pes na letalu

majcek · 77726

nata

  • Gost
Odgovori #60 : 30 Julij 2011, 10:59:28
zakaj komplicirajo .... meni so razložili, da zaradi velikosti vrat v prtljažni prostor za živali .... in če je box prevelik za tisti avion mi povej, kako ga boš spravila skozi vrata  ;)



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #61 : 30 Julij 2011, 19:15:28
Pa so oni kar uleteli s psico na letališče, ali so imeli predhodno najavo?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Ancaa

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 31 Julij 2011, 11:42:31
omg kera bedna :( zaradi vrat .... cye :( sem kr slabe volje da pomislim da nebom mogla sabo vzeti psa ali kakorkoli vse se mi bo podrlo :(



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #63 : 01 Avgust 2011, 01:21:19
Ja šit no, ne zdej v depresijo padat. Imaš pa ja tolk napotkov tukaj da nima kaj it narobe. Pač pred letom težiš in vsako stvar raje 3x preveriš.


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 01 Avgust 2011, 22:44:48
Je odvisno do letalske družbe, nekatere dovoljujejo do 8 kg, dobiš pa tudi do 10kg (npr. Alitalia).

Je že kdo letel z Alitalio s psom (v Ameriko)? Res bi rabila informacije o tem koliko so pedantni glede mer boksov in ostalega kar se tiče potovanja s psom. Rabila bi spraviti v kabino (ne med tovor) 2 psa. Eden bo verjetno brez problema (ima 5kg), druga jih ima pa 8,5-9kg... Je že komu uspelo tako težkega psa spravit v kabino? Vsaka informacija dobrodošla! Hvala :)

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #65 : 02 Avgust 2011, 08:47:26
Fita ima dobrih 8 pa je bila v kabini. Samo je pa majhna in sem jo stačila v ročno kletko" za hrčke" ekvivalentno po velikosti torbi za na ramo za mladičke prenašat in "ročne prtljage" pač ne tehtajo.
Sumim,da bo kar težka naloga če misliš Minu v kabino spravit :-(.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #66 : 02 Avgust 2011, 09:34:36
Z določenimi prevozniki imam zelo pozitivne izkušnje ( tako čezoceanski kot evropski leti).
Cargo ni noben problem.Zakaj bi bil?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #67 : 02 Avgust 2011, 09:36:05
Je že kdo letel z Alitalio s psom (v Ameriko)? Res bi rabila informacije o tem koliko so pedantni glede mer boksov in ostalega kar se tiče potovanja s psom. Rabila bi spraviti v kabino (ne med tovor) 2 psa. Eden bo verjetno brez problema (ima 5kg), druga jih ima pa 8,5-9kg... Je že komu uspelo tako težkega psa spravit v kabino? Vsaka informacija dobrodošla! Hvala :)

A ni tako, da dva psa naenkrat v kabini sploh nista dovoljena?



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #68 : 02 Avgust 2011, 09:42:03
Z določenimi prevozniki imam zelo pozitivne izkušnje ( tako čezoceanski kot evropski leti).

Martina, s katerimi? Mi zaenkrat imamo pozitivne izkušnje z Adrio in Lufthanso.



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 02 Avgust 2011, 09:55:18
Ne pravim, da je s cargo kaj narobe ampak veliko raje bi za čas poleta imela psa ob sebi...
Ninci eni dovolijo do 2 psa v kabini...
Deteljica ja za Minu gre, jo bom že stlačila v boks za hrčka za čas vkrcavanja, bolj rabim podatke kje niso pedantni glede teže in tega, da se mora pes petkrat obrnit v boksu ::) Ko sem nazadnje letela z Energyem je bil v boksu samo pri check-inu potem so ga pa stevardese po rokah mečkale :) Tako, da v kabini bi potem imela boks  vsaj odprt in bi bilo ok... Torej iščem letališča kjer so znani, da ne komplicirajo. Omenjeno je bilo, da v Budimpešti spustijo še celo kakšen kg več kot 10kg, kdo ve, če to še drži?

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


nata

  • Gost
Odgovori #70 : 02 Avgust 2011, 09:59:36
A ni tako, da dva psa naenkrat v kabini sploh nista dovoljena?

odvisno od letalske družbe ... nekje dva psa na letalo (kjerkoli), nekje samo en ...

zakaj ne pokličete na konkretno letalsko družbo in se pozanimate in JASNO imejte to na papirju kar vam bodo povedali, da ne bo kreganja na letališčih ....



Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 02 Avgust 2011, 12:29:05
Pa so oni kar uleteli s psico na letališče, ali so imeli predhodno najavo?

Hja, vem, da je ta podatek pomemben, ampak po pravici povedano ne vem.

Sem pa zdaj slišala še eno zanimivo zgodbo: punca od prijatelja je prišla iz Kanade s čivavo, ki ima z boxom 2,5 kg, a je moral biti v prtljažnem prostoru, ker tista letalska družba ne dovoli živali v kabini.

Saj če vse prej reverite je najbrž vse okej.
LP

htttp://www.sky-lab.si


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #72 : 02 Avgust 2011, 13:38:24
Martina, s katerimi? Mi zaenkrat imamo pozitivne izkušnje z Adrio in Lufthanso.

Za EU Adria zelo v redu. Vendar se ne menit s šalterskimi uslužbenci.
Za San Francisco let United Airlines.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Alica

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 05 Oktober 2011, 22:11:24
hmm, mogoče kdo ve če psu lahko kupiš kar letalsko karto in ima svoj sedež
sem gledale cene in za nas stane povratna karta cca. 250 eur za psa pa v eno smer 200 eur, pa bi blo ceneje, če kupim kar sedež.



Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 06 Oktober 2011, 14:35:38
 :o
pa še kosilo bi dobil!

Malo se hecam - ja res bedno, da toliko stane.

htttp://www.sky-lab.si


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #75 : 07 Oktober 2011, 19:36:37
Je že kdo letel z Alitalio s psom (v Ameriko)? Res bi rabila informacije o tem koliko so pedantni glede mer boksov in ostalega kar se tiče potovanja s psom. Rabila bi spraviti v kabino (ne med tovor) 2 psa. Eden bo verjetno brez problema (ima 5kg), druga jih ima pa 8,5-9kg... Je že komu uspelo tako težkega psa spravit v kabino? Vsaka informacija dobrodošla! Hvala :)
Jaz sem z njimi parkrat letela na relaciji Italija-Argentina in obratno, samo so leteli v cargu. So pa naceloma tej tamali boksi kar lahki, vklolikor je sam boks majhen ne glede na tezo psa in je na salterju prijazen usluzbenec bo mogoce zamizal na en uc in napisal kako kilco manj..bi bilo trapasto da mora pes zaradi 2 kg v cargo, bodi ful zaskrbljena in povej da je mali ful navezan nate in se bojis napadov panike, vkolikor bo v cargu.
Se pa z njimi, vkolikor psi letijo v cargu splacal leteti samo z majhnimi psi in mladici, za odrasle vecje pse so ful dragi.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #76 : 07 Oktober 2011, 19:37:42
A ni tako, da dva psa naenkrat v kabini sploh nista dovoljena?
Hm, to je pa res. Oz. odvisno od prevoznika, ampak mislim da je na eno osebo en pes.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #77 : 07 Oktober 2011, 19:40:07
hmm, mogoče kdo ve če psu lahko kupiš kar letalsko karto in ima svoj sedež
sem gledale cene in za nas stane povratna karta cca. 250 eur za psa pa v eno smer 200 eur, pa bi blo ceneje, če kupim kar sedež.
To moras direktno na letalski druzbi preveriti, samo nevem ce se da kar tako mesat ljudi/pse, ker so naceloma pravila glede prevozov zivali jasna-so prtljaga in ne potnik.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Alica

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 07 Oktober 2011, 20:08:06
To moras direktno na letalski druzbi preveriti, samo nevem ce se da kar tako mesat ljudi/pse, ker so naceloma pravila glede prevozov zivali jasna-so prtljaga in ne potnik.

saj načeloma bi jo itak s sabo lahko vzela na krov, samo mi ni do tega da bi ja pod stol tlačla. ker je let precej dolg bio jo raje mela v boxu na katerega je navajena zraven sebe na stolu. se bom še pri letalski družbi pozanimala.

kar se pa dveh psov tiče je pa pri delti tako, da imaš lahko dva iste vrste, če jih stlačih v en box

Exception: Two pets of the same type may be allowed in one kennel, for example two dogs or two cats. They must be small enough to fit in one kennel provided they are compatible and must be of the same species and size, and they must meet the requirements of acceptance. They will be charged as one pet. http://www.delta.com/planning_reservations/special_travel_needs/pet_travel_information/pet_travel_options/index.jsp



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #79 : 07 Oktober 2011, 23:05:20
Eh, to je pa pomojem cisto brezzvezno kompliciranje. Zanjo je pod stolom ali na stolu zraven tebe skoraj isto, saj jo ogovarjas.
A to za dva psa v enem boksu velja tudi za kabino? Bi morala bit res miniaturna. Ker na linku pise, da je dovoljen en pes na potnika.
V cargu pa mnoge druzbe pustijo po dva skupaj (majhna ali mladica skupaj, doloceni zahtevajo da sta iz istega legla). Mi vcasih po dva mladica skupaj prevazamo v cargu, nazadnje dva z Iberio in TAM-om.

Pri americanih pazite tudi na pravila v vrocih letnih casih, American Airlines so nam zavrnili prevoz v Puerto Rico sredi poletja, Delta pa je dovolila samo kot cargo (torej da pes potuje sam v cargu, ne v spremstvu in v cargu). Nekateri Americani imajo tudi pravila glede kratkogobcnih psov/mack, ne spomnim pa se zdaj tocno kdo.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Alica

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 07 Oktober 2011, 23:21:18
Eh, to je pa pomojem cisto brezzvezno kompliciranje. Zanjo je pod stolom ali na stolu zraven tebe skoraj isto, saj jo ogovarjas.
A to za dva psa v enem boksu velja tudi za kabino? Bi morala bit res miniaturna. Ker na linku pise, da je dovoljen en pes na potnika.
V cargu pa mnoge druzbe pustijo po dva skupaj (majhna ali mladica skupaj, doloceni zahtevajo da sta iz istega legla). Mi vcasih po dva mladica skupaj prevazamo v cargu, nazadnje dva z Iberio in TAM-om.

Pri americanih pazite tudi na pravila v vrocih letnih casih, American Airlines so nam zavrnili prevoz v Puerto Rico sredi poletja, Delta pa je dovolila samo kot cargo (torej da pes potuje sam v cargu, ne v spremstvu in v cargu). Nekateri Americani imajo tudi pravila glede kratkogobcnih psov/mack, ne spomnim pa se zdaj tocno kdo.

ja, delta določenih pasem s kratkim gobčkom  ne dovoli na letalo. imajo točno določen spisek.
Additional Restrictions for Pug or Snub-nosed Dogs and Cats

Pug or snub-nosed dogs and cats are not hot-weather animals and therefore do not thrive in warm temperatures. As a precaution, Delta will not accept them as checked baggage or as cargo if the temperature on any part of their trip exceeds 75 degrees F. Note: The list shown below is not all-inclusive.
Examples of Snub-nosed Dogs    Examples of Cats

    American Bulldog*
    American Staffordshire Terrier
    American Pit Bull Terrier
    Boston Terrier
    Boxer
    Brussels Griffin
    Bulldog*
    Chinese Pug
    Chow Chow
    Dutch Pug
    English Bulldog*
    English Toy Spaniel
    French Bulldog*

   

    Lhasa Apso
    Japanese Boxer
    Japanese Pug
    Japanese Spaniel (Chin)
    Mastiff (all breeds)
    Pekinese
    Pit Bull
    Pug
    Shar Pei
    Shih Tzu
    Staffordshire Bull Terrier
    Tibetan Spaniel

   

    Burmese
    Exotic
    Himalayan
    Persian

* Delta will no longer accept the American, English or French bulldogs for transport regardless of their age and/or weight on any Delta or Delta Connection flights.
http://www.delta.com/planning_reservations/special_travel_needs/pet_travel_information/pet_requirements_restrictions/index.jsp

kompliciram, zato ker je njen box visok 30 cm, tisti ki gre pod stol je pa lahko samo 23cm (mislim - se nisem tocno preverila, ker na spletni ni podatkov moraš poklicat).






Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #81 : 08 Oktober 2011, 00:26:17
V Benetkah na letaliscu sem videla en par z Angleskim bulldogom, ki je bil cisto sesut ze pred letom (sredi poletja). Je izgledal kot da ga bo kap, revez.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Alica

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 08 Oktober 2011, 09:54:38
ja, sej te stvair je treba, če mene vprašat kr resno vzet. sem šla poročila o smrti živali na letalu brat in jih je bilo kar nekaj samo zaradi stresa:/

še link prilomam, če goga zanima: http://www.petflight.com/
jaz izkjučno informacije za ZDA gledam



Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 10 Oktober 2011, 12:04:36
Moja prijateljica iz Kanade je prišla že večkrat v SLO s svojo par dekagramov težko čivavo. Nazadnje ga niso pustili biti v kabini pri njej (v boxu) ampak je moral v prtljažni prostor. Je kar dobro prestal, kljub temu, da je precej plašen in nezaupljiv.

htttp://www.sky-lab.si


Alica

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 10 Oktober 2011, 14:27:20
Moja prijateljica iz Kanade je prišla že večkrat v SLO s svojo par dekagramov težko čivavo. Nazadnje ga niso pustili biti v kabini pri njej (v boxu) ampak je moral v prtljažni prostor. Je kar dobro prestal, kljub temu, da je precej plašen in nezaupljiv.
kakšen pa je bil razlog, da je niso pustili v kabino? in mogoče veš s katero letalsko družbo je letela?

moje pase ima nekaj kg ne dag :)



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #85 : 11 Oktober 2011, 16:46:52
Alica, kaj pa tista letalska druzba ki se ukvarja prav s prevozi zivali in letijo v kabini? Mislim da letijo znotraj ZDA, samo se nikakor ne morem spomnit imena.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Alica

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 12 Oktober 2011, 08:06:42
Alica, kaj pa tista letalska druzba ki se ukvarja prav s prevozi zivali in letijo v kabini? Mislim da letijo znotraj ZDA, samo se nikakor ne morem spomnit imena.

imenuje se Pet Airways in letijo znotraj ZDA. Samo mi bomo tam najeli avto in vso pot opravili z avtom.



Buster

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 20 Oktober 2011, 22:44:15
Živjo.

Potrebujem pomoč. Rada bi pripeljala mladiča iz Francije z letalom. Pozna kdo kakšno letalsko družbo, ki leti iz nam bližjih letališč in ne zahteva, da je mladič že cepljen proti steklini?

Hvala! LP



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #88 : 21 Oktober 2011, 08:58:08
Če je star pod tri mesece itak ne more še biti cepljen proti steklini.V nasprotnem primeru,ti ga pa po vsej verjetnosti brez tega ne bodo spustili niti na letalo.
Tjaša



Alica

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 21 Oktober 2011, 10:01:20
hm, zdaj sicer ne vem kako je z letalom, ampak vem da iz hrvaške lahko pripelješ neceplenega mladiče čez mejo, samo mora imeti potrjeno izjavo, da je bila žival na kraju rojsta brez stikov z divjimi živalmi, ki bi lahko bile izpostavljena okužbi z virusom stekline.
ne vem pa, če ti sploh rabiš kakršne koli papirje. jaz bi kar direktno letalsko družbo poklicala pa mogoče še na VURSU vprašala.