek spet pasel ovce na Cresu  ::) (lani bi lahko po teh pastirskih podvigih posneli 'Creški pokol z motorko' glede na stanje njegovih blazinic...).



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #24 : 17 Julij 2008, 09:01:51
Bambi hvala. Bomo najprej S probali (najbrž bom Nino prej kaj videla kot tebe). Grom po moje ne bo rabil večjih, Jar pa je tudi bolj droben. Če nam bo Jar sumljiv, pa si bomo še tvoj M sposodili.

Pri nas do zdaj z blazinicami ni bilo nikoli tako dramatično, da bi se spomnila na copate. Zdaj pa se mi je Grom v Ankaranu tako nagravžno porezal, da bova spet nekaj časa na bolniški ::).

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Jinx

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
  • Erendira Chihuahuas
Odgovori #25 : 09 Januar 2009, 08:02:48
Ima mogoče kdo kakšno idejo, kje dobiti čeveljčke za mojo mini zgago, ki ima premer tačke 2,5 cm? ???

You can't manufacture a miracle


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #26 : 27 Januar 2009, 19:49:44
Mene zanima kakšna velikost bi bila primerna za Višavskega terierja.
In če bi lahko poslli malo večslik kako zgledajo copatki na nogi.Namreč na nekaterih slikah je zelo  čudno

My best friend is a westie


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #27 : 19 November 2009, 17:50:22
a so slovenske spletne trgovine napredovale na tem področju?  :)


tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 14 December 2009, 22:55:58
Kaj pa tile čeveljci http://dogmania.si/index.php/obla/obutev/cam-copatki-neoprene-st-1.html# ?  Jih ima kdo, kako se obnesejo?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #29 : 15 December 2009, 08:49:02
Tash tisto so samo zaščitni čeveljčki v primeru da ima pes poškodovano taco, dvomim da so kaj preveč vzdržljivi.
Tule sem našla ene zanimive čeveljčke...

http://www.canineconcepts.co.uk/item--Shaws-Paw-Wax--paw-wax---dogs

JAz bi jih probala tako da bom vejretno naročala, če si za lahko skupaj naročamo. Ker rabimo nekaj za v sneg :) Pa še številke imajo ta prave.