veliko veliko lajanja

majcek · 30106

BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 19 Julij 2008, 16:48:10
Js mojega tut ne morem odvaditi lajanja. Laja pa takrat ko hoče pozornost al pa če grem stran od njega in ga pustim v pesjaku.
V prvem primeru sem ga ponavadi ignorirala zdej pa se trudm da bi raztumel ukaz tiho, drugi primer je pa malce težji. Laja tut 15 minut in več, umiri pa se šele takrat, ko resnično ugotovi, da ne bom prišla nazaj. V pesjaku ostan e pirden brez lajanja sam če je res full zmatran (ponavadi zvečer).
Najhuje pa je, da začne zjutraj lajat enkrat od petih do sedmih in sploh ne neha!!! >:( :'( :( Takrat nimam nobene druge možnosti, kot da grem k njemu...
Aja, včasih (pred morjem) je znal biti že čisto priden in vsaj jko sem šla vstran ni lajal) na morju pa je bil ves čas z nami in smo ga razvadli >:D :-\. Me kr skrbi kaj bo šele ko bo spet šola in bom mela resnično več kot pol manj časa zanj kot imam zdaj. :-\

Ve kdo za kak način, kako bi ga odvadila?? ??? Nekaj morm hitr naredit (sosedi so se že pritožili)
Prosim... kakršnkoli nasvet???
 



h3x0r

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 19 Julij 2008, 17:09:02
Mah nimaš kaj. ...
Probaš ga nekako zamotit.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 19 Julij 2008, 20:46:01
Mah nimaš kaj. ...
Probaš ga nekako zamotit.

Kako pa?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #63 : 20 Julij 2008, 15:21:36
ko te ni in ponoči ga daš notri. Lajal bo še vedno, samo sposedov ne bo motilo.


BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 21 Julij 2008, 21:55:04
ko te ni in ponoči ga daš notri. Lajal bo še vedno, samo sposedov ne bo motilo.


jah, ko bi starsi dovolili, ampak ati pravi, da mu ni zastonj delal pesjaka ::) (in da se bo ze navadi-pa saj se bo- sam upam da prej, preden sosedje pokličejo policijo ali pa kaj podobnega :-\)

Sicer pa ga bom čez dan pač zdaj večkrat puščala samega, bo že pogruntal da tut če laja ne bo nič (vsaj upam)
Za jutranjo lajanje pa zdej delam tako, da grem ven ob približno pol šestih (še preden začne lajati) in sem pač z njim, zdej bom pa probala počasi vse bolj pozn prihajati k njemu, sam dvomim da bo uspelo. Ker ko ima on enkrat dovolj spanja, bo pač lajal >:( >:(
Najbolj me pa jezi to, da tega sploh ni več delal, zdaj pa :( :'( ::) >:( ...očitno se je res preveč navadil-navezal na nas  ::)

Ma še kdo kakšen predlog???



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #65 : 22 Julij 2008, 13:09:13
No, če ne moreš imeti psa notri, potem se moraš malo žrtvovati. Vstani dve uri prej in ga pelji na res dolg sprehod, dodaj še malo telovadbe za pasje možgančke  in mu pusti kaj za žvečit v pesjaku. Ko prideš domov, ga spet pelji na sprehod in zvečer, preden bo šel spat pa tudi . Na takega dolgega in še kakšen trening poslušnosti ali trikcev daj zraven. Tako skupaj spet vsaj dve urci.  Potem bo verjetno dovolj zmatran, da se mu ne bo dalo lajat v neskončnost.


BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 25 Avgust 2008, 21:14:57
Naš problem se je skoraj že rešil!!!! :P
In to skorajda sam od sebe. 8) Smo šli spet na morje in ko smo predvčerajšninm prišli nazaj sem pričakovala tuljenje, namesto tega pa gre priden v kletko in niti ne zalaja(no vččasih še malo). ;)
Res ne vem zakaj se je to tako popravilo. ???
Sem pa vseeno vesela, da se je. 8) Ko pa pridem nazaj k njemu pa čistoponori od veselja. :o Očitno je ugotovil, da je v kletki samo začasno in jo je sprejel kot svoj dom. ??? ::) 8)



peace_tina

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 04 Februar 2009, 15:47:44
moja psička pa že od majhnega laja brez prestanka :'(, nevem kaj naj naredim saj nič ne pomaga. Poskusila sem tudi da kadar laja pohvalim ajko (drugo psičko) ampak nič ne pomaga laja tudi do dve ure brez da bi nehala in to mi gre že na živce >:( sem jo pa tudi hotela zmatrati in delala sem dolge sprehode se igrala z njo... pa spet nič. Živi zunaj v pesjaku in je nemorem zamotiti saj začne lajati tudi ob enajstih zvečer.
Prosim dajte mi kaj svetovati saj res nevem kaj naj  :(