Izpadanje dlake...

**Jackie** · 16745

**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
: 10 December 2006, 17:58:11
Psička moje babice je spomladi izgubila vso dlako po ušesih. Šli so k veterinarju , ki je dal neko mazilo, dlaka je ponovno zrasla , amak samo na približno 2 cm, prej je imela na ušesih dlako po 10 cm - prava metuljčkasta zšesa. Babici sem priporočila tudi menjavo hrane- iz Tačka je prešla na Supermo ali nekaj takega. Se bom pozanimala. Dlaka se je psički vidno izboljšala , postala je tudi bolj živahna. No , sedaj je ene 4, 5 mesecev na tej hrani in sedaj na začetku decembra se stanje ponavlja. Izgubila je vso dlako po ušesih in tudi nekaj dlake po bokih. Dlaka je postala žimasta izgubila je lesk. Meni se zdi da je psička tudi malo shujšala. No spet smo bili pri veterinarju, ki je dal antibiotik in spet neko mazilo. A stanje se zaenkrat ni izboljšalo. Morda ve za kakšno stvar bi lahko šlo ? Jaz sem črtala že skoraj vse stvari , razen kakšne alergije , babi pa pravi ,da je možno, da se je česa nalezla od sosedovaga psa (mikrosporija?) , ki je večino časa na verigi , je psihično popolnoma uničen in agresiven do psov in ljudi ( ne do psičk ), skratka tipičen primer fizično in psihično zanemarjenega psa. Res se bojim za tole psičko, saj je babi zelo navezana nanjo . Naj povem še da je stara koli7 let , in je mešanka (najdenka- najdena pretepena z mrtvimi mladiči v trebuhu).
V četrtek se je babi spet napovedala za k veterinarju , ampak me zanima če ima kdo kakšno idejo , za kaj bi šlo.



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #1 : 17 Julij 2007, 22:41:09
v soseščini je simpatičen kuža ki mu je ime bili.
ima pa problem. na tačkah(na stegnu zadaj) mu izpada dlaka.
kaj mislite kaj bi lahko bilo? :-\

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2 : 18 Julij 2007, 10:35:37
alergija, garje, mikrosporija in se kaksen razlog se najde ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3 : 20 Avgust 2007, 10:35:54
psička moje setrične,. dveletna kavalirka je dobila letos na morju čuden skupek sindromov- odpadajnje dlake - skoraj do golega, praskanje - hraste po telesu, vnete oči, driska  in združeno z vedenjskimi motnjami- nenadni napadi agresivnsti, lajanja in zmedenosti pri sicer zelo ljubeznivem psu.
Veterinar jio zdravi samo sindrome (kortizoni , mazila in šamponi ), kar zgolj delno in kratkoročno  pomaga, čeprav so že dalj časa spet doma.

Zanima me ali je kdorkoli slišal  ali ima izkušnje s čim, kar bi povzročilo lahko tak skupek sindromov, kar po mojem mnenju to ne more biti posledica stresa, kakor so ji menda razlagali.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 20 Avgust 2007, 11:07:14
Zelo podobno je bilo (oz občasno še vedno je) pri mojem Princu - le da je agresija oz. razdraženost na prvem mestu; vnetje oči je bilo manj izrazito, zato pa toliko bolj otresanje z glavo -vnetje ušes.
Jaz bi na njihovem mestu testirala vsaj erlihijo, če ne kar vse klopne bolezni, ker so ti znaki identični Prinčevim (pozitiven na E in LB).
Lp, Mateja



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #5 : 20 Avgust 2007, 11:21:51
cushing?

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #6 : 20 Avgust 2007, 12:39:37

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 20 Avgust 2007, 12:44:09



Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #8 : 20 Avgust 2007, 13:55:28
čuden skupek sindromov- odpadajnje dlake - skoraj do golega, praskanje - hraste po telesu, vnete oči, driska  in združeno z vedenjskimi motnjami- nenadni napadi agresivnsti, lajanja in zmedenosti pri sicer zelo ljubeznivem psu.

Del simptomov močno spominja na prve znake siringomielije, ki je pri kavalirjih bistveno pogostejša kot pri ostalih pasmah psov, kjer je skoraj ni zaslediti (kraste po telesu - zaradi praskanja; praskanje; vedenjske motnje - zaradi bolečin). Pravzaprav je genetsko pogojena - zaradi oblike glave kavalirjev. Ker se o tej bolezni pri nas ne sliši kaj dosti, je čisto mogoče, da tudi vsi veterinarji ne pomislijo na to, saj menda niti ni tako daleč nazaj, ko niti vzrediteljem in večini veterinarjev ni bilo čisto jasno, za kaj gre. Po opisu v raznih veterinarskih člankih sodeč je bolezen zelo huda in žival zelo trpi.

Več lahko prebereš tule (v angleščini):

http://www.cavalierhealth.org/syringomyelia.htm

+1


Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 20 Avgust 2007, 18:02:10
je pa tudi pogost znak pri tej bolezni "praskanje v prazno", torej naj sestrična opazuje, če morda praska psička zrak (torej, ne po sebi, ampak nekam v stran).
pogosta je tudi bolečina v področju vratu, kasneje tudi glave in ramenskega predela.

ostalo pa lepo piše na tej strani, ki jo je navedla babi.

drugače pa je to tudi bolezen ljudi. http://www.syringo.org/

upam, da se bo dalo z veterinarji pogovorit, če je le morda SM. Poročaj, kako je s psičko.


tiana

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 09 Oktober 2007, 12:07:13
moji kužiki izpada dlaka na zadnjici-približno 5 cm od korena repa proti vratu.najprej smo mislili da so krive bolhe in ko smo se jih znebili se je praskala še bolj.sedaj izgleda kot plešavost pri človeku.zamenjali smo ležišče in hrano, vendar sprememb ni.ima mogoče kdo kakšen nasvet?aja, zdravnik ji je rekel da je to najbrž alergija in naj počakamo, da vidimo če bo kaj sprememb



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #11 : 09 Oktober 2007, 12:26:49
Še eden vzrok za izcufanje dlake na tem mestu.

Naši sosedi so imeli psičko, ki se je oplešila pred ali po (sem že pozabila) vsako gonitvijo...in je bila popolnoma brez dlake nad korenom repa in včasih po celem hrbtu, do koder je pač segla. Ko pa so se hormoni umirirli, pa je nehala cufat in je dlaka spet zrasla.....

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


tiana

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 09 Oktober 2007, 13:23:35
a se da to kako preprečiti?ker je čist boga :(



CUBO

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 02 November 2007, 09:32:37
za nego dlake priporočam pivski kvas (v prahu...dobi se v mercatorju)- dodate ga k briketom, ribje olje se dobi v lekarnah....seveda pa je pomembna prehrana...
dobre so tudi VMP tablete (ne spomnim se pravilnega vrstnega reda črk)...



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #14 : 02 November 2007, 10:35:09
moji kužiki izpada dlaka na zadnjici-približno 5 cm od korena repa proti vratu.najprej smo mislili da so krive bolhe in ko smo se jih znebili se je praskala še bolj.sedaj izgleda kot plešavost pri človeku.zamenjali smo ležišče in hrano, vendar sprememb ni.ima mogoče kdo kakšen nasvet?aja, zdravnik ji je rekel da je to najbrž alergija in naj počakamo, da vidimo če bo kaj sprememb

Ja, lahko gre za alergijo.

Kaj pa analne žleze? Jih je veterinar očistil? Včasih je vzrok praskanja tudi kadar gre za zamašene analne žleze.

lp erika


Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 02 November 2007, 16:18:39
Joj moji Suri tudi nenormalno dlaka izpada, pa ne vem ali res gonitev vpliva na to al kaj? Vsak dan moram sesat se kar po vseh kotih nabira dlaka, noro  :o :o


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #16 : 29 November 2007, 22:42:47
Ne vem, kam bi tole dala ... Že nekaj časa Sammyju manjka nekaj dlake ob strani gobčka in me zanima, kaj bi to sploh lahko bilo? Ne bi rada prehitro zagnala panike.

http://sammy.naspletu.com/PC040441.jpg
http://sammy.naspletu.com/PC040451.jpg
http://sammy.naspletu.com/PC040462.jpg

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 27 April 2008, 21:06:26
Oliju v krogu izpada dlaka, ima pa takšne kraste, izgleda grozno. Eno je pri levem stegnu, na jajčkah ima 2 krastice (to sem opazila danes ko sem ga česala), pa tudi pri repu ima še trenutno čisto majhen krogec v katerem mu izpada dlaka. On se zelo močno tam grize, ampak seveda mu jaz to preprečujem, ampak na žalost celo noč ne morem bedeti z njim in gledati in prepričevati kje se bo on grizel. Sumimo pa ampulo (imamo frontline - nekaj takšnega), pa tudi brikete - smo na hill'su. Zdaj bomo po vsej vrjetnosti peljali veterinarju in zamenjali hrano, glede ampul pa bomo potem videli. Doma smo mu hoteli tudi razkužiti rano z zdravili, ampak smo se bali ko bo to prišlo v njegova usta da bo prišla slabost in bo bruhal.
Aja, te rane izgledajo tako kot da bi ga eden hotel udreti v kožo, ali pa kod da ga je nekdo zelo grdo udaril z verigo.
(upam da nisem zgrešila teme)


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #18 : 12 Marec 2009, 11:23:10
Sammy malo pozno
Citiraj
Ne vem, kam bi tole dala ... Že nekaj časa Sammyju manjka nekaj dlake ob strani gobčka in me zanima, kaj bi to sploh lahko bilo? Ne bi rada prehitro zagnala panike.

http://sammy.naspletu.com/PC040441.jpg
http://sammy.naspletu.com/PC040451.jpg
http://sammy.naspletu.com/PC040462.jpg


Ampak ne glede..ste ugotovili kaj je to bilo...moja Dolly ima isto in je demodex... GG


kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 17 Februar 2011, 15:16:41
Hoj.Me muči nekaj-naši kavalirki (8 mesecev) noro izpada dlaka. Ko jo pobožam, imam ful dlake na roki, če ji s prsti potegnem, ji izpulim cel šop. Dlaka ji izpada povsod. Ali gre za sezonsko menjavo dlake????



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 18 Februar 2011, 08:46:43
Iz napisanega mi ne moremo vedet ali je pretirano ali ne. Če se ti zdi res pretirano, potem je lahko težava tudi v kakšni bolezni, nepravilni prehrani,.. Poveži se z drugimi lastniki kavalirčkov ali vzrediteljem, da ugotoviš ali je pretirano.



NTD

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 15 Junij 2011, 11:07:57
Živjo!
Mi pa iz ene težave k drugi.  :'( OpAzila sem, da Donu izpadajo dlake okoli levega očesa. Pred dvema mesecema je imel operacijo entropija, sedaj pa smo naročeni še na čiščenje solznih kanalov, saj se zeeeeelo solzi. Jutri smo naročeni pri veterinarju zaradi izpadanja dlak, ampak mene vseeno zanima, če je kdo že imel podobno situacijo ali ve kaj o izpadanju dlak okoli oči. Drugače je zelo občutljiv... :(  imel je že alergijsko reakcijo na strong hold in sem ga eno uro tuširala z mlačno vodo, reakcija na kovinsko ovratnico in si je vrat čisto spraskal, tako da ga sedaj mažem z bepantenom, ampak se že celi, imel pa je tudi alergijsko reakcijo na enega od priboljškov. Katastrofa!  :'(