2.Pesjanarsko Srečanje

ninci · 265310

newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #330 : 22 Oktober 2005, 14:56:39
Tole je skopirano z http://www.slo-zeleznice.si :

Potniki lahko z vlaki Slovenskih železnic brezplačno prevažajo majhne udomačene živali, ki so zaprte v kletke ali košare in ki se lahko namestijo kot osebna prtljaga, ter majhne pse, če jih je mogoče držati v naročju.

Večji psi morajo imeti nagobčnik, biti na vrvici ter ležati na tleh, tako da ne ovirajo drugih potnikov. Zanje je treba plačati polovično ceno vozovnice za 2. razred potniškega vlaka.

V spalnih vagonih in vagonih z ležišči in posteljami se psi lahko vozijo, če je potnik v oddelku sam.

Na vlakih ICS prevoz domačih in udomačenih živali ni dovoljen. Izjema so le psi spremljevalci slepih in invalidnih oseb. V tem primeru se zanje izda brezplačna rezervacija.
 

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #331 : 22 Oktober 2005, 15:08:30
Jaz pridem v vsakem vremenu.  ;D Razen če res ne bo 1 meter snega,... Haha!

Zdej pa vsi držimo pesti, da se nas vreme usmili.  :D ;)


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #332 : 22 Oktober 2005, 15:23:10
Jaz pridem v vsakem vremenu.  ;D Razen če res ne bo 1 meter snega,... Haha!

Zdej pa vsi držimo pesti, da se nas vreme usmili.  :D ;)
če bo sneg bo še bolje ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

glede vremena pa...jaz sem naročila sončno, brez oblačka..pam, da so mojo naročilnico dobili!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #333 : 22 Oktober 2005, 17:00:27
ej a vlak vozi v nedeljo ? k mene tut mal mika da bi šu z vlakom  :P

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #334 : 22 Oktober 2005, 17:08:12
ej a vlak vozi v nedeljo ? k mene tut mal mika da bi šu z vlakom  :P

Vozi vozi ;)

Lp nina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #335 : 22 Oktober 2005, 17:16:28
tutu ;D ;D...res bi prav z vlakom šla!...samo imam problem...nekoga moram najti, da me zapelje do glavne postaje v lj. ;D ;D ;D...oh ja bomo nekako zrihtali.......samo bi pa res res šla...kaj pravita nina(rinchy) in anana?..če ne bi bilo druge možnosti......za tja z vlakecom za nazaj pa nas bodo naši lahko 100% prišli iskat...samo za tja je problem!!!....zgleda, da se nas je kar nekaj navdušilo nad vlakom..... :) :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #336 : 22 Oktober 2005, 17:31:26
gremo skupi z vlakom  :P če me mami ne pelje ok  :P

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #337 : 22 Oktober 2005, 17:32:17
aja sam do katere postaje bi morali z vlakom ? a do radovljice ?

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #338 : 22 Oktober 2005, 17:37:58
Mislim, da vam je najbližje Lesce- Bled

Lp nina



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #339 : 22 Oktober 2005, 17:45:13
Evo vam vozni red.

Vir : Slo železnice

Vozni Red

popravek linka, ninci


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #340 : 22 Oktober 2005, 17:48:08
hvala marko , hvala ninci  :P

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #341 : 22 Oktober 2005, 18:03:27
Če greste res z vlakom se vam pa še jaz pridružim! ;D Če se vsak dan z nim vozim se bom pa še 30.10. ;D ;D

Gremo na 09.50, nazaj pa z 17.46. ;D
Pri vlakih glejte da piše spredaj LP, če piše IC, EC ali pa MV, potem ful dražja karta, psi bodo ful težje prišli na vlak, ker so take bedne stopnice, pa še kupeji so in so psi lahko v kupejih samov primeru da ni nikogar drugega. ::) To se pa bolj redko zgodi in bi potem morali 50 minut stat. :)

lp, rina

Los je car!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #342 : 22 Oktober 2005, 18:07:44
Eh, sm že ziher da grem z vlakom! :P Se moram še kje drugje peljat, ne vedno na eni in isti relaciji. Pa še doma bodo veseli, ne bo treba pelat, pa tudi mene ne bo nihče, ki ga ne poznajo peljal. :)

KDO GRE Z VLAKOM?

lp, rina

Los je car!


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #343 : 22 Oktober 2005, 18:21:09
Jaz z Rino na vlak ne grem.Ker se nebi znala obnašat pa tudi po tistih stopnicah nevem če bi jo spravila,ker je kar velika reva,kar se tega tiče ::) :P.
Bom probala doma zrihtat,da me bodo pelal,ubistvu da bo avto sploh doma.Tko da Irena če mene peljejo lahko še tebe poberemo.Za Anano pa nevem,če bi jo šli iskat...bom pra vprašala.Aja,Anana,bi te tvoji pripeljali do Domžal ???

Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #344 : 22 Oktober 2005, 18:41:20
halo!
No jaz kar sigurno grem z vlakom...z mano gre še po vsej vrjetnosti prijateljica z svojima psoma! Vam je prav, da se pridružitjo še 3 nečlani?

rina...a ti bi šla na vlak v Lj. na postaji??? Bi se lahko dobili in šle skupaj gor! To bi blo super..ti se znajdeš na te vlake očitno....če bi bla jest sama se pomoje odpeljem kam na morje :D :D :D :D

gremo skupi z vlakom :P če me mami ne pelje ok :P
ok..kje pa boš ti šel gor?

Jaz z Rino na vlak ne grem.Ker se nebi znala obnašat pa tudi po tistih stopnicah nevem če bi jo spravila,ker je kar velika reva,kar se tega tiče ::) :P.
Bom probala doma zrihtat,da me bodo pelal,ubistvu da bo avto sploh doma.Tko da Irena če mene peljejo lahko še tebe poberemo.Za Anano pa nevem,če bi jo šli iskat...bom pra vprašala.Aja,Anana,bi te tvoji pripeljali do Domžal ???
Vse je enkrat prvič :)...kot sem že zgoraj povedala gre z mano teja in njena psa tko, da dvomim, da bi še njo hoteli peljat in pa še 2 dodatna psa....tko, da žal...če pa slučajno ne bo šla se bom pa še prej najavla, da grem ;D.....sicer pa...dobro premisli...če bi šli toliko kot se nas je javilo za vlak...bi bli 3 psi in bi tudi rinčka šla za njimi na vlakeca!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #345 : 22 Oktober 2005, 18:43:22
Jaz bi tudi prišla pogledat...ampak, ne vem kako bi bilo s prevozom, pa še Eta se goni in pol bi ful renčala na samce, če bi jo kej ovohaval in podobno.  :-\ ::) Z Loto pa ne vem če bi prišla, ker bodo sami velki psi a ne.... :o 8)
Pride kakšen majhen pesek? Moon, prideš?  :)

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #346 : 22 Oktober 2005, 18:46:01
Na srečanju so zaželjeni in povabljeni VSI. Člani, nečalni, babice, očetje........! ;D ;D

Najbolje da pokličete na Slo železnice in rezevirate kr en vagon. Hahaha  ;D ;D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #347 : 22 Oktober 2005, 18:50:51
ella gonečka pa res bolje, da počaka doma, ker če ne bodo vsi fantje tečni pa ne bo ravno fino. Lahko pa prideš z tamalo, saj ni problema, saj je navajena Ete a ne ;)

Lp nina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #348 : 22 Oktober 2005, 18:52:28
Newfka to yess super ql. A se zavedate da bo na srečanju več novofundlandcev ko na povprečni razstavi??? 5. Visoka cifra. Sem zlo vesela. Ja no pr nas se je dons Nastya uglasila, psa se kapirata preigrala sta se tok da je Neon kar dol padu ko so se odpeljali. Slike bom dala mal kasnej gor. No celo v avto smo oba spravli tak da zdej gremo 100%. % njufkov. Vaaaaaaa.

Na vlak s psom. Sem misla da ne smejo it. No fajn ane. Upam, da srečno prispete. Neon bi pomoje šu. Če drgač ne bi ga gor dvignla, dol bi pa že sam skoču. Sej po kakšnih plezalnceh on pleza...  ::) Loh Nastya potrdi. Indek pa nč bolši.

Jao komi že čakam to naše srečanje.

Dejte no kak predlok ka loh seboj prnesem al pa kej pomagam no. se prov nekoristno počutnim  :(

Ella z gonečo psico pa raje ne hodi. Res da ste vabljeni vsi sam. Raj ne. Pa naj se nardi nesreča pa jo ker naskoči. Pol bi mogli bit vsi na povodcih.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #349 : 22 Oktober 2005, 18:53:47
rina...a ti bi šla na vlak v Lj. na postaji???

Jp. Saj drugje v bistvu sploh ne morem. Če bi šla z vlakom (pa ne morem, ker med vikendom jih je pri nas ful malo) iz Borovnice bi najprej prišla v Lj, potem pa bi mogla zamenjat vlak.

Edino mogoče bi se splačalo če bi šli na Lj - Vižmarje gor. Mislim da bi bilo malo ceneje (cena se poveča na vsakih 10 km, od LJ do Bleda je 51 km, od Lj-zalog do Bleda pa je vrjetno manj kot 50 km, torej bi bila karta cenejša), samo je pa bolj bedno ker bo vlak prišel, ustavil in šel. Na glavni v Lj pa bomo lahko šli že malo prej na vlak in lepo v miru spravili vse pse gor. Pa še ne vem kako se do Vižmarja pride. Tako da mislim da je vseeno bolje da se dobimo na glavni.

Rincy, saj na teh "tanovih" rdečih vlakih ni nobenih stopnic. Stopnice so samo na IC ali MV vlakih. No, pa na "tastarih" vlakih tudi, ampak te menda ne vozijo na Gorenjsko. Pa na teh tastarih vlakih so široka vrata in široke stopnice, na IC/MV pa so ozke.
Zakaj misliš da se Rina (a to name namiguješ? ;D ;D -hec) ne bi znala obnašat?

lp, rina

Los je car!


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #350 : 22 Oktober 2005, 18:57:58
Jp. Saj drugje v bistvu sploh ne morem. Če bi šla z vlakom (pa ne morem, ker med vikendom jih je pri nas ful malo) iz Borovnice bi najprej prišla v Lj, potem pa bi mogla zamenjat vlak.

Edino mogoče bi se splačalo če bi šli na Lj - Vižmarje gor. Mislim da bi bilo malo ceneje (cena se poveča na vsakih 10 km, od LJ do Bleda je 51 km, od Lj-zalog do Bleda pa je vrjetno manj kot 50 km, torej bi bila karta cenejša), samo je pa bolj bedno ker bo vlak prišel, ustavil in šel. Na glavni v Lj pa bomo lahko šli že malo prej na vlak in lepo v miru spravili vse pse gor. Pa še ne vem kako se do Vižmarja pride. Tako da mislim da je vseeno bolje da se dobimo na glavni.
SUPER...ma ja ne kompliciramo in gremo kar lepo na glavni postaji v lj. na vlakeca in se od furamo! Za bolj podrobno se bomo pa še zmenli!...čakamo še na odgovor od s1b!

Rincy, saj na teh "tanovih" rdečih vlakih ni nobenih stopnic. Stopnice so samo na IC ali MV vlakih. No, pa na "tastarih" vlakih tudi, ampak te menda ne vozijo na Gorenjsko. Pa na teh tastarih vlakih so široka vrata in široke stopnice, na IC/MV pa so ozke.
Zakaj misliš da se Rina (a to name namiguješ? ;D ;D -hec) ne bi znala obnašat?
No nina vidiš....idealno....

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #351 : 22 Oktober 2005, 18:59:09
ella gonečka pa res bolje, da počaka doma, ker če ne bodo vsi fantje tečni pa ne bo ravno fino. Lahko pa prideš z tamalo, saj ni problema, saj je navajena Ete a ne ;)

Lp nina
Ja, res je z Eto nebi(če bi slučajno) v nobenem primeru prišla...danes smo bili v ZOO z pasjo šolo in ni bilo nič kaj prijetno..ampak so bili peseki vsaj na vrvici. Ja, saj je tamala navajena velikih psov, ampak se nebi mogla igrati z nobenim, zato bi blo dobro, če bi bil vsaj en majhen kuža.  ;)

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #352 : 22 Oktober 2005, 19:02:39
Rincy, saj na teh "tanovih" rdečih vlakih ni nobenih stopnic. Stopnice so samo na IC ali MV vlakih. No, pa na "tastarih" vlakih tudi, ampak te menda ne vozijo na Gorenjsko. Pa na teh tastarih vlakih so široka vrata in široke stopnice, na IC/MV pa so ozke.
Zakaj misliš da se Rina (a to name namiguješ? ;D ;D -hec) ne bi znala obnašat?

lp, rina
Ja,to je nate letel ;D ;Dhecam se...hehe
Rina ni lih rada pr mir,sploh če je polna energije in je okoli (v tem primeru ;D) velik psov.Bom razmislila...hehe.Me pa mika da bi šla na vlak ;D ;)


Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #353 : 22 Oktober 2005, 19:03:28
No sem šla gledat za ceno:
Za nas, mlade do 26 ;D je od LJ do Bleda enosmerna 644 SIT, za psa pa 460 SIT (polovična cena redne cene), skupaj torej 1104 SIT.
Če gremo pa na Vižmarju gor pa je za nas 540, za pse pa 390 SIT.

Se strinjam z Ireno, da se ne splača komplicerat. :)

lp, rina

Los je car!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #354 : 22 Oktober 2005, 19:17:11
Nekateri bi radi da pride Witty. Ker pa ni igriva in je včasih tečna, pa povejte če se vseeno strinjate če pride:
No, Witty je ena taka zeloo muhasta žverca. Nekatere pse ima rada, nekaterih pa že na daleč ne mara. Mi še ni uspel pogruntat, kaj jo moti. Ko vidi neznanega psa ga hoče povohat, potem pa ima dovolj. Če se tist pes hoče igrat, se ne zmeni zanj, če je pa res vztrajen pa začne kazat zobe in šavsat. Ampak to ni tak napad, ampak samo v tem smislu "Daj mi že mir! Te imam dovolj!". Pa ko šavsne ponavadi itak ponavadi samo po zraku šavsne, če pa že "zadane" pa ni nobenih hudih posledic. Kakšne krvi nikoli ni bilo. No, in ko jo ta pes potem pusti na miru, tudi ona pozabi nanj.
Če je na kupu več psov, ponavadi ni "pametna", še posebno če so psi veliki (npr. Rina :)). Če je privezana, zraven nje pa se igrajo spuščeni psi, je to čisto nič ne gane, samo da je ne vabijo k igri.
Torej, če pride bo pomoje tako:
Na začetku se bo hotela z vsemi prevohat (mogoče ji kdo ne bo všeč, ampak če bo psov veliko, dvomim), potem pa bo dala mir.

lp, rina

Los je car!


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #355 : 22 Oktober 2005, 19:20:06
witty dobrodošla! :) :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #356 : 22 Oktober 2005, 19:24:24
witty dobrodošla! :) :)

lp
Se strinjam :)
Lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #357 : 22 Oktober 2005, 20:06:51
amm jest grem tut na vlak 99 % in sicer mam vlak v ivančni ob     07:20 in pridem v Ljubljano 08:08 kjer bom čakal naslednji vlak do lesc ob 09:50 ... tko da bom slabi dve uri k klošar bluzil po ljubljani .... a gre lahk 3 mesečni pes brez nagobčnika na vlak ? k jest sem uprašu v ivančni pa so rekl da do ljubljane lahko samo pol ne vejo...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #358 : 22 Oktober 2005, 20:11:54
S1b, mogoče ima kdo nagobčnik za posodit ali pa vsaj halti, saj važno da vidijo, da pes kao nekaj ima na gobcu.

Lp nina



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #359 : 22 Oktober 2005, 20:18:49
ja sej to ni problem dobit nagobčnik sam velikost... k moj je ful mali

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?