Zakaj škotskega ovčarja-Collies of the Holy Mountain

GoldenGirl · 112597

rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #30 : 12 December 2006, 18:32:45
Kala, res super da vztrajaš pri škotih. So tudi škoti ovčarski psi, ne samo borderji in avstralci. :o
Tudi moji starši so mi pravili, da so njihovi škoti vsakič, kadar so imeli priliko nagnali skupaj sosedove kokoši. ;D

GG, kakšen je AOC pregled oči?

O, potem si se pa kar za Parisa odločila. :) Upam da bo leglo uspešno!

lp
Pa veliko uspehov pri vzreji.

Los je car!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #31 : 12 December 2006, 18:46:53
Aho!
Ja mislim da bom ostala kar pri škotih, saj se mi zdi da so še najbolj primirni za ovce. Je pa čist možno da bom imela še kakšno drugo pasmo, saj tudi sedaj imam dve različni pasmi, čeprav sta obe pasmi ovčarski sta si različni kod dan in noč ;D

In tudi mislim da bo GG-jina psarma kar taprava zame, sploh če ji bo uspelo da bo imela tricolorje.
Ampak za moje nove člane bo treba še kar nekaj časa počakati, saj sta oba moja pesjana še kar aktivna in upam da bosta še dolgo.
Bom pa če bom le mogla šla kaj na obisk k GG, sploh kadar bo imela mladičke. ;D

 p.s. GG prosim še kakšne nove slikce od tvojih kosmatincev, sploh Parisa, mi je najbolj všeč, čeprav sta tudi Aisha in Frosty lepotca posebne vrste. ;)
Lp
Ana


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #32 : 12 December 2006, 19:32:07
Zame je škot idealna pasma! Miren kadar je treba, aktiven kadar želiš...Borderji so zame preveč aktivni in aussiji tudi...

Škot je pasma zame, kakor so borderji ali aussiji za svoje lastnike... ;)  ;)!. Rina! Za prvo leglo za Aisho se mi zdi Paris najbolj primeren in značajsko in po zunanjosti. Nisem našla nobenega bolj primernega samca za njo. Jaz želim vzrejati fancosko liniji. To je moderna linija s pravim ovčasrkim zančajem...

Drugače tukaj v Sloveniji, Hrvaški, Italiji, Avstiji so samo razstavni psi...in to ni zame dovolj! Značaj mi je bistvenega pomena!


Ana! Zate pa eno sliko od zaljubljenega Pârisa  ;) ;) !GG

 


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #33 : 12 December 2006, 21:11:58
Rina! AOC je CEA pregled samo francoske kratice... :-[ :-[ GG


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #34 : 12 December 2006, 23:19:33
Aho!
GG najlepša hvala si mi prav polepšala večer ;D, čeprav me ob pogledu na to slikco kar malo špikne pri srcu saj je zelo podoben moji Lady, ki jo žal ni več med nami :'(. Ampak smisel življenja je da živimo naprej in da se svojih kosmatincev ali ljubljenih oseb spominjamo po tem kar nam je bilo pri njih všeč. :-*

Pocrkljaj svoje kosmatinčke.

Lp
Ana


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #35 : 13 December 2006, 09:37:21
Ana! Prav imaš "The show must go on".... ;) !

Jaz imam to srečo, da do sedaj nobeden od mojih ljublječkov ni še ... :'(  in upam, da ne bo to kmalu...ne glede, da sta moj Lex, ki sem ga podarila enem prijatelju in naša Rea sedaj stara že 10 in 11 let...ampak še vedno super v formi! GG   


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #36 : 13 December 2006, 11:37:31
Aho!
Tudi jaz upam da se še dolgo ne boš srečala s tem.

In drugače kako so kaj tvoji škoti, a ti kaj krevžjlajo živce. Ali jih imaš v stanovanju ali zunaj?


Lp
Ana


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #37 : 13 December 2006, 14:00:14
Moji trije so pravi angelčki...Ful pridni in poslušni...Frosty je bil mal tečen na razstavi v nedeljo....Saj veš farntje...malo ga puberteta matra... ;) ;). Mora še malo dozoret!

Jaz ima vse tri zunaj, oziroma v zaprtem boksu...cel dan spuščeni na vrtu...čez week-ende smo pa stalno na tereneu s konji... Zame je škot bolj za zunaj..in ne salonski pes...Tako imajo tudi lepšo dlako in nobenih koznih bolezni. Najbolj uživajo kadar je sneg, dež, veter...  ;) ! GG   


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 13 December 2006, 14:31:35
Aho!
Ja saj si kar predstavljam kako je če imaš pasjega pubrtetnika pri hiši, moj Runo je star 9 let pa ga včasih tako metlje kot bi imel pol leta, da o Kali sploh ne govorim, glede na to da je malo preveč razvajena ( moja krivda, ampak ko se je začela bolezen si nisem mogla kaj da jo ne bi razvajala), si misli da me lahko ovija okoli prsta. Saj velikokrat ji to kar uspe. Ampak naj jima bo, saj se jima sploh ne morem upreti. ;)

Moja dva sta tudi čez dan odzunaj, ponoči pa sta v moji sobi, ampak lahko gresta tudi na balkon, kar najbolj koristi Runo, Kala pa najbolj uživa če spi na moji postelji. ::)

Kako pa je glede ubogljivost ali ubogata najbolj tebe ali tudi druge družinske člane? Ker moja dva tudi pod razno ne bosta ubogala drugih, sploh ne Kala, Runo se kar vda v usodo da mora ubogati. Kala se naredi pa kar gluho. Tako da so moji imeli kar probleme kadar sem bila v šoli. ::)
Kateri od tvojih ti je najbolj predan, da bi zate storil vse, če se tako izrazim.

Lp
Ana


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #39 : 13 December 2006, 15:35:31
Tako imajo tudi lepšo dlako in nobenih koznih bolezni. Najbolj uživajo kadar je sneg, dež, veter...  ;) ! GG   

Kaj pa ima to, da so zunaj veze s klopnimi boleznimi? Klopne bolezni prenašajo klopi, psi pa dobijo klope kadar so zunaj. ???

Los je car!


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #40 : 13 December 2006, 15:39:20
Rina Golden girl je mislila kožne bolezni, ne klopne bolezni ;)

Golden girl predstavitev je ful lušna, pa tvoj pasji trojček tudi.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #41 : 13 December 2006, 16:03:58
Satin! Hvala... ;) Rina...spet tisti škrat...hotela sem napisati kožne bolezni   :-[ :-[ !


Ana..Aisha je najbolj poslušna.Pâris tudi zelo hitro uboga. Mislim pa, da je Frosty najbolj navezan name in bi storil vse. Aisha tudi ampak, je manj pogumne narave....torej če se nekaj bolji blokira...Frosty pa naredi tudi če mu ne paše samo zame...Pâris je pa tako coolski, da naredi vse ampak počasi tako kot njemu paše...

Najbolj smešni so ko jih pokličem in tekmujejo kdo bo prvi pri meni in bo dobil pohavlo...Med potjo se "skregajo", da se prehitevajo... Drugače se pa zelo razumejo...zelo so navezani. Užitek jih je gledati skupaj ko se igrajo in valjajo po travi........GG   


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #42 : 13 December 2006, 16:07:34
Ah joj, saj piše koznih bolezni, pa sem površno prebrala. Se opravičujem. :-[


Los je car!


zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #43 : 13 December 2006, 18:10:50
Haj!
Ko sem prebirala to vašo debato o škotih sem se odločila da se tudi jaz uglasim.
Všeč mi je da je nastala končno ena psarna škotov ki jim je bolj pomembno da psi znajo delati in da niso samo lepi. Čeprav tvoji škoti zgledajo dokaj rastavni, saj so zelo odlakani.
 
Tudi jaz sem imela škota Anatina Ossiana-Oli, ki je na žalost že pokojni. Bil je bluemerle barve, deset let nazaj je bila ta barva še zelo redka. Z njim sem postala pokalna prvakinja v agilityu, vendar kljub temu to le ni bil delovni pes.

No zato imam sedaj prava dva delovna psa Border collija. Katera sta med najuspešnejšimi psi v agilitiyu. Zelo rada in zanimivo bi pa bilo videti škota pri delu z ovcami in če bi bilo več škotov iz zares delovnih linij potem bi bili tisti ta pravi škoti za kar so bili vzrejeni in ne bi bilo plašnih in živčnih škotov.

Še enkrat pozdravljam tiste psarne škotov katere se res odločajo vzrejati v smeri delovnih sposobnostih in ne lepotnih.


http://freeweb.siol.net/ajakopic

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #44 : 14 December 2006, 09:56:09
Zvezdica! Hvala za podporo...

Škoti so lahko delovni psi ne glede odlakanosti. Odlakanost je vezana bolj na moderno linijo in ne na delovne sposobnosti.
Škot je lahko istočasno razstavni in delovni pes...ampak z borderji se pa po mojem glede dela težko primerjajo...   ;) ;) ker je popolnoma drugačen značaj. Jaz sem izbrala francosko linijo, ker so v Franciji uvedli test z ovcami kot pogoj za izror najbolj primernih psov za vzrejo.

Zaradi slabe selekcije so škoti postali plašni in živčni psi in so izgubili na popularnosti. Od leta 1980, da bi pasma pridobila ponovno na priljubljenosti, je francoski Collie Klub uvedel CANT (test of Sheepdog Natural Aptitudes), kot pogoj za pridobitev vzrejnega dovoljenja.

To ne pomeni, da je delo z ovcami postal bistven pri vzreji modernega škota. Tudi razvoj pasme naj ne bi temeljil na delo z ovcami. Namen teh testov je vnesti v vzrejo živali z uravnovešenim karakterjem. Sodobni škotski ovčar naj bi bil družaben pes, brez znakov nervoze. Dokazalo se je, da  imajo psi z močim nagonom na ovce tudi bolj stabilen karakter brez znakov plašnosti in nervoze. 

Jaz to opazim pri mojih...

Aisha bolj zadržana in plašna...test na ovce 3.5/5
Pâris neustrašen in popolnoma cool...test na ovce 4.5/5


Ne glede Zvezdica, škot ali border..to je čisto druga zgodba!   ;) ;) GG   




kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #45 : 15 December 2006, 00:02:24
Aho!
GG nekaj me zanima če seveda ni skrivnost, koliko si ti dala za tvoje škote.

 :-* za lepotce
Lp
Ana


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #46 : 15 December 2006, 09:07:33
Nobena skrivnost...

Za Aisho : 90.000Sit. Kupila sem jo v Lendavi.

Za Pârisa : 800 Euro (njegova cena),  Pârisa je šla iskat ena prijateljica. Torej poleg njegove cene še :+ 150 Euro da ga je vzrediteljica pripeljala do letališča v Pariz + 200Euro (letaska karta Brnik-Paris-Brnik) to je vse skupaj  275.000Sit.

Za Frosty-ja : 850 Euro (njegova cena). Šla sem ga iskati sama z eno frendico iz Avstrije, ki je tudi šla iskati svojega pri isti vzrediteljici. Torej še 100 Euro (najem avtomobila na letališču v Parizu do vzrediteljice in nazaj  do letališče Pariz), 140Euro (letalska karta Brnik-Paris-Brnik)+100Euro (letaska karta za Frosty-ja- 12Euro na kg psa) torej vse skupaj  285.000Sit...

Če govorimo samo iz finačnega vidika, lahko rečem, da sta zame Pâris in Frosty več kot vredna tega denarja...Imata oba odličen rodovnik in izjemen značaj...Če bi želela kupiti še enega psa bi ponovno šla k isti vzrediteljici...

Po drugi strani se pa ljubezen itak ne šteje v denarju  ;) ;)...GG
   


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #47 : 15 December 2006, 10:33:25
Aho!
Hvala za tvoje odgovore :-*, nekako si nisem predstavljala koliko stanejo rodovniški škoti, glede na to da je bila Lady nadštevilna in ni imela rodovnika. Da pa bi povpraševala po psarnah v kateri imajo mladičke pa da na koncu ne bi nobenega vzela se mi pa nikako ne zdi prav. Ker itak ne bi kupovala takega psa ki bi bil poceni in bi dobila na koncu ne vem kaj. Je pa lepo vedeti koliko je cena da ne moreš nasedati različnim lumpom.

Se pa čisto strinjam s tabo da ljubezen ne moreš gledati preko denarja, ker tudi mešanček ti pokaže toliko ljubezni kdo kuža z rodovnikom.

Lp
Ana


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #48 : 15 December 2006, 13:04:01
Ja Ana! Prav imaš...

Trenutno v Sloveniji se cena rodovniških škotov vrti okoli 500 in 600 Euro...(120.000 do 150.000Sit)...Na Madžarskem okoli 600Euro (150.000Euro). V Italiji okoli 800Euro (190.000Sit) v Franciji pa okoli 800 in 900 Euro od najboljših psarn... Drugače se jih pa tudi dobi za 500 in 600Euro....GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #49 : 23 December 2006, 17:18:39
Končno!  :D :o Moja spletna stran je skoraj gotova...Moj WebMaster je mora samo še malo praznično obleči...Lahko si jo ogledate na: www.holy-collies.si;) Uživajte!  :D GG


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #50 : 23 December 2006, 17:43:56
Lepa in pregledna stran - super!  :)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #51 : 23 December 2006, 17:48:55
Sammy! Hvala..Ampak je težko najti kaj novega...saj jih je že toliko lepih  ;) GG


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #52 : 23 December 2006, 17:56:51
Uau, super stran! Cestitke :o

battito animale


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #53 : 23 December 2006, 18:19:37
Lilit! Hvala!  ;D :D! Se trudimo... ;) GG


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #54 : 23 December 2006, 21:30:32
Res, zelo lepa stran!!!  :o :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #55 : 23 December 2006, 22:01:25
Pohvale za spletno stran! Res lepo predstavljeni škotski ovčarji, prelepa galerija in super napisano!  ;)
 :-* :-* :-* za lepotce!  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #56 : 23 December 2006, 22:17:45
Res lepa internetna stran, pohvalno :)..lp


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #57 : 23 December 2006, 22:36:16
Aho!
GG res prečudovita spletna stran,jo je bilo prav užitek pregledovati in verjemi še jo bom, sem si dala bližnico kar na namizje.

 :-* :-* :-* za Aisho, Frostya in Parisa

Lp
Ana


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #58 : 24 December 2006, 08:44:22
Hvala vsem za podporo  :D ...bom posredovala tudi mojem webmasterju  ;)...to je samo začetek zgodbe dolgodlakih škotskih ovčarjev "of the Holy Mountain"...Super dan !  ;D GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #59 : 25 December 2006, 08:20:32
Aisha, Frosty in Pâris želijo vsem "Pesjanarjem" vesele božične praznike in srečno Novo leto 2007! GG