Kaj vse je testirano na živalih?

irenchy · 13102

mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #30 : 04 Januar 2008, 15:05:11
Mene pa nekaj zanima. Če ni testirano na živalih- je potem na ljudeh ali sploh ni!?

Lp

Jaz vem kako to delajo.  :)
Uporabljajo in-vitro-teste, računalniške simulacije, podatke iz že uporabljenih testov in prostovoljce.
Tako je za testiranje oko dražečih snovi sprejeta metoda Eytex, pri kateri namesto nanosa škodljivih snovi živalim v prisilno odprte oči, ( :'() vzgojijo potrebno tkivo na membrani in nanj nanesejo dražečo snov ter opazujejo spremembe. Poleg te so na voljo še nekatere druge, in vitro metode.
Za testiranje fotosenzibilnosti, stopnje absorbcije snovi v kožo in ostale teste na koži se uporabljajo metode Skintex, Corrositex, Testskin…, uporaba kože z mrtvih ljudi in živali, vzgojena ali klonirana koža in ostala tkiva iz celičnih in drugih kultur, s pomočjo prostovoljcev… Potem pa imamo še računalniške in matematične simulacije, ki temeljijo na fizikalnih in kemičnih strukturah in lastnostih snovi. Te so zelo nazorne in natančne. Pa razne metode s področja molekularne biologije, biokemije…

Aja, take alternativne metode so tudi cenejše, hitrejše in bolj natančne. Na srečo...  ;)
 Primer: testiranje na živali traja lahko tudi do 8 let, rezultati so zelo nezanesljivi in stane 400.000 ameriških dolarjev. Enak test z alternativnimi metodami pa se konča v nekaj dneh, rezultati, ki jih dobimo so natančni in stane le od 200 do 4.000 ameriških dolarjev!

                          Lp
                             Mia


If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #31 : 04 Januar 2008, 15:30:48
Tudi če traja samo minuto je tudi preveč, ker se to sploh ne bi smelo dogajati. >:( >:( :'( :'(

                 Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #32 : 04 Januar 2008, 16:39:09
Če se recimo pri kozmetikah uporabljajo samo naravne sestavine, dobljene na naraven način in ne milijonkrat predelano in obdelan, potem sploh ni potrebe po testiranju, na komerkoli ;)

Na srečo imaš danes na voljo že veliko te kozmetike.


Zarja

  • Gost
Odgovori #33 : 14 Januar 2008, 14:57:22
No, nočem sicer delat reklame, ampak v DM-u se dobi dosti znamk kozmetike in še marsičesa, kar ni testirano na živalih. Opažam pa tudi, da so vedno bolj popularni "vegan" čevlji oz. superge. Tako da, me veseli, da so ljudje (očitno) vedno bolj osveščeni glede tega. :)



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #34 : 17 Januar 2008, 09:58:28
na živalih testiraj tudi določene znamke otroških plenic in pa določene znamke higienskih vložkov

lp



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #35 : 14 Maj 2008, 15:07:28
KATERE :o :o :o :o :o111 >:( >:( >:( ???



Nikol več Eukanube  >:( >:( >:( >:( >:( >:(  :'( :( :'( 

sam kaj nej nardim s psom ki je le to hrano

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #36 : 15 Maj 2008, 13:28:31
sOŠOLCEM SEM ŽE RAZDELILA LISTE NA KATERIH so proizvodi ki (ne ) testerajo na živalih ( :-\Upam da bo deloval)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


lusy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
  • Daška
Odgovori #37 : 15 Maj 2008, 13:49:33
No naj vam povem, da tudi nekateri jedo v jogurtih in drugih hranah E120 oz. karmin to je barvilo iz komarjeve krvi saj veste da komarji se lahko hitro namnožijo in jih je lahko ogromno. Nekate tovarne pa zraven jogurtov dodajo še ta karmin, da ima izgled po dobrih jagodah zato marate biti zelo prividne če nočete zaužiti kaj takšnega. No upam, da mi verjamete ker večina mojih prijateljev in sošolcev mi ni. Pa še opozorilo vedno ko boste kupili kakšen jogurt prej poglejte pod sestavine.

Saša


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 24 Maj 2008, 12:26:47
Aja, take alternativne metode so tudi cenejše, hitrejše in bolj natančne. Na srečo...  ;)
 Primer: testiranje na živali traja lahko tudi do 8 let, rezultati so zelo nezanesljivi in stane 400.000 ameriških dolarjev. Enak test z alternativnimi metodami pa se konča v nekaj dneh, rezultati, ki jih dobimo so natančni in stane le od 200 do 4.000 ameriških dolarjev

No, jaz sem ZA testiranje z alternativnimi, humanimi načini, ker nekako nepreverjene/neznane izdelke morajo testirat. Ne morejo si privoščit, da bi dal na trg nekaj nepreverjenega, pol bi se pa ljudje množično pritoževal zaradi te ali one alergije in "znamka" bi propadla, pa ful keša gre za to. Popolnoma BREZ testiranj ne gre, to je (za moje pojme) naivno razmišljanje.

Druga možnost so čim bolj naravna izbira sestavin za kozmetiko, kjer je tudi ob netestiranju manjša možnost alergij (ni pa izključena). A kej berete nalepke al kupite tako, ki "ful dobro diši"?

Aja, pa kakšnih XY znamk ne kupovat. Če nimajo denarja za testiranje, ga tud za kvalitetne sestavine nimajo. Da bi se pa mazali in umivali z nečem, kar nit imena nima, pa hvala lepa. Pojdite v kake bio kotičke/trgivine in prodajalca povprašajte o določenem izdelku. Tam je ziher več možnosti, da kupite nekaj, kar je bolj naravi (in s tem tudi živalim) prijazno.



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #39 : 24 Maj 2008, 15:10:17
A mogoče kdo ve, kje bi lahko pogledala, kaj vsi te E-ji pomenijo bolj po ''domače''?


             Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


venera

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
  • Šema
Odgovori #40 : 24 Maj 2008, 19:55:25
A mogoče kdo ve, kje bi lahko pogledala, kaj vsi te E-ji pomenijo bolj po ''domače''?


             Lp, Nina & Topla

To boš pa izvedela bolj težko, ker imajo običajno kemijska imena, npr: vitamin C, ki je kemijsko askorbinska kislina. :-\

Živali niso manjvredna in ne podrejena bitja, ampak so neka druga ljudstva, ki so skupaj z nami vpletena v življensko in časovno mrežo na Zemlji!
Tina & Šema


venera

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
  • Šema
Odgovori #41 : 24 Maj 2008, 20:04:51

Živali niso manjvredna in ne podrejena bitja, ampak so neka druga ljudstva, ki so skupaj z nami vpletena v življensko in časovno mrežo na Zemlji!
Tina & Šema


tanita

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Love dogs
Odgovori #42 : 27 Maj 2008, 22:31:05
joj, boge živalice  :'( :'( :'(  sploh nisem mogla gledat filmčkov do konca  :'(
samo, če se živali na kozmetiko ali karkoli že testirajo na njih, odzovejo drugače kot ljudje, zakaj potem sploh testirajo na živalih???  >:(

Kako majčken in kako običajen kuža. Brez rodovnika, tudi na pogled ni ne vem kaj. Je pa bitje, polno življenja in ljubezni. (Pamela Dugdale)


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #43 : 28 Maj 2008, 16:20:51
Na živalih testirajo ker so manjše in jih je veliko več kot ljudi. Pa še mislijo si tako: "Če ubijemo žival se nobeden ne bo jokal, če pa ubijamo ljudi pa bo vs svet žaloval".  ::) Morem rečt, da je pri meni ravno obratno...
Testirajo pa tudi zato, ker lahko vidijo kaj bo dobro učinkovalo za njohove mozoljčke,...  ;)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #44 : 28 Maj 2008, 16:46:53
Pupa zveza potrosnikom slovenije je izdala neko knjizico, kjer so noter opisani vsi E-ji. Jaz sem jo imela nekje doma, pa je ne najdem vec :-\



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #45 : 28 Maj 2008, 17:02:25
Na živalih testirajo ker so manjše in jih je veliko več kot ljudi. Pa še mislijo si tako: "Če ubijemo žival se nobeden ne bo jokal, če pa ubijamo ljudi pa bo vs svet žaloval".  ::) Morem rečt, da je pri meni ravno obratno...
Testirajo pa tudi zato, ker lahko vidijo kaj bo dobro učinkovalo za njohove mozoljčke,...  ;)
¸
ja tud pr men je ravn obratno ;) ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #46 : 28 Maj 2008, 17:16:43
Pupa zveza potrosnikom slovenije je izdala neko knjizico, kjer so noter opisani vsi E-ji. Jaz sem jo imela nekje doma, pa je ne najdem vec :-\

Sem našla  ;D, hvala  :). Če še koga zanima KLIK.


                      Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."