Obsesivno kompulzivna motnja

ninci · 2439

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 07 December 2006, 14:11:45
Bugz je sestavila članek o psihični motnji pri psih (OCD): http://www.pesjanar.si/index.php/2006/484

Lp nina



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 07 December 2006, 14:24:47
Aho!
Super članek.
Ko sem brala članek bi za mojo Kalo takoj rekla da ima psihično motnjo, saj dobesedno grize avtomobilske gume ali traktorske, ampak to samo takrat ko se le-te premikajo. Ampak glede na to da je imela slabo izkušnjo z avtomobilom, ki jo je preganjal pred sabo približno 5 km in ima posledično zaradi tega tudi epilepsijo, mislim da napada premikajoča se vozila samo zaradi tega.

Lp
Ana


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #2 : 07 December 2006, 14:28:42
Se bojim da bojo zdej vsi mislili da imajo psičke z psihičnimi motnjami. :)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #3 : 07 December 2006, 14:30:53
Pri teh psih je to čudno vedenje res ekstremno saj lahko tudi eno uro lajajo v prazno ali pa recimo renčijo na svojo skledo z hrano. Tko da ni nič narobe če mladiček lovi svoj rep, če pa to počne več ur je pa lahko kej narobe.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 07 December 2006, 14:52:36
Aho!
Saj nisem tako mislila da bi se sedaj sekirala da ima Kala psihično motnjo. Ampak Kala je stara devet let in to v bistvu dela že od 6meseca naprej, vem pa tudi da to ni psihična motnja, ampak je izvano pri epilepsiji.
Tako da mislim da je veliko možnih stvari zakaj kuža laja, renči... na določene stvari.

Je pa sigurno bolje če kužka opazuješ dolgo časa in se šele nato odločiš da boš šel v vet, ker samo tako boš lahko vet opisal kaj si opazil pri psu in kaj te na tem vedenju moti.

Lp
Ana


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #5 : 07 December 2006, 14:54:03
Sej tisto sem se hecala ko sem rekla da bojo zdaj vsi to mislili :)

Počohaj Kalo

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."