?Cepljenje?

*nastja* · 116997

SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #300 : 09 Januar 2013, 12:45:18
Sem bila tudi jaz v dilemi glede pogostosti cepljenja.  :) In vidim, da nisem edina.  ;)

Lapto cepi ločeno, če ima tvoja "zver" navado piti iz luž, ali pa loviti kakšne miši.
Pravijo, da je najbolje spomladi.

Kužni kašelj - hja, virus je itak nagnjen k mutiranju. Letos smo ga prvič "fasali", kljub cepivu. In to oba, drug za drugim. Je pa res, da oblika ni bila toliko huda. Problem s kužnim kašljem imajo mladi psi, pa starejši od 10 let. Drugače pa ni noben bav-bav.

Sama sem se odločila, da koktajl doziram na leto in pol (sem pač bolj med "ziheraši :D). Drugače pa naj bi proizvajalec "garantiral" dve leti. Tako, da ni bojazni za pasjo kugo in parvo.

Po eni varianti naj sploh ne bi prihajalo do okužb, če je pes precepljen po programu kot mladič, pa potem še nekaj cepljen. Ampak jaz na te "štose" ne padam. So včasih tudi vet-i trdili, da je psa treba cepit za kugo do dopolnjenega šestega leta, potem pa ne več... Itak, da je moj fasal bolezen pri šestih in pol. Zdravljanje je trajalo 3 tedne (vsak dan na injekcijo). Pa se na koncu ni izšlo ravno po pričakovanjih.  :'(

 



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #301 : 09 Januar 2013, 13:50:58
Jaz cepim vse kužne vsako drugo leto, lepto pa vsako leto (po nasvetu veterinarja). Se mi pa ravno izide, da je cepljenje spomladi. Na tvojem mestu bi ga cepila proti lepto spomladi in potem nadaljevala cepljenja spomladi, vse kužne pač samo vsako drugo leto.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #302 : 29 Januar 2013, 10:21:32
Nisem brala tele teme , ampak verjetno tole sodi sem

In se človek vpraša - čemu uporabljati koktejle, če trajanje imunosti različnih cepiv različna

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #303 : 29 Januar 2013, 19:45:34
Ravno zaradi te slike sem se zacela sprasevati zakaj za vraga vsako leto cepiti kuzne, ce je popolnoma nepotrebno (ok, pustimo steklino, ko je zakonsko predpisana  ::)). Sem pa potem zadnjic veta sprasevala glede cene in je tako, komplet kuzne stanejo okoli 28 eur, samo cepivo proti leptospirozi pa okoli 20 eur.  ::) Ampak vseeno bom verjetno cepila samo lepto.. Mimogrede, ce drzi pol leta, kdaj je najprimernejsi cas? Marca ali aprila?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #304 : 29 Januar 2013, 20:15:30
Meni je bilo rečeno, da se kužne cepijo, seveda ko je bil pes že prvič cepljen na dve leti...tako da ga lansko leto nisem, ga bom mogla pa letos...pa tud mene zanima, če je boljše cepit samo za leptospirozo al še vseeno raje kužne?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #305 : 30 Maj 2013, 11:59:24
hej

Imam eno vprasanje, pa bom postavila kar tule (sicer se ne nanasa direktno na cepljenje, pa dobro). In sicer, 3 tedne nazaj je bil Cosmo en dan cisto brez energije, ni hotel jest, imel napol drisko, sva sla h vetu (naj bi razsajale gastro zadeve) kjer je dobil inekcijo antibiotika na eno stran in inekcijo vitaminov na drugo stran.. Vceraj me je pa skoraj kap zadela, ko sem mu na eni strani telesa zatipala ogromno bulo (velikosti recimo golf zogice, je pa tik pred zadnjo taco, malo nizje dol od hrbta na strani). Itak me je prec panika zagrabila, sem sla guglat, seveda je google metal ven samo opcije tumor/rak. Ponoci, ko pa nisem mogla spati sem se pa spomnila na ti dve inekciji. Pa sem ga zjutraj vseeno popokala in peljala h vetu, je takoj rekel, a mu nisem tjale dal inekcije? No, in je pretipal in pravi da je to 100% od inekcije. Da mozn da je malo cviknil, ko ga je picil in da imajo psi obcasno tako reakcijo (to je bilo na tisti strani, kjer je dobil vitamincke). No in pravi naj me ne skrbi, da naceloma bi moralo izginit, sicer naj spremljam, samo kdaj pa kdaj se pa naredi da bula ostane.

Pa me zanima, a ima kdo izkusnje s tem, bo to izginilo? Itak ga bom zdaj vsak dan pretipala, da vidim kako je, ce raste/upada, samo vseeno me zanima kaj pricakovat..

Hvala za ogovore!

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #306 : 30 Maj 2013, 12:10:37
Enmu psu je komaj po 2-3 tednih zginlo od cepljenja. S katerim cepivom je pa cepil?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #307 : 30 Maj 2013, 12:14:55
Cosmotu se je prakticno po treh tednih sele pojavilo (dvomim, da se je ze prej, pa da nebi cutila, saj ga skoz bozamo). Sem pa ze napisala, ni bilo cepljenje ampak vitamincki (pa na drugo stran antibiotik, ampak tam je uredu)..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


wayra

  • Gost
Odgovori #308 : 30 Maj 2013, 13:26:18
Živjo!
Ne skrbi, bula je res sigurno od inekcije, je moj konj mel na vratu bule od inekcije antibiotika pa so v treh dneh izginile,  mimogrede mene je tud panika zagrabla takrat,  l.p.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #309 : 30 Maj 2013, 13:33:09
Ginny je imela dostikrat tako bulo. Največjo je imela po injekciji, ki jo je dobila, zaradi porezane tačke, bila je velika ene 10x5 cm, ki je počaaasi zginjala in izginila šele po parih mesecih. Od dveh takih bul sta ji celo ostali bulici v velikosti graha - sem dala pregledat pa ni nič nevarnega.

Bulo lahko nežno masiraš :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #310 : 30 Maj 2013, 14:04:40
Aha, pol ce ze ne bo popolnoma izginila se bo vsaj zmanjsala.. No, dobro vedet  :) Ker zdaj ko jo tipam me je kar groza, ker je res ogromna in se takoj zacuti..

Hvala obema!!  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #311 : 30 Maj 2013, 14:33:22
Ja, praviloma popolnoma izginejo :) Vseeno pa opazuj in spremljaj kaj se dogaja, da ne bi bilo slučajno kaj drugega.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #312 : 31 Maj 2013, 11:18:33
Ja, je lokalna reakcija na aplikacijo. Sploh po aplikaciji B kompleksa (+ C vitamina) se kar pojavlja. Ce je samo bula, je ok, zna pa trajati kar precej casa (tudi par mesecev), da popolnoma izgine. Lahko se pa pojavi prav grda vnetna reakcija z nekrozo koze. Razlog je v pH zdravila.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #313 : 31 Maj 2013, 11:55:40
Moj je tudi imel bulico...me je sprva skoraj zabrisalo, ko sem jo otipala ampak sem se k sreči spomnila, da je bil cepljen in da je možno bulica od tega...sem tudi spremljala za vsak slučaj, če bi bula rastla ampak je po kakšnih 3-4 tednih zginila...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #314 : 31 Maj 2013, 12:39:06
Ja, je lokalna reakcija na aplikacijo. Sploh po aplikaciji B kompleksa (+ C vitamina) se kar pojavlja. Ce je samo bula, je ok, zna pa trajati kar precej casa (tudi par mesecev), da popolnoma izgine. Lahko se pa pojavi prav grda vnetna reakcija z nekrozo koze. Razlog je v pH zdravila.

Ja, zaenkrat je samo bula (opazila sem sicer, da se zadnje par dni malo bolj grize tam gor po hrbtu, kot da ga nekaj srbi - ne vem pa, ce je to dvoje povezano). Ce se vname se bo pa verjetno poznalo na kozi? Ker zaenkrat je koza na tistem mestu cisto lepa, rozasta..

A mu lahko na kaksen nacin pomagam, da bi bula hitreje izginila (razen nezne masaze, ki jo je ze zoe predlagala)? A drugace ga ta bula boli?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


MANDY

  • Gost
Odgovori #315 : 31 Maj 2013, 13:23:41
 :)Evo podpisala PETICIJO z cepljenje stekline na dve leti. :) Našla sem jo na uradni strani KZS.



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #316 : 02 Junij 2013, 17:47:20
Nekaj o priporočenem cepljenju mladičkov, pa o priporočenih kombinacijah in času rednega cepljenja (ob upoštevanju titra protiteles na posamezno bolezen) in o leptospirozi na ogroženih območjih:
http://www.wsava.org/sites/default/files/New%20Puppy%20Owner%20Vaccination%20Guidelines%20May%202013_0.pdf
Koristno bi bilo ta priporočila vgraditi v naše predpise :)

lp ž & l & h


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #317 : 21 Avgust 2013, 11:36:16