Lulanje, če ni po njegovo

Kast · 6000

Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
: 07 December 2006, 12:58:06
Prijateljica ima problem s svojim 10 letnim kužkom in njegovim nenormalnim vedenjem.
Navajen je na čistočo, večinoma živi v hiši.
Dvakrat je naredil veliko neumnost, čeprav ga tiščat lulat ni moglo,glede na to, da je ravno bil zunaj.
Prvič je želel v dnevno sobo, a ga sin ni spustil, kljub temu, da je kuža trkal na vrata. Ta mali je šel v spalnico in polulal celo posteljo.
Drugič ga isto prijateljica ni spustila v dnevno in takoj ko je šla ven in pozabila zapret vrata, je skočil na sedežno in jo spet celo polulal.
Za kazen je bil obakrat privezan ven na štrik in ignoriran.
Ali mogoče kdo ve zakaj  se je tako obnašal, zakaj kar naenkrat taka užaljenost, ki jo izkaže z lulanjem po postelji, kavču...

lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 07 December 2006, 13:00:56
Je v družini prišlo do kakšne spremembe? Kar na kar bi bil lahko ljubosumen? Otrok, žival?

Lp nina



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #2 : 07 December 2006, 13:09:20
Čisto možno da kuža izsiljuje al pa hoče pritegnit vašo pozornost...

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #3 : 07 December 2006, 13:27:22
V družini ni prišlo do nobenih sprememb, bolj imajo občutek, da hoče bit ta glavni in če ni po njegovo izkaže svojo jezo na tak način. Ampak ni pa jasno kaj se psu plete po glavi, da ima take izbruhe. Po naravi je zelo ljubosumen, a na kaj naj bi bil v tem primeru, če pa npr. je bila prijateljica sama doma in ji je polulal cel kavč, ker ga ni spustila na njegov ukaz v dnevno? Kaj bi vi naredili v tem primeru?


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #4 : 07 December 2006, 13:32:24
Kot to nardi mu reči fuj in ga zapri za neki časa v kopalnico, pa dokler laja ne it po njega, ko bo tiho ga pejdi iskat. To naredi vedno ko se bo polulal brezveze pa bo kmalu ugotovil da se ne splača. Ko pa se polula zunaj ga full pohvali.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 07 December 2006, 13:37:17
V družini ni prišlo do nobenih sprememb, bolj imajo občutek, da hoče bit ta glavni in če ni po njegovo izkaže svojo jezo na tak način.


JA samo pes je star 10 let? Do sedaj so najbrž odnos lastnik-pes že uredili. Če do sedaj ni bilo problemov s tem, da bi on bil glavni ne vidim razloga, da bi zdaj naenkrat začel to izkazovati na tak način. Je pa bolj problem, če mu je bilo do sedaj dovoljeno, da gre v dnevno, zdaj pa kar naenkrat ne, pa bilo mu je dovoljeno, da leži na kavču zdaj pa ne sme recimo.

Lp nina



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #6 : 07 December 2006, 13:40:16
Ja sej to me čudi da ima že 10 let...hmm...mogoče jih malo preizkuša :P

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #7 : 07 December 2006, 13:46:49
Ja sej to me čudi da ima že 10 let...hmm...mogoče jih malo preizkuša :P
Bo prej to, v dnevno mu je bilo dovoljeno it, ampak ne vedno, najraje je na balkonu, v spalnico nikoli in na kavč tudi ne.
Je ratal kar malo čuden na stara leta, zgleda da si želi, da mora bit vse po njegovo, ker če ne sledi...lulanje.
Kopalnica...no to se ni izvajalo mislim da nikoli, bom rekla. Hvla


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #8 : 07 December 2006, 13:51:00
hehe...mali malo izsiljuje :)  :P

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9 : 08 December 2006, 21:09:17
Verjetno si misli: Nikoli ni prepozno!
He he...

No mi se zabavamo nekdo drug si pa puli lase.

Mah... Jaz bi ignorirala, če ga nebi ujela pri dejanju, sicer pa bi ga odnesla ven. Najprej bi izključla fizični razlog. Čeprav, da točno cilja višjo stvar verjetno ni fizično. ::)

Je pa dejstvo da s starostjo mišice zapiralke lahko oslabijo.

Če se pa že kaznuje(odstrani iz prizorišča), mora bit pes ujet med dejanjem in ne pol.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #10 : 08 December 2006, 21:34:18
Se ne polula brezveze, ampak mora imet en dober razlog , a ne ve se kateri. Danes je skočil na čisto perilo in se gor polulal, takoj ko je šla prijateljica stran. Takoj ga je okregala in zaprla v kopalnico. Prosil je ven in cvilil, a ga je zaprla kar dolgo in ga spustila šele čez čas ko je bil čisto miren in ni več prosil.

Da bi ga tiščalo lulat tudi odpade, ker se je to zgodilo kmalu zatem, ko sta bila zunaj.

Zanima me res kaj naj bi to pomenilo, ker se zdaj že tretjič polula na višje, kjer mu drugače nikoli ni dovoljeno (skoči na posteljo, kavč, na fotelj-na čisto perilo parih strojev).....Se mi kar smili, pa še brez sušilca v teh vlažnih dneh.

lp


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #11 : 09 December 2006, 08:30:14
Za vsaj približen odgovor bi bilo treba vedet širšo sliko.

Treba se je poglobit in ugotoviti, kaj bi bil razlog iz dogajanja doma.

Če je razlog zbujanje pozornosti, bi bilo treba zadevo uredit brez besed. Če je to kako poskušanje dvigovanja na rang lestvici, bi bilo treba tudi na drugih poodročjih malo bolj podelat z njim.
Če je kaj drugega pa še kako druageče...

Včasih se pri starem psu misli, da potrebuje malo manj zaposlitve in morda sprehodov... Mogoče so pa postopoma, zanje  neopazno, zmanjšali ukvarjanje z njim. Zdaj mu je pa dovolj...

Uf. To je težko tako ugiubat.  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #12 : 09 December 2006, 15:31:53
Nek konflikt je že moral biti. Tako lulanje je ravno nasprotno kot si večina predstavlja ponavadi znak negotovosti.  ne pa poskus lezenja po lestvici navzgor. Kaj konkretno narediti mi pa ni jasno. Po moje bi bilo še največ uspeha, če bi poskusili najti resnični razlog. Nekaj je že moralo biti - ni nujno direktno povezano s psom - kakšni prepiri recimo. Čeprav je težko, bi se mogoče najbolj splačalo psu preprečiti, da bi prišel do mest kamor se polula, če pa se že zgodi pa zadevo odignorirati. kaznovanje več kot očitno nima učinka.