Weimaraner

eva · 229908

Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #360 : 04 Januar 2012, 21:38:26
Mi pa rastemo  ;D

...in veselo capljamo v mamine rože...


Te bedarije se je seveda nalezel od Taia  >:( In zdaj veselo oba nosita igrače not in se valjata  :D

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #361 : 08 Januar 2012, 17:38:48
Lep!  :o Ful!



Moj Drama Queen. Sedem mesecev. Vsak dan je bolj preracunljiv in vse manj poslusa.   ::)



In se en prostostojeci.



Konec meseca gremo na prvo razstavo. Do takrat pa delamo na ignoriranju drugih psov. In ljudi. In listkov. In palic...  :D



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #362 : 08 Januar 2012, 19:55:08
Hvala!  :-*

Gustav je tudi zelo postaven pobič  :-*
Hehe, on že ve, da za đabe pa nebo delal  :D  :-X

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #363 : 09 Januar 2012, 10:29:08
O pubertetnik  >:D, vam nič ne zavidam.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #364 : 26 Januar 2012, 12:14:25
Da se še malo pokažemo  ;D

Easy je star že 4 mesece, raste ko norc  :D

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


MANDY

  • Gost
Odgovori #365 : 26 Januar 2012, 13:40:15
Kako je prisrčen, moja hčerka se kar topi če vidi kakšnega "sivčka".



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #366 : 31 Januar 2012, 00:03:55
Z Gustavom sva prezivela razstavni krst.  :) Res majceno razstavo, ki jo je organiziralo pet pasemskih klubov iz 7. grupe. Vsega skupaj je bilo v katalogu 25 psov.  ;D Gustav je bil v svojem razredu in starostni skupini sam, tako da je dobil SL (= zelo perspektivno) in avtomaticno postal najlepsi mladic pasme.


Psic se je presenetljivo vzorno obnasal  :o Sodnik ga je brez problema ocenil in potipal in pomeckal. Tudi tekel je lepo  :)

Opis je dobil dober, seveda se je sodnik spotaknil cez Gustavove butaste cekane in spodnjo celjust, za katero vsi mocno upamo, da bo ujela zgornjo.  :-X

(prevedeno iz danscine v anglescino, za v slovenscino mi pa malo razstavnega besednjaka manjka :-[ )
Good type, good proportions height/length, good skull, well pronounced cheeks/cheekbones, slight overbite, good expression, nice length of neck, well developed chest, good underline, good height on legs, firm topline while standing but halves(?) slightly over loin in movement, good angulation in rear, good paws, free movement with a nice drive, correct colour, lovely charisma and character.

Fotk imam sicer ene par, ampak so vse pretezno porazno zanic, decko se pa tudi ni spomnil, da bi ocenjevanje posnel namesto slikal...  ::)

Marca greva v Malmö na Svedsko na eno vecjo mednarodno razstavo, kjer bo Gustavson prvic med juniorji paradiral, cez dva tedna pa po vsej vrjetnosti zacnemo z lovskimi dejavnostmi  :o Juhu!



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #367 : 31 Januar 2012, 08:57:07
Čestitke še tukaj  ;D

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #368 : 15 Februar 2012, 22:27:14
Easy in Gustav sta oba hudo lepa dedca ::)

Čestitke obema ponosnima lastnicama! In čim več uspehov na vaših razstavnih/lovskih poteh!

@Boo: Čestitke ob krstu!  ;D
Eden izmed naših mladičev je imel tudi ta spodnjo čeljust v "zaostanku", ampak je nadoknadila in ujela ta zgornjo, tako da je zdaj ugriz BP.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #369 : 24 Februar 2012, 16:00:26
efica, hvalaaaa  :-*

Ena fotka Easy-ja, na Velenjskem jezeru

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #370 : 24 Februar 2012, 17:02:31
Leeeeeep :-*


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #371 : 24 Februar 2012, 17:24:39
Easy je pravi lepotec! :-*

Dogs are best friends ever!


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #372 : 24 Februar 2012, 18:07:57
Hvala obema  :-*

Eva, pridete mogoče v Zagreb kaj pogledat???  :)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #373 : 24 Februar 2012, 19:11:03
Ava se pride v Zagreb pokazat :)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #374 : 24 Februar 2012, 19:44:00
Zanjo vem, sem misla, če prideš zraven navijat  :) Gremo mi tudi  ;)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #375 : 26 Februar 2012, 19:46:42
Easy, macho! Ful mi je vsec :)

Mi smo malo trenirali z zadnjih parih tednih, Gustav je mnenja, da so mrtvi ptici fuj in da tega pa on ze ne bo v gobcu nosil, je pa po blatnem polju zelo zabavno divjat,  ceprav ne ve cisto dobro kaj je namen...  Medtem ko lastnica pi*di in koplje cevlje iz blata   :o

@Boo: Čestitke ob krstu!  ;D
Eden izmed naših mladičev je imel tudi ta spodnjo čeljust v "zaostanku", ampak je nadoknadila in ujela ta zgornjo, tako da je zdaj ugriz BP.

Kdaj pa je nadoknadila?
Tale celjust me namrec hudo skrbi, ker se v zadnjih parih mesecih ni cisto nic popravila.  :-\ Ceprav jo vsak dan prav vljudno prosim, naj zacne rast in pes ima pomojem muskelfiber ker toliko zveci...
Vzrediteljica pravi, da je imela ena psica iz prejsnjih legel tudi malo "zaspano" spodnjo celjust, ki pa se je do enega leta starosti popolnoma porihtala.


Eh, nam je pa Malmö usel... Sem zamudila prijavni rok, sem bila stoposto, da je en teden kasneje   :-X ::) Smo upali, da se bomo z Gustavovo sestro srecali, pa bo zgleda treba pocakati na kaksno razstavo kasneje. Blah.



efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #376 : 28 Februar 2012, 11:38:09
@Macika: Ne, mene ne bo, samo Avka :) Dobro se odrežte!

@Boo: Naš mladič je dobil lep škarjast ugriz nekje pri 10ih mesecih. Držim pesti, da se uskladita vaši čeljustki.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #377 : 28 Februar 2012, 20:54:34
efica, ah škoda  :-\ Pa drugič  ;)

Boo, hvala  :-*
Js pa držim pesti, da Gustavu kmalu zraste tista spodnja čeljust  :-* pa da se popravi ugriz.

Kar se pa tiče perjadi...pri nas je pa Easy čisto blesav od sreče, samo da dobi kaj kosmatega/pernatega v gofljo. Navaden aport je njemu kr neki, ko pa potegnem ven perutko ali pa zajca se mu pa začne mešat. Zdaj bova s kolegico nabavile prepelice, da bojo cucki imeli malo treninga.

Začneva pa z Easyjem v marcu že z šolo...programom VP2  ;D Upajmo da bo mulc priden  >:D

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #378 : 28 Februar 2012, 21:13:41
Bom celjusti posredovala lepe zelje  ;)

Mi smo probali galeba, vrano in raco, pa se je samo zmrdoval in poskusal perje cufat ven.  ::) Pomehkuzenec bebasti... No, trupelca so res ze malenkost smrdela...
Saj zanimivo mu je bilo, samo v gobec prijet pa nikakor. Vceraj sem narocila zajcjo in lisicjo kozo, upam da bosta kmalu narejeni :)

Zdaj delava na tem da drzi aport v gobcu na ukaz, da gremo lahko na kaksen tecaj aportiranja.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #379 : 28 Februar 2012, 21:17:26
Mi na ukaz še ne držimo, pač pa v igri dam da ga prime, pa pol laufama z njim, pa da mi ga pol da v roke. Ampak to z zajcem, ker z navadnim aportom mi tega še ni uspelo.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #380 : 01 Marec 2012, 18:57:20
Ena naša pomladanska  ;D


Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #381 : 02 Marec 2012, 10:36:33
Oooooo, kok je luuuštkan pjeb :)

Sicer pa kar se tiče aporta... vrana naj bi bila psom precej "ogabna" za nosit. Pravijo, da če pes nosi vrano, nosi vse. Ne vem pa točno kako je z galebom. Račko imajo ponavadi kar radi (vsaj take so moje izkušnje). Sicer pa, če je divjad že stara in smrdi, ponavadi mladi psi ne kažejo navdušenja :)



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #382 : 11 Marec 2012, 18:26:23
Naš Roy je pa danes dopolnil 5 let.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #383 : 11 Marec 2012, 19:27:41
Vse najboljše Roy!  :-*

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #384 : 12 Marec 2012, 20:17:35
Vseee najboljše Roy-u! :) Že pet let? Meni se je pa vedno zdelo, da je veeeliiiiiko mlajši od Kike :)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #385 : 12 Marec 2012, 22:24:22
Vse najboljse Roy  :o

Gustavcek je danes nasel crknjenega galeba, ki se v vsaj ze kaksen teden vali tu naokoli. Vmes malo izgine in se spet pojavi. No psicek je danes tega galeba pobral in ga precej entuzijasticno prenasal naokoli.  :-X
Vceraj smo namerili 70 centimetrov v visino, tako da zdaj upam, da neha rasti v visave in zacne rasti v celjust...  :o



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #386 : 13 Marec 2012, 08:15:48
Big boy Gustav  :-*

Haha, si kr predstavljam hojo z tistim galebom  :D  ::)

Mi smo se pa tudi včeraj merili in namerili 59 cm. Rastemo počasi a vztrajno  :) Po napovedih naj bi dosegli ravno neko medium vrednost.

efica, a na Snežnik pridete kaj pogledat??  :)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #387 : 13 Marec 2012, 21:54:58
Ena današnja  :-*



Ko takle resno pogleda, je celi ata v glavo  :-*

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #388 : 18 Marec 2012, 20:46:24
Da se malo pohvalim  ;D

Danes smo s cucki (Easy, labradorec Velvetline's Zoom Zoom in tollerka Gaya Angels of Baranya) poskusili malo prinašanja prepelic. Za Easyja je bila to čisto prva divjačina, tamali je bil pa čisto blesav od sreče. Je dobil čist velike zenice in nosil kot velik!  ;D  :-* Sem čisto presrečna  :D

Takle smo čakali da pridemo na vrsto  :-*


In potem smo nosli...








Niso glih najboljše slike, ampak bistvo se pa vidi  ;D

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #389 : 18 Marec 2012, 21:03:40
Pozabla še dodat:

Prepelica aka Štefek

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)