ZA VETERINARJE

angie · 50655

Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #30 : 16 April 2010, 23:10:33
Z močno voljo in trdim delom se da vse  ;)

jaz se že pridno prebijam skozi 1. letnik.  :P

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #31 : 20 Avgust 2010, 13:49:56
Jana in kakšni so vtisi na veterini?? Je zlo težko, se je ogromno za učit? Kako pa je bilo s sprejemom?? Si bila takoj sprejeta? Kakšen uspeh si pa imela v srednji šoli??

Ja kot vidite tudi mene zanima veterina in čez par let boste tudi mene (če bo vse po sreči) prenašali na veterinarski fakulteti :P :o

Lp,
Špela

:)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #32 : 20 Avgust 2010, 19:02:22
Zame vsekakor najboljša izbira in če se bi še enkrat vpisovala bi se enako na veterino  ;)  sploh nisem imela kakega backupa.

Da sem bila sprejeta ni bilo težav.  Odlična vsa leta gimnazije + zlata maturantka. Niti niso visoke omejitve - okrog 75 pik samo (okvirno prideš skozi že s prav dobrim + okrog 21 pik na maturi). Vedno pravijo, da na veterino ni težko prit, je pa težje tam ostat  :P

Za učit se je kar dosti, in ni lahko, pač "medicinski" faks, samo da se moraš učit ne samo za eno vrsto, ampak za vse domače živali (tudi divje v višjih letnikih). Na prosti čas in dolge počitnice lahko tukaj pozabiš.  ::) sicer pa sem prežulila šele prvi letnik.  :-[ Samo še 5 me jih čaka  :P  (6 let traja po prenovljenem programu)
Hvala bogu da sem se končno rešila tistega formalina  ::)   ko odprem omaro mi še 3x oprane obleke zasmrdijo po njem..  :-X

v katerem letniku si pa ti?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #33 : 27 November 2011, 17:44:07
Torej super velika zamuda, ampak vseeno :) Jana najprej hvala za odgovor :) jaz sem zdaj v 3. letniku gimnazije, želja po veterini ostaja in se veča, tako da sploh ni dileme kaj bo napisano na vpisnici za fakulteto ;D Sploh ne vem kaj bi če ne bi bila sprejeta :-\ Me pa zanima kaj si ti Jana vzela za maturo ? Js razmišljam o biologiji in kemiji...no enden od teh predmetov zagotovo, ne vem pa če se mi splača oba vzet.

:)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #34 : 02 December 2011, 23:32:52
No, jaz sem vzela točno to kombinacijo - biologijo + kemijo. Ni mi blo žal, znanje iz obojega pride zelo prav.  ;)

me veseli da tvoja želja in interes ostajata!  :D  mi se trenutno pridno prebijamo skozi 3. letnik.. še malo pa bomo na polovici faxa  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #35 : 04 December 2011, 11:50:10
Ja sej js mislim da bo ravno biologija+kemija padla tudi pri meni...ker sta mi oba predmeta všeč, pa še prav mi bosta prišla :) Sm pa gledla da so omejitve vsako leto višje (letos že 81 točk), ampak okej sej gor rečmo da ne bo take panike prit, glede na to, da mam namen bit tudi ti dve leti odlična...kolk ljudi pa je padlo v teh 3h letih?? Kolk vas je še ostalo v letniku?

:)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #36 : 05 December 2011, 21:50:32
Kolko je nas "še" v letniku je malo bolj smešno vprašanje trenutno  ;D  ker smo se iz 70 vpisanih v prvi letnik povečali na 90 vpisanih v tretji letnik.....  to pa zato ker smo druga generacija prenovljenega sistema, in so tisti, ki so prva generacija (eno leto višje), popadali ko klade v drugem in tud tretjem letniku, in smo jih mi toliko pač zdej dobili zraven.. drugače če gledam samo nas ki smo še skupaj od prvega dalje bi rekla da nas je okrog 50. Niti ni toliko jih padlo no.  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


ŠpeeLa94D

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 13 Februar 2012, 20:28:53
Za mene je veterinarska fakulteta pravzaprav edina smer, ki me trenutno zanima. V nobenem poklicu mislim da se nebi našla, to pa mi je res zelo lepo. Nimam ravno izkušenj z delom z živalmi, vendar kolikor sem prebrala na forumu to nima precejšnega vpliva za študij, če te ta smer res veseli. Žal mi je, da nisem šla na informativni dan, da bi izvedela več o tej fakulteti, ker res nikogar ne poznam, ki hodi tja, niti nikogar, ki bi se odločal za to fakulteto. Zato bi vas prosila, če bi mi kdo lahko prosim odgovoril na par vprašanj  :)

1. Hodim v 3. letnik ekonomske gimnazije, zato nimamo predmeta fizike, kemijo pa smo imeli samo 2 leti. Za izbirni predmet imam na srečo biologijo, kar potrebujem za vpis. Kemija mi v prejšnjih dveh letnikih ni preveč ležala, predvsem zaradi profesorja, fiziko pa sem imela samo v osnovni šoli, mislite bi imela velik problem pri tem?
2. Pravijo, da je matura iz biologije zelo težka in se ji marsikdo, ki le ima možnost izogne. Zanima me vaše mnenje o tem :) ni mi biologija neki bau  bau, vendar, da se naučim se moram kar fajn k zvezkom spravit :)
3. V 1. in 2. letniku sem bila dobra, letos bom prav dobra, saj mi že tako ocene kažejo in tudi bolj imam voljo do učenja, saj imam začrtan cilj. Pravijo pa, da bi naj bila  veterina podobno težka kot medicina, zato me skrbi, če bi meni to uspelo, saj nimam ravno kristalnega uspeha..  :-\ seveda če bi bila sploh sprejeta.. Vsi mi pravijo, da če me to veseli, mi bo to uspelo, tudi če nimam zdaj ravno odličnega uspeha, saj bi se naj tako lažje učila, če me nekaj veseli. Kaj vi mislite o tem?

Verjetno so malo brez vezna vprašanja, vendar potrebujem to, da mi nekdo odpre oči ali obratno, da mi pove nekaj pozativnega :)

Hvala za odgovore!  ;D



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #38 : 13 Februar 2012, 20:42:06
Jaz ti lahko povem za biologijo na maturi, da ni tako grozno težka ;) Vsaj meni se ni zdela. Ampak naučit se jo je pa treba...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #39 : 15 Februar 2012, 11:32:00
Biologija na maturi ni bavbav.. tudi jaz sem jo vzela, poleg kemije. Fizike ne rabiš toliko, v 1. letniku je biofizika ampak profesorica in asistenti so carji tako da tu ne bo težav. Kemija pa.. se bo treba mejčken zraven dati, jo potrebuješ kar precej. Veterina je (za moje pojme) enaka medicini, imamo podobno snov in traja enako časa, zato se je že vnaprej potrebno pripravit na veliko mero učenja in to, da traja najmanj 6 let.

Škoda da nisi obiskala informativcev, ti vsaj malo prikažejo kako in kaj, še posebej če govoriš s kakim študentom. Ker si šele 3. letnik, imaš čas še naslednje leto, da greš na informativce  :)

in pa - jih poznam kar nekaj, ki so bili v 3. in 4. letniku prav dobri, pa brez problema izdelujejo ta fax. :) Ampak vsako leto se zahteve za vpis mejčken dvignejo, se ni za zanašat da sigurno gor prideš.. je treba poleg tega tud fajn opravit maturo.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 11 Februar 2013, 15:27:24
Mene nekaj zanima.
Sem v 3. letniku veterine in srčno upam da mi bo ratalo prit na veterinarski faks. Zanima me pa, če kdo ve kakšno točno izobrazbo potrebujem da bi lahko delala izključno z konji, rada pa bi se tudi izšolala oz. šla na tečaj (v resnici niti ne vem kaj potrebujem) da bi bila učiteljica jahanja. Je za to v resnici sploh potrebna kakšna posebna izobrazba ali je dovoj kakšen tečaj ?
Aja pa glede izobrazbe da bi lahko zdravila konje, če kdo ve kako to poteka, kateri tečaji/šole so in koliko časa približno traja da se npr. (če se že moram xD ) specializirati za konje ?

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


moncy13

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Sky <3<3
Odgovori #41 : 11 Februar 2013, 21:11:19
Živjo, jaz sem tudi iz 3.letnika veterine (zaenkrat še srednje ;) ). Tudi jaz si zelo želim priti na vet. fax in upam, da bom uspela obdržati odlične ocene, ki jih imam sedaj ::) . A slučajno veste koliko jih je prišlo iz srednje veterine na fax?

P.S.: cici.bobnar iz katerega razreda pa si?

Moncy in Sky


katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 12 Februar 2013, 13:22:06
Zanima me pa, če kdo ve kakšno točno izobrazbo potrebujem da bi lahko delala izključno z konji, rada pa bi se tudi izšolala oz. šla na tečaj (v resnici niti ne vem kaj potrebujem) da bi bila učiteljica jahanja. Je za to v resnici sploh potrebna kakšna posebna izobrazba ali je dovoj kakšen tečaj ?

Za inštruktorja jahanja je pogoj dopolnjenih 18 let, končana najmanj 3 letna poklicna šola in uspešno opravljen izpit jahač 1 in jahač 2. Po tem se lahko prijaviš na usposabljanje za inštruktorja jahanja (pred tem moraš uspešno opraviti še sprejemni izpit), s katerim potem pridobiš licenco.

Več informacij pa boš dobila na konjeniški zvezi slovenije  :)

Lp



cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 12 Februar 2013, 15:22:18
moncy13 sosolke sva xD jao jao :D

Hvala katajuska :)

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 04 Marec 2013, 22:54:28
Glede na to da je tukaj kar dosti takih ki študirate/ste študirali veterino in imate pse... Koliko časa pa imaš realno časa med študijem? Res bi rada vzela s sabo psa, ko grem v LJ, ampak ne vem če mi bo to čas dopuščal...no, najprej moram tako ali tako biti sploh sprejeta pa najti stanovanje kjer bi dovolili psa, si najti še kakega cimra/cimro/cimre:-P 



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #45 : 08 Marec 2013, 22:15:47
Glede na to da je tukaj kar dosti takih ki študirate/ste študirali veterino in imate pse... Koliko časa pa imaš realno časa med študijem? Res bi rada vzela s sabo psa, ko grem v LJ, ampak ne vem če mi bo to čas dopuščal...no, najprej moram tako ali tako biti sploh sprejeta pa najti stanovanje kjer bi dovolili psa, si najti še kakega cimra/cimro/cimre:-P

Jaz imam že 2 leti psico s sabo (zdaj sem v 4. letniku), in če si malo urediš urnik in prosti čas, je za vse dovolj časa.  :) samo dan si organiziraš pa je. Ne predstavljam si več kako sem prvi dve leti sploh lahko zdržala brez psa.. :D
skupaj s psom je pa še poskrbljeno za sprostitev, šport in socialno življenje :D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #46 : 11 Marec 2013, 19:36:22
Jana a lahko malo več poveš o življenju s psom v Ljubljani. Si v stanovanju? Si imela velike težave najti primerno stanovanje in primerne cimre ? Tudi jaz sem namreč (KONČNO) vpisala tole mojo veterino in seveda sanjam o tem, da bo šel pes z mano...

:)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #47 : 12 Marec 2013, 00:50:30
Ja, sem v podnajemniškem stanovanju, ki ni namenjen ravno "študentom in cimrom", ampak je luštno enosobno stanovanje, ki si ga že od 1. letnika delim s fantom.  ;)  sem pa psico pripeljala šele v začetku 3. letnika, pred tem je bilo za stanovanje podpisana pogodba brez hišnih ljubljenčkov, ampak ker smo bili 2 leti tako super podnajemniki s super sosedskimi odnosi z ostalimi prebivalci v bloku, se je lastnica stanovanja strinjala, da dovoli psa.  :) v mojem primeru se je zato res ful splačalo da sem s psom malo počakala, kot da bi se potem morala selit kam drugam in iskat nov prostor... ker lokacijo imam res fantastično, kar nasproti faxa  ;D

seveda pa če dost zagrizeno iščeš, se da komot najt prostor zase in za psa, sigurno.  :) nenazadnje tud v študentskem domu se da imet psa.  ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #48 : 12 Marec 2013, 16:15:09
Kakšne pogoje pa moraš u domu izpolnjevat, da maš psa notri ?

:)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #49 : 12 Marec 2013, 17:36:47
V študentu rabiš pisno soglasje vseh cimrov in hišnika, zna biti da rabiš soglasje vseh v tistem štuku, sploh tam, kjer še niso apartmaji. Zdaj v pravilniku piše, da sicer ob vseh soglasjih lahko, niso pa ravno navdušeni nad živalmi (tisti taglavni).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Palomino

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 18 April 2013, 15:46:32
Živjo,
trenutno sem v 3. letniku gimnazije in počasi se bo treba odločit kam naprej. Že od otroštva imam sicer željo postati veterinarka in se nato specializirati za konje, problem pa je v tem, da sem alergična na živalsko dlako, sicer je ta alergija lažje oblike in imam probleme samo takrat, ko živali izrazito menjajo dlako,  ampak je verjetno na faksu veterine to vseeno problematično?
Drugo vprašanje pa je, ali je res tako kot vsi pravijo, da je študij zelo težek in vzame veliko časa? Ne bi ravno rada za 6 let opustila treninge jahanja in pustila svoje konje ves ta čas na miru oz. jih imeti le še za občasen hobi.
Hvala za vse odgovore, lp.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #51 : 20 April 2013, 21:33:44
Jaz nobenih svojih hobijev ne puščam ob strani, nasprotno.. vedno več jih imam. Zdaj ko so tekme, seminarji itd, me noben vikend ni doma in še kdaj vmes, pa vseeno furamo dalje  ;)  to je del sprostitve, vsakdana, in ko si znaš razporedit urnik, se vse da, samo malo več organiziranosti in pridnosti je potrebno.

Glede alergije pa lahko edino sama veš, koliko imaš problemov..

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


cici.bobnar

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 30 April 2013, 08:16:30
kaj pa zootehnika? a se sploh splača it na to smer ?

If a problem can be solved, don't worry about it.
If a problem can't be solved, what is the use or worrying?


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 04 Julij 2013, 15:56:45
kaj pa zootehnika? a se sploh splača it na to smer ?

Odvisno kaj želiš početi. Jaz sem iz srednje veterine šla na zootehniko ker si sama sebe lažje predstavljam kot vet. tehnik kot pa veterinar. Tako bom mela malo več izobrazbe. Sicer pa je to kmetijska smer. Jaz rada rečem da se veterinarji učijo bolezni zdraviti, zootehniki se pa učimo kako veterinarjem zmanjšati delo  :P


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #54 : 07 Julij 2013, 14:51:11
Odvisno kaj želiš početi. Jaz sem iz srednje veterine šla na zootehniko ker si sama sebe lažje predstavljam kot vet. tehnik kot pa veterinar. Tako bom mela malo več izobrazbe. Sicer pa je to kmetijska smer. Jaz rada rečem da se veterinarji učijo bolezni zdraviti, zootehniki se pa učimo kako veterinarjem zmanjšati delo  :P

veterinarji (in tudi verjetno vsi ostali) se učimo, kako bolezni PREPREČITI, še preden bi jih bilo potrebno zdraviti ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 07 Julij 2013, 17:22:15
veterinarji (in tudi verjetno vsi ostali) se učimo, kako bolezni PREPREČITI, še preden bi jih bilo potrebno zdraviti ;)

Brez skrbi, to mi je jasno  :) Ampak ponavadi je tko da greš k veterinarju šele ko nastane problem. Je pa vseeno to bolj mišljeno kot hec.  :)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #56 : 08 Julij 2013, 12:43:13
Brez skrbi, to mi je jasno  :) Ampak ponavadi je tko da greš k veterinarju šele ko nastane problem. Je pa vseeno to bolj mišljeno kot hec.  :)

ja, h ambulantnemu.. pa vseeno, se ti zdi?
vsaka kupljena ampula proti klopom, vsak antiparazitik, vsako cepljenje, vsak pregled na brejost, pri velikih živalih pa sploh še redno brušenje zob, korekcije parkljev, kopit.....so preventiva, da problemi ne nastajajo :)

 :P

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


lucifix

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 05 Oktober 2013, 20:14:41
Mene pa zanima če je tukaj kdo ki naslednje leto misli iti na veterino? :)



moncy13

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Sky <3<3
Odgovori #58 : 02 November 2013, 08:03:55
Če misliš s tem faks potem jaz ;D

Moncy in Sky


lucifix

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 02 November 2013, 22:13:35
Faks mislim, ja :) potem pa upam da bova sošolki :D