Weimaraner

eva · 230037

wuv1987

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 27 Maj 2008, 06:21:40
Ok Eva hvala lepa za odgovor! Ok,če se ga pa pač ne da dobiti brez rodovnika bo tudi v redu z rodovnikom. Ali mi lahko poveš kolikšna je cena za mladička??



Benka

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 27 Maj 2008, 08:06:37
Točno tako...leglo je...6 sivih kepic je v njem...en fantič in pet deklic...in vsi so oddani. Tudi to drži, da se ga brez rodovnika ne da dobit...cena pa je primerna kvaliteti. Rok za več informacij me lahko kontaktiraš na moj mail  ;)

Benka



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #92 : 27 Maj 2008, 09:02:53
Malo spremljaj tole stran http://pticarji.net/vsebina/legla/legla_kont.htm  - so napisana predvidena legla.  ;)

Kristinca & Florinca


Benka

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 04 Junij 2008, 07:27:35
Ker v rubriki "hrana" že dalj časa ni bilo debate na temo obarvanja dlake, prej pa itak nikoli ni bilo govora o drugačnih psih kot črnih, vas lastnike sivkotov sprašujem za nasvet. Imam težavo, ki jo povezujem s hrano. Namreč Benu se je dlaka neenakomerno obarvala-temno sive lise-tako da se zdi kot da je moker ???. Trenutno hranim Hills, katerega mi bo kmalu zmanjkalo, zato vas prosim za nasvet in izkušnje s to težavo pri naših ljubljenčkih ;).

LP, B  :P



efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #94 : 06 Junij 2008, 13:29:25
Benka, glede hrane ne bi vedela. Mi že od začetka hranimo Pro Plan in ni bilo nobenega takšnega obarvanja. Je pa po mojem možno, da je to od hrane.

Še poročilo iz Cac Ptičarjev. Kika Aruba Imperium Star je dobila naslove: Cac, Klubski prvak, Bob (Prvak pasme). Je bila pa res pridna in pozirala kot je treba :)


Lp, Eva


helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 06 Junij 2008, 14:20:28
Ful dobra fotka! 8) Čestitam za uspeh!



simona

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 09 Junij 2008, 13:23:57
Florinca: kar se hrane tiče. Zadnje čase se kar vedliko ubadamo s tem problemom, saj je naša Živa alergik in je lahko jedla le Hill'sove dietne hrane d/d. Ravno v zadnjem tednu smo pri Živi prešli na Eukanubo dermatosis, saj žal Hill's ni več tisto kar je bil. Ko je bila Živa na operaciji želodca je veterinar rekel, da ima probleme s kožo in ko sem na weimi pikniku videla odlakanost ostalih sivcev sem šele vedela, da ima res problem. Po Hillsu ji odpada dlaka in nova ji ne zraste, tako da je trenutno zelo slabo odlakana. Ko sva jo z Evo pokrtačili nisem mogla verjet koliko dlake je odpadlo in kaj je ostalo. Ima prhljaja ogromno, pa koža je na mestih kar malo luskasta (krpice prhljaja), rep obupen. Vse to pred letom ni imela. Tako smo sedaj prešli na Eukanubo dermatosis in bomo videli, čeprav pravijo, da ima ta hrana veliko karotena in da dlaka potemni. Kolegica, ki ima bernko je morala navadno Eukanubo hrano opustiti. Mogoče je Hill'su dodatana kakšna sestavina, ki barva dlako, pa tega niti ne vemo.

Odlična hrana je Arden grange, le en velik problem ogromne količine blata in Živi je škodila pri prebavi, plinih, napenjanju, za dlako pa je bila odlična. Jedla je lososov AG. Če te ogromni kakci ne motijo (za sprehod se pač opremiš z lopatko in večjo vrečko) je AG super za dlako. Canidae je tudi super hrana in ko naša Dru popapca še ostanke Hillsa gre definitivno na to hrano, saj jo je že stestirala in negativne reakcije ni bilo. Ker Hill'sa uporabljamo za Živo vse od mladiča opažam, da tudi za mladiče ni več tisti Hil's, ki je bil. Zaudarja iz gobca, drekci so konkretni in tudi Drum ima že začetek prhljaja. Eva pazi tudi, da ne pretirava s šamponiranjem, če pa ga že uporablja je to kvalitetni balzam za Živo in šampon za mladičke za Dru. A ja, pri Živi smo naredili še kuro z Dermatinom in upajmo, da bo šlo z dlako na bolje. 

Lp. Simona



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #97 : 09 Junij 2008, 14:03:10
Eva, čestitke za uspeh na klubski razstavi!  :)

simona, tudi jaz sem imela Arden Grange piščanec in riž in je bilo veliko iztrebkov, zdaj imam Performance (tudi od AG) in je neprimerno manj kakcev (vsaj za pol).  :o  ;)  A uporabljate kake dodatke za dlako?

Kristinca & Florinca


simona

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 10 Junij 2008, 09:50:27
Ja dodajamo ji Dermatin in upam, da ji bo pomagal, drugače pa če imaš še kakšen predlog glede dodatkov k hrani, ob upoštevanju, da je Živi zelo občutljiva, bi pa prpsila, da jih posreduješ.
Hvala
Lp. Simona



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #99 : 11 Junij 2008, 11:14:45
V današnji prilogi Delo in dom je predstavljena pasma weimaranec - Eros in Nina :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #100 : 11 Junij 2008, 11:24:48
Barbara a imaš to revijo  :o .
Če imaš bi mi jo lahko posodila samo toliko da si malo preberem in pogledam predstavitev?



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #101 : 11 Junij 2008, 11:27:57
Bom rekla Alešu naj jo vzame v službi.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #102 : 11 Junij 2008, 11:29:23
O hvala hvala  :-*



Benka

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 12 Junij 2008, 16:26:28
...tole sem snela iz Delove spletne strani...nisem sicer videla revije, a mislim da je to celoten članek...žal pa ni slikic...če jih kdo najde, jih bomo z veseljem pogledali... ;)

Weimaranski ptičar
Sivi duh na štirih tacah
Weimaranski ptičar prihaja z weimarskega dvora v Nemčiji, ime pa je dobil po vojvodi Karlu Augustu Weimarskem, ki je te pse vzrejal za lov na veliko divjad. Pogumen in močan pes z atletsko konstitucijo je bil za to več kot primeren, a v tistem času so ga smeli imeti le izbrani posamezniki zgolj za lov, kot hišni ljubljenec je bil prepovedan.
Samostojno pasmo so priznali in vpisali v nemško knjigo pasem leta 1896 in zato velja za najstarejšega nemškega ptičarja. Dandanes uradni standard FCI razvršča weimaranskega ptičarja v VII. skupino, po geografski razdelitvi pa sodi med celinske nemške ptičarje. Nekoč so Nemci pasmo ljubosumno skrivali, še zdaj je v Avstriji in Nemčiji dostopna le lovcem.

Weimaranski ptičarji so veliki, srednje težki, lepo oblikovani psi z močnim telesom, razvitimi mišicami ter čudovito dlako, ki se pojavlja v vseh odtenkih sive, je gladka in tanka. Poleg barve dlake pri mladičih izstopajo nebesno modre oči, vendar te pri odraslih postanejo sive, modrosive do jantarjeve barve. Zaradi barve dlake in aristokratskega mehkega gibanja se je weimaranca prijelo tudi ime sivi duh. Samci so po standardu visoki od 59 do 70 centimetrov in težki od 30 do 40 kilogramov, samice zrastejo do 65 centimetrov in tehtajo od 25 do 35 kilogramov. Obstajata tako kratkodlaka kot dolgodlaka različica, vendar je slednja veliko redkejša in manj priljubljena. Rep je kupiran, lahko pa ostane prvotne dolžine, odvisno od države, v kateri kupimo psa. »V Sloveniji repe še vedno kupiramo, oboje pa ima svoje prednosti in slabosti, zato se mnenja glede tega še vedno zelo razlikujejo,« pravi Nina Kotnik, lastnica čudovitega weimaranskega ptičarja Erosa.

Ker je weimaranec pes z globokimi prsmi, je nagnjen k zasuku želodca, zato je treba še posebno paziti, da poje več manjših obrokov hrane čez dan, da se po hrani ne giblje preveč intenzivno in da ima posodico s hrano nekoliko dvignjeno od tal. Poleg tega so ti psi zaradi velikosti nagnjeni k displaziji kolkov, a je te zdravstvene težave zaradi obveznega slikanja kolkov pred vzrejnim pregledom na srečo vse manj. Življenjska doba weimaranca je od 10 do 12 let.

Weimaranec je vsestranski pes, vendar še zdaleč ni primeren za vsakogar. Hitro se naveže na človeka in zato zahteva veliko pozornosti in časa, predvsem pa ogromno gibanja. Gospodarja spremlja na vsakem koraku in se le težko loči od njega. »Že v stanovanju ti pogosto sledi iz prostora v prostor in se rad vključi v prav vse plati našega življenja, pa naj bo to vožnja z avtom, športne dejavnosti, z nami gre na izlete, se poda v vodo, ki jo naravnost obožuje!« Weimaranec je vsekakor pes, ki ne sodi v pesjak, ker bi tako ločen od svojega lastnika in družine postal nemiren, agresiven, nevrotičen in uničevalen. Tudi zaradi dlake ne more živeti zunaj sredi mrzle zime, saj ga hitro zebe, sploh če se ne giblje.

Zaradi svoje narave in telesne konstitucije potrebuje več daljših sprehodov na dan, merjenih v kilometrih, in ne v času. Nina tudi pravi, da ima rad otroke, vendar pozornost ob njihovem skupnem druženju vsekakor ni odveč, predvsem zaradi velikosti in moči psa. Weimaranski ptičar pa ni zgolj atlet, je tudi inteligenten pes, ki se odziva na jasna in hitra povelja in bo vodniku spoštovanje in ljubezen dvakratno povrnil. Ne samo priporočljivo, skoraj nujno ga je šolati. »Na srečo pri nas v Društvu ljubiteljev ptičarjev (DLP) poskrbimo, da novopečeni skrbniki svoje pse izšolajo v obvladljive in ubogljive pse, ker se utegne namreč prehitro zgoditi, da weimaranec izrazi svojo ostrost, ki jo ima še iz časov, ko so z njim hodili zgolj na lov.« Zaradi svojega elegantnega in aristokratskega videza je deležen veliko občudovanja in prepogosto se ljudje odločijo za nakup zgolj zaradi njegovega videza, kar seveda dolgoročno pomeni slab konec zgodbe za štirinožca. »Nakup psa je investicija za dobro desetletje, zato se je treba prej dobro poučiti o pasmi, še posebno o tej, ki spada med zahtevnejše,« opozarja sogovornica iz Kamnika.

Dandanes se weimaranci še vedno uporabljajo kot lovski psi, primerni so tako za agility kot za razstavljanje, za terapevtske namene, so pa tudi odlični družinski psi. Njihovo obnašanje nemalokrat izzove salve smeha, ker prepogosto ponavljajo stvari za svojim gospodarjem, naj bo to odpiranje vrat, gledanje z balkona na dveh tacah ali ležanje z glavo na blazini med spanjem. Radi imajo bližino lastnika, zato izkoristijo vsak trenutek za fizični stik z njim.

»Pri weimarancu me je očaral njegov videz in dejstvo, da potrebuje toliko gibanja. V dveh letih življenja z njim se mi odločitev za nakup tega psa še nikoli ni zazdela napačna, mi je pa Eros postavil življenje na glavo, in sicer v pozitivnem smislu. Cela družina se veliko več giblje v naravi, skupaj smo preživeli veliko lepih trenutkov tako na izletih kot doma, v pasji šoli, na razstavah, na lovskih preizkušnjah … Zaradi njegove ostrosti in lovskega nagona smo se odločili za šolo poslušnosti pri DLP, in to se je obrestovalo.« V gozdu ga namreč Nina lahko spusti brez povodca, saj se kljub divjadi odzove na njen klic. Eros je tudi izredno dober čuvaj in laja, kadar želi opozoriti na neznance na svojem ozemlju. »Življenja z weimarancem se z besedami ne da opisati. Predanost in ljubezen do gospodarja je namreč neskončna, vendar je nešolan in nesocializiran weimaranec lahko težko, uničevalno in neobvladljivo breme za lastnika.« Nina svetuje, da si vsak, ki ga je navdušila ta pasma, pri vzrediteljih ali društvu priskrbi čim več informacij.



Petra Mauer Fotografije Tilen Travnik




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #104 : 14 Junij 2008, 23:31:40
Mene zanima. Je za weimije dovolj samo JZP in PZP? Kaj pa PP, VUP, PP, ŠPP? Ah sem že našla. ::) http://www.pticarji.net/download.php?lng=si
 "-za kontinentalne pasme ptičarjev (razen francoskih) PZP in JZP ali ŠPP, zaželen je tudi VUP".

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


lstrukelj

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 03 Avgust 2008, 10:35:12
Živjo vsem lastnikom weimarancev!

Sem 26. letna punca, ki se že od malih nog želi psa. Vendar, zaradi nestrinjanja staršev, starih staršev in pač vseh, pri katerih sem rasla gor, ga v naši družini ni bilo. Ko sem ksneje (med obiskovanjem fakultete) odraščala pri babici, so sosedje čez dvorišče dobili sivega mladička. Čez okno sem ga opazovala sigurno po 2, 3h na dan. Enkrat sem celo ogovorila lastnico in jo vprašala, katere pasme je. Rekla je, da je Weimaranski ptičar. Takrat sem si rekla, da takega psa bom tudi jaz nekoč imela.

Sedaj sem prenehala z trenerstvom odbojke in odločila sem se, da se začnem izobraževat na področju psov, vzreje, vzgoje,... o weimarancih v slovenščini na internetu odkar sem prišla (v dveh dneh noč in dan na internetu) z dopusta nisem zasledila ravno veliko podatkov. Predvsem pa me skrbi, kako priti do mladička. Ker se mi zdi, da ste tukaj zbrani lastniki weimarancev v večini, me zanima, če kdo ve, kako se do njih pride, če mi lahko kdo posreduje kakršnekoli informacije o tem. Zanima me tudi, ali so s psički, ki jih imaste, kašne težave (opazila sem težave s dlako).
To, da so izredno zahtevni vem, a glede na to, da sem sama športnica in zelo aktiven in odločen človek, mislim, da ne bi smela imeti težav. Je pa res, da še nisem imela svojega psa...

Za kakršnekoli info Vam bom izredno hvaležna!

lp, Lea.



Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 03 Avgust 2008, 10:53:39
Pozdravljena Lea!

Vidim, da si približno na istem kot sem bila jaz pred nakupom weimaranca, čeprav smo mi pred tem 16 let imeli doma psa.
Pa vendar, je velika razlika med majhnim družnim psom in velikim lovskim psom. Praviš, da na internetu ne zaslediš veliko
informacij. Poskusi prebrati tale forum od začetka, nato pa skoči še na sosednjega, tam je o weimarancih napisano še več,
ampak ne bom delala reklame zanj, ker bi bilo to žaljivo za ustvarjalce Pesjanarja. Potem preleti še ptičarji.net, da ne govorim,
koliko angleških strani obstaja. Na teh straneh boš našla tudi veliko vzrediteljev, če mi pa pošlješ zs pa ti preverjene posredujem
oz. ti celo kakega odsvetujem. Pomembno je, da se res temeljito pozanimaš o vsem, kar te zanima, da te kasneje ne bo karkoli
presenetilo. In najbolj pomembna stvar- za weimaranca moraš imeti (ti ali tvoja družina) veliko časa! Zaradi njihove močne pripadnosti
lastniku in zaradi potrebe po gibanju. Za zadnje vidim, da ne bo problema, če si športnica ;D.
Kaj pa vem, kaj ti še svetovati. O weimarancih sem ravno junija v prilogo Delo in dom napisala članek. Če ga lahko še kje izbrskaš pa
preberi še tisto.
Sicer pa- če te še kaj zanima pa vprašaj, da se ne bom spet preveč razpisala.

Lp, Nina


Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 03 Avgust 2008, 10:54:51
Upsi, oprosti...članek iz Dela in dom je objavila že Benka malo višje na strani. ;)


lstrukelj

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 03 Avgust 2008, 11:00:00
o hvala za tako hiter odgovor sem že vse prebrala pa ne enkrat...ponoči sanjam o tem sej ne morš vrjet...hehe

kaj je to zs??



efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #109 : 03 Avgust 2008, 14:16:40
Pozdravljena Lea :) Eto, tukaj je nekaj fotk naše sive zverine z morja...

Goneča :-\ Kikica


Sicer se ne sliši, ampak tukaj Kika laja - poglejte naju v obraz...imava precej podoben izraz ;D


Pozerka prvič


Pozerka drugič


Napetost... Grrrrrr.....


Kika in "tenis klobasa"


Akcijaaaaa!!!!


Kika in ladje sredi morja





Iztegnjeni weimarčan


Pomoč pri pometanju terase je še kako prav prišla ;)



elencica

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
  • i love animals
Odgovori #110 : 02 Januar 2009, 19:17:36
jst mam tut weimarčana in se lahko kej zmenmo, ga mam od primoža glaviča iz jesenic.



elencica

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
  • i love animals
Odgovori #111 : 05 Januar 2009, 20:12:57
a lahk še jst nardim novo temo o weimarčanih?????????????????????????????????????? plis plis plis



Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 06 Januar 2009, 09:43:26
Kaj pa je z obstoječo narobe? ???


elencica

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
  • i love animals
Odgovori #113 : 06 Januar 2009, 17:51:00
Men je pa vzreditelj rekel glede hrane da weimarčan ne sme jesti korenja ker se mu obarva dlaka. Aja mi smo našo navihanko kupil za 850evrov. Moja Ajla se pa boji vode, ubistu noče it v vodo, a je to kaj narobe, ker jst bi ful rada da bi šla z mano kdaj v morje ali v bazen nekam plavat?????                                          lp elena , ajla, fery , pipi



Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 06 Januar 2009, 20:53:31
Vzreditelj ti je kar prav povedal-korenje res obarva dlako, vendar to ne pomeni, da ga moraš povsem črtati iz pasje prehrane, Kdaj pa kdaj kakšen košček zamešan med ostalo hrano ji bo kvečjemu koristil in še ne bo obarval dlake, pri nas je zagotovo ni pa mu večkrat poleg običajnih briketov skuham še kaj drugega, npr. riž s piščancem in par koščki korenčka.
Poleg tega ne vem, zakaj je potrebno javno objavljati ceno, ki ste jo plačali za vašo weimaranko. Nasploh potem nepoznavalci grobo ocenjujejo kakovost psov glede na ceno in se mi to ne zdi prav. Če koga zanima samo cena, naj po njej vpraša vzreditelja in bo potem že ta ocenil ali je interesent sploh primeren za bodočega lastnika njegovih mladičkov ali ne in mu bo sam zaupal ceno, če bo ocenil, da je ta oseba dovolj resen in odgovoren kupec.
Glede kopanja je pa tako. Na splošno weimaranci obožujejo vodo, se pa vmes najdejo tudi takšni, ki je sploh ne marajo. Vendar je to prej izjema kot pravilo. Svoji psički moraš dati čas, da se na vodo privadi in nikakor je ne smeš siliti ali celo vreči vanjo. V tem primeru bo vodo celo zasovražila. Poskusi s kakšno igračo, aportom v plitvi vodi, sčasoma bo šla globje in na koncu jo boste verjetno težko sploh spravili ven, ko bo vodo vzljubila.

Lp in veliko vesela z vašo ljubljenko :)


Lisjačka

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 11 Januar 2009, 22:13:52
Pozdravljeni, tudi jaz sem najsrečnejša lastnica sivega duhca in sicer bratca od Evine Žive, Linkerja, oz. po domače Slonček al pa kar čuč, ker ima eno čudno navado: kot mladiček je zaspal samo, če je malo čučkal prst in sedaj, ko je zelo utrujen in ni pogojev za mirno spanje, spleza v naročje in čučka prst...no, sej malo me je sram..
Vidim, da imajo skoraj vsi kožne težave, tudi Linko je doooolgo jedel Hills, ki mu večjih težav ni povzročal, je imel pa veeeeliiiike kakce in kar mehke. Sedaj ga imam na Dermatosisu od eukanube in je super.Nima nobenga vonja, dlaka pa mu odpada samo 1teden spomladi in 1 teden jeseni.Super, glede na to, da se mogoče okopamo 1x letno, no, pa on se vsak večer 1h umiva kot mačka predn zaspi.Ima pa alergijo na kosti, govedino, svinjo in jagnje. Zelenjavo je vso, tudi sadje, agrume, vsak dan vsaj en korenček, ker ga ukrade konjem, pa nima težav z barvo. No, ma vrjetno je tudi odvisno od vsakega posameznika...

No, tu je link za kako slikco od Linka....

http//picasaweb.google.si/rolih.petra/WEIMARANER LINKER?feat=directlink



Lisjačka

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 12 Januar 2009, 07:45:29
Ajeeej, še nekaj sem se spomnila, pa nevem, če ima še kdo kako tako težavo. Glede na to, da smo cele dneve(sploh poleti) zunaj in Linka nikakor ne morem prepričat, da bi v ta hudih urah šel v senco, mu je predlani zakurlo nos, ki se mu je olupil in celo poletje je imel vijola lise po nosu.Lani sem mu že od pomladi večkrat na dan namazala nos s faktorjem 50 in je bilo ok. 2.: tri leta nazaj sem ga poleti okopala s šamponom(alercalm od virbaca) mu ne naredi prhljaja in ker to počnem zelo poredko, sem ga za piko na i, da bo res lep, našpricala s Tea tree oil, ki naj bi nahranil, pomiril, negoval,....Drugo jutro je imel vročino 40, 2cm oklep trde, alergične kože, ni si upal niti premikat,niti praskat in je samo ležal na tleh in cvilu.Na srečo je mož veterinar in mu je takoj dal kar mu pripada in je bilo te burne reakcije po eni uri konec. Potem sva se cel dan igrala v domačem jezeru, da bi se hladil in tudi fajn odmoču, pa so mu vseeno čez par dni butnile vn gnojne bulice, ki so smrdele grozno, .....No, do konc leta , po vsek dermatinih, ribjih oljih, biotinih,itd, je ratalo prit na normalo. Vsekakor sem tee tree vrgla v  smeti in mi ne pade na kraj pameti, da bi še kdaj sploh pomislila na kej takega.No, pa še 3.: pozimi dobi od sli vse blazinice take, "kot jaz peto poleti, če nosim japonke". Prov globoke zareze ratajo, ki ka po vsakem sprehodu žrejo. Ima morda še kdo ta problem? Kako ga rešujete?



Lisjačka

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 12 Januar 2009, 08:43:24
aja, pa še nekaj(tako je to, ko kmet dobi internet in mora prašat in napisat vse zamujeno)(zdej bi vstavla smeška, če bi znala). Fuuuuuuul lepi so vsi vaši pski, sploh Eros in Kika sta mi padla v oči, mogoče tudi zato, ker je največ slikic.Tudi sestrica od Linka mi je po slikah zelo lepa. ker sem videla še nekaj njunih bratov in sester, pa mi niso bili vsi prov ful...No, Linko je tako al tako izven reda, ker je prevelik(73kg, 47kg), ima uno belo liso na prsih, ...še kej bio se našlo, je pa tak pes, da ga nebi zamenjala za nič na svetu. Koliko je stara Kika? Bo imela kdaj kako leglo? Jaz vem, da nekoli več ne bom imela nobene druge pasme psa kot to.No, lep pozdrav vsem.



Lisjačka

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 12 Januar 2009, 08:45:15
ha, 73cm, 47kg



Lisjačka

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 13 Januar 2009, 08:29:20
un link se mi zdi, da ne dela. Mogoče ta:
<http://picasaweb.google.si/rolih.petra/WEIMARANERLINKER?feat=directlink>