Ko pes pogoltne žogico

Marko87 · 7187

Marko87

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 17 December 2006, 10:45:17
Najprej lep pozdrav vsem skupaj.
Imam naslednji problem. Pred nekaj dnevi je moja psička(8 let stara mešanka) po nesreči pogoltnila žogico velikosti 2.5 cm. Od takrat naprej jo redno spremljam ko gre na potrebo če bi jo slučajno spravila ven skozi črevesje ampak je še ni, bruhala pa tudi ni.
Zdej me pa zanima če so lahko zaradi tega kakšne posledice oz. ali bi se dalo po kakšni drugi poti spravit ven žogico? Ne kaže pa nobenih znakov da bi jo karkoli tiščalo ali motilo.
lp Marko



aika

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 17 December 2006, 11:01:59
Moja psica je pogoltnila gumijasto žogico premera cca 5-7 cm. Pa je žogica prišla ven po 3 tednih v rahlo razsutem stanju.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 17 December 2006, 14:08:42
Brez skrbi, sem skoraj prepričana da bo žogica prišla ven. Mogoče malo uničena, ampak bo.  ;D
Naš Indi je pogoltnil že vse mogoče. Od brisač, do žogic itd. Pa je vse prišlo ven. Samo malo težje  ::)

Jo pa vseeno še naprej spremljaj. Če pa še kmalu ne bo prišla ven, bi pa jaz na tvojem mestu šla k veterinarju. Ampak bo prišla ven.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 17 December 2006, 17:41:51
Enemu znancu je psica pojedla pašteto s škatlico vred. škatlica je prišla ven po dveh mesecih.
Dokler se pes normalno vede, ne bruha in nima dolgotrajnega zaprtja je vse v redu. Če bi se pojavile težave pa ne odlašaj z obiskom pri veterinarju. Načeloma psi tujke čisto lepo spravijo ven, vendar se je že zgodilo, da je pri pitbulu povzročila popolno zaporo črevesa (in je bila potrebna operacija) navadna koščica od slive.


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #4 : 26 December 2006, 16:10:59
odvisno od tega kako velika je tvoja mešanka.
če je majhna bo treba še nekaj časa počakat da pride ven,če pa je velika bo pa žogica kmalu prišla ven.
mogoče pa je enkrat nisi gledal in je žogica že zunaj ;)

lahko da bo prišla ven po dveh mesecih, mogoče čez pol leta, mogoče pa že jutri

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #5 : 27 December 2006, 10:58:31
Jaz se pa s tem ne bi ravo hecala in bi psa peljala na UZ.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6 : 27 December 2006, 12:03:19
Obvezno spremljat. Do veta bi šla za vsak slučaj in naj on pove kako naprej.

Pes lahko umre, če se mu zadeva zatakne v črevesju, ali na izstopu iz želodca.

Ni se za hecat!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 27 December 2006, 12:21:21
Bojim se, da se  gumijaste žogice na UZ ne vidi. Prav tako ne na rentgenu. Če zapira črevo se da zadevo videti s kontrastnim rentgenom, če ne pa tudi to ne.
In če pride do zapore črevesja, so znaki tako izraziti, da jih ne moreš spregledati.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #8 : 27 December 2006, 12:28:26
Citiraj
In če pride do zapore črevesja, so znaki tako izraziti, da jih ne moreš spregledati.

Če se bo to zgodilo, se bo zgodilo med prazniki (Murphy). In ga bo sigurno prišlo dražje, kot če prej naredi kakšne preiskave.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 27 December 2006, 12:52:43
Ja, in kaj misliš da bi naredili, če bi po milosti božji celo videli žogico kje čemi? Nič. Odvajal se ne sme dajati (razen kaj povsem blagega kot lanena sluz recimo), operacije pa tudi ne bi šli delat kar tako za vsak slučaj. Naj povem, da pri mojih psicah, ki so požrle že vse živo, razen kamnov lesa in železa, še nikoli niso uspeli najti tujka, pa so nekajkrat uporabili vso tehniko ki jo premorejo.. No enkrat so nekaj otipali, za kar so mislili da je tujek, pa to ni bil (in do danes ni jasno kaj so sploh zatipali).
Tako da smo vedno samo čakali, kdaj bo zadeva prišla ven. Celo kadar je imela psica težave, ki so kazale na delne zapore črevesa, vendar je takrat bila pod veterinarskim nadzorom. V  bistvu je treba kar hitro poiskati pomoč kadar pes izbruha vse, tudi tekočino. Pa tudi v primeru večdnevnega zaprtja, bruhanja in hiranja psa, ker zadeva očitno ne bo šla sama naprej.


wayra

  • Gost
Odgovori #10 : 24 Februar 2010, 11:49:37
Moja psička samojedka je danes pojedla viledo, ne vem kaj ji je bilo, da je pogoltnila več večjih in manjših koščkov, enega večjega pa sem ji potegnila iz grla. Pa sva šle k veterinarju po kapljice za bruhat in je šlo ven, hvala bogu. Enkrat prej je že pojedla plastično folijo od salame  in sem jo vozila en teden vsak dan na kliniko na klistiranje in infuzijo, pa potem k sreči ni bila potrebna operacija, je pokakala zadevo, račun pa je bil skoraj 400eur.