grozno-ovce

Fly`s line · 21695

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #60 : 03 Januar 2007, 16:11:53
Lej lorry...ni dobesedno tako valda pa da če najdeš cenješo varjanto,da vzameš cenejšo...ok vsaj ponavadi.

Pa daj pomisli malo:vstaneš ob 5h zjutraj,ko va spol še sladko spi in vam na pamet ne pade,da bi se dvignili iz postelje,ob 7h si že v službi,prideš domov ob 3h,poješ in greš zrihtat vse v hlev in prideš not ob 8h...365 dni v letu vsak dan...jej,kok je luštno.

Ja ker sploh niste kmetje. kmetje živijo od kmetijstva in ne hodijo v službo. Vi pa ste vrtičkarji in kmetovanje mal popolde za zraven pač v kapitalizmu ,ko služba zahteva celega človeka (ne kot v socializmu,kjer si šel mal na malico in počivat , ob 14 h pa domov) ne znese več.
V primeru kmetovanja poleg službe, torej dandanes lahko govorimo samo o hobiju. In pri hobiju se sme pričakovat precej bolj ljubiteljiski odnos do proizvodnih živali.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #61 : 03 Januar 2007, 16:16:23
Ok...se gremo pa drag hobi.Ampak brez tega ne znamo...

Prijatelj/znanec itd. ima ogromno kmetijo.50 glav živine,15 konjev,80ha zemlje...človek je zakon.Na prvi pogled bi si rekel "boge živali" pa sploh ni res.Ima hčerko,ki je vs enavdušena nad kmetijstvom in zjutraj prva v hlevu,pri konjih pa sploh.Včekrat pripelje gor svojo beybo pa gremo na teren...Fora je že v tem,da ko vidiš kmetijo veš,da jim je tam prav luštno :)...
Ampak takih je žal malo...:(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


aussie

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Sunshine Coast, Australia
Odgovori #62 : 07 Januar 2007, 15:39:55
... pa povejte zagreti živaloljbčki- koliko vas kupuje izključno jajca iz proste reje ali vsaj talne reje? Še nekaj vam izdam. Na kvalitetnem slovenskem domačem mesu -če je zapakiran piše ime rejca. Pojdi in poglejte kako je živalim tam, pa kupujte od takega,ki lepo dela z živalmi. Da ne boste vedno samo po forumih v prazno zgražali se nad nehumanostjo...


Jaz, zagreta živaloljubka  :P, dobim jajca izključno od kmeta, katerega kokoši prosto "letajo" po dvorišču.
Ne jem pa nobenega mesa.
In še vedno se zgražam nad nehumanostjo - kakršnokoli. Ker v okviru mojega prostovoljnega dela med drugim hodim tudi naokoli in preverjam, kakšno je stanje živali - tako da imam odličen vpogled v "povprečno slovensko ravnanje" z ostalimi živimi bitji, ki niso človek.  ::)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #63 : 07 Januar 2007, 19:51:24
Jaz, zagreta živaloljubka  :P, dobim jajca izključno od kmeta, katerega kokoši prosto "letajo" po dvorišču.
Ne jem pa nobenega mesa.
In še vedno se zgražam nad nehumanostjo - kakršnokoli. Ker v okviru mojega prostovoljnega dela med drugim hodim tudi naokoli in preverjam, kakšno je stanje živali - tako da imam odličen vpogled v "povprečno slovensko ravnanje" z ostalimi živimi bitji, ki niso človek.  ::)

odlično aussie  :)

ni bilo mišljeno kot zaj... ampak kot opozorilo ,kaj vse piše na hrani pa nekateri na to niso pozorni- z namenom, da vsi postanejo bolj pozorni 8)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


aussie

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Sunshine Coast, Australia
Odgovori #64 : 07 Januar 2007, 22:10:09
Se strinjam!  :)



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 25 Januar 2007, 11:43:51
V nekaterih odgovorih je jasno videti da si nekateri  filma niso ogledali in je njihovo komentiranje  popolnoma mimo. Jaz sem si prispevek ogledala in me je bilo sram da pripadam človeški vrsti. Čeprav sem v poklicu kjer sem videla že marsikaj,(rane do kosti, ulkusi, razpadanje pri živem telesu), me je skrajno prizadelo rezanje mesa z živali brez uporabe analgetikovki ni nič drugega kot MUČENJE, še bolj pa pretepanje, brcanje v glave živalic, pogledi nemoči, nerazumevanja zakaj in prošnje na pomoč.Naj še enkrat poudarim da je šlo za brezsmiselno mučenje brez primere samo sebi namen.Grozno ni dovolj močna beseda. Sram me je da ne morem nič narediti proti takim ljudem.



ursa94

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 03 Februar 2007, 22:14:21
ojej!....... to je grozno! neverjetno, kako so lahko nekateri ljudje takšni do živali... to je (z eno samo besedo povedano) mučenje...

če želiš imeti pravega in iskrenega prijatelja....si kupi psa


lusy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
  • Daška
Odgovori #67 : 26 April 2007, 17:36:08
tem ljudem bi jaz osebno prerezala vrat tako kot oni ovcam

Saša


lusy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
  • Daška
Odgovori #68 : 26 April 2007, 17:36:47
halo so pa ja živali enakopravne kot mi

Saša


*alfa*

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 26 April 2007, 20:04:24
hm...jaz raje ne povem kaj bi naredila tem ljudem...res....ne morem verjet da obstaja tak folk :'(

lp urška


alja12345

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 27 April 2007, 14:01:56
so pa je čist rori pa ja sploh nimajo srca!!! >:( >:( >:( >:( >:( > >:( >:( >:( >:( >:( >:(:( :'( :'( :'(

alja