Pasji ugrizi

Bugz · 10206

Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
: 06 December 2006, 09:02:09
No jaz imam letos za seminarsko pri sociologiji temo o nevarnih pasmah zato me zanima če bi mi lahko pomagali tako da mi odgovorite na par vprašanj...

Vas je že kdaj ugriznil pes?
Če vas je, kakšne pasme je bil?
Je pes napadel brez razloga ali mislite da ste ga lahko vi izzvali?
Kako resne so bile poškodbe?

Aja pa še to, zanima me vaše mnjenje o "nevarnih pasmah".

Tako da se kar razpišite ker mi bo vsak odgovor v veliko pomoč pri seminarski.

Lp

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Lena

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 06 December 2006, 18:15:57
Citiraj
Vas je že kdaj ugriznil pes?
Če vas je, kakšne pasme je bil?
Je pes napadel brez razloga ali mislite da ste ga lahko vi izzvali?
Kako resne so bile poškodbe?

Ne, in se tem ne morem odgovoriti na ostala vprašanja. Sem pa prepričana, da pes vedno napade z razlogom, čeprav ga mi morda ne vidimo

Kar se pa tiče "nevarnih pasem" jih ni. So nevarni psi, ki so lahko vseh pasem, tudi mešanci. Psa naredi nevrnega lastnik z nepravilno vzgojo in socialnizacijo.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2 : 06 December 2006, 18:23:49
2x me je ugriznil en in isti mini snavcer in obakrat na isto mesto. Prvic zato ker sem mu kost iz gobca vzela, drugic sem ga pa le pobozala po hrbtu, pa se je obrnil in me savsnil. Poskodbe na sreco niso bile hude.
Glede ostalega se strinjam z Leno



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 06 December 2006, 18:37:52
Zelo pomemben podatek ti manjka: kje se je zgodil napad (recimo na domačem-od psa- dvorišču, na cesti pred hišo, na sprehodu...) in kaj se je zgodilo pred napadom (recimo pobeg psa, strgal se je s povodca, spustili so ga iz pesjaka, mirno se je sprehajal.....)

Če upoštevam samo tiste ugrize, ki so bili omembe vredni in mi trenutno pridejo na misel:
- NO, sem ga nehote pogledala v oči, bil je na cesti pred hišo,
- mešanec NO, slučajno sem se znašla med njegovim avtomobilom in njegovim lastnikom, na njegovem dvorišču
- mešanec NO, strgal se je z verige, sam doma, paničen zaradi nevihte, na "njegovi" ulici
V vseh treh primerih so bile posledice bolj ali manj globoke luknje na nogi, obsežne plavice, grde otekline, dva ali tri tedne bolečin.
- dva ariedale terierja, brez najmanjšega vzroka, trenutek prej sta bila spuščena iz pesjaka, precej daleč od domače hiše. Posledice: mrtev škorenj, drugaga nič, ker je psa, ki mi je skočil za vrat pravočasno nokavtiral varnostnik, s katerim sem se ravno pogovarjala.
- mešanec dobermana, ugriznil me je v rit, ker sem slučajno šla po cesti, ko se je strgal s ketne. Posledice - uničen mobitel, ki je bil v hlačnem žepu
V nobenem od teh primeriov lastnika ni bilo v bližini.

Potem je bilo seveda še cel kup "napadov" majhnih cuckov (od pasemskih največ kokrov), ki so lovili moje noge, ko sem kolesarila mimo, ampak posledice niso omembe vredne.


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #4 : 06 December 2006, 18:45:04
bom dodala še kje se je zgodil napad in v kakšnih okoliščinah

Hvala vsem za odgovore

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #5 : 06 December 2006, 18:46:47
Torej:

Vas je že kdaj ugriznil pes?
Kje se je zgodil napad in v kakšnih okoliščinah ( spuščen pes, pobegli pes, pes na povodcu)
Če vas je, kakšne pasme je bil?
Je pes napadel brez razloga ali mislite da ste ga lahko vi izzvali?
Kako resne so bile poškodbe?

Aja pa še to, zanima me vaše mnjenje o "nevarnih pasmah".

Tako da se kar razpišite ker mi bo vsak odgovor v veliko pomoč pri seminarski.


"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6 : 06 December 2006, 18:58:34
- samec bordojske doge (je spol pomemben?)
- pes je bil na povodcu, srecali smo se pred vrati veterinarske ambulante
- edini razlog, ki mi pride na misel, je ta, da sem jaz stala med njim in psico in me je zato savsnil v nogo, lahko pa da je bilo kaj drugega, cesar nisem takrat opazila
- na sreco niti strgane hlace, samo podpluta noga pod kolenom zadaj in veliko strahu, soka in jeze na lastnika, ki psa ni potegnil s povodcem nazaj ali se opravicil >:(


battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7 : 06 December 2006, 22:07:18
Ugriz z malo krvi samo eden:
Ugriznila me je psica (mešanka NO in borzoj) in to ponesreči, ker sem bila ravno na poti, ko je poskušala šausnit tečnega malega psa, ki je izzival s svojo kostjo. Toliko časa ji je težil, da ji je počil živec.
Posledica: sled enega zoba.

Bilo je pa na nevrtalnem področju. Ni bilo čuvanja.

Pa en koker me je poskusil ugriznit. Prišu je k meni, mahal z repom in ko sem stegnila roko, da bi ga pobožala me je poskusil zagrabit. Zgledalo je prav hinavsko.
Razlog pač, ker sem ga hotela pobožat, samo njegovi znaki niso bili ravno taki, s katerimi bi kazal da tega noče.
Področje sprehodov.

V prvem primeru, sem bila samo kolateralna škoda pasjega krega.
V drugem bi lahko rekli, da sem izzvala, ampak je bilo bolj čudno vse skupaj. Sicer mi je tudi en vet povedal, da so njega največ pogrizli keršpanjeli.

Apriori nevarnih pasem ni. Za vsako pasmo je pa treba vcedet njihove značilnosti in to upoštevat pri vzgoji. Temu bi se lahko rekli, da so morda nekateri psi bolj zahtevni in drugi manj. Kar pa spet ni ravno v povezavi z nevarnostjo.

Nevarni so samo psi, ki imajo smolo, da imajo slabe lastnike ali pa samo neuke, da ne bom žaljiva.  :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #8 : 07 December 2006, 20:52:21
Vas je že kdaj ugriznil pes?
Da. 2x mi je ostalo v spominu.

Kje se je zgodil napad in v kakšnih okoliščinah ( spuščen pes, pobegli pes, pes na povodcu)
1. Na obisku pri sosedih. Pes je bil privezan na verigi, jaz pa nisem opazila, da veriga sega krepko čez dvorišče. Namenila sem se proti vhodnim vratom, pes pa je bil takoj na meni. Na srečo me je zagrabil za lase (imela sem spete v čop) in zabrabil elastiko.
2. Na nekem travniku. Pes je bil med otroci, ki so ga izzivali in dražili, jaz pa sem ga hotela umakniti. Ko sem k njemu segla z roko, je skočil proti meni in mi nad učem pustil lepo brazgotino (le malo je falil arkado).

Če vas je, kakšne pasme je bil?
1. Kraški ovčar
2. mešanček v velikosti pudlja, koker španjela ipd

Je pes napadel brez razloga ali mislite da ste ga lahko vi izzvali?
1. Vdor na njegovo ozemlje.
2. Napad je bil izzvan, vendar ne z moje strani...jaz sem bila žal le še ena grožnja v očeh psa.

Kako resne so bile poškodbe?
1. Hrbet je bil popraskan, ampak to je bilo tudi vse. Vprašanje pa je, kaj bi bilo, če bi zagrabil kje drugje in ne za lase. Zanimivo, da me je bilo napada tega psa veliko bolj strah kot napada drugega psa.
2. Raztrganina nad očesom. Poškodba ni bila resna.

Aja pa še to, zanima me vaše mnjenje o "nevarnih pasmah".
Sem lastnica APBT-jke. Menim, da nevarnih pasem ni. So samo bolj ali manj zahtevni PSI. Kot so teoretično bolj ali manj zahtevne pasme. Vendar sem mnenja, da je to podobno, kot pri ljudeh, ko ne moreš reči, da so npr posamezniki z rjavimi lasmi bolj nagnjeni k temu, da pobijajo ljudi...




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #9 : 07 December 2006, 22:17:50
Sem ti odgovorila na ZS..lp


malena3

  • Gost
Odgovori #10 : 07 December 2006, 23:56:01
Mene še ni ugriznil pes.
Sej to boš dodala tudi pod % ne, tisti % ankentirancev, ki niso imeli srečanja z napadom?

Nevarnih pasem ni, so le nevarni lastniki.

LP



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 08 December 2006, 00:23:00
Vas je že kdaj ugriznil pes?
Ugriznil 1x, napadov brez ugriza je bilo več.

Kje se je zgodil napad in v kakšnih okoliščinah ( spuščen pes, pobegli pes, pes na povodcu)
1. Z ugrizom: Na vhodu v blok. Pes je najprej napadel mojo psico, nato mene. Ker je bil majhen, posledice niso bile hude - praska, od katere je vseeno ostala brazgotina. Pes je bil z lastnico, odvezan. Ko se je to zgodilo naslednjič, je malo "poletel" - špičaki delajo čudeže...

Če vas je, kakšne pasme je bil?
1. z ugrizom: maltežan
2. brez ugriza: več mešancev, NO, škotski ovčar, čivave...

Je pes napadel brez razloga ali mislite da ste ga lahko vi izzvali?
1. Ker ima lastnico, ki vedno tuli: "Moj je nenevaren!" in ker se lastnica zgovarja, da so eni psi pač pridni, drugi pa ne... Ne, napada nisem izzvala oz. zame ni izzivanje, če prihajam ali odhajam od doma (pes napade vsakega, ki prihaja v blok, če ga sreča, pa tudi ob srečanjih zunaj na nevtralnem ozemlju je enako).

Kako resne so bile poškodbe?
1. Od praske brazgotina, drugače nič hudega.

Aja pa še to, zanima me vaše mnjenje o "nevarnih pasmah".
Sem lastnica APBT-jke in mešanca s terierjem.
Nevarnih pasem ni, so samo ali nevarni ali pa neodgovorni lastniki.
Z Ribico se povsem strinjam: so samo bolj ali manj zahtevni PSI (ne pasme!).


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12 : 08 December 2006, 10:32:40
Vas je že kdaj ugriznil pes?
tuj
enkrat ,ko sem kot otrok šla k psu priveznemu na verigi
enkrat ko sem nestrokovno posegla v pretep

Če vas je, kakšne pasme je bil?
Obakrat nerodovniški NO

Je pes napadel brez razloga ali mislite da ste ga lahko vi izzvali?
vedno je bil razlog moje napačno vedenje

Kako resne so bile poškodbe?
ze nekaj šivov

Aja pa še to, zanima me vaše mnjenje o "nevarnih pasmah".
Pasme niso nevarne, so pa mnoge pasme zahrtevnejše za socializacijo, vzgojio in vodenje.
Potencialno najnevarnejši so nerodovniški psi zahtevnejših pasem.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #13 : 08 December 2006, 15:02:31
Vas je že kdaj ugriznil pes?

Ne.

Aja pa še to, zanima me vaše mnjenje o "nevarnih pasmah".

Za nevarnost pasem smo krivi samo ljudje. Nevarne pasme so lahko vse, če jih tako vzgojimo.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #14 : 14 December 2006, 19:22:02
Vas je že kdaj ugriznil pes?Da
Kje se je zgodil napad in v kakšnih okoliščinah ( spuščen pes, pobegli pes, pes na povodcu) Na domačen dvorišču psa,bil je spuščen
Če vas je, kakšne pasme je bil?Srnin pinč
Je pes napadel brez razloga ali mislite da ste ga lahko vi izzvali?Sicer se ne spomnem posebej dobro kako je bilo,ker sem bila stara 6let,vem pa da se samo mirno stala na dvorišču in karnaenkrat je biv v meni
Kako resne so bile poškodbe?Nič posebnega,par zob v koži

Aja pa še to, zanima me vaše mnjenje o "nevarnih pasmah".Mislim,da je pes nevaren tolkiko,kolikor ga nevarnega naredi človek...jaz pasem ne bi delila v napadalne in nenapadalne


lp
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #15 : 14 December 2006, 22:32:09
Da
Na njegovem domačem ozemlju kjer se je strgal iz ketne jaz pa sem ravno šla v trgovino (lastnik trgovine = lastnik psa)
(Z)mešanec v velikosti koker španjela
Jah bila sem na njegovem ozemlju torej neke vrste razlog je bil, čeprav naj bi bil priklenjen.
Raztrgan mezinec, imam še danes lepo vidno brazgotino
Nevarnih pasem ni. So nevarni lastniki ki vzgojijo nevarne pse.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #16 : 15 December 2006, 15:14:57
1) Vas je že kdaj ugriznil pes?
Da, nekajkrat.

2) Kje se je zgodil napad in v kakšnih okoliščinah ( spuščen pes, pobegli pes, pes na povodcu)
Prvi ugriz se je zgodil, ko sem imela kake 4 leta in sem šla pozdravit sosedovega ketnarja. Drugič me je ugriznil naš pes, ki sem ga ponoči presenetila med spanjem, na našem dvorišču. Tretji napad je bil na društvenem poligonu, kjer me je ugriznil spuščen agi tečajnik (pasji).

3) Če vas je, kakšne pasme je bil?
Sosedov je bil mešanec ala chow chow, naš je bil mešanec z nemcem, tretji pa je bil hrvaški ovčar.

4) Je pes napadel brez razloga ali mislite da ste ga lahko vi izzvali?
Za sosedovega psa se ne spomnim, ker sem bila premajhna, verjetno pa je bil kriv vdor na njegovo ozemlje. Našega psa sem presenetila, ko je spal, recimo, da lahko temu rečem, da je bil napad izzvan. Tretjič sem bila bojda sama kriva, ker sem 'tekla, mahala z rokami in vpila'  ::) ; sama sem mnenja, da je treba takšne in drugačne nagone domačih psov imeti pod nadzorom in lahko mirne duše plešem lambado, če mi srce poželi, pa me nima noben histeričen ovčar pravice napast. Torej ne, napad ni bil izzvan, bil pa je razumljiva  posledica nepravilne vzgoje psa z močnimi nagoni.

5)Kako resne so bile poškodbe?
Prvič nič, mogoče praska na roki. Drugič bi se lahko resno končalo, saj sem imela prasko od zoba na vratu in ušesu, pa je na srečo ostalo le pri tem. Tretjič sem si prislužila nagradno potovanje na urgenco z odprtim bedrom in kosom bingljajočega mesa z njega, dobila sem par šivov.

6) Aja pa še to, zanima me vaše mnjenje o "nevarnih pasmah".
Glede te točke se strinjam z deteljico, nevarnih pasem ni, so pa zahtevnejše pasme, ki so lahko pri neprimernih (četudi ne zlonamernih)  vodnikih prava katastrofa.



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #17 : 15 December 2006, 15:51:47
Hvala vsem za odgovore - tisti ki še niste pa kar še naprej odgovarjajte ker rabim čimveč odgovorov

Lp

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #18 : 15 December 2006, 16:01:39
Kje se je zgodil napad in v kakšnih okoliščinah ( spuščen pes, pobegli pes, pes na povodcu)
Mene je (iz izjemo lastnih psov med igro ;) ) samo enkrat ugriznil en kuza. In to pred kakšnimi 15 leti. Pes je bil spuščen in se sam sprehajal naokrog. Večino časa je preživel na verigi.

Če vas je, kakšne pasme je bil?
mini mešanček

Je pes napadel brez razloga ali mislite da ste ga lahko vi izzvali?
so bile koline in sem mu nesla ostanke. Medtem ko je jedel sem ga hotela pobožati. Definitvino moja napaka (ki se ni nikoli več ponovila).

Kako resne so bile poškodbe?
Praskica

Aja pa še to, zanima me vaše mnjenje o "nevarnih pasmah".
Se strinjam z deteljico.


Pa še to... Če bi se podobno zgodilo danes, bi mamice zagnale vik in krik... Moja je pa rekla, da sem sama kriva, ker je mislil, da mu hočem hrano vzeti.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #19 : 15 December 2006, 16:03:21
Mam predlog!
Sprintaj ta vprašanja na list in pusti dovolj prostora za odgovore in prinesi v KD pa mogoče h kakemu vetu, če bi bil pripravljen pomagat, v trgovini Kuža bi bili tudi verjetno pripravljeni pomagat in tudi izpolnit kako zadevo itd...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #20 : 15 December 2006, 16:06:47
Ja sej sem že razmišljala - ampak zdej ta vprašalnik ni še dodelan - ker za seminarsko morem tudi vprašalnik naredit in ko ga dokončno oblukujem bom prinesla tudi v KD - ta vprašalnik tukaj pa je samo da dobim podatke za en del seminarske. Ker tisti tapravi bo malo bolj obsežen in malo spremenjen - sicer pa ko bo narjen ga boste tudi tistega lahko izpolnili.

Lp

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #21 : 15 December 2006, 16:08:42
Jeee... nova vprašanja...  :o :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


mero

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
Odgovori #22 : 15 December 2006, 17:58:06
Mene je enkrat ugriznil domač kuža, ko sem bila še otrok (cca 10 let).

Miniaturni mešanček.

Ugriznil me je zato, ker sem šla spat v očetovo posteljo - bil je na potovanju. Branil je teritorij mojga očeta ob moji mami. Torej je zahteval red pri hiši  ::)

Ugriznil me je v ustnico in to mu je uspelo s samo enim zobkom. Nastala je samo podpludba.

Po mojem nevarnih pasem ni, kot so že napisali. So samo nevarni popadljivi posamezniki. Tudi lastniki niso vedni krivi. Tako , kot se v dobri druzini vzgoji dva dobra otroka, eden pa je čeprav iz iste družine povsem "mimu", tako je tudi z legli psov. Iskati krivdo v pasmi je preširoko, presplošno gledanje! Meni osebno se zdijo najbolj nevarna sosedova čivava, pa poznam ogromno psov! Miniaturni histerik!
Mislim pa, da dost oddtehta tudi dajanje signalov, sporočil psu. Že večkrat sem doživela, da so bili lastniki psov začudeni, ker sem si upala k njihovemu psu in mi nič naredil. Vsakemu pristopim kot k prijaznemu kuzgu in to verjetno začutijo.
Strah dela grde stvari.
Saj je v SLO tudi kar nekaj morilcev, ne samo pretepačev, pa nikoli ne rečemo: "Pazi, človek gre!"



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #23 : 15 December 2006, 18:31:14
Mene "zares" ni ugriznil še noben pes. Najbolj podobno ugrizi je bil dogodek, ko je nemška ovčarka falila palico in ugriznila mojo roko. Ugriz ni bil močan, odnesla sem jo le z modrico za kakšen teden. V bistvu ni bilo napada, ampak poškodba pri igri.

Bugz, a beležiš tudi koliko ljudi ni ugriznil še noben pes?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #24 : 15 December 2006, 18:35:28
Ja vse beležim. Sej kot sem rekla bom kmalu dokončala tisti "tapravo" anketo ki bo bolj podrobna in obsežna. V njej bo tudi to kakšen odnos imajo ljudje ki so bli ugrizeni do psov in tisti ki še niso bili, sicer pa mi lahko predlagate kakšna vprašanja naj vključim v anketo!

Lp

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #25 : 15 December 2006, 19:31:37
Ok  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #26 : 15 December 2006, 21:46:28
Pes me ni ugriznil, mi je pa sosedova dobermanka, ko sem bila majhna iz ust zbila par zob (če to šteje ::)).

Lp nina



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #27 : 17 December 2006, 19:35:40
Jaz sem pa pozabla na ugriz lastnega psa!
Mela sem okrog 8 let in pes me je discipliniral, ker sem ga gledala v oči. Vsaj to se mi zdi, da je bil povod.
Razlog, ker je bil moj nadrejeni in moji starši prej tega niso opazli (njun prvi pes)  ::)
Jaz sem bila torej žrtev svojih staršev  :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #28 : 17 December 2006, 19:55:43
1) Vas je že kdaj ugriznil pes?
Ja, 1×

2) Kje se je zgodil napad in v kakšnih okoliščinah ( spuščen pes, pobegli pes, pes na povodcu)

Pes v boksu!

3) Če vas je, kakšne pasme je bil?
Nerodovniški nemški ovčar

4) Je pes napadel brez razloga ali mislite da ste ga lahko vi izzvali?

Krivec sem bila jaz. V bistvu pes naj bi bil zelo prijazen. Jaz pridem s celo vrečko kosti. Mu jih zmečem. Ampak mu je ena padla izven boksa. In ko sem mu jo pač dala nazaj notri me je zagrabil za roko.
Lahko bi dala kosti lastnici da bi ona mu dala. Ampak sem bila pač majhna in nisem vedla da me bo vgriznu.

5)Kako resne so bile poškodbe?
Hmm .. čist krvava roka, 1 mesec povita, pol mesca nisem mogla pisat, še zdej se mi pozna.

6) Aja pa še to, zanima me vaše mnjenje o "nevarnih pasmah".

/



Lp, Nastja



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #29 : 18 December 2006, 15:45:58
mene je moj pekinezer  :D :D :D(na sliki)
ker sem ga izivala ;D ::) ::)
hotel je speti pa je postal živčen

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***