veliko veliko lajanja

majcek · 30097

majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
: 24 December 2006, 22:27:03
naš maks preveč laja.
pozna kdo kak nasvet kako ga utišati vsaj malo :-\
vedno ko se sliši lajež zunaj,na tv ipd. se oglaša ::)

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


4 ever goran

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Akita
Odgovori #1 : 25 December 2006, 10:22:47
izgovori njegovo ime da ti kuža pride pliže in ga počohaj za ušesi.
mogoče bo delovalo ;)

živali so živa bitja radi jih moramo imeti.



------>4 ever goran<------


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #2 : 25 December 2006, 10:44:09
malo pomaga ampak vseeno želim še kak nasvet ;) ;)

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #3 : 26 December 2006, 10:36:59
včeraj je bilo še slabše :-\
včeraj zvečer (ob 23.20) je začel lajat na lučke ki so visele na smrekci ???
bala sem se že da bodo sosedi poklicali inšpekcijo in da mi ga bodo vzeli :'(
potem sem ga zaprla v mojo spalnico kjer sem spala da ni mel dostopa do smrekice...
...pa je začel cvilit :(
spustila sem ga iz sobe in je nekje na hodniku je (hvala bogu)zaspal.
ta noč je bila dolga

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4 : 28 December 2006, 10:05:30
V neki kinološki knjigi sem prebrala nasvet, kaj storiti, kadar pes neutemeljeno laja. Najprej je treba ugotoviti, zakaj sploh laja. Če laja, ker opozarja na prišleka ali na nevarnost, je lajež upravičen. Zelo pogosto psi lajajo, ker jim je dolgčas in si želijo pozornosti - v tem primeru ravnamo temu primerno. Tudi v družinah, kjer je veliko kregajo in vpijejo, bo pes veliko lajal.
Kadar pes laja, nikar ne vpijte nanj naj bo tiho. Zakaj? Ker je zanj vpitje enako lajanju in bo potem le še bolj lajal.

Skratka takole gre: psa pokličeš k sebi in ga skušaš zamotit z igračo ali čim drugim. Kadar to ne uspe, stopiš h psu, ga primeš (od spodaj) za gobec, rahlo stisneš (ravno toliko, da ga zapre) in TIHO, nikakor ne vpiješ! rečeš: "Tiho." Če res preneha lajat, ga pohvališ, drugače ponavljaš besedo tiho. Pri moji psički vedno zaleže. Včasih še malce godrnja (drugega izraza ne najdem), laja pa ne več.

Upam, da bo uspešno.

+1

Kristinca & Florinca


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #5 : 28 December 2006, 10:23:40
Hja, to slednje pomaga tudi pri nas, čeprav Lum sploh ne laja veliko. Vsekakor ga zelo pohvali, ko bo dal mir.

Poznam pa eno zgodbo - baje resnično:
Eni ljudje so imeli kužko. Kar naenkrat je začela ponoči v predsobi na vso moč lajat. Pa so jo peljali ven, ker so pač mislili, da je to to. Pa je bilo malo mir, pa spet. Pa so šli spet ven. No, in to se je nakajkrat ponovili. Potem pa je bilo možu dovolj, pa je vklopu možgane  ::) in raje malo pogledal po predsobi, zakaj pes laja. In je videl, da iz omare gleda kos ženinega krznenega plašča in izgleda kot rep.  :o :D ;D Ko so plašč posparvili, je bil tudi pri hiši mir!

Pa veliko sreče pri odpravljanju laježa!



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #6 : 28 December 2006, 12:27:54
bomo probali pa bo mogoče konec lajanja :-\

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 28 December 2006, 13:10:15
Veliko uspeha pri odpravljanju lajanja. Če je pes bevskast po naravi, potem se boš morala zelo potruditi, da boš dobial vsaj malo kontrole nad lajanjem. Tihega psa pa se iz bevskača ne da  narediti.


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #8 : 28 December 2006, 14:25:37
je bevskač samo takrat ko hoče spat pa ga gdo nadleguje :(

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #9 : 28 December 2006, 15:30:11
Te ga pa pusti spat, pa ne bo lajal



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #10 : 28 December 2006, 17:31:11
ne saj ne laja če hoče spat ampak grize in renči

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


UnderEja

  • Gost
Odgovori #11 : 28 December 2006, 18:39:30
Najboljše je psa naučit, da laja na ukaz: GLAS. Ko to povelje razume, bo razumel tudi povelje TIHO, oziroma NE GLAS ;)



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #12 : 28 December 2006, 20:38:32
nevem če ga bom to tako zlahka naučila ko pa še tačke ne da :-\:-[

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #13 : 29 December 2006, 11:01:01
Najboljše je psa naučit, da laja na ukaz: GLAS. Ko to povelje razume, bo razumel tudi povelje TIHO, oziroma NE GLAS ;)

Emmm, ne, ni nujno ;)

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #14 : 29 December 2006, 12:19:35
Eno nima veze z drugim. Razen tega, da če si ga znal naučiti nekaj, ga boš verjetno še drugo. Ni pa nujno.
Niti slučajno se pa ne sme uporabit ukaz ne glas. To samo zmede psa.

majcek, najbolje bo, da greš s psom čimprej v dobro pasjo šolo, kjer se  boš naučila osnov in pol bo lažje tudi na drugih področjih.

Renči laja... Zakaj to počne? Kaj delaš ti, ko se pes dere?
Ko je lajal v sobi, ker je hotev ven, si ga spustila ven, ne? Torej, bo naslednjič še z večjim veseljel lajal in cvilu. Če pes s svojim vedenjem pride do cilja, ga bo samo še bolj vneto ponavljal. To velja vedno in povsod.
Isto velja za vsa živa bitja...

To je osnova. Da pa se pride do vsaj malo razumevanja pasjega početja, je pa treba dat nekaj skozi...

Tudi iz tihega psa, se da naredit bevskača, če pes ugotovi, da se mu to splača ;)
Če pa tega ne ugotovi pa mamo srečo hi hi :P

Obratno je malo težje na žalost...

+1

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #15 : 30 December 2006, 13:13:21
mislim da ga bom v pasjo šolo peljala spomladi

če slučajno veš za katero pasjo šolo v ljubljani (jaz nevem za nobeno pasjo šolo :-[)blizu novih jarš(verjetno veš kje so)

lp ,maja

pa hvala če odpišeš

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #16 : 30 December 2006, 13:37:22
majcek mislim,da bo res najbolje,da gresta v kakšno pasjo šolo. Lahko se obrneta na KD Krim, ta mislim,da glede na to,da si iz Jarš najbližja. Pa potem KD ljubljana je tudi zelo vredu ali pa KD Agilty Ilirija. Res marsikaj izveš in v bistvo teh pasjih šol je, da se jih mi pravilno naučimo učiti in še marsikaj koristnega izvemo zraven in da delamo v družbi drugih psov. To pa še ne pomeni, če gremo v pasjo šolo,da jih sami ne bi znali naučiti npr sedi in ostalih vaj..Sam sebe ne vidiš kaj delaš narobe...Glede lajanja nimam izkušenj, ker Aska ne laja, je pa prejšnji moj pes zmeraj opozarjal, ko je kdo šel mimo stanovanja, ko je bil v mlajših letih, potem se je naveličal in ni več. Pri Aski imam samo problem, da kdaj pa kdaj ima popadke in ima prave pevske vaje na vrtu in  pridno vadi razno razne operne arije (beri tuljenje) >:(.. lp

+1


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #17 : 30 December 2006, 13:42:26
hehe :D :D

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


tatjana

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 03 Julij 2007, 09:02:21
Naš kuža (kokeršpanjel) kar naprej laja na lastovke, ki imajo gnezgo v praznem hlevu. Gleda, kako letajo iz gnezda in nazaj in ves čas laja. Ima kdo kakšen predlog, kako ga umiriti oz. naučiti, da bi bil tiho.
Hvala!



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #19 : 03 Julij 2007, 09:54:04
Mislim da bi pomagalo z zgornjimi nasveti.
Preberi si celotno temo. ;) Sem pa slišala da ga med lajanjem ne smešbožati,ker pes
potem misli da je to prav!?



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #20 : 05 Julij 2007, 19:01:30
Tatjana, zapri vrata v hlev, da ne bo mogel gledat lastovk, pa bo mir.  ;)

Kristinca & Florinca


tatjana

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 05 Julij 2007, 21:31:52
Če so vrata zaprta, lastovke ne morejo do gnezda.  ;)



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 05 Julij 2007, 23:26:34
Tudi naša kosmatinka prerada laja. Sploh če smo v hiši se mi zdi da ima to tako moč in odmeva čez ves prostor prav grozno. Laja pa takrat recimo ko zapustiš prostor in hoče da prideš nazaj, ali ko kaj hoče izsiliti od tebe. Takrat jo kar malo ignoriram in slej ali prej neha. Včasih pa enostavno noče prenehat, takrat jo primem za gobček in ji rečem naj bo tiho oz preusmerim njeno pozornost. Takrat sicer preneha, vendar spet kmalu začne. Smo se pa tako tudi zares zelo hitro naučili glas, ker laja že od prvega dne, ko je prišla k nam :D In glas ji gre dobro od rok, seveda v zameno za priboljšek  :D



zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 18 Marec 2008, 09:54:44
Naš Lump laja vedno več :-[. In sicer, kamorkoli gremo, vse je fajn ko hodimo, ko se vstavimo začne lajati, pa tudi če je to po 2urnem sprehodu. Ko se spet odpravimo je vse ok. Lajanje je res nadležno, mislim, da izsiljuje, da gremo naprej, samo ga je težko zamotiti, da bi nehal, če ga malo božam, to učinkuje par sekund. Če pa ga ignoriram, lahko laja zelo dolgo.
Lajati začne tudi, ko se nekdo oddalji, lahko je to oseba na katero je zelo navezan ali pa nekdo ki je v družbi z nami.
Laja pa tudi v avtu in sicer ponavadi ko se približamo cilju, ko prižgem žmigavec  >:(.
Pozanimala sem se za individualne ure, ker je to resen problem, ki ga imamo poleg drugih. Pa nam je svetoval, da naj bi to odpravili preden gremo spet v šolo. Da bi nam pomagal preko individualnih ur se je pa kar zmikal in rekel naj probamo z ovratnico, ki sproži tekočino ob laježu.  ??? ??? ???



Panda

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 26 Marec 2008, 21:21:20
moj je lajal vedno, ko je izstopil iz bloka ali avta. Ko sem se preselila, pa se še ni počutil doma pa ni lajal, ko je stopil iz bloka. To sem izkoristila tako, da sem ga takoj ko sva stopila ven in ni zalajal nagradila. Še zdaj ne laja, jaz pa pač vedno nosim nagradico s sabo. Ampak vidim, da ga kar "boli", ko ne sme lajat. Takoj ko je prilika izusti vsaj en wof, da se sprosti :)

Ampak imam še vedno težavo, ko gdo pride na obisk. Tu ne morem uporabit iste fore, ker takoj ko pokapira, da bo kdo prišel (zvonec, oz. takoj, ko pritisnem knof za odpiranje vrat in ve da bo nekdo prišel) se začne dret in ne morem ujet trenutka ko bi ga lahko nagradila. Zdaj se ubadam z vprašanjem, kako bi ga odvadla tega. Mene ne mot, kakšnega od moji obiskov pa.

Če se pa začne kar tako dret na kak zvok od vzunaj pa pomaga tud, da se pošteno zaderem. Nič ne laja več z mano, gre kar lepo na prostor in utihne. Ampak ko pridejo obiski ga nič ne ustavi, dokler se ne prepriča, da mu ne bodo česa odnesli.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #25 : 27 Marec 2008, 13:56:23
Tudi moja ni lajevec in skoraj ne laja, ampak kadar pa zazvoni zvonec in to pomeni obiske, pa vedno laja, ampak samo dokler obisk ne pride skozi vrata. Potem se nastavi za božat.  ::)  Nič ni pomagalo, če sem jo dala na prostor in rekla ne ali mir. Njen lajež mi je kot bi mi hotla reči: "Nekdo pride, nekdo pride, nekdo pride, daj odpri že."  Zelo se namreč razveseli vsakogar, ki pride pa čeprav je čisti tujec. Zdaj ji pustim njenih par minut, saj itak skoraj nimamo obiskov.

Kristinca & Florinca


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #26 : 02 Maj 2008, 16:51:45
ojla
Jaz imam tudi težave z lajanjem.In sicer na sprehodu laja na vsakega psa razen če ga dobro pozna( beri res zelooooooooo dobro).
Sem se že dosti pozanimala.Večina reče,da je treba odvrniti pozornost(z igraco,vajami)
Jaz prakticiram takole:
Ko zagledam psa(daleč pred mano) ji rečem sedi,ko gre pes mimo pa ji rečem pridna,kliknem s klikerjem in ji dam priboljšek. Stanje se kar izboljšuje. Čeprav včasih tudi ne more brez hovhov.
Če ima kdo še kakšen nasvet zame je zelo dobrodošel.
caw :)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 02 Maj 2008, 17:07:21
Tudi jaz rabim nasvet. Imam psa, ki se dere non stop. Ne pomaga pozitivna motivacija, nič. 2x sem se obrnila tudi na t.i. terapevte. Enega je poscal, z drugo ni v dveh urah vzpostavil nikakrsnega stika (in obratno). Je v takem primeru sploh še kaj upanja?

p.s. Z eno od forumašic je vzpostavil stik po 5 minurah, je pa bila res edina do sedaj.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #28 : 02 Maj 2008, 18:58:48
Katarina Wallas - Šola za azilaše v KD Krim? Res je, da tvoj ne prihaja iz azila, pomagala bi ti pa mogoče vseen lahko.
http://www.kd-krim.si/instruktorji.htm



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 03 Maj 2008, 06:52:15
Nika, poznam. Sem imela 2 pri njej, zelo v redu. Imam pa zdaj malo težav glede prevoza in če mi bo to uspelo nekako uredit, se bom vsekakor poskusila "uštulit" ponovno tja.