Raziskovalna naloga

*nastja* · 3726

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
: 14 December 2006, 20:58:52
Živjo!


Delam raziskovalno nalogo na temo: Terapevtski psi .. možno je da si bom še premislila, ker mam zlo splošen naslov in prešla kar na terapevtske živali. V glavnem še razmišljam. Mogoče se mi bo zdelo pač nasplošno preobširna tema, ampak za zdaj se mi zdi samo o psih premalo obširna. Ampak mislim da bom imela dovolj podatkov.


V glavnem zanima me, če je kdo delal raziskovalno nalogo, zato ker bi rada videla kako jo je delal. Oziroma po katerih točkah. Sicer smo bili na enem seminarju in dobili nek zvezek kjer vse piše. Ampak ne tako razumljivo. V bistvu vse strokovno.  :) Mi je pa čisto vseeno glede teme raziskovalne, samo da vidim zgradbo pa to.


Pa lahko mi jo pošljete kar na email: [email protected]


Lp, Nastja



galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #1 : 14 December 2006, 21:08:25
če nisi videla, pripetih je tudi nekaj linkov: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1768.0



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 14 December 2006, 21:37:07
Galy: niti nimam toliko problemov z literaturo, je imam že kar precej. Več problemov imam s sestavo raziskovalne.  ::) :(



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #3 : 15 December 2006, 08:38:10
nastja, klik ;). Rabila pa bi protiuslugo ... Mi lahko na ZS prosim napišeš, katero literaturo boš uporabila? Imam namreč podobno seminarsko.

lp

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 15 December 2006, 19:10:06
Ali ima še kdo kakšno raziskovalno, katerakoli tema!



Lp



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)

scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #6 : 15 December 2006, 21:43:27
Tako na hitro, pobrskano po Cobibu, sem našla naslednje (če še pride v poštev):

Medle, Metka (1999): Možnosti uporabe konjev, psov in delfinov v terapevtske namene. Novo mesto: diplomska naloga (dostopno na Visoki šoli za zdravstvo, Ljubljana)
Lubej, Lea (2005): Otroci s kombiniranimi motnjami in terapija s psi : diplomsko delo. Maribor: Pedagoška fakulteta (dostopno na Pedagoški fakulteti, Maribor).

Sicer dvomim, da pomaga, ker ne vem če imata dostop do teh knjižnic, ampak včasih so kje (na kakšnem faxu/knjižnici) prijazni, pa ti sporočijo email ali kontakt od avtorja diplomskega dela.


Lp,
M


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 15 December 2006, 22:50:29
Pomojem nastja ne rabi raziskovalne na tako visokem nivoju kot je diplomska.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #8 : 15 December 2006, 23:05:13
Pomojem nastja ne rabi raziskovalne na tako visokem nivoju kot je diplomska.
:-[ Sem mislila zgolj kot morebitna literatura za pomoč....  :-[ Ok, študijska deformacija.  :-[


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 16 December 2006, 09:17:10
Ne ne, vse pride v poštev. Karkoli  :) Sicer pa tudi Sammy rabi za seminarsko literaturo.

Samo a je možno pridit do teh nalog tudi kje drugje kot v Ljubljani  :)


Kanchy hvala za tisto povezavo. Zlo fajn je  ;D



galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #10 : 16 December 2006, 15:37:33
Si poskusila v svoji knjižnici? Pri nas se spomnim, da so hranili stare maturitetne seminarske. (saj si gimnazijka, a ne? :))
Lahko kontaktiraš tudi punce iz Ambasadorjev nasmeha, ki bi ti znale povedati marsikaj zanimivega (predvsem pa bi dobila informacije iz prve roke).



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #11 : 17 December 2006, 10:43:00
Da se še jaz javim. Imam grozne probleme z literaturo (v slovenščini mislim, da ne obstaja, drugače pride v poštev sam angleščina, pa madžarščina recimo :P). Kontaktirala sem tud Ambasadorje nasmeha, ampak nimam dobrih izkušenj. Sicer sem potem tudi dobila nekaj angleških naslovov, ampak ne vem, kako naj pridem do tega.  :-\ Drugače imam naslov Razširjenost terapije z živalmi v Sloveniji (kot maturitetna naloga), vendar bi rabila nekaj literature, da razložim v teoretičnem delu, kaj to sploh je. Internetni viri pa niso dovolj. Zato bi bila vsakršna informacija dobrodošla. Tudi če veste, kdo se vse s tem ukvarja, koga kontaktirati ipd.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #12 : 17 December 2006, 22:57:55
Za diplomske naloge, se splača poklicati na omenjene fakultete, če vam dajo kontakt od avtorja. Sicer ni nujno, da vam bodo dali (varovanje osebnih podatkov), ampak na primer moja sošolka je imela srečo - je našla na ALU eno diplomsko, ki jo je potrebovala (pa v knjižnici ni bila dostopna) in so ji dali kontakt avtorice, ki je potem bila tako prijazna, da ji je poslala svojo diplomsko.


Lp,
M


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #13 : 19 December 2006, 15:59:00
Živjo!


Kot prilogo k raziskovalni nalogi imam intervju in anketo. In anketo že imam sestavljeno, zato jo bom začela pošiljat okoli. Če je kdo pripravljen rešit anketo, mi naj pove, pa mu bom na ZS poslala anketo. Pa naj potem nazaj pošlje odogovore.




Hvala



galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #14 : 19 December 2006, 17:08:12
Lahko mi jo pošlješ.

Čisto btw: za drugo izmed avtoric diplomskih del, ki ju je zgoraj navedla scythe, lahko s pomočjo googla dobita "delni" email. Če vaju zanima, katero literaturo je uporabila...



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #15 : 19 December 2006, 20:21:14
Poslano!


Sicer pa sem danes bila v knjižnjici .. in ne moreš verjetn,. mi je dal knjižničar naslova dveh diplomskih nalog , te ki jih je scythe napisala.



Lp, Nastja



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #16 : 25 December 2006, 19:35:28
A lahko še kdo reši anketo?? Jih mam zaenkrat komaj 10  :)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #17 : 26 December 2006, 12:25:19
Lahko še meni pošlješ  ;)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #18 : 26 December 2006, 14:22:17
meni tudi.
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #19 : 26 December 2006, 14:58:18
Jaz sem pa že rešla - naredi še kakšno :)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."