Glasba

mary · 9817

mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
: 08 September 2005, 18:17:31
No, jaz že rabim pomoč :o ::) ;D

A mi kdo zna povedat kaj so lastnosti in vrline skladatelja? To rabim do jutri.. tako da bi prosila če lahko čimprej poveste ::) Hvala že vnaprej :-*


Lp, Marusa


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1 : 08 September 2005, 18:52:57
hm ... to je po moje to da je nek skladatelj dober v določenih stvareh - ima vrline ... lastnosti so pa to kaj je zanj značilno



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #2 : 08 September 2005, 19:38:11
Ok po svoje imaš prav... jaz pa imam nalogo za nalogo stavek:
"Napiši lastnosti in vrline skladatelja!" Tako da mislim, da je mišljeno na splošno. In kaj bi sedaj to lahko bilo?

Lp, Marusa


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #3 : 08 September 2005, 19:59:15
grem po zvezek iz 1 letnika......

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 08 September 2005, 20:01:06
O madona mary zdaj si nas pa našla, jaz pa v glasbi totalen poden ::) Upam, da se javi kdo, ki je hodil v glasbeno in je dal skozi vsaj nekaj teorije, mogoče bi ti znal Marko odgovorit ;)

Drugače pa po mojem mnenju:

Lastnost: harmoničen, kompozicijski, transkriptiven,


Vrlina je po SSKJ-ju tole:
 vrlína 1 -e ž  (í) moralno, značajsko pozitivna lastnost: ceniti, naštevati vrline koga; poštenost, zanesljivost in druge vrline; vrline in slabosti // pozitivna lastnost, značilnost koga sploh: poudarjati vrline pisatelja; vrline dobre gospodinje

Torej bi lahko bila Vrlina skladatelja: umirjenost, romantičnost, realnost,...

Uf sem se namatrala, upam, da je vsaj kaj od tega prav :-\

Lp nina



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #5 : 08 September 2005, 20:04:20
Ninci, jaz sem hodila v glasbeno (imam zaključeno osnosvno glasbeno šolo), pa se mi sploh ne sanja kaj profesorica hoče, da napišemo :-\

Drugače pa hvala za odgovore :)

Lp, Marusa


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #6 : 08 September 2005, 20:05:48
nimam več zvezka...ampak se spomim, da smo mi tuddi mogl odgovarjat na taka butasta vprašanja....kličem naokoli....da dobim.....mary počaki....boš sigurno dobila....

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #7 : 08 September 2005, 20:09:14
No najprej da povem kakšne so moje izkušnje z glasbo :)
Mislim da v drugem razredu OŠ, me je učiteljica poslala domov z obvestilom za starše v katerem je pisalo: "Črt se pri pouku glasbe oglaša kot sirena"  ;D ;D ;D

Glede skaladatelja si pa jaz razlagam takole:
Lastnosti so povezane z glasbo ki jo sklada, torej stil ki ga uporablja.
Vrline pa bi povezal s tem kaj je pri njem drugačnega, v čem izstopa oz. v čem je boljši od drugih ki se ukvarjajo z isto smerjo ali pa nasplošno.

Upam da sem ti dal kaj za razmislek :)

LP, Črt



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #8 : 08 September 2005, 20:10:40
hm v zvezku sa 8/9 so napisane sam lastnosti romantičnega skladatelja ...  ??? a to kj pumaga .. verjetno ne ..



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 08 September 2005, 20:23:48
vem da je premal sam na internetu sem našla da je lastnost skladatelja am ... ljubezen do glasbe, ustvarjalnost ... več ne vem ... aja pa da je še odličen inštrumentalist ... to pa piše v učbeniku ... sicer v 8/9 ampak upam da sem kaj pomagala, zdaj pa pregledujem zvezke od sestre iz 2.letnika (a to je vredi)??



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #10 : 08 September 2005, 20:35:26
oh ja...nič ne bo.....zgleda....ti nekaj priporočam....ta dva odgovora pustiš do jutri ...nekdo bo že mel od razreda in samo prepišeš ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D...če pa kaj dobim pa SEVEDa sporočim!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #11 : 08 September 2005, 20:37:36
Nastya mislim, da so vsi predlogi dobrodošli mary pa se bo potem odločila, katere stvari bo uporabila in katere ne ;)



oh ja...nič ne bo.....zgleda....ti nekaj priporočam....ta dva odgovora pustiš do jutri ...nekdo bo že mel od razreda in samo prepišeš ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D...če pa kaj dobim pa SEVEDa sporočim!

lp

Irenchy :-\ ne smeš je take stvari učit noooo, se bomo vsaj še mi kej pametnga naučil če nam boste dajal naloge, če ne druzga :P

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #12 : 08 September 2005, 20:41:35
mam vrlineeeeee ... jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees ...


internet je zlat


širok pogled, strpnost, blagost ...


to sm našla ... hm ... če še kej najdem napišem ...



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #13 : 08 September 2005, 20:47:10
pišem v imenu mary:, ker ne more pridt na pesjanarja, ker jo nekaj heca!

vsem se zahvaljuje za pomoč je vse predloge zapisala, ostalo bo pa prepisala ;D ;D. Če kdo še kaj najde sporoča, da naj kar napiše...bom že jaz sporočila naprej ali kdo drug! :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #14 : 08 September 2005, 20:47:45
O madona mary zdaj si nas pa našla, jaz pa v glasbi totalen poden ::) Upam, da se javi kdo, ki je hodil v glasbeno in je dal skozi vsaj nekaj teorije, mogoče bi ti znal Marko odgovorit ;)

 ??? ??? Le kaj bi lahko to bilo!!  ??? ;) Čeprav sem kr dosti v glasbeni, pa ne vem, kaj bi lahko to bilo. Bom pa malo okoli poklical ljudi, ki imajo že akademijo in so profesorji glasbe.


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #15 : 08 September 2005, 20:50:03
uh to bi bilo fenomenalno, fantastično.....čakamo, čakamo....jaz tudi še kličem....pa so vsi zvezke od glasbe zažgali ;D ;D ::) ::)

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #16 : 08 September 2005, 20:52:21
en bo pogledu u učbenik k ma za 1.letnik ... bom zvedla kmal, sam da pregleda ...



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #17 : 08 September 2005, 20:54:44
dobil sem nekaj odgovorov:

Lastnosti in vrline skladatelja: Mora poznati in obvladati naslednje stvari :

 - Komponiranje,
 - Poznavanje harmonije in solffegia,
 - Poznati vse instrumente in njihov obseg,
 - Ter dobro je, če obvlada tudi nekaj instrumentov.

Upam, da bo to vredu in da ti bo prav prišlo.  ;) ;)



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #18 : 08 September 2005, 20:58:44
To je še zraven:

 - Poznavanje partitur ( to je knjigica, v kateri so napisane note vseh instrumentov, ki so vključeni v skladbo ).

Lp, Marko


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #19 : 08 September 2005, 21:01:11
Hvala za vse odgovore... Se mi je nabralo nekaj uporabnih stvari, tako da z vašo pomočjo nalogo imam :-* Hvala ;)

Lp, Marusa


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #20 : 09 September 2005, 16:15:31
kako je bilo? so vsi prepisovali od tebe..aaaaa?hehe.....poročaj

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #21 : 09 September 2005, 16:18:44
Je bila profesorica zadovoljna s tem kar sem imela napisano ;) So imeli nekateri tudi podobno napisano kot jaz, nekateri isto kot jaz (so prepisali od mene hehe)... Tako da se zahvaljujem(o) vsem za pomoč  ;)

Lp, Marusa


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #22 : 15 November 2005, 16:11:12
Živjo!
Do jutri moram za glasbo najdet vsaj 5 dogodkov (koncertov, gledališče, balet, glasbeni film...) v zvezi z glasbo 20. stoletja. Če ima kdo kakšen program (na listu), kjer je kakšen razpored glasbenih dogodkov, naj mi prosim posreduje podatke in po možnosti sliko, prooooosim ???. To je za oceno :-[.

Hvala za odgovore, Ana



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #23 : 15 November 2005, 18:11:35
No, prooooooooosim ???????? Če kdo najde spletno stran z izvedbo glasbe 20. stoletja. Do sedaj sem našla 2 programa, še 3 :-\. Primer:

Zlati abonma 2005/06
 Dunajski simfoniki
 4. koncert

Dirigent: Fabio Luisi
Solist: Lang Lang, klavir
Program:
Wolfgang Amadeus Mozart, Simfonija št. 25 v g-molu, KV 183
Frédéric Chopin, Koncert za klavir in orkester št. 1 v e-molu, op. 11
Robert Schumann, Simfonija št. 1 v B-duru, »Pomladna«
7. mar. 2006, 20.00, Gallusova dvorana



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #24 : 15 November 2005, 18:36:09
http://www.opera.si/opera/app/Index.asp

Tule poglej. Jaz sem lani dol vlekla premiere.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #25 : 15 November 2005, 20:31:30
Nina žal ne ve, katera glasba spada v glasbo 20 stoletja. Ampak ok kaj pa ToLe

Lp nina



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #26 : 15 November 2005, 20:42:20
O, hvala obema :-*. Sem nekaj spacala skupaj, upam, da bo v redu. Me je pa klicalo za to stvar do zdaj 5 sošolk ::).

Lp, Ana



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #27 : 30 Marec 2006, 17:53:15
Plis naj mi kdo pove kako naj v testu razložim kaj je simfonična pesnitev.Jutri pišemo glasbo pa nimam pojma za tole mi pa sploh ni jasno...pa še pri našem učitelju se polovico stvari ne učimo on pa vse vrže v test >:(.
Hvala :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #28 : 30 Marec 2006, 19:29:25
Simfonija je izraz, ki izhaja iz grške besede za konsonanco (prijetna harmonija). V baročni dobi je bila simfonija nekakšen preludij (uvodni stavek skladbe). Iz tridelne oblike monogih simfonij (opernih uvertur) se je razvila osnovna zgradba za simfonijo, namenjeno koncertnim izvedbam. Kasneje so se prvotni trije med seboj povezani stvaki po obsegu povečali in postali med seboj bolj jasno ločeni, čez čas pa se jim je pridružil še četrti stavek. Haydn je bil s svojim lastnim orkestrom v idealnem položaju da je razvil simfonično obliko kakršno je želel sam. Ustvaril je več kot sto simfonij, pri katerih so pogosto celi stvaki zrasli iz ene same teme, bogata harmonija in ritmični polet sta še bolj poudarila izrazno toplino. Ta nova glasbena oblika se je zelo hitro širila, skladatelji »mannheimske šole« so v simfonično glasbo vpeljali več glasbenih posebnosti (nenadni kontrasti med forte in piano, uavajanje crescenda in decrescenda. Beethoven je s svojimi devetimi simfonijami nadgradil delo svojih predhodnikov (Haydn, Mozart, ..). Obliko je razširil po obsegu in jo privedel do začetkov romantike. Klasična oblika simfonije je imela štiri stavke, v kateri je bil vsaj en stavek v pevladujoči obliki tistega obdobja.


Izvzeto iz wikipedije  ;)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #29 : 30 Marec 2006, 19:41:12
Ok,ok Sib naj jaz tale roman napišem v test?Pa to je za simfonijo,jaz rabim za simfonično pesnitev ;D:

Simfonična pesnitev je inštrumentalna glasba za orkester,ki ima točno določen program
Našla ;).Pa hvala tudi za tole... ;) :-*

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/